FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

+5
urbana_gorila
Mladen
cutlass
damjan
djomla
9 posters

Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by djomla 20.09.12 3:35

evo koga zanima...

PDF verzija je na ovom linku

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi


Zadnja promjena: djomla; 20.09.12 13:11; ukupno mijenjano 1 put.
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by damjan 20.09.12 5:00

kolega; pitanje za obranu diplomskog:
na 60.str u prvoj tablici energetske potrosnje pri radu sjekirom zasto je prikazano da sa sjekirom od 1.25 kg pri 34 udarca u minuti potrosimo 11.9 kcal, a sa sjekirom iste tezine pri 35 udaraca u minuti 11 kcal ?

damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by cutlass 20.09.12 8:43

damjan- treba stati na 34 udarca, jer ti se kalorije pocnu vracati ..

djomla - sjedi 5! ( na strani 3 u "SADRZAJU" , pod rednim brojem 2. ti fali slovo U)
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by damjan 20.09.12 9:56

ma znam, ja pri svakodnevnom cjepanju koristim tehniku od 34 udarca po minuti, tj. ni manje ni vise 170 udaraca u 5 min, ali nisam znao da je toliko smanjenje potrosnje kalorija kod ovih sta treniraju disciplinu 35 udaraca u minuti odnosno 175 u 5 min...zato me tablica zbunila
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by djomla 20.09.12 12:47

@damjan

kao što se vidi na screenshotu iz rada iz kojeg sam uzeo podatke, tako i tamo stoji.. inače mjerenja se uvijek vrše u više navrata da bi se smanjile eventualne greške pri mjerenju te dobili što relevantniji rezultati, jer uzima se prosječan rezultat.. čovjek nije stroj da će pri svakom mjerenju dati svoj maksimum te biti potpuno koncentriran na zadatak. previše je faktora koji mogu uzrokovati određene fluktuacije u rezultatima. poanta ovog mjerenja je bila prikazati razliku između rada sa sjekirom sagitalnoj i transverzalnoj ravnini, te dobiti nekakve aproksimativne vrijednosti kalorijske potrošnje pri radu sa različitim težinama i frekvencijama. inače subjekt na kojem se vršilo mjerenje imao je 23 godine i 82 kg..

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Screenshot006ap


@cutlass

hvala na ispravci, vjerojatno ih ima još koje su se potkrale..
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by Mladen 20.09.12 16:43

Imenjače ...bez obzira na sitne pogreške ..
velika je stvar imati na forumu čovjeka koji kao buduću struku obrađuje teme o kojima se piše na forumu.. Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) 393492
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by urbana_gorila 20.09.12 17:11

Vrlo opširan i detaljan rad koji pokriva sve aspekte oštričarenja, svaka čast!
Jedino mi se u glavi nameće jedno pitranje, a to je: kakve veze ima sve o oštricama sa kineziologijom?

urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by Mraz 20.09.12 17:18

Znam ja, znam ja! Ali najbolje da Djomla objasni Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) 350615

Baš čitam... super rad, detaljan i poučan.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by tonka 20.09.12 18:35

znam i ja ponešto, hehe, djomla svaka čast Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) 747986 pozz tvom mentoru, svako dobro ljudine
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by urbana_gorila 20.09.12 19:06

Pa dobro, pobogu, zar sam ja jedini koji ne vidi poveznicu između oštrica i kineziologije?!?

"Kineziologija dolazi od grčke riječi κίνησις (kretanje, pokret) i λόγος (zakonitost, znanost), pa prema tome etimološki kineziologija znači znanost o kretanju. Danas kinezioloiju definiramo kao znanost koja proučava zakonitosti upravljanja procesom vježbanja i posljedice djelovanja tih procesa na ljudski organizam što svakako unapređuje zdravlje."
Wikipedia

Možda sam bedast, ali ja fakat ne mogu povezati znanost o kretanju sa oštricama. Mogu povezati znanost o kretanju sa rukovanjem oštricama ali to bi, po meni barem, više bilo o mišičima koji rade prilikom rukovanja reznim alatima, a ne o samim oštricama.

Djomla pliz objasni, ne volim se osjećati bedasto...

urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by djomla 20.09.12 19:06

@Mladen, urbana_gorila, Mraz

Hvala! Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) 393492

urbana_gorila je napisao/la:
Jedino mi se u glavi nameće jedno pitranje, a to je: kakve veze ima sve o oštricama sa kineziologijom?

Ovo me već par ljudi pitalo kada sam u priči spomenuo naslov rada.. U najopćenitijem smislu rečeno, kineziologija proučava ljudsko kretanje, a svako kretanje koje u određenom trenutku može osigurati preživljavanje, je zapravo najvrjednije kretanje. Alat i ljudsko gibanje su integralna cjelina, stoga je logično da ako se želi donekle razumjeti i proučiti korištenje alata, potrebno je razumjeti alat i njegove karakteristike, objekte na koje se najčešće djeluje alatom te ljudsko gibanje koje izvodi rad sa alatom. Naravno da je za kineziologiju ovo zadnje najzanimljivije, ali teško je uspostaviti određenu vezu između nekog gibanja pri radu sa alatom i učinkovitosti rada, ako se ne poznaje i konkretan alat.


Iako možda veza trenutno nije očita, mislim da će se s vremenom ona razjasniti.


Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Screenshot007vj
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by Drvo 25.09.12 18:07

@djomla:Ne mogu skinuti PDF verziju.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by djomla 25.09.12 18:47

probaj na ovom linku pa na gumb DOWNLOAD http://pdfcast.org/pdf/ostrica-u-prezivljavanju-covjeka-u-prirodi-1

Kod:
http://pdfcast.org/pdf/ostrica-u-prezivljavanju-covjeka-u-prirodi-1


Zadnja promjena: djomla; 26.09.12 17:25; ukupno mijenjano 2 put/a.
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by krtica 25.09.12 22:58

I ja sam upravo pišem specijalistički tj. diplomski rad. Nisam ni mogao zamisliti da neko iz ovoga može pisati rad. ! Ovo govori da će survival i bushcraft ili kako se već drugačije zvali prerasti u novu znanost ili biti važan dio neke nove znanosti.


VELIKA POHVALA!!!


Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) 132844




krtica
krtica
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 41
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 16.03.2010

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by djomla 26.09.12 19:48

krtica je napisao/la:I ja sam upravo pišem specijalistički tj. diplomski rad. Nisam ni mogao zamisliti da neko iz ovoga može pisati rad. ! Ovo govori da će survival i bushcraft ili kako se već drugačije zvali prerasti u novu znanost ili biti važan dio neke nove znanosti.


VELIKA POHVALA!!!


Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) 132844





Nisam ni ja ispočetka.. Predmet bi se trebao zvati preživljavanje u prirodi. Sretno sa diplomskim! Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) 393492
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad) Empty Re: Oštrica u preživljavanju čovjeka u prirodi (diplomski rad)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.