FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Couch surfing? :)

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 833
Godine : 28
Datum registracije : 23.05.2009

PostajNaslov: Couch surfing? :)   15.09.12 15:26

Pozdrav ljudi, evo mene ponovno natrag na ovaj legendaran forum.

Godinu dana mi je vec u planu krenut na "Couch Surfing" putovanje i potrosio sam to vrijeme da saznam sve sta god mogu (i naravno, sa nekoliko kracih putovanja provjerim sve sta sam naucio).
Couch surfing je nacin putovanja. Stopiranje vecinom, nalazenje ljudi putem jedne web stranice (sa cca 35 milijuna korisnika) te spavanje na njihovim "kaučevima". Oni nude besplatan smještaj kod sebe u stanovima i sobama. Godinu dana i ja isto tako nudim smještaj i mogu samo rec da mi je svaka osoba samo poboljsala zivot.
Iskoristio sam dosad 8 "kaučeva" i isto tako, nikad niti najmanji incident.

U planu mi je putovanje od minimalno 6 mjeseci, ali cu se potruditi do godine dana. Drzave u planu bi bile (ali ako je netko za cijelo putovanje samnom, lako promjenjivo) Hrvatska -Indija - Nepal - Tajland - Kambodža - Laos - Vijetnam.

Ukoliko nekoga interesira, mislim da je ovo odlicno mjesto da se cujemo, pocnemo dogovarat i onda kako to sve vec ide.

Za primjer, ovo je stranica osobe koja je krenula na putovanje od 1000 dana sa 1000 eura u rukama, a neki dan mu je prosla prva godina, pa Vam moze posluzit kao primjer da vidite kako taj nacin putovanja izgleda.
https://www.facebook.com/pages/Thomas-Loves-adventures/123615887665522
[Vrh] Go down
Stribog
spikač
spikač

Male
Broj postova : 518
Godine : 25
Datum registracije : 09.07.2010

PostajNaslov: Re: Couch surfing? :)   15.09.12 18:49

I sam sam razmisljao o ovoj ideju, no trenutno sam u zivotnoj fazi kada si nemogu priustiti luksuz slobodnog dana u trajanju duljeg od 4 dana (posao, fakultet) u doglednoj buducnosti bih svakako volio isprobati ovakav nacin putovanja
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1617
Godine : 33
Datum registracije : 09.02.2010

PostajNaslov: Re: Couch surfing? :)   15.09.12 23:32

Moja djevojka i ja smo na Couch surfingu već preko 4 godine i do sada je kod nas spavalo od jedne noći pa sve do 5 dana preko 70 putnika namjernika iz svih djelova svijeta; moja djevojka je proputovala Meksiko, Brazil, Ugandu, pa smo zajedno bili u Peruu, Boliviji, Švicarskoj, Turskoj, a sve preko Couch surfinga...
Također nemamo niti jedno jedino negativno iskustvo, samo smo upoznali gomilu dobrih ljudi od kojih se s nekima i danas čujemo te smo postali i dobri prijatelji.
Toplo preporučam svima koji vole putovati, kao i upoznavati nove ljude, običaje i kulture.
Long live Couch surfing!!!

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Couch surfing? :)   Today at 11:33

[Vrh] Go down

Couch surfing? :)
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Couch surfing? :)