FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Litnja kužinavanja

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
shpaga
bomber
bomber

Broj postova : 182
Datum registracije : 19.01.2012

PostajNaslov: Re: Litnja kužinavanja   18.09.12 14:30

Goxxone okani se ti kužinavanja, tvoj grunt stalno pita za tebe !
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4702
Godine : 38
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Litnja kužinavanja   18.09.12 15:13

Koliko će pasti cijene nekretnina na Unijama ukoliko se ova strvina gore nastani to nitko ne može prognozirati...

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
shpaga
bomber
bomber

Male
Broj postova : 182
Godine : 52
Datum registracije : 19.01.2012

PostajNaslov: Re: Litnja kužinavanja   18.09.12 15:33

Neka stanovnici Unija traže naknadu za umanjenu vrijednost nekretnina!
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1686
Godine : 37
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: Litnja kužinavanja   18.09.12 17:50

ivo je napisao/la:
Maslinovo, svakako maslinovo i to dalmatinsko, po mogućnosti otočko, grezo, starinsko, ništa ova istarska ili ne daj bože talijanska. Unaprijed hvala na pažnji, uvaženi kolega Drvo.
Nema na čemu
[Vrh] Go down
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 771
Godine : 71
Datum registracije : 29.08.2009

PostajNaslov: Re: Litnja kužinavanja   18.09.12 22:27

IV. dio - Hobotnica na salatu i Škampi na buzaru

Ambijent je mala 'vila' koju posjeduje gđa Franco G na jednom otoku šibenskog arhipelaga.

Bujno raslinje i zasađene biljke poput kadulje, lavande, origana, mažurana, murtele (bosiljka), lovora, metvice, timijana (majčine dušice), itd. jamče izvrsne svježe začine i odličan materijal za izradbu travarica ubacivanjem istih u lozovaču ili komovicu.

Čisti bushcraft.

Hobotnice je lako uloviti na žalima otoka ali škampe sam donio sa šibenske tržnice (150 kn/kg). Škampi su postali tradicija svakog lita (barem jednom).

Slike pokazuju ozračje male vile i, onda, delicije.

Iza delicija i vrsnog vina još pogled s terace

[Vrh] Go down
Franco G
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Litnja kužinavanja   18.09.12 23:56

@Šjor Ivo

Šjor Ive,

u pogledu vina ja sam francuski đak. Ravnam se prema njima - bilo da se radi koje vino (sorta) uz koje jelo najbolje ide, bilo da se ravnam prema kvaliteti. Niže postam jednu zbirku vina popijenih na jedno božićnom domjenku kojeg sam organizirao kao predstojnik zavoda.

A propos Iločkih podruma. Probao sam njihove 'litrenjače' i rinfuzu. Dojam isti koji i vi navodite. U Šibeniku smo pili buteljirani Kapistran i to je bilo nešto posve drugo.

U pogledu sorte Chardonay - poznato je da se najbolja vina te sorte proizvode u Burgundiji u regiji Chablis. To mi je referentna točka. No rado bih probao Frattova vina ako mi se pruži prilika.

Evo sada i obećane serije francuskih vina.

[Vrh] Go down
didapatak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 334
Godine : 56
Datum registracije : 29.03.2012

PostajNaslov: Re: Litnja kužinavanja   19.09.12 7:27

..lipo,lipo...i vrlo ukusno, ovdje se čuje..
..sreća pa nisam to sinoć vidio...tko bi zaspao..
..
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4702
Godine : 38
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Litnja kužinavanja   19.09.12 8:55

@ Franco G-moje je vino tek fetus,morat ce proci barem 4 mjeseca da stasa u mlado pa vas pozivam da tempirate mozebitni susret prema tom periodu.
U medjuvremenu vam ukazujem da probate vina moslavackog vinogorja vinarije Jaram i Miklauzic,imaju prefine grasevine i chardonaya ali ne mogu parirati jednom autohtonom skrletu.
U sezoni 2013/2014 probajte izvrsnu kupazu pod nazivom Dunja,spoj sougvinona i grasevine,za preporuku...opcenito trend kod onih koji uzivaju vina se polako ali sigurno odmice od teskih,alkoholno jakih i okusno tupih vina,visoke boje i nesnalazljivih aroma prema svjezim vinima nizih alkohola,citrusnih aroma i prepoznatljivih bouqueta bez da trebaju brigadu somelliera da odgonetnu pozadinsku aromu...

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Franco G
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Litnja kužinavanja   25.09.12 23:54

V. Zar samo školjke i ribe?

Tu smo. Možda se prijatelji iz unutrašnje Hrvatske osjećaju malo zapostavljeni svim tim ribama, školjkama, sipama i hobotnicama - nije tako - i sad postam slike od prošlog ljeta 2011.

Moj je prijatelj sa svojom obitelji preuredio staru nasljeđenu kuću u kombinaciju starinske i moderne kuće (hacijende?) gdje veselo žive.

Postat ću samo nekoliko slika jer ga nisam pitao za dozvolu pa vas molim da budete diskretni - ovo je for your eyes only ili latinski ad usum proprium.

Kuća se nalazi na potezu između naselja Bilice u Šibeniku i u smjeru NW: prema kanjonu Krke a između Zatona i Skradina. Ne može biti idealnija pozicija - nekih 2-3 km od centra Šibenika a opet totalna divljina: okružje veprova i poskoka.

Usput: Ludi je Rus zasigurno obiša' i ovo područje pa bi mogao više reći ne otkrivajući točnu poziciju.

Kuća ima oko sebe vinograde (bilo i crno) malu plantažu pomidora (oko 800 kg uroda), vlastito napajanje vodom uz gusternu, agregate za struju i kao što vidite, uz satelitsku antenu su i foto ćelije za vlastitu struju. Nedovršeno - ali svake godine nešto novo!!!

Spiza je bila neizreciva: govedina, junetina, teletina, pa one pljeskavice/čevapi na žaru. A tek paprike? A tek vlastito vino?

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Litnja kužinavanja   

[Vrh] Go down

Litnja kužinavanja
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Litnja kužinavanja