FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Gojzerice - odabir pravih i održavanje

+2
gnome_mo
Guru
6 posters

Go down

Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty Gojzerice - odabir pravih i održavanje

Postaj by Guru 22.07.12 14:58

Dopunio sam danas članak o izboru i održavanju gojzerica, mnogima će biti koristan:

https://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.popenji.me%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D234%253Agojzerice-odabir-pravih-i-odravanje%26catid%3D44%253Aboravak-u-prirodi%26Itemid%3D68&h=YAQHFLNt8
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty Re: Gojzerice - odabir pravih i održavanje

Postaj by gnome_mo 23.09.13 13:58

Upravo pročitah, ima nešto što mi nije jasno. Ovdje piše, da gojzerice treba da su za broj veće.
Ja imam već nekoliko godina McKinley gojzerice, onako su, ništa specijalno, ali nisam nekih većih problema imala s njima. Do prošle sedmice, kad sam se vratila potpuno krvavih noga, da su mi i sada (7 dana kasnije) noge u ranama. Žuljevi se napravili na palčevima sa strane i na peti (veći).
U čemu je stvar. Gojze su fakat za broj veće, i kako je u pitanju bio malo krševitiji teren (čvrsnica), noga je šetala i otuda žuljevi. (ima sigurno i toga da je 22km u pitanju).
Uglavnom, sad bih da kupim druge, nešto bolje, ali sam stvarno mislila ovaj put da budu knap?
Negdje sam pročitala da treba peta da je fiksirana a prsti da migolje i da je to prava veličina, pa me sad ovaj gore članak skroz zbuni. Da li da tražim onda "taman" ili broj veće?
Unaprijed hvala!

P.s. Bile su itekako dobro zategnute-možda čak i previše, i opet žuljevi.

Prilažem fotku ovih mojih ubica stopala :/

Gojzerice - odabir pravih i održavanje Uf0w


Zadnja promjena: gnome_mo; 23.09.13 14:17; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : dopuna)
gnome_mo
gnome_mo
bebač
bebač

Female
Broj postova : 8
Godine : 40
Lokacija : BiH
Datum registracije : 23.09.2013

[Vrh] Go down

Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty Re: Gojzerice - odabir pravih i održavanje

Postaj by redbeard rum 23.09.13 14:35

prazan prostor nadopuniš čarapama (neki znaju obuti i tri para), dobro ih zategni i nema 'šetanja' noge u čizmi.
ja sam nedavno u 8dana prešao turu zavižan-paklenica s 15-20kg na leđima i nisam dobio ni žuljića.
gojze su mi pola broja veće, a prvih sam par dana išao s jednim parom čarapa.
kasnije sam ubacio i drugi par i time praktički dobio 'pancerice' za zajeban teren.
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty Re: Gojzerice - odabir pravih i održavanje

Postaj by gnome_mo 23.09.13 14:51

Znači da ne moram mijenjat? Znaš šta je, ne bi mi mrsko bilo, ali kod nas su ove Tibet koje si ovdje spominju oko 160€, što mi je stvarno puno. Našla sam jedne simpa na stranici Iglušport, s tim da bih trebala skoknut do Splita, ali ispada duplo manje love. Ali ako je sva fora u čarapama...hm.

Gojzerice - odabir pravih i održavanje 7fbx

gnome_mo
gnome_mo
bebač
bebač

Female
Broj postova : 8
Godine : 40
Lokacija : BiH
Datum registracije : 23.09.2013

[Vrh] Go down

Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty Re: Gojzerice - odabir pravih i održavanje

Postaj by redbeard rum 23.09.13 20:40

u redu je što su broj veće (meni odgovara pola broja, ali ja sam svaki dan u čizmama ili gojzericama pa su mi noge naviknute na takvu obuću) - i kad budeš kupovala nove, uzmi pola ili broj veće, to će ti puno značiti kad dođe zima i uspiješ ugurati nogu u gojzu s dva ili tri para čarapa.

ovo s fiksiranom petom i slobodnim prstima je istina, ali svaki proizvođač ima različit kalup, a svatko od nas drugačija stopala.

iskreno, ako su šavovi i đonovi u redu, a gojze se ne raspadaju, ne vidim zašto bi kupovala nove.

jebiga, teren je bio zahtjevan, noga ti nije bila fiksirana i gojze su te rasturile (prema položaju žuljeva, i pri usponu i pri spustu).

kompić koji je išao sa mnom na velebit ovih osam dana je popušio s la sportivom - potpuno nove iz dućana (prvi ih je put nosio na ovu turu) su brzo promočile (na vlažnoj travi) i đon se počeo odljepljivati.
njegov je model bio robusniji od ovog na slici, mislim da su bile ove.

o talijanima imam loše mišljenje jer proizvode u lijevim zemljama, a nabijaju cijenu kao da ih izrađuju u italiji.

prati oglase i probaj naći švabe (lowa, meindl, haix, hanwag), obuća im je po kvaliteti neusporediva s ostalima.
oni imaju ono što si napisala - dobar kalup koji čvrsto drži zglob i petu, a opet dovoljno mjesta za prste (toebox).

skupi su, ali se nađe i obuće po dobroj cijeni.

u svakom slučaju, ako uzmeš dobre gojze, imat ćeš ih nekih 5godina uz malo brige - tako da investicija ima smisla.

informiraj se, čuvaj svoje pare i ne kupuj nešto samo zato jer ima ime/marku/brend.
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty Re: Gojzerice - odabir pravih i održavanje

Postaj by gnome_mo 23.09.13 20:48

Hvala na jako korisnom odgovoru. Poslušat ću te, a ove McKinley će morati još malo izgurati Gojzerice - odabir pravih i održavanje 747986
gnome_mo
gnome_mo
bebač
bebač

Female
Broj postova : 8
Godine : 40
Lokacija : BiH
Datum registracije : 23.09.2013

[Vrh] Go down

Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty Re: Gojzerice - odabir pravih i održavanje

Postaj by Frenky 23.09.13 22:04

@gnome_mo, da ti nisu cipele promočile?

naime, mokre čarape uzrokuju žuljeve..
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty Re: Gojzerice - odabir pravih i održavanje

Postaj by gnome_mo 23.09.13 22:57

Nisu. Teren bio suh ko barut, malo se noge oznojile ali ništa specijalno ni više nego obično.
Čarape obične, pamučne (znam, naručila sam već vunene podebljane Gojzerice - odabir pravih i održavanje 69343 ).
Ma ne mogu se one zategnut sa jednim čarapama, modro mi je bilo oko skočnog zgloba koliko sam pritegla ali džaba. Zimi nikad nisam imala problema, a sad kad razmislim, i tad su bile jedne čarape ali termo, debele.
gnome_mo
gnome_mo
bebač
bebač

Female
Broj postova : 8
Godine : 40
Lokacija : BiH
Datum registracije : 23.09.2013

[Vrh] Go down

Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty Re: Gojzerice - odabir pravih i održavanje

Postaj by franciscus 24.09.13 0:47

Dvoje čarape su pod mus. Nema to toliko veze sa debljinom, nego sa trenjem. Sa dvojim čarapama dobijaš to da ako nešto kliže onda je to čarapa po čarapi, tako da ne dobiješ poderotine na koži. A, naravno, i izolacija je bolja, te se možeš i zaigrati sa vrstama vanjskih čarapa, spram vanjske temperature.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty Re: Gojzerice - odabir pravih i održavanje

Postaj by Utvara 25.09.13 14:03

Gnome_mo, ako se ipak odlučiš za nove i razmišljaš potegnuti do Splita po ove koje si linkala, uzmi u obzir da je to dječji model. Čak i ako imaju broj, u slučaju da imaš manju nogu, možda ti neće odgovarati čvrstoćom...
Utvara
Utvara
bomber
bomber

Male
Broj postova : 143
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 10.08.2011

[Vrh] Go down

Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty Re: Gojzerice - odabir pravih i održavanje

Postaj by gnome_mo 25.09.13 14:56

@Utvara
Stvarno imam manju i užu nogu, zato sto i jedan problem (moj broj je 36, a rijetko ga imaju, čak i ženske). Drugarica će u split sredinom oktobra pa cu joj se pridružiti (onako, turistički Gojzerice - odabir pravih i održavanje 747986 ), a ja ću na Bjelašnicu prije toga pa ću probati ovu foru sa čarapama. Ako bude ok - nikom ništa, neću ni kupovati nove. Ako ne... pa probati ove dječije, pa ako budu odgovarale provjeriti čvrstoću itd. Imaju i ove na sniženju, još kad uračunam povrat poreza, moglo bi se, ako valjaju. Bila jučer u Alpini kod nas, Tibet Lady 289 KM (145€), nema nikakvog popusta i vjerovatno ga neće ni biti, makar prije maja :/ .

Ima li iko iskustva sa Planikom ili grisportom?
gnome_mo
gnome_mo
bebač
bebač

Female
Broj postova : 8
Godine : 40
Lokacija : BiH
Datum registracije : 23.09.2013

[Vrh] Go down

Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty Re: Gojzerice - odabir pravih i održavanje

Postaj by Utvara 25.09.13 15:16

Grisport ne mogu nahvaliti dovoljno. Prošli vikend na Velebitu sam morao teška srca i sa suzom u oku prihvatiti činjenicu da su moje grisport trekking gojze dale svoje. Potrošile su se ripne na džonu i skližu se na svemu, inače drže odlično, u 9 godina koliko ih imam nisu nikad propustile vodu i još uvijek ne puštaju, a u njima se od prvog dana osjećam kao u tenisici, a prošle su fakat sve. Po mom sudu nepravedno zanemarene gojze. Jučer baš uzeo nove, isto grisport, ali namjenjene backpackingu. Imam visoka očekivanja :)Na prvu su jako udobne, vidjet ćemo dalje...

Ako te put nanese do Zagreba, u Alpini imaju trenutno popust od 30% plus dodatnih 10% na gotovinu, tako da možeš dobiti stvarno odlične odlične gojze za ispod 100 eura. Nemaju nažalost web stranicu, bar je ja nisam otkrio...Isplati se nazvati pa pitati za dostupnost određenih modela i brojeva.
Utvara
Utvara
bomber
bomber

Male
Broj postova : 143
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 10.08.2011

[Vrh] Go down

Gojzerice - odabir pravih i održavanje Empty Re: Gojzerice - odabir pravih i održavanje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.