FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Najbolji pištolj za preživljavanje

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
Autor/icaPoruka
crotwar
lingua
lingua

Broj postova : 311
Datum registracije : 22.09.2012

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   13.12.12 16:36

što se tiće .357 kalibra, kao i svi magnum kalibri u svakidasnjoj upotrebi, uvijek se radi o pojačanoj verziji standardnog kalibra , (pa zato je samo ime magnum danas postalo sinonim za nešto jače, močnije od standradnog), i .357 je pojačani 38..isto kao sto postoji obična patrona 12GA (12x70) a postoji 12Mag (12x76), ista stvar vrijedi za sve sta je magnumovo, jedino je .50 napravljen konkretno za jedno jedino i opet njihovo oružje (Des Eagle), do tad nije nit postojala praksa izrade takvog kalibra, posebice ne za pištolje
ps. da nebi bilo zabune, nije da je 0.50mag najveci revolverski kalibar, postoje jaci, ali nisu masovni niti standardni (.600 NE recimo)
isto tako treba uzet u obzir, da revolverski kalibri nisu do unazad nekakvih cca 20 god imali znacajniju primjenu medj pistoljima, i zna se i zbog čega,al ostavimo to za neku drugu raspravu
nadopuna : preračunavanje europskih kalibara koji su u metričkim oznakama, u američke nije baš tak kak neki to misle..38 i 357 su isti kalibar pa nemaju isti broj. oni to vise kroz neku komercijalnu praksu i lakse raspoznavanje rade. europski 7.65 je .32 i ok, al kak je onda 7.62 .30 ?
[Vrh] Go down
http://www.facebook.com/PAUCI.OMB
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2504
Godine : 34
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   13.12.12 16:58

0.30 incha iznosi točno 7.62mm

ali 0.32 incha je 8.128mm

Šta znači da je 7.62mm = 0.3011811

???
[Vrh] Go down
crotwar
lingua
lingua

Male
Godine : 41

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   13.12.12 17:16

nemam pojma, al imaju oni neke svoje fore..22 = 5.56, ima cijeli niz takvih kalibara, a vojni 5.56 je .223
mislim da oni dodjeljuju to po nekom obrazcu koji ne znaci nuzno tocan kalibar..jer u metrickom je kalibar omjer promjera zrna i dužine čaure (7.62x51 recimo) ..kod njih je to 308
[Vrh] Go down
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 902
Godine : 61
Datum registracije : 18.10.2012

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   13.12.12 17:18

crotwar je napisao/la:
Frenky je napisao/la:
robert je napisao/la:
A koliko ste tih pistolja nabrojili ?

Mislim da je najbolje nabavit onog Te-Tejca , . . . cak se i municije moze nac po sumi ako nestane !

ja vjerujem da je od tog pištolja stradalo najviše samih posjednika ili korisnika istog, barem na ovim prostorima.

Nikad nisam nosio nit volio taj pištolj, al ako je itko stradao od vlastitog, to je čisto rad svog ne znanja..Ne postoji jednostavniji sistem kočenja, tak da, baš sama tetka i nije kriva, a s druge strane, ako je i točna tvrdnja o broju samopropucavanja, onda je tome razlog postotak tog oružja u ukupnoj masi..Daleko najviše ih je bilo, a i dan danas ih ima..U novije vrijeme, baš naš HS se pokazao kao "propucivač" - znam da su se dva drota kresnula s njime čim su ih zadužili, a i nedavno neko od HV u misiji...I dal je to zato što HS nevalja? Ne bih rekao.....

pod ovim prostorima sam mislio na područje bivše nam bratske zajednice svih njenih naroda i narodnosti.

tetejac, tokac iliti utoka je po mišljnju ozbiljnih stručnjaka za oružje možda jedan od najlošijih masovno proizvedenih pištolja.

mane su mu poznate, nema automatsku kočnicu koja se aktivira prilikom vađenja okvira, pa ako je metak u cijevi, može opaliti, također, ako je metak u cijevi, padne na pod, ne nužno na kokot isto voli opaliti.

plus metak iz tog pištolja rikošetira po petanestak puta, što isto nije bezopasno.

inače se u načelu slažen s tobom da od najmasovnijeg pištolja, a to je do kraja devedesetih tetejac svakako bio, ima i najviše samoozljeđivanja.

moje mišljenje je da je tetejac jedino dobar za svadbe i proslave jerbo puca stvarno gromoglasno. )
[Vrh] Go down
crotwar
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   13.12.12 17:31

u svakom slucaju nije za nikakvu ozbiljniju upotrebu..jos dok sam službovao grozio sam ga se..
[Vrh] Go down
sttomost
tipko
tipko

Male
Broj postova : 87
Godine : 37
Datum registracije : 08.12.2011

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   13.12.12 17:40

TT-ac,ogromna probojna,nikakva zaustavna moč.
[Vrh] Go down
crotwar
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   13.12.12 18:07

trebalo bi guglat, al pretpostavka je da je to zapravo kalibar primarno napravljen za automat, pa onda iskorišten za pištolj...
[Vrh] Go down
Mačak
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 43
Godine : 60
Datum registracije : 08.09.2010

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   13.12.12 23:09

Metak 7,62x25 je korišten za mauzer c96, a kako je ruska carska vojska,a kasnije i boljševička koristila i cjenila taj pištolj,vjerovatno su po nekoj inerciji preuzeli taj metek za TT.Možda je zanimljivo da je Mauzer već tokom prvog svjetskog rata počeo proizvoditi c96 u kalibru 9x19.
[Vrh] Go down
crotwar
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   14.12.12 1:22

ima tko zna
rusi su skloni naslijediti - modificirati - upotrijebiti postojeća rješenja, tak da ima smisla.. pa i u samom TT je očigledan utjecaj 911-ice
[Vrh] Go down
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 476
Godine : 31
Datum registracije : 09.12.2010

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   14.12.12 21:18

Frenky je napisao/la:
robert je napisao/la:

Mislim da je najbolje nabavit onog Te-Tejca , . . . cak se i municije moze nac po sumi ako nestane !

ja vjerujem da je od tog pištolja stradalo najviše samih posjednika ili korisnika istog, barem na ovim prostorima.

I to je isto kao da kazes da je na ovim prostorima najvise ljudi stradalo u ZASTAVINIM autima , . . . nesto manje u Ladama .
A na svijetu je najvise ljudi stradalo od AK-47 i s ove i one strane nisana , . . . i sad on nevalja ?
[Vrh] Go down
Frenky
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   14.12.12 22:12

robert je napisao/la:
Frenky je napisao/la:
robert je napisao/la:

I to je isto kao da kazes da je na ovim prostorima najvise ljudi stradalo u ZASTAVINIM autima , . . . nesto manje u Ladama .
A na svijetu je najvise ljudi stradalo od AK-47 i s ove i one strane nisana , . . . i sad on nevalja ?

neznam,sad si me stvarno zaskočio s tim zastavinim autima, ladama i kalašima.

jedino mi nije jasno što si mislio kad si napisao da je najviše ljudi stradalo s ove i one strane nišana (valjda kalašnjikova), jerbo je poznato da kalaš puca prema naprijed.

btw., ne mislim da je kalaš loš, mislim da je komad smeća, doduše idotproof komad smeća.
[Vrh] Go down
robert
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   18.12.12 19:46

Komad smeca ?
A sta ces , 100 ljudi - sto cudi .

To je kao da kazes da su svi rucni satovi "komad smeca " jer postoji - ROLEX- !
[Vrh] Go down
gibo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 314
Godine : 51
Datum registracije : 10.04.2011

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 8:30

AK-47 u svakom slučaju nije komad smeća i vrlo je pouzdan ali ima puno boljeg oružja. Kada bih bio u prilici da moram uzeti oružje ne bi mi bio prvi izbor ali ne bi ni zadnji. H&K je puno bolji i pouzdaniji. I naše snage u Afganistanu nose H&K.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 4135
Datum registracije : 16.04.2011

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 10:35

robert je napisao/la:
Komad smeca ?
A sta ces , 100 ljudi - sto cudi .

To je kao da kazes da su svi rucni satovi "komad smeca " jer postoji - ROLEX- !

Za ozbiljne poznavaoce satova Rolex je smijesan sat , vjeruj mi ...

ni na jednoj ozbiljnijoj listi ga nema ni medu 20 najboljih svjetskih manufaktura ..

Vacheron Constantin, Patek Phillipe, Breguet, Franck Muller, Blancpain,Ullyse Nardin itd...
to su satovi ...
[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 10:44

zgzagi je napisao/la:
Ako želiš nešto za preživljavanje i da te sa sigurnošću služi , onda će se mnogi složiti da je to Glock 17 , ili još bolje 19 sa spremnikom od 33 kom.

zasto onda Glock 19 sa 33metka??!
Glock 19 ima manje metaka od Glocka 17 ( 15-17) a okvir od 33 kom stane u svakog Glocka u istom kalibru..
[Vrh] Go down
crotwar
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 11:33

cijela ova rasprava, nema veze s temom foruma, nalik je na raspravu 10-godišnjaka.. uspoređivat kalaš, oružje iz ranih 40-ih i G36 je u najmanju ruku smiješno..Isto kao TT sa neznam, XD ili bilo kojim glockom..
Konstrukcija vatrenog oružja, njegova namjena i smjernice po kojima je rađeno, su se promjeniles, nekoć su neke stvari imale primat, danas se izbjegavaju, itd
ali kad smo baš kod kalaša, usporedite ga sa njegovim suvremenicima, prije svega, to je vrijeme kad su masovnu upotrebu imali automati (SMG), kalaš ili njemački g44, su jedne od prvih jurišnih pušaka kakve poznajemo danas.Ko su im oponenti? Njemački G3 i belgijski FN FAL. Jeste li kad koristili ta oružja, jeste li nosili 300 metaka za njih , jeste li pucali iz njega rafalno, ili išli čistit objekte (sa falom je to posebno zanimljivo iskustvo)..tako da, već bar 3 prednosti ( i to ne beznačajne) sam nabrojao, da k tome dodamo sklonost štekanju, nužno često čišćenje i gotovo sterilne uvjete korištenja , skupoću izvedbe, težinu oružja i težinu municije...Kalaš je imao, ima, i imat će svoje mjesto među oružjem.
Na kraju krajeva, nije oružje važno, već vještina onog ko ga koristi.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4658
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 12:04

Kalaš je majka ali za neki homestead protection uvijek bih preporučio poluautomat tipa Ruger Mini 30 ili Springfield M1A Socom.
Prvog sam dugo koristio u izvedbi 7.62x39 a drugog nažalost samo isprobao na streljani.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
palac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 105
Godine : 58
Datum registracije : 08.08.2010

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 13:35

kao što je napisao crotwar tema pištolja za preživljavanje otišla je u raspravu o nečemu što s naslovom nema veze, nakon što sam pročitao sve napisano do sad nisam vidio da je neko napisao koji je naj pištolj za preživljavanje, a koliko znam ni niko neće pa ni ja, kako sam nosio pištolj od 91-95 godine prošlog stoljeća trebao bi reći da je taj najbolji jer sam preživio a nisam ga morao upotrijebiti, tada sam koristio samo dugo oružje, i sreća da ga nisam vadio iz futrole jer imam osjećaj da mi ne bi puno pomogao. ako se gleda u normalnom mirnodopskom vremenu oružja ne bi trebalo, ali kako uvijek postoji ali, tako uvijek ima kandidata koji vole oružje, tu sam i sam, i neki smatraju da bi ga trebali nositi uvijek prilikom odlaska u prirodu, opravdano ili ne, ovisi o pojedincu, za obranu od divljih životinja dovoljno je imati po koju petardu i riješiš problem, iako i u šumi sve divlje bježi prilikom pojavljivanja čovjeka, za samoodbranu od drugog čovjeka pitanje je imaš li vremena upotrijebiti alat koji je za to namjenjen jer onaj koji te misli ili želi riješiti je u daleko večoj prednosti jer je sve pomno isplanirao kako da nekoga liši života, a i onaj kome savjest nije čista ne ide na mjesta gdje bi mu se nešto takovo moglo dogoditi.
dakle ako se nosi oružje u šumu, za koje ionako moramo imati dozvolu za nošenje, ne smijemo ga upotrebljavati osim za to zakonom predviđene slučajeve (obrana iz nužde ili krajnja nužda) koje je ionako nemoguće dokazati kad se sranje dogodi.
[Vrh] Go down
crotwar
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 17:20

da možda okončamo ovu outofpoint raspravu..svaki pašljivac je najbolji pištolj za preživljavanje..nebuš se uvalio u *ranje, nebudeš nikog ozljedio, rastjerat ćeš večinu divljih zvijeri i osječat češ se naoružan - ako je nekom taj psihički moment bitan..
inače, ni tetka ni 45acp te neče spasit čopora vukova a bome ni mede, kad bi baš išli u krajnost, možeš ih samo raspizdit. a što se tiće ljudi, stvarno bi se dalo razmislit koliko njih bi ušlo kilemetrima u divljnu s nekakvim lopovskim nakanama...i šta..da bi mi ukralo tavu, lol
kome treba sigurnost, nek nabavi psa..pravi pas če riješit večinu od gore navedenih problema...
[Vrh] Go down
robert
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 19:52

Slazem se da je tema otisla skroz k-Vragu zahvaljujuci nekima sto bi na Sljeme nosili pusto naj bolje, naj modernije i po" recenzijama" TOP oruzje , . . .skroz bez veze i lupanje prazne slame i zadovoljavanje svojih skrivenih namjera.

Samo kratko , kad smo vec "skrenili" sa teme jedna stvar o satovima,

poznato je koji su najbogatiji ljudi na svijetu , pa koji put baci pogled sto im se kocoperi na ruci .
Nije tesko prepoznat. . .
[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 19:59

robert je napisao/la:

Samo kratko , kad smo vec "skrenili" sa teme jedna stvar o satovima,

poznato je koji su najbogatiji ljudi na svijetu , pa koji put baci pogled sto im se kocoperi na ruci .
Nije tesko prepoznat. . .

Robert ,neda mi se prepucavati o satovima jer vidim da ti je znanje o njima dosta skromno, bolje se drzi pistolja , tu si vec reko koju dobru ..

inace 19g prodajem satove , al SATOVE , ne guess, doxu, festinu , fučkapar i hajrudium ... ako su to "Satovi" vrijedni spomena , onda je Rolex stvarno zakon ..
NHF

pozz
[Vrh] Go down
robert
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 21:02

Ajde da i ja jedan put naletim na "minu" tj. na strucnu osobu koja zna vise od mene.

Ali ja te satove vidam stalno , .. sad , . . . neko onda grijesi kad ih kupuje , hm?

Sta se tice pistolja , . . ne ne razumin se u ali pozorno pratim kad neko o njima prica , i i dalje sam misljenja da bi onaj TE-TE zadovoljio ama sve ove ode survajvere kad se otisnu po
bespucima ljepe nase.Ne sad neka Afrika, pa slonovi , lavovi , bivoli i ostale zvijeri. . .
[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 21:14

nitko ne kaze da Rolex nije dobar sat! dapace , odlican je , ali samo to.. daleko je od vrha!!
ali to ti je od prilike ko da si rekao da je BMW najbolji auto na svijetu .. eto , to je neka usporedba na istoj razini ..
znaci BMW ulaze u znanje svojih strucnjaka , marketing, salone, promocije , sponzirira sportase ... uglavno sve sto radi i ROLEX , dok recimo jedan Pagani Zonda ili Etore Bugatti u svoj marketing ne ulazu ni 0.5 % od BMW-jevih stredstava ... a znamo dobro sto je Bugatti, Koennigseg ili Pagani u auto industriji ...
isto ti je to s svijetu urarstva ..
proguglaj gore navedena imena ili evo npr samo GERALD GENTA ili AUDEMARS PIGUET , pa uspredi te satove sa ROLEXOM...
ko da gledas naj noviji M6 i vektru 93g
pozz

oprostite ljudi na OFF-u , eto , bjezimo iz teme .-.-.- sorry
[Vrh] Go down
robert
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 21:39

Je ,

evo vratia sam se sa gOOglanja , znas znanje.

ko da gledam Fallkniven knives i BudakCustomKnives !

Sto se tice tih pistolja i dalje mislim da treba imat stare provjerene rbine koje plase i svojim izgledom , .. .. a tek kad opale.
Ovi drugi sta se spominju su vecinom za one serije , CSI , Steven Seagal . . .

ps
cujemo se glede tih satova - nesto me zanima
[Vrh] Go down
Frenky
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 21:44

crotwar je napisao/la:
cijela ova rasprava, nema veze s temom foruma, nalik je na raspravu 10-godišnjaka.. uspoređivat kalaš, oružje iz ranih 40-ih i G36 je u najmanju ruku smiješno..Isto kao TT sa neznam, XD ili bilo kojim glockom..
Konstrukcija vatrenog oružja, njegova namjena i smjernice po kojima je rađeno, su se promjeniles, nekoć su neke stvari imale primat, danas se izbjegavaju, itd
ali kad smo baš kod kalaša, usporedite ga sa njegovim suvremenicima, prije svega, to je vrijeme kad su masovnu upotrebu imali automati (SMG), kalaš ili njemački g44, su jedne od prvih jurišnih pušaka kakve poznajemo danas.Ko su im oponenti? Njemački G3 i belgijski FN FAL. Jeste li kad koristili ta oružja, jeste li nosili 300 metaka za njih , jeste li pucali iz njega rafalno, ili išli čistit objekte (sa falom je to posebno zanimljivo iskustvo)..tako da, već bar 3 prednosti ( i to ne beznačajne) sam nabrojao, da k tome dodamo sklonost štekanju, nužno često čišćenje i gotovo sterilne uvjete korištenja , skupoću izvedbe, težinu oružja i težinu municije...Kalaš je imao, ima, i imat će svoje mjesto među oružjem.
Na kraju krajeva, nije oružje važno, već vještina onog ko ga koristi.

pa i fn fal je zastarjelo oružje, konstruirano pedesetih, kad je nato doktrina bila korištenje identičnog streljiva za puške i puškomitraleze i tzv trupne snajpere.

inače se generalno slažem da je diskusija pomalo blesava i da je manje više besmisleno ići u prirodu i nositi sa sobom oružje, ukoliko nedeš u lov.

@robert, kalaš je oružje konstruirano za naoružavanje topovskog mesa, koje će masovno jurišati na utvrđene objekte i rovove mrskog kapitalističkog neprijatelja.

efikasan je otprilike do 200m, a rafalno je totalno neupotrebljiv za neko smisleno gađanje radi trzaja, kočnica i selektor pojedinačno-rafalno je loše riješeno, kad zalegneš možeš ciljati samo u zrak radi dugačkog okvira, a legendarna pouzdanost se odnosi na ruski original sa tvrdo kromiranom cijevi i cilindrom za povrat plinova.

rumunjske mađarske i ostale bratsko komunističke generike nebi komentirao, a ni zastavinu brzohrđajuću inačicu sa tvornički klimvim preklopnim kundakom.

toliko o legendi koju dans koristi još jedino afrička i azijska sirotinja, te militantne skupine.

a rolex niti je bog zna kako skup, ni bog zna kao precizan, a ni bog zna kakva šminka u svijetu satova.
[Vrh] Go down
crotwar
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 21:44

Fratt je napisao/la:
Kalaš je majka ali za neki homestead protection uvijek bih preporučio poluautomat tipa Ruger Mini 30 ili Springfield M1A Socom.
Prvog sam dugo koristio u izvedbi 7.62x39 a drugog nažalost samo isprobao na streljani.

vidio sam ruger mini14, u .223 i od korisnika čuo da je očajno neprecizan...sad, ko ce znat..

pa bas zato sto je konstruirano 50-ih sam ga i naveo..kao oružje koje je AK-ov suvremenik...(FAL)
[Vrh] Go down
glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1248
Godine : 53
Datum registracije : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 22:33

hm,iako se ovo pretvorilo u (bes)korisnu debatu,da se malo uključim.Ipak je Kalaša proizvedeno preko 50 miliona,najkopiranija automatska puška.Nije čudo za istočne inačice ali kopirali su ga i Izraelci i Južnoafrikanci.Ameri su ga u Vijetnamu uzimali umjesto njihovih M16.Možda zastario ali ispunjava zahtjeve masovnog naoružanja,jeftin,funkcionalan,puca uvijek,i pod vodom.Bio sam dugo u Izraelu i iako su oni izradili napredniju izvedbu,Galil,jako ga cijene.Sofisticiraniji britanski SA80 nije se baš pokazao u pustinjskoj oluji,a Rusi su Kalaš nastavili proizvodit u verziji 5,56x45 te još skračenijoj,padobranskoj izvedbi.Očito se drže one,što je dobro,ne treba mijenjat,možda još više poboljšat.Uostalom,i Izraelci uzimaju od svakog ono najbolje pa to usavrše,npr. kupe od Amera mlaznjake,elektronički ih srede i usavrše pa prodaju natrag.Bilo mi je teško za povjerovat dok nisam dobio potvrdu na više mjesta,s obje strane.Ali,to je druga tema...
Inače,sviđa mi se njihov pištoljčić Jericho 941,9mm,radi ko urica,fin na okidaču.A osobno mislim da za naše prilike pištolj u planini nije potreban ako ga se misli nosit kao "obranu od zvijeri".Pa sve bježi od čovjeka,osim ako ne staneš između medvjedice s mladima.Nije ovo Afrika,jebote,da te sve napada i vidi ko večeru.
[Vrh] Go down
crotwar
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   19.12.12 22:40

jedino ak ti se ovak nešto desi, onda ti treba pzo top

http://www.24sata.hr/svijet/skoro-ga-oteo-orao-zgrabio-djecaka-i-pokusao-odjetjeti-294242?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_campaign=FB+page+statusi

ups, hahahhahaha, kakvu sam sad glupost napisao, hahahhaha, al aj, nek stoji...
[Vrh] Go down
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 145
Godine : 46
Datum registracije : 20.12.2012

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   20.12.12 4:02

Kazu da je Glock 19,sto se tice standarda za prezivljavanje medju top 5
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 655
Godine : 49
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   18.06.13 1:25

Sad ste me stavili na brige ... prije sam išao uvjek sa jednim F1 i sikiricom u šumu i odlično sam se osječao a sad ne znam više šta sve od oružja ponijeti sa sobom da biste se osječali sigurnima ... bwahahahaha

A po Lici vam starci dave medvjede !e ...
[Vrh] Go down
hanuman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Datum registracije : 13.10.2010

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   18.06.13 1:42

jadan je onaj kome treba pistolj za prezivljavanje mislim na prezivljavanje ove tipe kakvu vi poznajete a to je ona koja sa prezivljavanjem nemaa veze..žalim sve one koji sa sobom nose .vatreno oružije..ako neznate sta cete sa par stotina eura koje bi dali za neki pistolj koji bi vam sluzio za gadjanje bukvi po šumi ja cu vam dati ideju kako da ih bolje iskoristite..
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Najbolji pištolj za preživljavanje   Today at 10:37

[Vrh] Go down

Najbolji pištolj za preživljavanje
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 12 / 13.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Najbolji pištolj za preživljavanje
» Set za preživljavanje
» Najbolji nož za preživljavanje