FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

+4
maff
Guybrush
vens
NAVIGATOR
8 posters

Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by NAVIGATOR 28.06.12 13:09

nedavno sam radio priću o uređenju i otvaranju prvog biciklističkog informativnog centra u hrvatskoj pa i šire.
prostor je zamišljen kao okupljalište biciklista rekreativaca gdje bi mogli razmjeniti korisne informacije i neometano se družiti u centru grada.
također ovdje će sve potrebno o biciklističkim rutama kroz hrvatsku moći saznati i sve brojniji strani bicikl turisti.
pokretač ideje i realizator je svim biciklistima poznata udruga mojbicikl.hr sa Darinkom Jug i Taminom Širolom na čelu, koji se već više od desetljaća brinu za potrebe biciklista u hrvatskoj.

[youtube][/youtube]


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 27.09.12 12:55; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty Re: BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by vens 28.06.12 15:11

napokon ...napokon je tako nesto i u zagrebu otvoreno

BRAVO
vens
vens
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 33
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.03.2012

[Vrh] Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty Re: BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by Guybrush 28.06.12 15:16

Najs, neka se biciklistička kultura širi, trebalo je i prije to biti, ali bolje ikad nego nikad!
Guybrush
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.12.2010

[Vrh] Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty Re: BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by maff 29.06.12 0:26

iskreno, s obzirom na reputaciju gore navedenih osoba i njihove udruge, ne dijelim entuzijazam. ali daj bože da jednom naprave i nešto smisleno i zbilja korisno.

maff
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 06.03.2012

[Vrh] Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty Re: BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by NAVIGATOR 29.06.12 1:13

ja kao cijeloživotni svakodnevni biciklist iz prve ruke mogu reči da sam od udruge mojbicikl.hr doživio mnoga unaprijeđenja mog osobnog transporta kroz gradfska središta pa i šire. konkretno samo jedan primjer a takvih ima stotinu, oni su zaslužni i pisali su projekt za biciklističku stazu u martićevoj. osobno sam 30 godina kroz martićevu pedalirao po kolniku u suprotnom smjeru u svakodnevnoj stvarnoj opasnosti od pogibelji. zadnjih se godina kulturno i bezbrižno vozim biciklističkim koridorom kroz martićevu, najkraćim putem od moje kuće do centra grada po lijepo obilježenoj biciklističkoj stazi. spušteni rubnici pločnika samo su neki od blagodati koje su još pokrenuli malobrojni djelatnici udruge mojbicikl.hr prije više od desetljeća.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty Re: BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by maff 29.06.12 18:44

dopuštam da imamo različita iskustva s njima, pa onda i različitu percepeciju.

NAVIGATOR je napisao/la:spušteni rubnici pločnika samo su neki od blagodati koje su još pokrenuli malobrojni djelatnici udruge mojbicikl.hr prije više od desetljeća.

ovo je, ipak, jednostavno netočno. prvi koji su se time efikasno kod nas počeli baviti su ljudi iz zelene akcije, tj. njihove prometne skecije.

ono po čemu ja pamtim udrugu je podilaženje bandiću i lažno prikazvanje zagreba kao grada sa sjajnom biciklističkom infrastruktuom, po lošim stazama koje se prikazuju kao dobre (martićeva između ostalog), tzv. pokretanja cikloturizma s kartama koje su naprosto smiješne, da ne kažem bsmislene, pa onda dezinformirajućim brošurama i sl.
jedan od vrhunaca licemjera je bio kada su ove godine branili policijske akcije protiv biciklista. zašto licemjerje? zato što je upravo jedna od njihovih brošura tvrdila se pločnikom u maksimirskoj smije voziti iako nema staze, a tamo su se kažnjavanja dešavala. tada je valjda bilo oportuno tako nešto tvrditi da bise prikazalo kak je bandić super prilagodio zg biciklima.
uglavnom, u mojim očima oni nisu pozitivna točka u hrvatskom biciklizmu, doživljavam ih kao tipičnu udrugu koja servisira jednu političku opciju i živi na gradskom budžetu.

maff
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 06.03.2012

[Vrh] Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty Re: BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by shakala_pg 29.06.12 23:27

I mi u CG imamo slično
http://biciklo.me/
shakala_pg
shakala_pg
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 29
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 08.02.2012

[Vrh] Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty Re: BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by NAVIGATOR 01.07.12 20:24

maff
slažem se da ne moramo svi dijeliti ista mišljenja ali stvari o kojima kategorički pričaš su u apsolutno netočne.
pratim biciklističku scenu cijeli život i iako mi je šefica zelene akcije jagoda dugogodišnja prijateljica ipak tvrdima da je udruga bicikl.hr spuštala rubnjake, gradila i unapređivala biciklističku infrastrukturu dok se još zelena akcija i sindikat biciklista igrao u pješćaniku.
iako poštujem i jedne i druge, napomenuo bi da su iz tabora zelenih zbog nepromišljenosti, brzopletosti i neiskustva krenule neke inicijative koje su biciklističku popilaciju u zagrebu zamalo vratile u kameno doba. sva sreća da ima i bistrih glava kojima je stalo do sigurne vožnje gradom a ne do naslova u novinama o vlastitim zaslugama pa su te nepromišljene inicijative vratili tamo od kuda su i potekle i to nogom u guzicu.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty Re: BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by NAVIGATOR 01.07.12 20:38

martićeva je po meni odličan projekt i to govorim iz osobnog iskustva jer se njome vozim skoro 30 godina svakodnevno. sadašnja staza možda nije idealna ali je 1000% bolja i sigurnija nego što je bila.
što se tiče kazna, dakle niti jedna kazna biciklistima nije naplaćena zbog vožnje po pločniku, naplaćene su biciklistima kazne zbog vožnje u suprotnom smjeru , prelaska preko crvenog i slično ali nikada zbog vožnje po pločniku(za to su jedno vrijeme samo dijelili opomene, danas više ne). i sam se desetljećima pa i sada svakodnevno vozim biciklom po zagrebu ali i cijeloj hrvatskoj i nikada s policijom nisam imao nikakvih problema.
vozim se savjestno, poštujem pješake i sve sudionike prometa kao i sva logična pravila i do danas kako sam naveo nisam imao nikakvih problema.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty Re: BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by neven 02.07.12 11:21

Neka se Navigator ne ljuti ali kada vidim da je riječ o zelenoj akciji malo mi je muka.
Naime radio sam u zelenoj kao volonter i profesionalno i mogu reči da su Jagoda i Toni
mnoge stvari zasr...Dobar dio kvalitetnih koordinatora i voditelja projekata zbog njih
su morali otiči.Puno frke je bilo kada su se razbijali rizoli da invalidi i biciklisti mogu
normalno s pločnika na pločnik.Sada kada je Jakuševac pun, kada prijeti opasnost od
zagađenja vodocrpilišta koje je u blizini od njh ni traga ni glasa.Bilo im je super dok
ih je Soroš financirao.Pun sam otrova kada čujem za njih.
Navi BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU 393492
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty Re: BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by NAVIGATOR 31.07.12 13:48

pa u ovoj temi ja navijam za mojbicikl.hr za koje tvrdim da su najispravnija biciklistička struja koja radi za opće dobro biciklista u zagrebu i hrvatskoj, a sindikat biciklista koji je zapravo produžena ruka zelene akcije još se moraju jako puno godina truditi da bi zaslugama dosegli mojbicikl.
za sada osim inicijative nekolicine iz redova sindikata biciklista koji se stvarno trude i rade pozitivno ali kao udruga kako sam već i naveo zbog neznanja i želje za medijskom pažnjom su svojom inicijativom skoro unazadili zagrebačku biciklističku scenu i vratili je u kameno doba.
što se mene tiče neka je pozitivnih udruga za bicikliste što više i neka svi rade za dobrobit nas koji pedale vrtimo svakodnevno.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty Re: BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by Mije 27.09.12 11:32

Biciklisti sto imate reci na ovo:
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/zagreb-kazna-za-vezanje-bicikla-za-drvo-od-700-do-1-500-kn.html

..mislim da je stvar prilicno apsurdna jer se vezanjem ne ostecuju drva i slicno pa ovo nema neko pokrice za kaznjavanje...
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty Re: BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by NAVIGATOR 27.09.12 13:01

još jedna od retardiranih poteza kormilara hrvatske, oni prije su bili za drek a ni ovi novi nisu niš bolji.

to je totalno glupa odredba jer eventualno bi se neka mladica, neko tek posađeno drvo moglo oštetiti vezanjem bicikkla a tko bi pametan vezao bicik za takvo drvo koje đepnim nožićem možeš prerezati i odnijeti bicikl. većim i debljim stablima to uopže ne smeta. pa ne stoji bicikl dvije godine neprekidno zavezan za drvo
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty Re: BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by goxxon 27.09.12 13:22

eh, sve ćemo morati da plaćamo. valjda će uvesti i kaznu za prđenje, jer uništavaš ozonski omotač.
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU Empty Re: BICIKLISTIČKI INFORMATIVNI CENTAR U ZAGREBU

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.