FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Kompas i mjerenje azimuta ( planiranje i pracenje)

Go down 
Autor/icaPoruka
tommi
bebač
bebač

Male
Broj postova : 1
Godine : 30
Datum registracije : 15.05.2012

Kompas i mjerenje azimuta ( planiranje i  pracenje) Empty
PostajNaslov: Kompas i mjerenje azimuta ( planiranje i pracenje)   Kompas i mjerenje azimuta ( planiranje i  pracenje) Empty15.05.12 22:10

Evo imam jedno pitanje. Naime zbunjen sam. Odlucio sam da si nabrusim vjestinu koristenja kompasa, uopcenito orijentacije i sto se tice uputstava opcenito ima ih vrlo detaljno opisanih i jasnih, nego muci me to sto trenutni kompas sto imam (tip Lensatic Compas) na bezel ringu ima dvije zute crte jedna pod 90 i druga s desne pod 45. Sad kad probam preko tut. vjezbat, odredivanje azimuta i pracenje, to jest slijedit azimut na kompasu a i na drugim ima na sebi uz dodatne dvije crte, te jednu crnu crtu preko koje se ocitava azimutte mil-si, te ostale dvije preko kojih se odreduje i plotira azimut i put. Moj " sretni kompas nema tu crtu nego samo te dvije te kad ih preko prstena postavim u poziciju na ocitam da glumi "tu crnu crtu" nije mi jasno kako da plotiram, oznacim i slijedim željeni azimut.

Nadam se da me je netko razumio, te se ispricavam ako sam objavio na krivom mjestu.
[Vrh] Go down
sgt bear
mr.spika
mr.spika
sgt bear

Male
Broj postova : 1562
Godine : 45
Datum registracije : 12.04.2010

Kompas i mjerenje azimuta ( planiranje i  pracenje) Empty
PostajNaslov: Re: Kompas i mjerenje azimuta ( planiranje i pracenje)   Kompas i mjerenje azimuta ( planiranje i  pracenje) Empty15.05.12 22:53

nešto razumijem na početku tvoga posta... recimo: 1; 2; i 3. rečenicu...
i pola zadnje rečenice...
i da...ispriku prihvaćam, jer je na mjestu! Kompas i mjerenje azimuta ( planiranje i  pracenje) 478256
pošalji link sa slikom kompasa, može i na moj PP, pa ti odgovorim
[Vrh] Go down

Kompas i mjerenje azimuta ( planiranje i pracenje)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.