FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Vatreno oružje i boravak u prirodi

+51
dux aeron
rambo98
Odin
ales4m
mamac za pecanje
kengur32
FrankyRC
biga
mirDaK
PJER
puls
Fratt
NAVIGATOR
poljičanin
markonvs
Frenky
Okibex
Nero Rii
Ris
Igsy
Migach
DoomsdayST
trolshein
franciscus
gibo
vuk
WILLY
drinskivuk
untitled
tigi
Ikarus
UrchinStar47
rinos
Ri istra
maks1969
Mraz
Aries
Đedo
mastershooter45
kile_
commando
( . Y . )
LEGION66
LUKSA
dENIS
mariobab
gladiator
Mshai
Stule
Mladen
Dawor
55 posters

Stranica 7 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Okibex 05.05.13 14:36

@Biga, imao si strašno puno sreće. Znam čovjeka koji je naletio na ranjenog vepra. Ostao je bez lijeve noge i s probušenom slezenom.

Okibex
spikač
spikač

Broj postova : 570
Datum registracije : 27.11.2012

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by FrankyRC 05.05.13 14:48

Znam slučaj speleologa iz Karlovca mislim koji se otkotrljao niz padinu prilikom rekognosciranje terena, te atelirao medvjedu/ici u naručje doslovno. Isti tren je svak nestao na svoju stranu u vidu magle. A sutra il nakon par dana dotični je došao sa lovcima po izgubljene stvari i dokumente.
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Okibex 05.05.13 14:52

Baš me zanima kome je bio veći šok. Zamisli, hodaš šumom, papaš bobice i odjednom na tebe sleti speleolog.
Ili radiš svoj posao, oklizneš se i sletiš pred međeda.
Okibex
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 570
Godine : 29
Lokacija : Kutina
Datum registracije : 27.11.2012

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by biga 05.05.13 16:36

Okibex je napisao/la:@Biga, imao si strašno puno sreće. Znam čovjeka koji je naletio na ranjenog vepra. Ostao je bez lijeve noge i s probušenom slezenom.
ma vepar je bio teško ranjen, dobio je kuglu izgleda u crijeva nekoliko sati prije, tako da je bio iznemogao. ono doslovno zadnje snage.

@Mastershooter, da, u tome i jest opasnost ovakvih rasprava... klinci su željni dokazivanja, što u kombinaciji sa needuciranošću o oružju može dovesti do nesreća...
biga
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 227
Godine : 36
Lokacija : Čapljina
Datum registracije : 15.11.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Okibex 05.05.13 17:46

I takav je opasan, uvijek ima snage da kljovama nekome otvori trbušnu šupljinu ili prereže mišić na nozi.
Okibex
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 570
Godine : 29
Lokacija : Kutina
Datum registracije : 27.11.2012

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by ales4m 05.05.13 18:37

Vidim na youtubeu i forumima, da zapadnjaci u divljinu vole ponesti i pušku. Sigurno bih se bolje osjećao uz veliki kalibar u šumi gdje ima medvjeda i divljih svinja. Moj je otac naletio na jednoga medvjeda na par metara, doslovce iskočio iza žbunja. Pošto je napao, otac je zapucao iz dvocjevke a posle njega i kolega koji se prvo sledio od straha. Medvjed nije pao mrtav, već je otrčao još 100m i onda pao. Naravno to je bila samoobrana i poslije kad je policija napravila uvid, vidjelo se da se radi o malom kalibru za zečeve i patke a pucano je iz par metara tako, da su oslobođeni bilo kakve krivnje. Ne sjećam se gdje je to tačno bilo.

No, hoću da kažem da opasnost na nekim područjima je realna ako iznenadiš medvjeda, a pogotovo medvjedicu sa mladuncima. Spray će teško zaustavititi ogromnu mrcinu a i naoružani ljudi su poginuli jer nisu bili dovoljno brzi i precizni. To je stravičan šok kad gledaš u lice smrti i ponekad jednostavno ne možeš reagirati brzo i pravilno. Ja više od ubijanja volim "shooting" iz fotoaparata, ili foto-safari kako ga zovu. Ali ponekad zna biti opasno. I ja sam kao mali na šetnji sa majkom i drugaricom bježao pred divljim svinjama koje su se spustile na obronke Pohorja kod Maribora. Moj je psić umjesto napada brzo pošao u bijeg, jer je naslutio jačeg protivnika i mi smo ga pametno slijedili. Na podu sam poslije našao razrovanu zemlju vrlo blizu kuća, po noći valjda dolaze sasvim blizu.

Naše su šume općenito veoma sigurne, ali nikad se ne zna. Moj bi teoretski izbor bio jaka puška i prst do oroza - spreman, pogotovo ako imam dijete uz sebe. Možda ste čuli za napade medvjeda u gradovima i selima Slovenije, znači čak i u naselju. A u Kranjskoj gori, prije par godina, dok smo bili na izletu, na susjednom brdu dva su čovjeka bježala pred medvjedom i spasila se. Jedan je bio moj imenjak. Ali oružje je baš ono najopasnije, tako da ne znam dali bi se odlučio ponijeti pušku.

Hvala bogu, da ima životinja. Mi smo oni koji guraju nos u njihova prebivališta. Radije i ne idem u zonu gdje se zna, da ima medvjeda i to je to. Bezbednost je prva stvar svugdje i treba to znati i biti spreman. Realno, na izletima na koje najčešće idemo više nam prijete krpelji i komarci, ose i slično, rijetko i poneka zmija. Zato nosim sa sobom antihistamine i učim sve oko sebe, da ne diraju zmije i ne mašu ko ludi po osama. Što si mirniji to bolje, dobio sam lekciju kao mali i sad mi može i zolja sjest na nos, ne mrdam!

Ovog dosadnog dana pada kiša pa se ja raspisao ali skratit ću u par rečenica. Radije bez oružja, samo sa fotoaparatom i dobrom voljom. A u opasnu zonu radije ne idem.
ales4m
ales4m
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 53
Lokacija : Maribor, Slovenija
Datum registracije : 30.12.2012

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Okibex 05.05.13 19:16

Nekako mi je malo nelogično nositi pušku u šumu ako ne ideš u lov.
Okibex
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 570
Godine : 29
Lokacija : Kutina
Datum registracije : 27.11.2012

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by mirDaK 05.05.13 20:36

"vatreno oružje u prirodi" - ako ga imaš, ako imaš potrebnu dozvolu i ako ideš u područje gdje misliš da će ti sigurnost biti možda ugrožena, nema razloga da ga ne nosiš,

zakon koji je trenutno na snazi ostavlja vrlo malom broju vlasnika oružja da si to mogu dozvoliti, lovci svoje oružje mogu nositi isključivo u organiziranom lovu (molim lovce da me isprave), osobe koje se bave streljaštvom oružje vade isključivo na ovlaštenoj streljani a oni koji imaju oružje za osobnu sigurnost mogu ga koristiti samo u sigurnosti vlastitog doma gdje imaju prijavljeno boravište(iznimka je kada se nosi u streljanu ili popravak),

naravno, neću reći da je zakon da se krši već da se vješto izbjegavaju određene odredbe zakona,

djeca i oružje- znam da se događaju sr...nja ali to su krive one "odgovorne " osobe koje su to isto oružje dobile ako su ga dobile legalno, vatreno oružje ima tri pozicije: u ruci ( kada misliš pucati i kada ga čistiš), na ramenu ili holsteru i u spremniku za oružje koji se nemože otvoriti uobičajenim alatom,

osobno sam svoje cure od malih nogu navikavao na oružje, pitale su što je to, malo prevrtale po rukama(cijelo vrijeme pod mojim nadzorom) i nakon toga više nisu pridavale osobitu pažnju, ako žele pucati imam air soft pištolj i tu se ispucaju, za pravo oružje ni ne pitaju

mirDaK
tipko
tipko

Male
Broj postova : 65
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.02.2013

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by biga 05.05.13 21:00

mirDaK je napisao/la:
osobno sam svoje cure od malih nogu navikavao na oružje, pitale su što je to, malo prevrtale po rukama(cijelo vrijeme pod mojim nadzorom) i nakon toga više nisu pridavale osobitu pažnju, ako žele pucati imam air soft pištolj i tu se ispucaju, za pravo oružje ni ne pitaju

bravo. mislim, nemam djece, al ako ih budem imao, planiram na isti način ih učiti.


@Okibex, da opasan jest, al jako sporiji nego kad je zdrav. možda me to i spasilo... Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 69343
biga
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 227
Godine : 36
Lokacija : Čapljina
Datum registracije : 15.11.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Okibex 05.05.13 21:02

@biga, stvarno si imao sreće.
Okibex
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 570
Godine : 29
Lokacija : Kutina
Datum registracije : 27.11.2012

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by ales4m 05.05.13 21:25

Kod nas stvarno bi izgledalo čudno vidjeti hikera sa pump action sačmaricom na ramenu, jer nemamo takve politike kao na zapadu. A tamo ni u grad ne ideš bez pištolja za pojasom. Malo pretjerujem, ali dopisivao sam se sa djevojkom iz new yorka i ona ne mrda nikud bez pištolja. Živjela je u više gradova u SAD i uvijek je nosila pištolj. Iako nije imala nekih problema osobno. Moj prijatelj obišao je ujaka u Kaliforniji i u pretincu auta taj je uvijek držao revolver a njegov sin sa sobom nosio poveći nož (no on je već bio napadnut). Takvi ljudi navikli su, da sami obezbeđuju sebe. Tako i u šumama, gdje su i ljudi opasnost. Daleko od civilizacije mogu te ubit, opljačkat i zakopat i nikom ništa. Jedna mi je baka pričala da kad je živjela u Kanadi negde 1970ih, kad se na lovu izgubila, nije smela da se javi nikome, več se sakrivala i napokon našla put i svoje rođake, koji su je avtom tražili uz put. Kaže kako su znali ljudi poći u lov i nikada se ne vratiti, a bili su žrtve pljačkaša, sirotih trapera i indijanaca kojima je trebala dobra puška za preživljavanje.
Kod nas danas osim medvjeda i divljih svinja ima opasnost samo od pasa lutalica i eventualno bijesnih lisica i pasa, a luđaka po šumama nema mnogo, jer su svi u parlamentu :-)
ales4m
ales4m
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 53
Lokacija : Maribor, Slovenija
Datum registracije : 30.12.2012

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by ales4m 05.05.13 21:37

@ mirDaK Dobro si napisao. Zakoni su precizni. Ja sam govorio teoretski, što bi učinio da se osjećam bezbednim. A u praksi i ja imam takozvanu "dozvolu za posjedovanje" što znači oružje imati doma i prenositi ga samo do puškara ili streljane, a ne prosto šetati naokolo. A kad se prenosi, meci i oružje su razdvojeni, spremljeni posebno. A o napunjenom oružju nema ni govora. Usposobljavanje i ispiti su bili rigorozni u vezi toga a i pravilno je tako. Ja imam sef od metala i sve pod ključem, tako da mi je i dijete bezbedno. A onim žutim kuglicama puca koliko hoće, ali uz moju prisutnost, i to mu je dovoljno.
ales4m
ales4m
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 53
Lokacija : Maribor, Slovenija
Datum registracije : 30.12.2012

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Okibex 06.05.13 14:59

I lovci moraju oružje prenositi u torbama/koferima, nenapunjeno s municijom odvojeno spremljenom. Oružje se vadi i puni tek kad počinje lov, ali ni tad ne bi trebao biti metak u cijevi.
Okibex
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 570
Godine : 29
Lokacija : Kutina
Datum registracije : 27.11.2012

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Odin 06.05.13 17:54

Bogami nakon bliskog susreta s veprovima (..i to na Sljemenu,hehe) svaki put kada se setam sumom podsvjesno gledam stabla na koja bi se mogao popeti u slucaju da cujem roktanje sa strane Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 69343
Sta se suzavca tice,imao sam ih prilike isprobati na raznim rotvajlerima,staffordima i njemackim ovcarima koji su napadali mojeg mezimca i svi su podvili rep...zivotinjama je valjda njuh prvo osjetilo za orijentaciju,ako kava moze zbuniti psa na carini ne vidim zasto i neki suzavac nebi makar dezorijentirao zivotinju i dao ti nekoliko sekundi vise za bijeg,kada sam trcao od veprova mislim da sam bio brzi od Maradone i Roberta Carlosa zajedno Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 350615
Odin
Odin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 573
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.07.2011

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by mamac za pecanje 08.05.13 11:56

Probajte se zamisliti da se nađete na nekom nepoznatom terenu,bez ikakvoga pribora i pomagala.Kako preživjeti u divljini bez ičega i ikoga.A kaj bi bilo nedaj bože da se stvarno nađete u takvoj situaciji.Jedno je to zamišljati ovako bi onako bi teorija a drugo je stvarnost.Treba se znati snaći u datoj situaciji.Lako je otići sa brdom pribora i oružja u prirodu.Puno opreme tj. tereta za nošenje.Pa mi mrecite dali treba nositi i oružje.I dali ćemo ga moći upotrijebiti u datom trenutku.Kod susreta divlje svinj se i možemo popeti na drvo ali kod medveda ne.Nikome nije sve jedno u takvoj situaciji.Kolika je verojatnost ili šansa da se sretnemo sa tim opasnim životinjama na izletu u prirodi.Jer koliko mi tihi bili po meni one nas prije osijete i nanjuše te pobijegnu.Jedino da iznenadimo neku od njih te će pokušati pobijeći prije nego napasti.To je moje osobno razmišljanje,pa sada ako sam u krivu ja se izvinjavam svima.
mamac za pecanje
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male
Broj postova : 430
Godine : 62
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 20.03.2013

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by PJER 08.05.13 14:35

svako ima svoje mišljenje..pa tko ima dozvolu neka nosi ..onome kome ne treba neka ide bez oružja i svi zadovoljni.....
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by mamac za pecanje 08.05.13 17:16

Tako je Pjer slažem se s tobom.


Zadnja promjena: mamac za pecanje; 09.05.13 11:28; ukupno mijenjano 1 put.
mamac za pecanje
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male
Broj postova : 430
Godine : 62
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 20.03.2013

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by rambo98 09.05.13 11:16

Moje oruzje za prezivljavanje je moj NOZ.U njegovoj drsci se nalaze sibice i kompas.I ja mislim da je to najbolje oruzje za prezivljavanje.

rambo98
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 27
Lokacija : Sonta
Datum registracije : 07.05.2013

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by kengur32 09.05.13 11:39

slažem se sa mladim kolegom rambom98....
kolega dali bi imao volje otvoriti temu i malo nam detaljnije predstaviti svoj nož i pribor...? predstaviti nam svoj stil survivala...

zamoli bi te i da otvoriš temu na linku ispod i predstaviš se forumu kako nalažu pravila i obićaji..;
https://survival.aforumfree.com/f1-dobrodosao
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by franciscus 09.05.13 15:14

rambo98 je napisao/la:Moje oruzje za prezivljavanje je moj NOZ.U njegovoj drsci se nalaze sibice i kompas.I ja mislim da je to najbolje oruzje za prezivljavanje.
Ma ti si pravi mačak. Čak i kompas ti je suvišan. Sa takvom opremom, šta te briga gdje si, svugdje ti je dobro.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by puls 09.05.13 15:19

Pravi mačak ne treba ni šibice........pali vatru pogledom Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 80159




...ne daj se, mladi kolega Rambo.....samo piči......i predstavi nam svoje čudo od noža....
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by rambo98 10.05.13 14:38

Otvorio sam novu temu pod naslovom RAMBO nacin prezivljavanja

rambo98
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 27
Lokacija : Sonta
Datum registracije : 07.05.2013

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by dux aeron 11.05.13 14:41

Neka me isprave bolji poznavatelji zakonskih propisa, mislim da uz zakonom predviđene pretpostavke za legalno nošenje kratkog ili dugog vatrenog oružja, te i uz važeću lovačku iskaznicu, bez organiziranog lova ili znanja lovočuvara i dr. iz nadležnog lovačkog društva, u slučaju zaticanja naoružane osobe od strane policije ili lovočuvara u dotičnom lovištu, se smatra krivolovom.
No, kako god bilo, rasprava je više nego zanimljiva, pro et contra argumenti stoje i s obje strane, a bez zadiranja u prava drugih, moje mišljenje je slijedeće: ako se oružje već i nosi na izlete iz ovih ili onih razloga, da bi bilo učinkovito, dakle, uporabljivo u nenadnoj ali zato ekstremnoj i po živote ljudi opasnoj situaciji, mora biti na dohvat ruke. Dakle u ruci ili za pojasom. Obzirom da se baš i ne nose puške na izlete, znači da bi to trebao biti pištolj. Pretpostavka slijedeća, ako je pištolj, da bi bio na dohvat ruke mora biti za pojasom ili na holsteru ispod pazuha. Kako se, pretpostavljam, planinari ili slično, tu je još ranac sa potrebnom opremom i hranom na ramenima, štapovi u rukama, začuđeni pogledi drugih suizletnika ili članova društva, iznenađeni pogledi slučajnih prolaznika... a da bi se to izbjeglo, pištolj se nosi ili prikriveno ili u rancu. Od nošenja u rancu i nema koristi jer se ne može baš hitro reagirati. Prikriveno nošenje znači da se nosi ispod odjeće. Ako je ljeto, tada baš i ne može biti prikriveno a ako je zima tada se nalazi ispod bar nekoliko slojeva odjeće. A da ne spominjem ono uporno žuljanje, zapinjanje i dr, a sve uz ranac, i eventualno neku drugu opremu ili potrepštine što se nalaze na pojasu ili vise u nekoj torbici... Prilično nespretno mi djeluje. I da, dodaje bar 300 grama do 500 ili čak i više tereta koji se treba vući...
Malo of t. - Idem sutra u Gorski Kotar, neću nositi oružje sa sobom Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 676815 , samo nož za rezuckanje špeka ili što slično. Iskreno se nadam da ću se vratiti živ i zdrav. Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 323904
dux aeron
dux aeron
lingua
lingua

Male
Broj postova : 372
Godine : 57
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.03.2013

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by PJER 11.05.13 20:47

ne miješajmo kruške i jabuke...naslov teme ipak nije lov već v.o i boravak u prirodi..još nisam naletio na turistički vlakić gdje se ljudi čude ako imam oružje sa sobom i prolaze kraj mene kao na korzu..ponekad nosim pištolj a ponekad ne....ne zamaram se puno sa začuđenim pogledima i imam više vrsta futrola koje koristim...područja na kojima jesam ipak nisu napučena sa prolaznicima kako vi štovani kolega inicirate..a i da jesu ne zamaram se time..kada se naviknete na nošenje futrole ni ne osjaćate je na sebi.. bar meni ne smeta..u većini slučajeva pištolj mi je u ruksaku
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Okibex 12.05.13 17:18

[quote="markonvs"
Za malu je djecu npr. obična najlonska vrećica opasnija od OC spreja i puno će ju lakše staviti na glavu i ugušiti se njome nego skinuti osigurač i istisnuti dovoljno spreja da si nešto naprave... [/quote]

A kako bi onda dijete uzelo pištolj/pušku (pretpostavimo da je oružje već napunjeno, da ne mora puniti, ali nema metak u cijevi), repetiralo oružje, otpustilo kočnicu i povuklo okidač?
Okibex
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 570
Godine : 29
Lokacija : Kutina
Datum registracije : 27.11.2012

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by FrankyRC 12.05.13 20:34

Uzeo, otkočio, repetirao, opalio .-) 6god, dnevni boravak, '91. Stari pri povratku sa terena ostavio sve na izvolite radi wc problema. Ja ko ja, da se poigram, inače se radilo o poluatomatskoj papovci, pa me zanima šta bi bilo da je bila automatska Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 990630
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Okibex 12.05.13 20:37

A dobro, čast iznimkama. Takav sam i ja Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 393492
Okibex
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 570
Godine : 29
Lokacija : Kutina
Datum registracije : 27.11.2012

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Ikarus 26.05.13 10:14

http://www.24sata.hr/sokantno/hercegovac-48-golim-rukama-ubio-medvjeda-koji-ga-je-napao-316549
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Frenky 26.05.13 11:27

vidio sam ovu nevjerojatnu vijest i na drugim portalima.

jedino što nije popraćena foto dokumentacijom, a junak blažo mi baš ne izgleda na slici kao netko kome su medvjeđi zubi, kako kaže prolazili kroz kosti i komadi mesa ispadali iz odjeće nakon ove epske borbe sa zvijeri.

ali ok., svašta je moguće, a ako je ovo istina, slučaj će svakako zabilježiti guinness..
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by puls 26.05.13 12:00

Ako je prenio portal "24 sata", ja ne sumnjam..... Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 80159
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by goxxon 26.05.13 12:01

evo vam priča o vojnom međedu

http://io9.com/the-incredible-story-of-wojtek-the-soldier-bear-472850278
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 7 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.