FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

5 posters

Go down

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

Postaj by JillValentine 05.05.12 1:09

Pozdrav svima koji ce citati ovu temu...Htio bih da iznesem jedan problem...naime radi se o nozicu koji je jedan od mojih prvih inace koji sam napravio sa svojih 13 god...Sto ce reci da je star oko 9 god..Koristio sam ga za svasta od pripremanja hrane na izletima do rezanja raznih stvari...Bio sam prazadovoljan njime jer je mali lagan za ruku,a napravljen je od kuhinjskog noza shogun...Jako dobar japanski celik....Ali....ono veliko ''Ali'' nedavno odlucim da ga odnesem kod jedng nazovi majstora da ga malo naostri.....Kad sam poslije svega vidio sta je postalo od mog nozica imao sam zelju da ga ubijem..Ali iskreno...Na sledecim slikama ce se detaljno vidjeti i zasto...

Poderotine i ostecenja na povrsini ostrice....(bila je ispolkirana do stadijuma ogledala prije nosenja kod ''majstora'')

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 24owpsj

Jos vidljiviji znaci unistenja i poderotina i nadam se ''vidljiva'' pukotina ostrice i znaci varenja u crenom krugu...stvarno ne znam zasto???'

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 1z69u3b


Vrha nema i jednostavno ne znam sta je moglo da se desi sa njim...

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 2re49jk

Molim sve koji pogledaju temu da mi daju bilo kakvu ideju sta je moglo da podje po zlu da nozic izgleda ovako i sta bih mogao da uradim da se sve ovo sanira posto sam mnogo vezan za nozic i jednostavno do bola razocaran poslije svega...
JillValentine
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 676
Godine : 34
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 23.04.2012

[Vrh] Go down

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty Re: Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

Postaj by Molokai 05.05.12 8:50

Prvo, svaka ti čast, napravio si nož s 13 godina.
Po meni trebaš ga ponovo izbrusiti od najgrublje do najfinije gradacije šmirgla i onda polirati. Što se tiće varenja u crvenom krugu, e to mislim da je totalni zaj... Vjerojatno je "majstor" otkalio tko zna koliko oštrice.
Gledam i ne vjerujem, idući put naoštri sam nož i kloni se takozvanih majstora.

Molokai
Molokai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 669
Godine : 47
Lokacija : Krk
Datum registracije : 26.03.2012

[Vrh] Go down

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty Re: Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

Postaj by chumaman 05.05.12 10:44

He,he majstor oštri fleksericom,znam kako je jer sam imao sličan slučaj kad mi je
pok. tetka htijela napraviti uslugu i dala moje noževe za kolinje takvom majstoru,uf
kakav mrak kad sam vidio spaljene noževe došlo mi je da mu ih pozabijam u plećku Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 448217
Od tad imam školu i već i ako dajem iste majstoru na oštrenje,visim mu iznad glave
dok ovaj brusi iako je provjereno ok brusač.
Opet je velika šteta kad poslije kvazi majstora moraš skidati 'pola ' noža da ispraviš
grešku i tako za par godina imaš čačkalicu Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 478256 a svaka se škola plaća,zato je pametnije
proučiti tutorijale na forumu i sam se dati na posao,prvo uzmeš neki kuhinjski krš i vježbaš
a poslije kad stekneš rutinu Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 368870 nema većeg zadovoljstva.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty Re: Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

Postaj by JillValentine 05.05.12 13:00

Molokai je napisao/la:Prvo, svaka ti čast, napravio si nož s 13 godina.
Po meni trebaš ga ponovo izbrusiti od najgrublje do najfinije gradacije šmirgla i onda polirati. Što se tiće varenja u crvenom krugu, e to mislim da je totalni zaj... Vjerojatno je "majstor" otkalio tko zna koliko oštrice.
Gledam i ne vjerujem, idući put naoštri sam nož i kloni se takozvanih majstora.


Hvala na podrsci ako sam zasto uvjek bio bolesnik to su nozevi...Ali nije mi jasno vidi se var pri drsci..vidi se cak i drska malo na vrhu ostecena kao da je noz pukao ...pa g aje navarivao.......nadam se da cu uspjeti da ga izbrusim i ispoliram ali kako da popunim ovu pukotinu...stvarno ne znam..Varim od 13 godine sa raznim paratima ali kako sad da navatim pukotinu od 5 mm a da ne istopim noz...... Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 166116
JillValentine
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 676
Godine : 34
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 23.04.2012

[Vrh] Go down

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty Re: Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

Postaj by JillValentine 05.05.12 13:02

chumaman je napisao/la:He,he majstor oštri fleksericom,znam kako je jer sam imao sličan slučaj kad mi je
pok. tetka htijela napraviti uslugu i dala moje noževe za kolinje takvom majstoru,uf
kakav mrak kad sam vidio spaljene noževe došlo mi je da mu ih pozabijam u plećku Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 448217
Od tad imam školu i već i ako dajem iste majstoru na oštrenje,visim mu iznad glave
dok ovaj brusi iako je provjereno ok brusač.
Opet je velika šteta kad poslije kvazi majstora moraš skidati 'pola ' noža da ispraviš
grešku i tako za par godina imaš čačkalicu Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 478256 a svaka se škola plaća,zato je pametnije
proučiti tutorijale na forumu i sam se dati na posao,prvo uzmeš neki kuhinjski krš i vježbaš
a poslije kad stekneš rutinu Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 368870 nema većeg zadovoljstva.

Istina ali jednostavno kad nemas vremena...a neophodan mi je pa racunas dok se noz naostri zavrsicu posao onda uzimam noz sa ostrenja i idem na zadatak...al....haos...se desio
JillValentine
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 676
Godine : 34
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 23.04.2012

[Vrh] Go down

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty Re: Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

Postaj by Molokai 05.05.12 15:17

Žalosno reći ali ili u vitrinu s njim ili totalno rastavljanje i profiliranje, kaljenje, nova drška itd.
a najvažniji dio kaljenje ne znam ni sam kako izvesti kad ne znam o kojem čeliku je riječ.
Moj savjet, počni raditi novi nož.
Molokai
Molokai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 669
Godine : 47
Lokacija : Krk
Datum registracije : 26.03.2012

[Vrh] Go down

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty Re: Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

Postaj by JillValentine 05.05.12 16:55

Molokai je napisao/la:Žalosno reći ali ili u vitrinu s njim ili totalno rastavljanje i profiliranje, kaljenje, nova drška itd.
a najvažniji dio kaljenje ne znam ni sam kako izvesti kad ne znam o kojem čeliku je riječ.
Moj savjet, počni raditi novi nož.

Hvala ti na savjetu ali ukucaj negdje shogun japanese knifes pa ce ti biti jasno zasto ne mogu da ga kalim..Jednostavno sto su originalni Shoguni vec kaljeni bar bi trebalo tako da bude.....a naj vj ce biti totalna restauracija makar da pokusam mnogo sam vezan za njega
JillValentine
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 676
Godine : 34
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 23.04.2012

[Vrh] Go down

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty Re: Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

Postaj by chumaman 05.05.12 17:43

Sorry ali varaš se ako je riječ o Shogun kuhinjskom nožu ti baš i nemaju neke veze s Japanom
http://www.kitchenknivesdirect.co.uk/acatalog/shogun_knives.html
Čelik od kojih je rađen 'Made with Japanese X50CrMoV15 steel' je samo dobra reklama
http://www.specialsteel-jy.com/X50CrMoV15.html
E sad kamo sreće da se varam,to potvrđuje baš oštečenje kakvo bez obzira na ne stručno oštrenje ne bi nikako smjelo da se desi kod 'ozbiljnog' čelika,ne
tvrdim da je taj loš samo nije za žešću primjenu,valjda Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 304316
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty Re: Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

Postaj by mario.kukic 05.05.12 19:18

JillValentine je napisao/la:Pozdrav svima koji ce citati ovu temu...Htio bih da iznesem jedan problem...naime radi se o nozicu koji je jedan od mojih prvih inace koji sam napravio sa svojih 13 god...Sto ce reci da je star oko 9 god..Koristio sam ga za svasta od pripremanja hrane na izletima do rezanja raznih stvari...Bio sam prazadovoljan njime jer je mali lagan za ruku,a napravljen je od kuhinjskog noza shogun...Jako dobar japanski celik....Ali....ono veliko ''Ali'' nedavno odlucim da ga odnesem kod jedng nazovi majstora da ga malo naostri.....Kad sam poslije svega vidio sta je postalo od mog nozica imao sam zelju da ga ubijem..Ali iskreno...Na sledecim slikama ce se detaljno vidjeti i zasto...

Poderotine i ostecenja na povrsini ostrice....(bila je ispolkirana do stadijuma ogledala prije nosenja kod ''majstora'')

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 24owpsj

Jos vidljiviji znaci unistenja i poderotina i nadam se ''vidljiva'' pukotina ostrice i znaci varenja u crenom krugu...stvarno ne znam zasto???'

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 1z69u3b


Vrha nema i jednostavno ne znam sta je moglo da se desi sa njim...

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 2re49jk

Molim sve koji pogledaju temu da mi daju bilo kakvu ideju sta je moglo da podje po zlu da nozic izgleda ovako i sta bih mogao da uradim da se sve ovo sanira posto sam mnogo vezan za nozic i jednostavno do bola razocaran poslije svega...



sory ali ovo ti nekako ne drzi vodu ,znaci dao si majstoru da naostri kakve veze ima varenje noza ,drugo kakve veze ima da ga cijelog prolazi brusom Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 30210
dalje kazes neki svemirski celik Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 30210
ili samo obicni preradeni noz za rezanje kruha

Izbog cega nisi to navodnu gresku :majstora:reklamira
hmhmhm malo cudno

mario.kukic
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 47
Lokacija : omis
Datum registracije : 08.03.2012

[Vrh] Go down

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty Re: Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

Postaj by JillValentine 06.05.12 1:08

mario.kukic je napisao/la:
JillValentine je napisao/la:Pozdrav svima koji ce citati ovu temu...Htio bih da iznesem jedan problem...naime radi se o nozicu koji je jedan od mojih prvih inace koji sam napravio sa svojih 13 god...Sto ce reci da je star oko 9 god..Koristio sam ga za svasta od pripremanja hrane na izletima do rezanja raznih stvari...Bio sam prazadovoljan njime jer je mali lagan za ruku,a napravljen je od kuhinjskog noza shogun...Jako dobar japanski celik....Ali....ono veliko ''Ali'' nedavno odlucim da ga odnesem kod jedng nazovi majstora da ga malo naostri.....Kad sam poslije svega vidio sta je postalo od mog nozica imao sam zelju da ga ubijem..Ali iskreno...Na sledecim slikama ce se detaljno vidjeti i zasto...

Poderotine i ostecenja na povrsini ostrice....(bila je ispolkirana do stadijuma ogledala prije nosenja kod ''majstora'')

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 24owpsj

Jos vidljiviji znaci unistenja i poderotina i nadam se ''vidljiva'' pukotina ostrice i znaci varenja u crenom krugu...stvarno ne znam zasto???'

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 1z69u3b


Vrha nema i jednostavno ne znam sta je moglo da se desi sa njim...

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 2re49jk

Molim sve koji pogledaju temu da mi daju bilo kakvu ideju sta je moglo da podje po zlu da nozic izgleda ovako i sta bih mogao da uradim da se sve ovo sanira posto sam mnogo vezan za nozic i jednostavno do bola razocaran poslije svega...



sory ali ovo ti nekako ne drzi vodu ,znaci dao si majstoru da naostri kakve veze ima varenje noza ,drugo kakve veze ima da ga cijelog prolazi brusom Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 30210
dalje kazes neki svemirski celik Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 30210
ili samo obicni preradeni noz za rezanje kruha

Izbog cega nisi to navodnu gresku :majstora:reklamira
hmhmhm malo cudno

JEr ga nije bilo u radionici zato ga nisam reklamiraonnavodno je negdje otputovao....I nije svemirski celik nego je na nozu pisalo shogun japanese stainless steel ali kako je vec rekao chumaman moguce da se radi o marketinskom ili ti reklamnom triku ali ga pamtim kao dobar i ostar noz i ako zelis da me napravis budalom neka bude da sam ja ovo napravio pa napadam neduzne ljude..A Pominjem varenje res se na nozu vidi var...kapiras pukotina i var....kao da je slomio noz do drske pa ga navario to ocu da kazem


Zadnja promjena: JillValentine; 06.05.12 1:35; ukupno mijenjano 1 put.
JillValentine
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 676
Godine : 34
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 23.04.2012

[Vrh] Go down

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty Re: Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

Postaj by JillValentine 06.05.12 1:21

chumaman je napisao/la:Sorry ali varaš se ako je riječ o Shogun kuhinjskom nožu ti baš i nemaju neke veze s Japanom
http://www.kitchenknivesdirect.co.uk/acatalog/shogun_knives.html
Čelik od kojih je rađen 'Made with Japanese X50CrMoV15 steel' je samo dobra reklama
http://www.specialsteel-jy.com/X50CrMoV15.html
E sad kamo sreće da se varam,to potvrđuje baš oštečenje kakvo bez obzira na ne stručno oštrenje ne bi nikako smjelo da se desi kod 'ozbiljnog' čelika,ne
tvrdim da je taj loš samo nije za žešću primjenu,valjda Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 304316

E ne znam a nije naravno bio za zescu primjenu kao sto sam vec rekao u samoj objavi koristen je za pripremanje hrane i nekih sitnih poslica na izletima i sl...Sta bi drugo mogao da ocekujes od ovako malog noza
JillValentine
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 676
Godine : 34
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 23.04.2012

[Vrh] Go down

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty Re: Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

Postaj by Igsy 06.05.12 18:21

Ne vezano za tvoj slučaj, ali stvarno ima "majstora" koji upropaste nož gore nego ja amater 10 puta... i šta je najgore mušterije mu i dalje dolaze svakodnevno. :S Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 410302
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty Re: Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

Postaj by JillValentine 06.05.12 19:10

Igsy je napisao/la:Ne vezano za tvoj slučaj, ali stvarno ima "majstora" koji upropaste nož gore nego ja amater 10 puta... i šta je najgore mušterije mu i dalje dolaze svakodnevno. :S Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu 410302

Objasnio !!!
JillValentine
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 676
Godine : 34
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 23.04.2012

[Vrh] Go down

Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu Empty Re: Razlika izmedju majstora i onih koji misle da to jesu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.