FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
neon
lingua
lingua

Broj postova : 221
Datum registracije : 09.01.2010

PostajNaslov: Re: U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe   08.03.10 16:45

cabala je napisao/la:
Hoću reći da za samoobranu nož nije dobro rješenje. Prvo suzavac, pa taser i sklopivi pendrek ( ne znam hrvatski naziv ), nož, pištolj, bokser, šipke s ekserima, sjekirice i sl, nikako.

Sklopivi pendrek je teleskopska palica i ona je izricito zabranjena hrvatskim zakonom pred koju godinu.
[Vrh] Go down
http://www.urbangadgette.com
Rapidus
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 28
Datum registracije : 26.01.2010

PostajNaslov: Re: U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe   08.03.10 17:30

da, ide se odma u buksu.. po kratkom postupku..
[Vrh] Go down
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 221
Godine : 37
Datum registracije : 09.01.2010

PostajNaslov: Re: U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe   08.03.10 20:40

Rapidus je napisao/la:

Ne znam koje su sankcije, ali znam da je bas precizno definirana u zakonu poput boksera ili noza na oprugu koja se aktivira pritiskom na tipku - skakavca.

Sjecam se i da je Suzavac Argus odmah po donosenju tog zakona napisao na svojoj stranici da povlaci iz ponude teleskopske palice jer je zabranjena njihova prodaja.

Dakle, nisu u sivoj zoni i ostavljene na odluku policajcu koji moze ili ne mora odluciti da je to oruzje kojim si naumio nekog ozlijediti - precizno su definirane kao zabranjeno hladno oruzje.
[Vrh] Go down
http://www.urbangadgette.com
đoni
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 23
Datum registracije : 04.03.2010

PostajNaslov: Re: U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe   08.03.10 23:14

neon je napisao/la:
Rapidus je napisao/la:

Ne znam koje su sankcije, ali znam da je bas precizno definirana u zakonu poput boksera ili noza na oprugu koja se aktivira pritiskom na tipku - skakavca.

Sjecam se i da je Suzavac Argus odmah po donosenju tog zakona napisao na svojoj stranici da povlaci iz ponude teleskopske palice jer je zabranjena njihova prodaja.

Dakle, nisu u sivoj zoni i ostavljene na odluku policajcu koji moze ili ne mora odluciti da je to oruzje kojim si naumio nekog ozlijediti - precizno su definirane kao zabranjeno hladno oruzje.

Kod nas ti kazne kad si uhvacen sa hladnim oruzjem zapravo ovise od situacije,ako te uhvate na nekom skupu ili u nekoj javnoj ustanovi sa tim,puf-->marica-->murja-->ćuza.
Ako te uhvate obicno kad si negdje sam na ulici ili u eventualno manjoj grupi,samo te upozori i pusti te.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6526
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe   08.03.10 23:23

Bez obzira koliko malen ili velik nož nosimo, neka osnovna kultura ponašanja moža (a uglavnom i je tako) značiti razliku između verbalne opomene i totalnog sr*nja =)
[Vrh] Go down
đoni
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 23
Datum registracije : 04.03.2010

PostajNaslov: Re: U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe   08.03.10 23:31

Mrazomor je napisao/la:
Bez obzira koliko malen ili velik nož nosimo, neka osnovna kultura ponašanja moža (a uglavnom i je tako) značiti razliku između verbalne opomene i totalnog sr*nja =)

U potpunosti se slazem s tobom.
[Vrh] Go down
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 734
Godine : 18
Datum registracije : 31.05.2010

PostajNaslov: Re: U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe   09.12.10 22:40

malo drvo je napisao/la:

Nadodao bih da i godine igraju granicu, malojetnik ne može ići okolo s nožem ili bokserom, suzavcem, što god. Također mlađim punoljetnicima 18-21 godinu, će teško dopustiti nošenje noža. Smatram to i razumnim.
a sto?zar i ja recimo ne smjem imati pravo prošetati se do šume s vicom?
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1686
Godine : 36
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe   09.12.10 23:12

Pročitao sam na internetu da je u Ujedinjenom Kraljevstvu dopuštena dužina oštrice od 76 mm.Kako se onda po njihovim forumima prezentiraju noževi koji oni koriste u bushcraftu a duži su od toga?
http://www.bkcg.co.uk/guide/law.html
[Vrh] Go down
Nero Rii
lingua
lingua

Male
Broj postova : 484
Godine : 26
Datum registracije : 01.11.2010

PostajNaslov: Re: U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe   10.12.10 2:07

a sta ako me zaustave dok idem na praku ... u pernici imam barem 12 komada .. raznih duzina oblika i velicina ... haahhaah 12 god cuze..
[Vrh] Go down
jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 389
Godine : 25
Datum registracije : 23.11.2010

PostajNaslov: Re: U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe   10.12.10 15:58

Jel ko od vas dobio kaznu zbog nošenja noža po gradu?
Mene niko nikad nije ni upozorio.
Ljetos sam subotom oko pola noći kroz sami centar grada prolazio kraj policije sa nožem (35cm oštrica) niko ni da trepne.
[Vrh] Go down
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 263
Godine : 40
Datum registracije : 22.02.2010

PostajNaslov: Re: U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe   10.12.10 16:20

Danas noževi sutra nokti, muško spolovilo, kovani novac itd...........
[Vrh] Go down
GROUND ZERO
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 39
Datum registracije : 18.11.2010

PostajNaslov: Re: U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe   11.12.10 2:17

ŠTO VIŠE ZAKONA TO MANJE PRAVDE
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe   Today at 15:46

[Vrh] Go down

U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» U UK se spremaju novi zakoni vezani uz noževe
» ZAKONI I PRAVILNICI
» Novi "FORESTER" - recenzijica
» NOVI ZAKON O ORUŽJU
» NOVI COOLMAX MODEL