FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Mad Max
spikač
spikač

Broj postova : 684
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   20.05.12 22:22

flecktarn je napisao/la:
Mad Max je napisao/la:
Evo mi smo stigli sretno kuči prije jedno pola sata poslije 1200 km cesta ... poslije provoda u Karancu obišli smo još Vukovar i zaustavili se kod kolega na ručku u Slavonskom Brodu pa onda popodne laganini peglali prema domu ... danas sam malo trom od vožnje terencem ali sutra ču staviti koju sliku sa druženja i napisao po koju rječ o provodu s Didom i njegovim delikatesama , druženju s Dariom poslije i skitanjem po okolini ... danas ne stignem
LP MM

Gdje ste ručali u Sl. Brodu...nešto privatno ili restoran neki!!?? Dosta znam taj kraj pa pitam!!!??

Bio je to restoran kod Igorovog punca Ivana na njegovom prekrasnom vrtu - jedan od nas tri je rodom iz SB. - pa smo svratili kod njegovih na ručak i pivicu pa kavu i sladoled i na kraju kad smo se pribrali za put krenuli oko 14.00 prema domu ...
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3378
Godine : 54
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   21.05.12 14:09

Ajde, fala Bogu da nam je gospon Precednik živ i zdrav stigao doma. Iščekujemo fotoreportažu....
[Vrh] Go down
flecktarn
lingua
lingua

Male
Broj postova : 321
Godine : 42
Datum registracije : 15.03.2012

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   21.05.12 20:21

Zadnja promjena: flecktarn; 22.05.12 21:19; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
flecktarn
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   21.05.12 20:22

Mislim...ono..ovo shvatite kao pomoć
Ovo nije off topic..nimalo....
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male
Godine : 50

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   21.05.12 20:57

Tri kolega iz Kopra ( Edin , Igor i Max ) na poziv Dide i Daria iz Baranje odlučili smo iči na Dernek ... nesrečom nisam se setio slikati čobanac koji nam je dida pripremio a kasnije tu grešku sa pekom nisam ponovio ...

Put preko Solovenije pun krivina je brzo prošao iako je terenac u jednom satu napravio manje nego 100 km ...

Put se počeo vuči ko melasa kada smo napustili Zagreb i počeli ravan put do Slavonskog Broda.

http://illiweb.com/fa/pbucket.gif

... brzina kretanja je malo malo veča od dobrog pedaliranja ...

Photobucket

Photobucket

Najzad smo malo bliže cilju ... još kojih 30 - 40 km i tu smo ...

Photobucket

Evo skoro smo na cilju ...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Priroda je nevjerovatno bogata krajolik ljep obrađen do zadnjeg detalja ... balzam za ljudsko oko ...

Photobucket

U glavnom u medjuvremenu smo stigli i ustanovili da osim Dide Patka Daria i još jednog didinog kolega suborca nije došlo na dernek puno ljudi još nas tri i cifra je tako šest participanta . Posle šljive pivičke i predstavljanja Dida nas je ugostio i pojeli smo jedan odličan čobanac i zbog samog uzbuđenja izgleda da sam zaboravio poslikati nas i čobanac .

Dida nas je uputio da idemo pogledat mjesto gdje bi trebali napraviti tabor - na njegovom imanju i usput smo se upoznavali zezali i pričali ...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Dida ...

Photobucket

Kutak gdje smo trebali napraviti logor ...

Photobucket

Didin izvor ...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket
Pogled na Didino parcelu ...
Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Odlučili smo iči kod Dide i tamo spremati jelo koje je Dario nabavio jer je bilo premalo ljudi za neki kvalitetni survival film a i kod Dide je dobro

Photobucket

Photobucket

Didina dica ...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Iščekivanje peke ...

Photobucket

Najzad ...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Tako se završila naša mala avantura kod Dide - dogovorili smo još jednu prema kraju prolječa ako če sve iči po planu ... Dida i Dario ... najljepša hvala za gostoprimstvo prijatelji ...

Ljep pozdrav,
Max

Zadnja promjena: Mad Max; 21.05.12 22:57; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
flecktarn
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   21.05.12 22:05

ima li još fotki max!!?? ja nisam mogao doći zbog obaveze jedne..pa barem u fotografijama da uživam!!!
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   21.05.12 23:06

flecktarn je napisao/la:
ima li još fotki max!!?? ja nisam mogao doći zbog obaveze jedne..pa barem u fotografijama da uživam!!!

Imaš ih na Photobucket-u :

http://s1260.photobucket.com/albums/ii569/Modys67/

Tu sam dao samo neke .... Baš imaš pravo da ti je žao ... Dida je izvrsni kuhar !!! A i ostalo društvo nije štedilo sa pričama šalama - provod je bio dobar .

Ljep pozdrav,
Max
[Vrh] Go down
flecktarn
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   22.05.12 0:00

Mad Max je napisao/la:
flecktarn je napisao/la:

Imaš ih na Photobucket-u :

http://s1260.photobucket.com/albums/ii569/Modys67/

Tu sam dao samo neke .... Baš imaš pravo da ti je žao ... Dida je izvrsni kuhar !!! A i ostalo društvo nije štedilo sa pričama šalama - provod je bio dobar .

Ljep pozdrav,
Max

Ne mogu vjerovat..vi ste bili u Vukovaru sutra dan...20. 05....a po sjenama stabala zaključujem da je bilo oko 14-15 sati..zar ne??
Mi smo se sigurno mimoišli jer sam taj dan dolazio u Vukovar poslijepodne..a fotografirao sam i terasu na kojoj ste bili sa mosta...i htio sam i probušene zelene cijevi slikati!!!

Pa ne mogu vjerovat i toranj si slikao kao ja!! Čak i na onom zavoju..haha!!

Idem si pregledati fotografije...da niste završili na mojim fotkama!!

Sa kojim autom ste vi bili..koje tablice!!!?? Imam neki bijeli kombi na fotografijama!!
[Vrh] Go down
flecktarn
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   22.05.12 0:16

A ja mislio da je didapatak stvarno deda neki...a unuk mu piše postove!!!
Stvarno ste se proveli..vidim da vas je ravnica udarila u glavu!!!
Peka mi izgleda brutalno....kakav je ono ogroman komad mesa..LOL!!??
A konjići...dedina ergela...deda jbt...moram doći to da vidim jednom!!!
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   22.05.12 0:17

Ne ne ne bio je terenac Hyundai Galloper metalno tamno zelene boje ... Dida patak ima 6 godina više od mene ili ti koji imaš osam manje od mene sa njim si u 14 godina dugom razmaku ja sam negdje na pol puta ...

Zadnja promjena: Mad Max; 22.05.12 0:21; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
flecktarn
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   22.05.12 0:19

Mad Max je napisao/la:
Ne ne ne bio je terenac Hyundai Galloper metalno tamno zelene boje ...

daa..gledam dalje fotografije pa sam vidio....
[Vrh] Go down
didapatak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 334
Godine : 55
Datum registracije : 29.03.2012

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   22.05.12 20:56

..eto da se i ja malo javim, Maxove slike su sve pokazale a meni je samo(jako) žao što sam morao idući dan na posao...ako kažu da prvi put nikad ne valja onda jedva čekam idući put..
..eto, kapaciteti postoje..treba ih koristiti( i u većem broju)..
..
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   22.05.12 20:59

didapatak je napisao/la:

..eto da se i ja malo javim, Maxove slike su sve pokazale a meni je samo(jako) žao što sam morao idući dan na posao...ako kažu da prvi put nikad ne valja onda jedva čekam idući put..
..eto, kapaciteti postoje..treba ih koristiti( i u većem broju)..
..

Na jesen opet ...
[Vrh] Go down
didapatak
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   21.08.12 0:55

..i...bliži se jesen...
..pa prema dogovoru...15.09.2012 Lega dernek u Baranji, preciznije na izvoru iznad Karanca, na privatnom posjedu, cjelodnevni s mogućnosti noćenja(kako se dogovorimo)...
..otvaram raspravu- sve dogovorimo osim termina(obaveze)..dakle jelovnik, zanimacije, radione......slušam
...
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   21.08.12 7:50

Dakle Flectarn i ostali iz okoline ... vidimo se u septembru kod dide?

[Vrh] Go down
flecktarn
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   22.08.12 21:12

Mad Max je napisao/la:

Dakle Flectarn i ostali iz okoline ... vidimo se u septembru kod dide?

Hmmmm primamljivooo...subota..a nadam se da će i ove nesnosne vrućine popustiti!! zainteresiran sam ali da li ću ovaj puta moći da dođem...znat ću par dana prije!!
Deda jel to opet kod tebe..kod onih konjića!!??
[Vrh] Go down
didapatak
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   22.08.12 22:03

..naravno..
..
[Vrh] Go down
didapatak
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   08.09.12 11:02

..eto ..primaklo se..a vrijeme će kažu biti lijepo, ekipa će znam biti odlična ...pa...
..prijave do Četvrtka naveče...
..
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   09.09.12 14:32

didapatak je napisao/la:

..eto ..primaklo se..a vrijeme će kažu biti lijepo, ekipa će znam biti odlična ...pa...
..prijave do Četvrtka naveče...
..

Znači za sigurno dolazi :

1. Ja ,
2. Mile,
3. Igor,
4. Edin,

L.p. Max
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   10.09.12 13:41

Dida dolazimo ujutro u subotu 15.09. jer če se u petak raditi i nebi mogli inače svi u kompletu doči ...

Ljep pozdrav,
Max
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3793
Godine : 37
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   10.09.12 14:21

fak, htio bi doći, ali idem na svadbu tada, naravno ne svoju. uživajte
[Vrh] Go down
didapatak
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   10.09.12 19:59

..Max...pa onda fiš za doručak..
..
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   10.09.12 20:55

didapatak je napisao/la:

..Max...pa onda fiš za doručak..
..

Ma hajde neka bude ručak jer vjerovatno neču krenuti u 2 ujutro več negdje u 5 pa čemo još skrenuti po Mileta, popiti jedan Paulaner u omiljenom kafiču i doči do tebe u Karanac oko jedan ...
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   18.09.12 2:37

Znači po dogovoru sa didom krenuli smo ujutro ja, kolega Igor i Mile-Bradonja, prema Karancu - etno selu u Baranji ... vreme odlično za put .

Kad smo došli do dide ( oko jedan kako smo i predvidili ) več nas je čekao kotliš sa dogovorenim paprikašem ... odličan Dida - hrana ti je mrak a ja sam taj koji ima nešto iskustva 135 kila iskustva ...

Dida, Darac i ja ...

Didi je sve pomogao pripremiti Darac ... moj izabrani vodič i pratitelj po Baranjskim putevima i omiljeni knajfmejker

Mile je kao i Dario moj omiljeni knife-maker ... bez njega ovaj put nije išlo

Kasnije smo popili par pivica i založili vatricu - upalio sam ja sa firesteelom iako ga se ne vidi u mojim ručicama

Dok sam ja i Dida čavrljali i ložili vatricu za peku - Mile Igor i Darac su bili aktivni u pripremanju idučeg obroka ... gulili su sastoj za peku i izrezali, začinili te pacali meso ...

Kako prostoru priliči imali smo i sastojke koje ne mogu zaboraviti

Reakcija Dide kao odgovor na moje susrete sa domačom ljutom ...

Dida ko i svaki vjerni dida svojoj dici uhvatio se štorija koje je pričao dok smo čekali peku da se ispeče ...

Ima ljepo imanje koje je počeo sređivati i priprema se za nuditi seoski turizam kao dodatnu djelatnost ( radi kao medicinac u bolnici ) ...

Drži i tri konja od kojih jedan je kako sam skužio dok sam mu krao vodu ( ima slavinu u ambaru) pitom a druga dva nisu za približavanje

Konačno se nakupilo dovoljno žgaravice pa smo stavili peke na mjesto i ložili te čavrljali dalje ....

Prisutni su se brojno počeli vremenom večati - stigla su dva marija ( didin sin Mario i kolega Mario) i čerkica dide - tako da smo bili na brojnom stanju od 8 ljudi ...

Polako se spuštao mrak ... i na oči ...

Pridružila nam se i žabica ...

Didin pas Đuro - penzionisani policijski pas za otkrivanje droge koji je dobio kod dide doživotni prostor i društvo ...

Stavili smo i gljive - malo pred kraj peke ...

Evo peke servirane na stol ...

Kasnije smo se još malo družili i dogovorili kako čemo provesti naredni dan ... peke su nestale

Uz pivicu smo se dogovorili za aktivnosti drugi dan i polako otišli spavati ...

Ujutro su nas čekali za stolom prvo odlična kava i domača šljiva i malo kasnije je krenulo i sa kulenom kiselim vrhnjem i ostalim domačim delikatesama ... ima slika

Darac je svojim lovelessom iseckao i pripremio doručak ...

Čak je i kruh bio domač

Kasnije smo otišli na Dunav i ogledali si krajolik rijeke i neke od ljepih djelova oko nje ...

Jestive štorovke ...

Kasnije smo se vratili u Karanac gdje nam je Dida pripremio još jedan ukusan zalogaj na vatri poslije toga smo krenuli polako kuči puni novih osječaja i novih kila

Na kraju smo se pozdravili i zahvalili za gostoprimstvo te svi skupa otišli još na jedan drink kod Darija u obližnji Kozarac ... gdje nas je pogostio i gdje smo se rastali i vratili se nazad doma ... u medjuvremenu je Mile razfgledap Darijev arsenal izgotovljenih oštrica

Darijev prekrasan kamin ....

Mile bradonja pod utiskom

Tako je prošao lega dernek kod dide u Karancu ... zahvaljujem kolegama koji su se zaista potrudili da nam je bilo ugodno ... HVALA Dida Mario Darac Mile ....

Ljep pozdrav,
Max

Zadnja promjena: Mad Max; 18.09.12 16:58; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 894
Godine : 32
Datum registracije : 06.12.2009

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   18.09.12 8:24

kako je to maks lijepo sročio, dobro da nisam ništa fotkao
bilo je to pravo survival okupljanje - mislim da ne bih preživio još jedan dan u takvim uvjetima.
sredio bi me srčani
fala dida, bilo je odlično!!

maks je jedino zaboravio spomenuti udruženu vježbu sudionika iz slovenije i hrvatske protiv izrabljivača, kapitalista i ekonomsko-moralnih parazita svijeta;
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   18.09.12 16:42

Pssst Mile ... odaješ naše tajne

Dario u elementu ...

[Vrh] Go down
flecktarn
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   18.09.12 18:45

Lijepo druženje....njam, njam....
[Vrh] Go down
didapatak
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   18.09.12 18:49

..eto, kažu pametni da jedna slika govori više od tisuću riječi...ali ja moram rič-dvi...
..nakon ,za mene, teškog ljeta dogodi se susret opuštanja, upoznavanja....jednostavno dobrog druženja( što većini ljudi fali)..
..hvala prijatelji..
..poseban osvrt:...Mile...Darac..u vrijeme kuknjave i opće izgubljenosti, biti u društvu dva mlada čovjeka koji toliko vole, poštuju, guštaju u svom poslu je nadahnuće..
..želim vam puno zdravlja i dobrog posla....i da uvijek uživate u svojim radovima( to ,na kraju, i spadne i najveća dobit)..
..Igore, Max..
..
[Vrh] Go down
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1222
Godine : 28
Datum registracije : 12.05.2009

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   18.09.12 19:51

Evo da i ja napisem koju...

Veliko HVALA Didi sto nas je ugostio, sto je imao zivaca, zelje i volje sve to izdurati do kraja, pobrinuti se za dobru domacinsku i ugodnu atmosferu.

Veliko HVALA Maxu i Igoru koji su cak iz Kopra potegnuli i dosli u nasu malu Baranju i to vec 2. puta ! (ma da je Max ovdje vec i domorodac hhahahaha ) i ucinili dernek pravim dernekom

Hvala Miletu sto je dosao s njima, samo mi nije jasno kako je ponio samo VIC-a Aloxa hahahahahahahaha
Bila mi je cast upoznati tog velikog covjeka i jos veceg majstora !

Nadam se da ce biti jos druzenja, na nekoj novoj (staroj) lokaciji
a sada idem na dijetu
[Vrh] Go down
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1272
Godine : 32
Datum registracije : 04.04.2012

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   18.09.12 20:25

sad sam ogladnio....
[Vrh] Go down
didapatak
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   02.05.13 18:20

...zapjevala ševa pa i mi stariji i osjetljivijih leđa možemo van, he,he...došlo vrijeme za proljetni lega dernek...17,18 i 19 05. 2013...
..ovaj put na novoj lokaciji..vidjevši oduševljenje dragih prijatelja moćnim Dunavom ovaj susret organiziramo na mjestu susreta velikih rijeka..na ušću Drave i Dunava..kod Žileta
..program..otvoren za sve prijedloge..za sad..
..petak okupljanje, uređivanje logorske prostorije, upoznavanje sudionika, riblji meni..
..subota..izlet u Kopački rit..čamcima..
..nedjelja..sređivanje utisaka,opreme i log. prostorije i razlaz..
..org. ekipa..Žile,Knajf i malo ja..
..posebno se radujem demonstraciji radova ove dvojice meštara...a.još ako dođe Mile sa svojima..ludilo..
..molim ideje,želje,epp i pozdrave..
..
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...   

[Vrh] Go down

poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» poziv na "lega" dernek, hmm susret u Baranji...
» Poziv na suradnju!
» Pseći problemi
» Susret - "Ravno" (1-3.5.2009.) - 2
» Susret Drava , moje slike