FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Prijevozna sredstva forumaša

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
cutlass
guru
guru

Broj postova : 4144
Datum registracije : 16.04.2011

Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty29.03.12 23:15

stari moj.. nije ni to lako izdrzat, hahah
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru
ivo

Male
Broj postova : 3420
Godine : 56
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty30.03.12 9:05

Molim uvažene kolege s moderatorskog panela, da obrišu gornje slike (ne djevojaka nego automobila), jer svojim sadržajem vrijeđaju svakog poštenog vlasnika automobila vrijednog tisuću Eura i svojom porukom devijantno utječu na odgoj naše djece.
Za vas, kolega Denis, intimno pitanje; tko je ukrao patuljke i labude iz vrta ?
[Vrh] Go down
gnome_mo
bebač
bebač
gnome_mo

Female
Broj postova : 8
Godine : 36
Datum registracije : 23.09.2013

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty23.09.13 16:21

Peugeot 205, '88 godište. Troši 12l + 1kg ulja/rezervoar (specijalni turbo pogon-patentirano).
Kodno ime "Uglješa".

Zadnja promjena: gnome_mo; 23.09.13 16:21; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : tipfeler)
[Vrh] Go down
vibor
bomber
bomber
vibor

Male
Broj postova : 193
Godine : 41
Datum registracije : 30.08.2010

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty23.09.13 23:56

Peugeot 307 break. Karavan sa dva kubika prostora kad se spuste sidala, dovoljno odignut od poda za zahtjevnija terene, pogonjen plinom pa troši 50 kn na 100 km, obično je blatnjav do kolina u ovo doba godine kiše i gljiva. Ne žalim ga ni po najgorem terenu, pa tako i danas po vododerinama na mosorskom požarnom putu.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/unikatnelampeVD
Ziga
tipko
tipko
Ziga

Male
Broj postova : 89
Godine : 39
Datum registracije : 03.12.2011

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty24.09.13 0:39

Peugeot 307 1.6 HDi (hatchback) i brdski bicikl s bisagama (kad vrijeme dopušta)
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male
Broj postova : 1693
Godine : 39
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty24.09.13 20:00

@ CUTLASS: Koja marka je ovaj zadnji "svetkovni" automobil? Izgleda jako lijepo.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master
Mraz

Male
Broj postova : 6779
Godine : 33
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty24.09.13 20:41

Po novom Jamis Durango ST.... ljuta pila, ide ko zmaj a ne troši ništa osim koljena:

Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 994599_10201199103833901_1134285395_n

I neki tamo WV VW kak se već piše...

Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 6xxcgm
[Vrh] Go down
Aleksa
tipko
tipko
Aleksa

Male
Broj postova : 70
Godine : 46
Datum registracije : 11.12.2012

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty24.09.13 21:29

Bulls copperhead 3 za opustanje,holandska Sparta za po gradu i Senic za prevoz djece i ostalih sitnica.Potrosnja oko 7 i po otvorene voznje,po gradu 9.

[img]Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 21dlfo9[/img]

Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 5nt3pj

Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 2j166fm
[Vrh] Go down
Inspektor
lingua
lingua
Inspektor

Male
Broj postova : 426
Godine : 37
Datum registracije : 10.04.2012

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty20.10.13 1:44

Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 7rm4

Jeep Cherokee, 2006. godište - moja kuća putujuća! Znam da će zvučati otrcano, ali jednom kad uzmete terenca, onda nema nazad - samo tražite još veći! Ja ga koristim za sve i svašta, kao što terencu i doliči. Od prijevoza kojekakvih glomaznih komada namještaja (jedini nedostatak, svi prijatelji i rodbina vas žicaju da nešto prevezete), građevinskog materijala i općenito hrpe tereta, a naravno redovno je u šumi, po kojekakvim prtenim putevima diljem Jadrana, u Kopačkom ritu. Najviše je nažalost u gradu, gdje zbog svoje relativno kompaktne veličine ipak nije tako problematičan, a puno pomaže i kamera za parking. Prednost je i što u kvrcavicama na parkingu nikad nećete izvući deblji kraj.
Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Gnkd

Kako to lijepo i uredno izgleda kad ja unutra spavam sam...

Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Vvzz

...a kako izgleda kad spavam s curom Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 747986

Ono zbog čega mi je stvarno jako dobar jest što se u njemu vrlo udobno može spavati! I to prema potrebi dvoje ljudi. Spuštanjem zadnjih sjedala dobije se vrlo ravna površina i ako prednja sjedala povučem dokle god idu i zadignem naslone ima točno dovoljno mjesta da ja sa mojih 180 i žilet bez ikakvih problema mogu leći. Mislim da bi do 185 visine išlo, iznad toga bi malo noge gurale u sjedala. Cura je 165, tako da ona leži ko kraljica...

Za sve bočne prozore sam iskrojio sjenila od zavjesa u roli koje sam našao u Baumaxu - iste su boje kao unutrašnjost, tako da se savršeno uklapaju. Zavjese se pričvršćuju na čičak, tako što sam izrezao za svaki zastor jedno 5-6 okruglih čičak traka, onaj mekani dio zalijepio sa super ljepilom na gumu koja ide oko svih prozora, a onaj dio sa čičkom na odgovarajuća mjesta zalijepio na zastore. Tako da je postavljanje super lako, samo pritisnem svaki zastor na svoje mjesto i to je to. Drži odlično evo već treću godinu, bez ikakvih problema. Ove mekane čičak kružiće nitko ni ne primjećuje. Zahvaljujući tim zastorima u autu je puno ugodnije za spavati. Ne samo da unutra ulazi puno manje svjetla, nego vas nitko unutra ne može vidjeti. Već s udaljenosti od par metara se ti zastori praktički ne primjećuju, što mi je također bilo bitno jer ponekad spavam u njemu u urbanim sredinama, pa je cilj da privlači što manje pažnje.
Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 J54z

Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Ftmk

Negdje na Dugom Otoku

Već par godina za redom sam u njemu proveo i po tjedan dana, putujući uz obalu i uživajući u skrivenim mjestima po otocima i po jadranskoj obali. Činjenica da mi u auto stane sva odjeća i sva kamping oprema i da sve to mogu strpati unutra i da još ostane mjesta da cura i ja spavamo, tako da se iz vana ne kuži da smo unutra je ogroman plus.
Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Xg21

Ah te žene!

Nedostatak je nažalost stabilnost... Prije dvije godine sam ga okrenuo na krov. Za divno čudo, konstrukcija je toliko čvrsta da mi u prevrtanju nije puklo ništa osim nosača za krov i retrovizora! Krov je imao malo udubljenje koje mi je limar izravnao, ako se dobro sjećam jedna vrata su isto morali malo peglati. Prednja šajba je imala jednu crtu napuknuća. E sad, naravno - auto se prevrnuo, ali s druge strane, stvarno se pokazao što se čvrstoće tiče. Kabina je ostala netaknuta, zajedno s nas troje unutra, od kojih jedna osoba nije bila vezana. Loše uspomene, ali što se može... I to je život.

Unatoč tome, mijenjao bih ga samo za nešto još veće. Pikiram već dugo vremena Nisan Pathfinder, jer on ima još više prostora iza i također ima ravno dno kad se spuste zadnja sjedala.
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač
Mad Max

Male
Broj postova : 698
Godine : 52
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty16.04.15 8:27

Mornar je napisao/la:
Mad Max-sta je raddjeno na ax-u da ima 40 ks-a vise od orginala

.. Greška - nema 40 km više od originala več 53.8 jer to je u originalu AX GT ... kasnije sam ga preradio na i ...

U stvari to :

Bregasta gr.A , šireni i kod ventila produbljeni za bolji flow usisni i izduvni kanali - izduvni ispolirani do sjaja , ugrađeni klipovi CPS lakši i sa otvorima za ventile, Glava je povarena po kompresijskom prostoru koji  je izmjenjen za bolji stisak i okret plinova i uvečanje kompresijskog odnosa - 13.5 : 1 orig. - 9.3 : 1 , 4-2-1 izduvni kolektor , šira izduvna  cjev bez katalizatora i stražnji lonac gr.A , Olakšani i po masi izjednačen i ekvilibrirani blok ( koljenasto vratilo , radilice sa klipovima , jermenice  i zamajac  ) veči injektori, pojačan pritisak goriva na 3.5 bar , ECU - elektronika prilagodjena promjenama dignut je i cutt off na 7800 okretaja gdje motor dostigne 139.8 km i 151 Nm okretnog momenta .

Avto ima i ovjes kompletan od Peugeota 106 16v sa diskovima pozadi a naprijed su od 306 Gti - 266 x 22 mm cjevi su one šivene teflonske sa košuljom od pletenog čelika za veče pritiske i ulje je dot 5+ sa višom tačkom kuhanja ... Amortizeri su Bilstein B8 sa oprugama Eibach Pro. most pozadi je od 106 16v - jači su i stabilizatori i torzijske palice ...

http://www.streetfire.net/video/ax-gt-on-the-road-again_187416.htm

To mi je bio prijašnji hobi ...
L.p. Max
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač
franciscus

Male
Broj postova : 969
Godine : 57
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty17.04.15 1:08

@Mad Max, ti uvijek sačekaš tri godine prije nego li odgovoriš?
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač
Mad Max

Male

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty17.04.15 6:55

franciscus je napisao/la:
JBG tek sad sam primetio datum ... izvini mornar i ostali forum Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 368870
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR
maxina

Male
Broj postova : 3034
Godine : 50
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty17.04.15 19:38

Mad Max je napisao/la:
franciscus je napisao/la:
JBG tek sad sam primetio datum ... izvini mornar i ostali forum Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 368870

Neka,neka-dobro si promislio pa natipkao P )

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru
ivo

Male
Broj postova : 3420
Godine : 56
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty17.04.15 21:13

Boga mi, nije naš Max brzoplet...
[Vrh] Go down
puls
guru
guru
puls

Male
Broj postova : 2913
Godine : 41
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty17.04.15 21:18

Neka, neka; i ja sam pobornik devize ispeci pa reci!

Zadnja promjena: puls; 19.04.15 17:59; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR
maxina

Male
Broj postova : 3034
Godine : 50
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty18.04.15 19:20

Slutim da će sada isprovocirani Max,za nekih 2 godine,odgovoriti na ove tri provokatzijitze.

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač
Mad Max

Male

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty18.04.15 19:27

Ovo je jedan rjedak kutak Eurupe gdje je humor još uvjek zdrav ...
[Vrh] Go down
Born_Survivor
lingua
lingua
Born_Survivor

Male
Broj postova : 462
Godine : 21
Datum registracije : 25.10.2014

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty19.04.15 1:36

Ja koristim bajk od kad znam za sebe hahah
[Vrh] Go down
archery
tipko
tipko
archery

Male
Broj postova : 82
Godine : 62
Datum registracije : 02.02.2014

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty19.04.15 19:41

Vidim da predstavljate svoja vozikala,pa evo i mojih.Kad je lijepo vrijeme u pogonu Tomos 4 76.g.,kojeg sam restaurirao.

prije
Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 2012_11_24_10_21_20

Nakon mukotrpnog traženja originalnih dijelova,vraćen u prvobitno stanje
Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 2014_11_16_13_03_02

Svaki dan u upotrebi drugi Oldtimer,Ascona B 2.0 76.g.
Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 2015_01_23_15_34_30
[Vrh] Go down
termit520
lingua
lingua
termit520

Male
Broj postova : 204
Godine : 45
Datum registracije : 10.04.2015

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty20.04.15 21:56

Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 2d0l1yg

moj je veći!!!
[Vrh] Go down
Branimir76
lingua
lingua
Branimir76

Male
Broj postova : 363
Godine : 42
Datum registracije : 18.05.2011

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty21.04.15 11:51

Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Multipla
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Prijevozna sredstva forumaša   Prijevozna sredstva forumaša - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Prijevozna sredstva forumaša
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2