FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Biljka budučnosti, žrtva zavjere ... KONOPLJA

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
RubberDuck
lingua
lingua

Male
Broj postova : 489
Godine : 54
Datum registracije : 20.01.2012

PostajNaslov: Biljka budučnosti, žrtva zavjere ... KONOPLJA   20.03.12 5:33

Dali smo spremni srušiti mit !?!

Biljka koju je Bog stvorio kako bi čovjeku služila za SVE ... za hranu, za lječenje, kao energent, građevni i odjevni materijal, stočna hrana, u industrijskoj proizvodnji, za dobivanje plastike jednu trečinu lakše i 10 puta čvršče od čelika u automobilskoj industriji ... 8000 godina prije Krista na služenju ljudskoj rasi ... no .. da ja sad tu ne tupim ... Dobro pogledajte i poslušajte SVE informacije u 53:43 minute ..

Evo i pisanih informacija ...
http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/konoplja/
http://www.ivonazivkovic.net/marihuana.htm

JAKO me zanimaju Vaši komentari ..

[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 561
Godine : 35
Datum registracije : 26.11.2011

PostajNaslov: Re: Biljka budučnosti, žrtva zavjere ... KONOPLJA   20.03.12 8:59

Ja sam osobno tražil majice od konoplje na web-u i našel sam ih samo u Sloveniji; 100-injak kuna je cijena i trebale bi biti čvršće od pamučnih i još bitnije paropropusnije. Čim budem u prilici, kupjem jer više volim prirodne materijale od sintetike a merino mi je preskup.
[Vrh] Go down
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1279
Godine : 42
Datum registracije : 07.01.2012

PostajNaslov: Re: Biljka budučnosti, žrtva zavjere ... KONOPLJA   20.03.12 10:33

Koliko sam prije određenog broja godina načuo, postoji i koristi se konoplja uzgojena (genetičkim inženjeringom?) bez THC-a...

Nemam link, i nemam volje tražit potvrdu, ali tako se sjećam...

[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 561
Godine : 35
Datum registracije : 26.11.2011

PostajNaslov: Re: Biljka budučnosti, žrtva zavjere ... KONOPLJA   20.03.12 10:38

Konoplja bez THC-a nije GMO; ovdje se radi o "industrijskoj", "sativa" a ne "indica" konoplji.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3264
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Biljka budučnosti, žrtva zavjere ... KONOPLJA   20.03.12 11:08

Nema puno veze s temom, no samo mali prilog diskusiji o ovoj korisnoj i dragocjenoj, a nadasve iskoristivoj biljci. Moja je pokojna baba s ostalim ženama iz sela, nakon žetve konoplju "mlatila" na obližnjem potoku (prije tog su je namakale, konoplju, a ne babu), da bi kasnije izrađivale od nje tkaninu, ne sjećam se cijelog postupka, mali sam bio. No dobro se sjećam da bi se pastrve nizvodno okretale na trbuh, ošamućene, pa bi ih mi klinci kupili rukama. Očito je, stoga, da i u "običnoj" konoplji postoji neki opojni alkaloid, što joj u mojim očima daje dodatnu kvalitetnu dimenziju.
[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 4135
Godine : 41
Datum registracije : 16.04.2011

PostajNaslov: Re: Biljka budučnosti, žrtva zavjere ... KONOPLJA   20.03.12 11:20

aaa zato si ti Ivek takav ljubitelj riba... mislis da se od svih vrsta tako "fino i veselo " osjecas nakon objeda...

a ne ne , ove kaj ja lovim nisu na opijatima...

SORYY na OFF-u

pozz
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1194
Godine : 30
Datum registracije : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: Biljka budučnosti, žrtva zavjere ... KONOPLJA   20.03.12 11:26

ivo je napisao/la:
Nema puno veze s temom, no samo mali prilog diskusiji o ovoj korisnoj i dragocjenoj, a nadasve iskoristivoj biljci. Moja je pokojna baba s ostalim ženama iz sela, nakon žetve konoplju "mlatila" na obližnjem potoku (prije tog su je namakale, konoplju, a ne babu), da bi kasnije izrađivale od nje tkaninu, ne sjećam se cijelog postupka, mali sam bio. No dobro se sjećam da bi se pastrve nizvodno okretale na trbuh, ošamućene, pa bi ih mi klinci kupili rukama. Očito je, stoga, da i u "običnoj" konoplji postoji neki opojni alkaloid, što joj u mojim očima daje dodatnu kvalitetnu dimenziju.

Na taj način ribu love neka domorodačka plemena u amazoni i drugim djelovima svijeta.. vidio sam tu foru kod nekog od onih man vs wild, man women wild, dave ili neko od njih.. i nedavno opet na Nat.Geo. kanalu ima emisija o lovu sa domorodačkim plemenima.. pa su i na taj način ribu sakupljali.

Sasjeku neko otrovno korijenje, namlate ga u vodi i nizvodno sakupljaju ribu rukama.
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3723
Godine : 36
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: Biljka budučnosti, žrtva zavjere ... KONOPLJA   20.03.12 16:25

@Login: "Sasjeku neko otrovno korijenje, namlate ga u vodi i nizvodno sakupljaju ribu rukama" je i ja sam to vidio biljka pusti toksine koji omame ribu i skupljaju ih.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3264
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Biljka budučnosti, žrtva zavjere ... KONOPLJA   20.03.12 16:47

cutlass je napisao/la:
aaa zato si ti Ivek takav ljubitelj riba... mislis da se od svih vrsta tako "fino i veselo " osjecas nakon objeda...

a ne ne , ove kaj ja lovim nisu na opijatima...

SORYY na OFF-u

pozz

Kakav insinuator !
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Biljka budučnosti, žrtva zavjere ... KONOPLJA   Today at 3:09

[Vrh] Go down

Biljka budučnosti, žrtva zavjere ... KONOPLJA
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-