FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Generalna prehrana forumaša

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 432
Godine : 32
Datum registracije : 04.12.2009

PostajNaslov: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 15:40

Kako stalno pratim repotraže forumaša, primjećujem u gotovo skoro svim masovno konzumiranje slanine, kobasice i sl., rijetko vidim da neko sprema povrće...

Kakve su vaše generalne navike, razmišljate li kad o tome što jedete, šta vam najviše odgovara kad odete u šumu?

Ja sam prije isto tako, slanina, pršut, kobasice i sl, ništa ljepše od toga na žaru, ali sam primijetio da sam poslije toga trom, treba dosta da se svari i sl... A i previše je masnoća da bi se stalno tako čovjek hranio, valja razmišljat i o starosti...

Zadnjih 25 dana ne jedem meso, prešao sam na vegetarijansku ishranu, i ništa mi ne fali, samo se ljepše osjećam. Sad da se nalazim u situaciji preživljavanja i da moram da ubijem životinju da bih preživio, ne bih se dvoumio, ali je više razloga koji su me naveli da pređem na vegetarijansku ishranu.

Jedan od njih je bio kvalitet mesa koji kako primjećujem stalno opada, miješano se puni sojom a ostalo se ko zna odakle uvozi, te životinje ne gledaju svjetlost dana, daju im antibiotike i sl...
Drugi je što mi više odgovara kad jedem samo povrće, brži mi je metabolizam, osjećam da sam mnogo manje nervozan, pun sam snage i sl...
[Vrh] Go down
Grubi
bebač
bebač

Male
Broj postova : 14
Godine : 27
Datum registracije : 14.03.2012

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 16:22

Ja se hranim vegetarijanski i uglavnom sirovom hranom. Prehrana se sastoji od kombinacije voća, povrća i suhih orašastih plodova svakodnevno.

Prelazak sa kuhane na sirovu hranu je nešto kao prelazak sa prehrane svejeda na vegetarijanstvo, pošto je kvaliteta sirove hrane puno bolja od sirove, ali nema ništa loše u tome da se pojede i pokoji kuhani obrok jer je sirova hrana dosta ograničena u izboru i okusu.

Jedem jako puno kiselog zelja i to mi je osnovica prehrane jer je jako dobra zamjena za kuhanu hranu, te je također smiješno jeftin gledajući koliko je ukusan i zdrav.
Jedino ne znam dali ga se može nositi sa sobom tokom ljeta pri visokim temperaturama,ali pri temperaturama do 20 stupnjeva u vakuumiranoj plastičnoj je vrećici je dobar.

Od ostalog povrća volim raditi svakojake salate jer povrće samo po sebi nema neki okus, ali sa malo ulja i octa je puno bolje.

Od voća uglavnom jedem jabuke, agrume, banane i sezonsko voće poput kivija i jagoda.

Od orašastih plodova jedem najviše orahe i nešto malo badema.
[Vrh] Go down
Stribog
spikač
spikač

Male
Broj postova : 518
Godine : 26
Datum registracije : 09.07.2010

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 16:34

Isprobao sam vegetarijansku prehranu (pola godine) kao osobni test i takodjer sam primjetio da se puno bolje osjecas, imas vise energije i pokretniji si, nisam nastavio stime cisto iz razloga jer nitko iz obitelji (blize ili dalje) nije vegetarijanac pa je bilo dosta problema oko jelovnika, ubiti ja sam kao seoska dzukela jedem sta mi se servira nepazim previse na prehranu osim sto sam totalno izbacio sol (koliko god je moguce)
[Vrh] Go down
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 337
Godine : 33
Datum registracije : 17.12.2010

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 17:26

Dajte promijenite naziv teme, kakva ishrana, pa nismo konji za natjecanja da imamo ishranu!

Ma treba jesti sve, ali zdravo, uravnoteženo i ne pretjerivati u ničemu. A i ovisi što se želi postići prehranom, o tome se može diskutirati do preksutra.
[Vrh] Go down
rastovic
tipko
tipko

Male
Broj postova : 57
Godine : 25
Datum registracije : 26.12.2011

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 18:14

ma kakvo crno vegetarijanstvo ja ne mogu preziveti bez mesa 2 dana
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1621
Godine : 34
Datum registracije : 09.02.2010

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 19:17

Začudo, i ja isto u zadnje vrijeme jedem sve manje mesa...
Ali to je više zbog toga što je to meso koje se može kupiti u našim supermarketima smeće zatrovano sa svom silom kemije!
Da mi je od nekoga iz domaćeg uzgoja uzeti pravo meso, vjerovatno bi ga jeo svaki dan.
Ovako sam uglavnom na biljkama, iako ni one nisu baš bog zna kako zdrave jer su špricane isto tako svom silom kemije pa na kraju svakim danom ostajem sa sve manje izbora što jesti a da me ne truje polako, ali sigurno...
Najbolje bi bilo kad bi mogao sam uzgajati barem nešto ali, na žalost, ne mogu...
[Vrh] Go down
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1055
Godine : 20
Datum registracije : 23.01.2012

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 19:19

Guybrush je napisao/la:
Dajte promijenite naziv teme, kakva ishrana, pa nismo konji za natjecanja da imamo ishranu!

Ma treba jesti sve, ali zdravo, uravnoteženo i ne pretjerivati u ničemu. A i ovisi što se želi postići prehranom, o tome se može diskutirati do preksutra.

POTPISUJEM.

Usput ova kupovna mesa iz ovih većih trgovina su stvarno loša.Meni se kokoš zgadila.
[Vrh] Go down
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1465
Godine : 27
Datum registracije : 24.05.2011

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 19:25

bez uvrede ali vi niste normalni ......

treba jest sve u umjerenim kolicinama....i meso i povrce i masno i slatko i kiselo i ljuto .....
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4696
Godine : 38
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 19:42

Kolega Guru i grubi imaju potpuno pravo promijeniti svoj način prehrane jer im godine dozvoljavaju.
Što je sa onim roditeljima veganima koji djecu primoravaju da žderu samo trave i soju?
Poznanica je svojeg klinca hranila na vegetarijanskoj osnovi jer je i ona bila veggie,sa nekom tjesteninom i s*anjima,mali je bio ko Hindenburg,debeo i trom...
Kad je mali išao na sistematski i kad su joj rekli da ima poremećenu krvnu sliku onda se kobila osvjestila i dala malom jesti kako spada.Nažalost kako nije od prvog dana (danas ima 5) normalno raznoliko prehranjivao danas je alergičan na svaki drek...
Ja svojima dajem većinom domaće,od povrća,voća,piletine,svinjetine (teletinu kupujemo kad netko zakolje),ribu jedino kupujemo...dajem im i Poliko salame i sva ta umjetna govna samo u jako malim količinama,nek budu naučeni na sve.

Ja sam svežder,medvjed je G.K. za mene što ja mogu sve pojesti...

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
dkclaymore
tipko
tipko

Male
Broj postova : 61
Godine : 42
Datum registracije : 31.10.2010

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 20:59

Treba jesti sve po mjeri, red šunke,red sira,red paradajza.....
Sve kaj ne bježi a more se pregristi u određenom trenutku može postati hrana
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1194
Godine : 31
Datum registracije : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 21:07

"Dok ne probam lava za mene je SVINJA kralj životinja!"

Kulen, kobase, salame, paštete, mljeveno, pečenka, janjetina, divljač, odresci.. to mi je baza prehrane, rijetko kada pojedem kakav obrok bez mesa. Neki govore da nije zdravo, neznam ja se tim ne zamaram previše, nastojim samo da u obroku bude salate, voća i ugljikohidrata i da pokušam potrošiti ono što pojedem mada mi sve teže to ide u zadnje vrijeme heheh.

Vegetarijanstvo i sl. stvari su mi apsolutna glupost, ok su ovi argumenti za loše meso iz supermarketa, ok je i većinu prehrane zbog toga prebaciti bez mesa, ali da se nepojede nešto mesno bar svakih par dana.. neznam.. zvuči mi loše. Pogotovo djeci nebi to dopustio. Proteini i ostali sastojci iz životinjskog mesa su nužni kao i ostali zdravi sastojci iz povrća i voća.
[Vrh] Go down
Guru
lingua
lingua

Female

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 21:10

Login je napisao/la:
Pogotovo djeci nebi to dopustio. Proteini i ostali sastojci iz životinjskog mesa su nužni kao i ostali zdravi sastojci iz povrća i voća.

Ja sam mislio isto prije, ali u žitaricama, pasulju i sl. ima proteina kao u mesu bez štetnih masti i sl...
[Vrh] Go down
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 21:21

Ja neznam bili ja mogao bez mesa.Jer meni je osobno glupo to vegeterijanstvo,veganstvo,magrobiotika idt.(bez uvrijede onima koji su se našli u navedinim).
Usput bez mesa nema toliko proteina i toliko energije.Osobno sam svejed,kako smo i građeni mi ljudi.Imamo duljinu crijeva,kiseline...namjenjene za svu hranu,da smo stvoreni za samo bilje tada bi povraćali kada bi pojeli meso.To je što se tiće onih gluposti da smo stvoreni kao biljojedi.

@Fratt upravo to i je najveći problem.Šta oni imaju svoju dicu mućit da jedu neke gluposti jer su oni misle da je to zdravije.A ono šta svi doktori,specijalisti...govore da sve treba jest,to kao da nećuju jer oni su kao najpametniji.

@Login slažem se s tobom da se meso mora jesti,ali ono za svinju tu nedjelimo mišljenje.TELETINA,KOZLETINA I DIVLJAČ su moji kraljevi i kraljice

Usput ja dosta jedem nezdravo.Ukućani mi govore da ću se pretvorit u parizer koliko ga jedem.Šta ima toliko loše u jedenju nezdravog.Nije otrovno nego nezdravo.Tu ima razlike.Meni daj parizera i kruva i ja sam zadovoljan
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1194
Godine : 31
Datum registracije : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 21:28

Guru je napisao/la:
Login je napisao/la:
Pogotovo djeci nebi to dopustio. Proteini i ostali sastojci iz životinjskog mesa su nužni kao i ostali zdravi sastojci iz povrća i voća.

Ja sam mislio isto prije, ali u žitaricama, pasulju i sl. ima proteina kao u mesu bez štetnih masti i sl...

Znam da ima, ali nema u tim kolicinama i omjeru kao i istoj kolicini mesa. Neznam ja sam onog zatucanog "masa je mama" misljenja da bez životinjskih proteina, kreatina iz crvenog mesa, i pilećih prsa u meniju nije dobro. Dakle djeci tijekom djetinjstva to davati, a kasnije nek sami odluce kad se razviju.
[Vrh] Go down
Guru
lingua
lingua

Female

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 21:30

Login je napisao/la:
Guru je napisao/la:
Login je napisao/la:

Znam da ima, ali nema u tim kolicinama i omjeru kao i istoj kolicini mesa. Neznam ja sam onog zatucanog "masa je mama" misljenja da bez životinjskih proteina, kreatina iz crvenog mesa, i pilećih prsa u meniju nije dobro. Dakle djeci tijekom djetinjstva to davati, a kasnije nek sami odluce kad se razviju.

Pa ne valja puno, propisano je oko 45-50 grama proteina dnevno, prema svjetskoj zdravstvenoj organizaciji.
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2835
Godine : 24
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 21:40

Riba riba i riba. Jesam spomenuo ribu? Meso, bilo koje, volim puretinu, ali bilo što što je imalo mamu i ima 4 noge je za mene. Voće i povrće obavezeno. Pikantna hrana rijetka, jer ju mama ne voli, a ja ne kuham. Par kuhanih jaja navečer i bar 2 puta tjedno pofezne, moj recept najbolji. Ne volim dinstanu kapulu i dinstano meso. Brodeti i palente. Sve u svemu velike oscilacije u razini šećera i muka za jetru i gušteraču
[Vrh] Go down
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 270
Datum registracije : 29.01.2011

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 21:40

evo i ja bi se malo ukljucio u raspravu, doduse po "copy,paste" sistemu!

i da potpisujem onu loginovu o lavu i svinji

Kad si najbolji u jelu i piću, ne možeš biti najbolji više ni u čemu drugome."
Henry IV francuski

" Novčić će vas odvesti do podzemne željeznice, ali češnjak će vam osigurati slobodno sjedalo."
Stara njujorška izreka

"Brige se lakše ispiru juhom."
Židovska izreka

"Hrana ima važnu ulogu u pravilnoj prehrani."
Fran Lebowitz

"Čini se da je glavni postulat nutricionista: ako ima dobar okus, loše je za zdravlje."
Issac Asimov

"Novo britansko istraživanje pokazalo je kako 9 od 10 ispitanika voli čokoladu. Deseti laže."
Robert Paul

"Moderno kulinarstvo, prevedeno u grubo, glasi: Ne mogu vjerovati da sam platio gotovo 600 kn i još uvijek sam gladan!!"
Mike Kalin

"Jedini način da očuvate zdravlje je da jedete što ne želite, pijete što ne volite i činite stvari koje radije ne biste."
Mark Twain

"Nitko na svijetu nije hrabriji od čovjeka koji se zaustavi na jednom zrnu kikirikija."
Channing Pollock

"Omiljena životinja mi je - odrezak!"
Fran Lebowitz

"Nikad nisam upoznala čokoladu koja mi se nije svidjela."
Deanna Troi

"Kažu da je crveno meso štetno, ali moram priznati da nikad nisam vidio tigra koji izgleda bolesno."
Chi Chi Rodriguez

"Sve što jedem, neki liječnik je proglasio smrtonosnim otrovom, a sve što ne jedem je proglašeno neophodnim za život. Ali ja eto živim i dalje."
George Bernard Shaw

"Sladoled je toliko sjajan da je šteta što nije ilegalan."
Voltaire

"Idealan broj za večeru je dvoje - ja i vraški dobar glavni konobar."
Nubar Gulbenkian (1896-1972), Turski naftni magnat

"Kvaliteta hrane u restoranu obrnuto je proporcionalna veličini posude za papar."
Klotzov zakon

"Što ste stariji, to je teže smršavjeti. To je zato jer se vaše tijelo i vaša mast čvrsto sprijatelje."
Nepoznati autor

"Ja sam u formi. Okruglo je forma."
Nepoznati autor

"Jedna od većih životnih tajni je kako kilogram slatkiša može udebljati ženu za dva kilograma."
Nepoznati autor

"Vrag je učinio kažnjivim sve u čemu uživamo u životu. Ili nam pati zdravlje, ili duša, ili se debljamo."
Albert Einstein

"Najopasnija hrana je torta. Svadbena."
Američka izreka

"Nisam se borio da dođem na vrh hranidbenog lanca kako bih postao vegetarijanac!"
Anoniman autor

"Možete reći da ste snažni ukoliko ste u stanju razlomiti čokoladu u komade vlastitim rukama, a nakon toga pojesti samo jedan komadić."
Judith Viorst
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 21:43

Strider je napisao/la:
... i bar 2 puta tjedno pofezne...

Što su to "pofezne", nisam nikada ćuo za to...?
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 21:45

Pofezne, landice, pohani kruh toćan u jaju! Slane, ne slatke.
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 21:47

Ove uzrećice su genijalne!
Nasmijale su me do suza, i sa svima do jedne se slažem...

@ Strider: Uuu, zakon mi je to. Ja u smjesu znam naribati jabuka i staviti cimeta i malo ruma...

[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 21:52

Cimet, rum- da! jabuke jos nisam probao. Većina ljudi samo zamuti jaje i onda toća kruh, nije to to bez malo mlijela i vanilijinog ekstrakta.

Da, izreke su zakon! Najbolja ona o torti haha
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 21:57

U potpunosti se slažem, nije to TO samo u jajetu...
Ja dodam i malo brašna (mješano oštro i tupo) ako stavljam jabuke da bude malo gustije da drži jabuke pa to ispadne kao smjesa za palačinke...

[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 21:58

Ja ti stavim na vrelo ulje dok ne pozlati i onda na maximalonj temp na par minuta u pećnicu. izgubi se višak ulja.
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 22:01

Strider je napisao/la:
Ja ti stavim na vrelo ulje dok ne pozlati i onda na maximalonj temp na par minuta u pećnicu. izgubi se višak ulja.

Oho, evo i nešto što nisam znao... Dobra ideja, hvala!

[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 22:10

Ma ništa. Neka se filozofi muče sa pitanjima o postojanju boga ili slično, mene razdire vježno pitanje- je li bolja musaka s mesom ili hobotnicom.
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 22:14

Treba križati hobotnicu i svinju pa napraviti musaku od svinjotnice...
Šalu nastranu, zašto ne staviti oboje, malo mljevenog mesa i malo krakova?

[Vrh] Go down
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 22:15

štaje ovo prešli smo na recepte.Ja znam radit Carbonaru
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 22:21

Miješati? Mislim da ne, od mesa je malo suša, dok musaka od hobe ima...sokova i tako toga. Ali najbolja riješenja su najlakša haha!
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 22:22

@ lololorenzo: Pa jel riječ o prehrani? A kako ćeš se prehraniti ako ne znaš pripremiti hranu? Pa ne možeš samo tako navaliti na sirovu strvinu...

@ Strider: sad sam vidio da si spominjao da su ti pofezne draže slane nego slatke, pa evo i moj recept za slane: u smjesu umjesto jabuka, cimeta i ruma možeš staviti naribanu šunku i, meni barem, paše malo limunovog soka i ružmarina, a u kruh u mekani dio popikam sir narezan na kockice, ili prutiće, ovisi o debljini šnite kruha, pa se to fino rastopi i natopi sredinu iznutra...

Dobar tek!

Zadnja promjena: urbana_gorila; 14.03.12 22:24; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   14.03.12 22:23

Hodi vrit, sad si me nahuškao. Ružmarin i origano su mi must have u svakom jelu. I papar isto.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Generalna prehrana forumaša   

[Vrh] Go down

Generalna prehrana forumaša
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Pozdrav forumašima!
» jestivo/ljekovito bilje-knjige, priručnici
» Dan Druženja Survival forumaša