FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Per testera ad astra

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next
Autor/icaPoruka
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Broj postova : 4658
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   05.03.12 12:23

cutlass je napisao/la:
fratt - neki su za rad ovakav ili onakav, bitno je da se ukljucimo u akcije SVI, ili cim VISE nas..
a ne da smo svi glasni od doma sa kompa , a kad treba dodu 4 forumasa..
to isto nije bas za pohvalu, salu na stranu..

Slažem se sa tobom profesore.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6524
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   05.03.12 12:34

Vidim da vam je bilo super! Kapa dolje svima koji su se odazvali i pomogli u ovoj akciji.

Čim vidim da je Cutlass u ruci imao nešto osim biča a Navi nije uspoređivao GB sa motornim pilom siguran sam da će smak svijeta ipak biti otkazan za neku drugu priliku, da imaju vremena ponoviti ovu nevjerovatnu situaciju

A slike sa klopom neću ni komentirati... dok su neki gladovali drugi su jeli kao kraljevi.

[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3264
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   05.03.12 13:45

Dobro jutro (ustao sam ja u 6, kao i svako jutro, ali tek sad počeh pisati), dragi moji forumaši !
Makar su kolege prisutni na Radionici ,manje-više sve opisali, pače i fotodokumentarno (hvala Navigatoru i Katlesu) te duhovito zabilježili, evo i od mene par riječi.
Meni je biilo je naprosto divno ! Prije svega zbog samopotvrde mojeg dosta čvrstog stava da dobrih ljudi ima, nisu izumrli (kao što mnogi u svojoj sebičnosti žele misliti), jedino se treba malo potruditi da bi se došlo do njihova srca. Počašćen sam ukoliko su kroz Radionicu, njeni sudionici i svi vi koji ovo virtualno pratite, prepoznali moju osnovnu zamisao, a ona bi bila otprilike nazvana "Podarimo jedni drugima osmjeh". Sretan sam ako sam sudionike pravim naslovom prevario. Sretan sam jer su se ljudi vrijedno radeći bez prestanka smijali. Sretan sam zbog tog što cijeli dan nitko nikome nije uputio ni mrk pogled, a kamoli ružnu riječ, zbog toga što su se svi uzajamno bodrili i pazili jedni na druge, nastojeći biti ugodni, a ne neugodni. Zamislite, vi nevjerni Tome i dežurni pesimisti i mizantropi, bilo nas je iz Bosne, Slavonije, Like, Zagorja, Prigorja i Dalmacije, nitko nikome nije smetao, naprotiv, meni se u mojem pjesničkom zanosu činilo da se svi vole. Sretan sam što me Yasko u jednom trenu spontano nazvao "stričekom Ivom", sretan sam što dostojanstveno starim okružen takvom mladošću. Sretan sam jer sam samu sebi potvrdio da Navigator nije nikakav fancy šminker, nego čovjek koji je vrlo vrijedno radio, jako vješto baratajući svojim alatom, a to, vjerujte mi, znam prepoznati. Sretan sam što je virtuozni najfmejker Katles uistinu podmetnuo grbaču, a onda i ispekao roštilj. Sretan sam što je nakon trećeg tanjura utvrdio da je moj juneći gulaš, s bobom, mljevenim vrganjima i Karmelinim noklicama, premalo šarf. Ponosan sam što imam takve prijatelje kao što su Shpaga i Mario "d motorka" Franović, što ću, ako mi dozvole i ostalim sudionicima Radionice postati prijateljem, što su stara prijateljstva učvršćena, a nova i lijepa možda ovim susretom začeta, što su nas pokojni pretci, a možda i sam Stvoritelj odozgor gledali, zadovoljno se smješkajući i misleći :"Samo tako, djeco naša, eto kako se ljudi druže i pomažu !"
Tomislave, koliko nas je bilo ? Malo, ali prije svega zbog ovog gore navedenog, žao mi je što više ljudi nije moglo podijeliti sreću sa mnom.
Koliko smo posla napravili ? Za mene puno, jako puno, opet u smislu prije spomenutog. Nije posal zec, pa da će uteć'.
Koliko je tko radio ? Koliko je mogao i htio, nisam mjerio, bio sam opijen milinom, svakako najmanje ja, onoliko koliko je moja trula kralježnica dozvolila, izmučena padovima s trešnje i s konja, izgnjiljena vlagom u rovu, bolna zbog protruzije diskusa...
Malo sam istovremeno i sjetan, žao mi je da neki dragi ljudi, za koje sam se osobno (Puls, Ikarus) ili virtualno (Fret, Pjer...) uvjerio da su od riječi, zbog bolesti i obaveza nisu bili s nama, ali sam osjećao oko sebe njihov duh, čak i duha iz boce puštenog ( Fret).
Kratak osvrt na post kolege Freta. Ova je etapa Radionice (doduše, u tajnosti, zar drukčije treba biti, malo sam skeptičan prema humanitarnostima iza kojih se potpisujem ?) itekako
imala i humanitarni karakter. Naime, sva ona drva, kao i drva s posjeda desnog susjeda Marka Žica(hvala ti Marko, makar ovo ne čitaš), narezana na metrice i uredno složena, a bit će ih još, idu mojem dragom prijatelju Mariju "d motorki" Franoviću kojeg volim ko brata, čovjeku velika srca, a sticajem tragičnih ratnih okolnosti, teška života. Bez brige, Mario ne čita ovaj forum.
Tako da, kolega Fret, budem li živ i zdrav, te nedaj Bože spriječen, tu sam, što god da ste naumili, jedino nemam novaca.
Svima vam, dragi moji hvala, po godinama starosti ću, hvala Mario, hvala Shpaga (bez tebe bi u svakom smislu ovo bilo teže izvesti), hvala Katles, hvala Navigatore, hvala Goxxone i Yasko, te hvala svima koji su ovo prekrasno druženje popratili, na ovaj ili onaj način. Kad bude u planu ponovo kakav obimniji zahvat, javno ću vas pozvati, a do tada ostajte mi zdravi i veseli, Shpaga i ja smo gore svaki vikend (često i u tjednu, Buba, Maza i Garfild hoće piti i jesti), pa ako vas petkom teške misli pritisnu ili nemate pametnija posla, javite se, uvijek ste dobrodošli.
Vaš šjor Ivo Dujić
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1617
Godine : 33
Datum registracije : 09.02.2010

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   05.03.12 14:21

Krasno rečeno.
Sad mi je još više žao što nisam mogao sudjelovati, ali neka, ima u Boga dana i u cara dukata...
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3723
Godine : 36
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   05.03.12 14:46

što se tiče gulaš utakmice cutlass vs. goxxon - 4:1
čovjek je jednostavni prvak u obaranju tanjura gulaša
[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 4135
Godine : 41
Datum registracije : 16.04.2011

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   05.03.12 14:54

Ivo svaka cast.. hvala Vama, velik ste covjek!

@goxxon - hahahaha i to sam zabio auto gol, hahahaha
[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   05.03.12 15:00

Mraz je napisao/la:

A slike sa klopom neću ni komentirati... dok su neki gladovali drugi su jeli kao kraljevi.

@bravo Mrazo, tocno sam se prepoznao u ovih par rijeci...

eto vidite kako covjek vidi sto je na stvari , zna tko je gladovao i bivao izrabljivan..
hvala jos jednom Mraz!
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2817
Godine : 24
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   05.03.12 15:39

Radna akcija? Aha, Cutlass širi prosperitet i na terenu radi make-shift radionicu noževa? A što, Kineze je potrošio? Ili ide nova generacija?

Željno iščekujem alatke.
[Vrh] Go down
shpaga
bomber
bomber

Male
Broj postova : 180
Godine : 51
Datum registracije : 19.01.2012

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   05.03.12 16:34

ivo je napisao/la:
Dobro jutro (ustao sam ja u 6, kao i svako jutro, ali tek sad počeh pisati), dragi moji forumaši !
Makar su kolege prisutni na Radionici ,manje-više sve opisali, pače i fotodokumentarno (hvala Navigatoru i Katlesu) te duhovito zabilježili, evo i od mene par riječi.
Meni je biilo je naprosto divno ! Prije svega zbog samopotvrde mojeg dosta čvrstog stava da dobrih ljudi ima, nisu izumrli (kao što mnogi u svojoj sebičnosti žele misliti), jedino se treba malo potruditi da bi se došlo do njihova srca. Počašćen sam ukoliko su kroz Radionicu, njeni sudionici i svi vi koji ovo virtualno pratite, prepoznali moju osnovnu zamisao, a ona bi bila otprilike nazvana "Podarimo jedni drugima osmjeh". Sretan sam ako sam sudionike pravim naslovom prevario. Sretan sam jer su se ljudi vrijedno radeći bez prestanka smijali. Sretan sam zbog tog što cijeli dan nitko nikome nije uputio ni mrk pogled, a kamoli ružnu riječ, zbog toga što su se svi uzajamno bodrili i pazili jedni na druge, nastojeći biti ugodni, a ne neugodni. Zamislite, vi nevjerni Tome i dežurni pesimisti i mizantropi, bilo nas je iz Bosne, Slavonije, Like, Zagorja, Prigorja i Dalmacije, nitko nikome nije smetao, naprotiv, meni se u mojem pjesničkom zanosu činilo da se svi vole. Sretan sam što me Yasko u jednom trenu spontano nazvao "stričekom Ivom", sretan sam što dostojanstveno starim okružen takvom mladošću. Sretan sam jer sam samu sebi potvrdio da Navigator nije nikakav fancy šminker, nego čovjek koji je vrlo vrijedno radio, jako vješto baratajući svojim alatom, a to, vjerujte mi, znam prepoznati. Sretan sam što je virtuozni najfmejker Katles uistinu podmetnuo grbaču, a onda i ispekao roštilj. Sretan sam što je nakon trećeg tanjura utvrdio da je moj juneći gulaš, s bobom, mljevenim vrganjima i Karmelinim noklicama, premalo šarf. Ponosan sam što imam takve prijatelje kao što su Shpaga i Mario "d motorka" Franović, što ću, ako mi dozvole i ostalim sudionicima Radionice postati prijateljem, što su stara prijateljstva učvršćena, a nova i lijepa možda ovim susretom začeta, što su nas pokojni pretci, a možda i sam Stvoritelj odozgor gledali, zadovoljno se smješkajući i misleći :"Samo tako, djeco naša, eto kako se ljudi druže i pomažu !"
Tomislave, koliko nas je bilo ? Malo, ali prije svega zbog ovog gore navedenog, žao mi je što više ljudi nije moglo podijeliti sreću sa mnom.
Koliko smo posla napravili ? Za mene puno, jako puno, opet u smislu prije spomenutog. Nije posal zec, pa da će uteć'.
Koliko je tko radio ? Koliko je mogao i htio, nisam mjerio, bio sam opijen milinom, svakako najmanje ja, onoliko koliko je moja trula kralježnica dozvolila, izmučena padovima s trešnje i s konja, izgnjiljena vlagom u rovu, bolna zbog protruzije diskusa...
Malo sam istovremeno i sjetan, žao mi je da neki dragi ljudi, za koje sam se osobno (Puls, Ikarus) ili virtualno (Fret, Pjer...) uvjerio da su od riječi, zbog bolesti i obaveza nisu bili s nama, ali sam osjećao oko sebe njihov duh, čak i duha iz boce puštenog ( Fret).
Kratak osvrt na post kolege Freta. Ova je etapa Radionice (doduše, u tajnosti, zar drukčije treba biti, malo sam skeptičan prema humanitarnostima iza kojih se potpisujem ?) itekako
imala i humanitarni karakter. Naime, sva ona drva, kao i drva s posjeda desnog susjeda Marka Žica(hvala ti Marko, makar ovo ne čitaš), narezana na metrice i uredno složena, a bit će ih još, idu mojem dragom prijatelju Mariju "d motorki" Franoviću kojeg volim ko brata, čovjeku velika srca, a sticajem tragičnih ratnih okolnosti, teška života. Bez brige, Mario ne čita ovaj forum.
Tako da, kolega Fret, budem li živ i zdrav, te nedaj Bože spriječen, tu sam, što god da ste naumili, jedino nemam novaca.
Svima vam, dragi moji hvala, po godinama starosti ću, hvala Mario, hvala Shpaga (bez tebe bi u svakom smislu ovo bilo teže izvesti), hvala Katles, hvala Navigatore, hvala Goxxone i Yasko, te hvala svima koji su ovo prekrasno druženje popratili, na ovaj ili onaj način. Kad bude u planu ponovo kakav obimniji zahvat, javno ću vas pozvati, a do tada ostajte mi zdravi i veseli, Shpaga i ja smo gore svaki vikend (često i u tjednu, Buba, Maza i Garfild hoće piti i jesti), pa ako vas petkom teške misli pritisnu ili nemate pametnija posla, javite se, uvijek ste dobrodošli.
Vaš šjor Ivo Dujić
Bravo Ivo! Računaj i dalje s nama!
[Vrh] Go down
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1465
Godine : 26
Datum registracije : 24.05.2011

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   05.03.12 19:31

STRICEK IVO...hvala na ljepim rjecima pohvale....
[Vrh] Go down
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2848
Godine : 38
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   05.03.12 20:26

ganut sam do suza....al stvarno...

pripremih se za kritičan osvrt prožet humornim elementima ali ovo me uzelo...
Kolega Ivo,vaš post je maestralan,izrazito korektan prema svima(možda i previše),dirljiv,toliko topal da ne nalazim riječi bojeći se narušiti atmosferu...;
vaša čuvena smisao za pisanu i izgovorenu riječ ovdje je došla do punog izražaja;
bojim se da ni sam ne bih bolje...
Djelo svakako zaslužuje nagradu u kategoriji kratke proze

Samu akciju,gastrokrčidbu kako je ja zovem,Radionicu po vašem(sviđa mi se) moguće je komentirati samo u superlativima....
Od početka je bila osuđena na uspjeh,pa i više od toga...
Od ideje,humano-humanitarnog karaktera do realizacije,sve odiše pozitivom.
Velike su zasluge nadahnutog nam domaćina ali i dobrih mu starih i novih prijatelja,cijenjenih forumaša,ljudi velikog srca...
Na svakoj fotografiji vide se ozarena lica(tu prednjači kolega Katles-uzrok bi mogao biti u onom gulašu),istinska dobrota i zadovoljstvo,ljudi koji nesebično pomažu i uživaju u tome...
Smatram vas na neki način privilegiranim jer ste u tome sudjelovali,ali neka-zaslužili ste biti dio toga-primili ste dozu Ivine pozitive,bojim se da ste se i zarazili!
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4658
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   05.03.12 21:45

Nekako sam predosjećao da ova akcija nije napravljena iz nekog koristoljublja samog pokretača,kad sam mislio na neku humanitarku vidio sam nas forumaše kako pomažemo nekom manje sretnom.
U tome me preduhitrio kolega Ivo,ima sam dobar špurijus od prvog dana kad je ovaj gospon stigao na forum.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
yasko
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   05.03.12 21:52

stvarno ivo je bio pravi domacin i svakako ako ce trebat pomoc dolaim makar ne jeli i nepili i samo radili
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   06.03.12 11:32

Ljudi, molim vas, ne pretjerujte (makar sam ja svjetski prvak u pretjerivanju). Nisam ja nikakav velik čovjek, običan sam mali sivi činovnik, sa svim svojim strahovima i brojnim manama, s nešto malo veselja, topline i djetinjeg u sebi, koji nikako da se ugase, pače, kako starim sve jače griju. Pa nek gore, kad već hoće !
[Vrh] Go down
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 830
Godine : 35
Datum registracije : 28.10.2010

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   07.03.12 20:29

Nista lepse i mom srcu ugodnije nisam skorije video.Nalepsi po meni nacin druzenja koji su ljudi poceli vec da zaboravljaju.Ovde kod mene kada se pomene akcija sa radom svakom padne svasta napamet osim onog pravog,a to je druzenje,priroda,igranje.I zato je ovo melem i za oci a i za srce.Samo mi je za jedno zao.Sto nisam blizi.
Bravo prijatelju!!!
[Vrh] Go down
shpaga
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 12:50

Akcija "per testera ad astra" se nastavlja u svim oblicima. Trajat će ko kubanska revolucija = nikad neće prestati!
[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 12:58

ajde super, bas se veselim gulasu.. ovaj i radu , naravno
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 13:47

@ U tom smislu Shpaga već danima piše govor gargantuovskih razmjera, Castro je njegov alter-ego !

@ Denisek, za slijedeći put sam kao marendu zamislio neki brujetić. Ili frigane inćune, ipak je za težake plava riba . Gulaš je već isfuran
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 14:29

dok ne bude koliba tamo, nema prestanka. hoću vidit jaganjca božjeg na ražnju
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 14:38

ja bi to sve posekel da bude ko na mjesecu
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 14:39

I, kad je iduća akcija?
[Vrh] Go down
shpaga
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 19:32

Iz izvora bliskih Ivinom departmentu saznajem da se sutra u malo manjem opsegu akcija nastavlja! vopi i novi su već gore! kruh i mineralna stižeju. Od težaka kolko ja znam ; Ivo, Shpaga, Goxxon, Mario kom idu drijeve i tko još?????
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 19:34

evo i službeno potvrđujem.
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 19:37

Neki čoporativni polazak iz Zg-a?
[Vrh] Go down
shpaga
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 19:38

goxxon je napisao/la:
evo i službeno potvrđujem.
Bravo majstore! U predahu biatka prozborit ćemo koju o dosegnutim vrhuncima našijeh planina!!!
[Vrh] Go down
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2848
Godine : 38
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 19:40

NAVIGATOR je napisao/la:

od gužvare i šikare osta ovo

vidim da ste pripremili pozornicu za recitacije,vjerujem da je tu negdje i najveći panj(tzv Gazda) za govornika

NAVIGATOR je napisao/la:

ovako je bilo kada smo došli

a ovako kada smo završili s poslom

uvijek se rado vraćam na ovu temu...

još jednom moram se zadiviti,od mandžurijske prašume napraviste tratinu iz Telletubbisa
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 19:42

@Shpaga: naravno. nadam se i kojoj litrici gemištacije
@Gorila: mislim da je najbolje da sačekaš da se gazda Ivo službeno oglasi
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 20:12

Evo me, oglašavam se, mimo navike, od doma. Kod kuće imam bijesnu zvjerku koja ne da ni blizu tastaturi. Shpaga mi javio da se nešto kuha na forumu, pa ovako; sutra je opet (kao i skoro svake subote ubuduće) malo čeprkanja, ovaj put više po Shpaginu gruntu nego po mojem. Improviziramo na brzinu (nisam očekivao tako brz ponovni interes, pa se nisam na vrijeme logistički pripremio). Dakle, gro namirnica za roštilj je nabavljena, trči se po meso za marendu žlicom, napoj manje-više pod kontrolom. Za sad, koliko sam razumio, idu Goxxon, Gorila (valjda, ovaj put), Mario "d motorka", Shpaga i ja. Ostali također pozvani i dobrodošli. Javljajte se mobitelom, sms-om, ili ovdje (a ja ću virnut koliko prijespomenuto derle dozvoli).
Ako nas bude više od očekivanog broja, lako skoknem do mesara Cerovskog, koji je gore u blizini.
Oprostite na površnom stilu, naglavce se bacam u organizaciju.
Ivo
p.s. promjena utoliko što ću sutra kuhat na licu mjesta, pa je par ionako slabašnih ruku manje
[Vrh] Go down
yasko
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 20:29

trebali ste prije javit...jbga ne stignem nikako sad
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 20:31

ekipo ja sam na moru iduća dva dana tak da se zacajhnam za neki drugi puta!
dobar vam tek i nadam se bute i koju granu odrezali.
[Vrh] Go down
shpaga
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   09.03.12 21:17

Mala replikica; i dalje se "čeprka" po Ivinom gruntu, a malo ili koliko se stigne po Shpaginom! Kod Shpage su potrebni samo piromani za preostale hrpe granja! Meni je logistički nikakav napor pomoći Ivi, ne zbog lakoće u nabavi, vengo iz velikog životnog iskustva; - naime puno puta sam ljude zvao na krčidbene akcije, međutim odazivali bi se uglavnom na kotliće, peke i ražnjeve. Stoga mi je velika radost bila vidjeti
4 forumovca koji su se odazvali njegovu pozivu prošle subote. Klopa i cuga su u svemu najmanji problem. Pače , već su osigurani.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Per testera ad astra   Today at 10:51

[Vrh] Go down

Per testera ad astra
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 4 / 14.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Per testera ad astra
» ultimate survival technologies proizvodi...
» DS - Utility Skeleton
» Nož od lista kružne testere
» Problem oko profilnog spoja drske