FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

zli ljudi

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Marduk
bomber
bomber

Broj postova : 149
Datum registracije : 14.02.2011

PostajNaslov: Re: zli ljudi   29.02.12 1:47

Fratt je napisao/la:
Ne sudite o nikome ako ne znate pozadinu neke priče,današnjim novinarima ne vjerujem ništa.
Možda se radi o napadu vuka,možda je pas imao ludog sadističkog gazdu a možda je imao gazdu koji ako ćemo realno,nije ni čuo u svom životu o nekim "azilima i prihvatilištima" nego ga je ubio jer mi je bio "oštar,previše je jeo i lajao na malog od Stipana".
Sad,dali je upotrijebio pušku ili sjekiru je manje važnu,bitnije je da takvi ljudi postoje i nisu prikriveni potencijalni masovni ubojice nego vaši i moji susjedi koji mentalno nisu na našoj razini,što radi vremena u kojem su živjeli,što radi izoliranosti od informacija zbog svoje lokacije a što radi stupnja obrazovanja...isti takav vas je možda ponudio smokvama i pršutom kad vam je pukla guma u nekom seocetu u zadarskom zaleđu pa ste preko facebooka o tome fenomenu dobrog hrvatskog čovjeka naširoko razglabali sa svojim frendovima iz inozemstva,busajući se u prsa i neznajući da je netom prije upravo upucao svog Garu jer mu je ovaj zaklao tuku.

Opet,kad bi stavljao ocjene od 1-10 za kategorije "dobrote" ljudi,takve osobe bi dobile nemjerljivo višu ocjenu od onih skotova koji žive u neboderu i surfajući internetom se sablažnjavaju nad takvim grozotama a kad zakuca feragosto onda napucaju Flokija iz jurećeg auta u Zagorju jer ga nemaju kome ostaviti pošto se mrze sa svima iz zgrade.
Ovaj je senzibiliziran preko medija i okoline pa svejedno bude gnjida dok priprost čovjek nezna i još učini po meni kvalitetniji izbor jer,uzmite sebe za primjer,dali bi htjeli da vam netko odrubi glavu ili da vas izgladni do smrti?

ja bi da me radije pusti, možda me tako neki uzme k sebi i nahrani.. a ako mi odrubi glavu, kako ću onda jest.. ?!
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3265
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: zli ljudi   29.02.12 10:27

[quote="Kitty"]

Nema opravdanja za ovakav nacin, puno toga mogu razumijeti makar se sa tim nuzno i ne slazem. Nemogucnost zbrinjavanja stenaca je jedna stvar, bez obzira na razlog, ali nitko me ne moze uvjeriti da je ovo bio jedini nacin.

Evo gdje. Da, ja sam sklon sumnji u ičiju a priori krivnju dok se ne ispitaju okolnosti, kao i u svaki stav "nitko me ne može uvjeriti". Također, prije svega sam sumnjičav prema samu sebi i svojim apsolutnim istinama. Načelno, ne vjerujem "samo jednoj istini", kao ni ostalim klišeima. Ne, niste me uvrijedili, koliko sam razumio, niste ni pokušali, a i da jeste, uvrijeđenost traži i feedback, čini mi se da je u krajnjoj liniji uvreda na raspolaganju primatelju, tj. količini njegove taštine i ega. Eto, u znak simpatije, označene citate sam za vas obojio ljubičastim tonovima.

[Vrh] Go down
Kitty
bebač
bebač

Female
Broj postova : 9
Godine : 33
Datum registracije : 27.09.2011

PostajNaslov: Re: zli ljudi   29.02.12 11:40

Da, cak i u ljubicastoj boji to zvuci cvrsto, da ne kazemo i tvrdoglavo, no ipak je izvadjeno iz svog konteksta. Mozda sam se trebala jasnije izraziti, ovo se odnosilo na jedan, spomenuti, izolirani slucaj bacanja stenaca.
Jedan od razloga zasto znam da ovo nije bio jedini nacin u tom slucaju je da se samo 200 metara dalje nalazi "moja" udruga - a tu smo da pomognemo i ljudima i zivotinjama, i imam bezbroj primjera gdje se zajednickim snagama naslo humano rjesenje.
Ima jos razloga, o kojima ne zelim javno za sada posto je istraga u gore spomenutom slucaju jos u tijeku a nikad se nezna tko sve cita.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3265
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: zli ljudi   29.02.12 13:42

Fratt je napisao/la:
Ne sudite o nikome ako ne znate pozadinu neke priče,današnjim novinarima ne vjerujem ništa.
Možda se radi o napadu vuka,možda je pas imao ludog sadističkog gazdu a možda je imao gazdu koji ako ćemo realno,nije ni čuo u svom životu o nekim "azilima i prihvatilištima" nego ga je ubio jer mi je bio "oštar,previše je jeo i lajao na malog od Stipana".
Sad,dali je upotrijebio pušku ili sjekiru je manje važnu,bitnije je da takvi ljudi postoje i nisu prikriveni potencijalni masovni ubojice nego vaši i moji susjedi koji mentalno nisu na našoj razini,što radi vremena u kojem su živjeli,što radi izoliranosti od informacija zbog svoje lokacije a što radi stupnja obrazovanja...isti takav vas je možda ponudio smokvama i pršutom kad vam je pukla guma u nekom seocetu u zadarskom zaleđu pa ste preko facebooka o tome fenomenu dobrog hrvatskog čovjeka naširoko razglabali sa svojim frendovima iz inozemstva,busajući se u prsa i neznajući da je netom prije upravo upucao svog Garu jer mu je ovaj zaklao tuku.

Opet,kad bi stavljao ocjene od 1-10 za kategorije "dobrote" ljudi,takve osobe bi dobile nemjerljivo višu ocjenu od onih skotova koji žive u neboderu i surfajući internetom se sablažnjavaju nad takvim grozotama a kad zakuca feragosto onda napucaju Flokija iz jurećeg auta u Zagorju jer ga nemaju kome ostaviti pošto se mrze sa svima iz zgrade.
Ovaj je senzibiliziran preko medija i okoline pa svejedno bude gnjida dok priprost čovjek nezna i još učini po meni kvalitetniji izbor jer,uzmite sebe za primjer,dali bi htjeli da vam netko odrubi glavu ili da vas izgladni do smrti?

Veleuvaženi kolega Fret, moji komplimenti na razboritosti, a kolegama (također uvaženima) koji ovaj post površno pročitaju, možda poruka da se na njeg vrate s većom pomnjom. Cijenjeni (barem od mene cijenjen, ostavljam prostor za ogradu) Fret je, poput moje malenkosti, također veliki ljubitelj životinja, poglavito pasa, koliko god to, ne pazeći na smisao i suštinu posta, paradoksalno izgledalo. Ovo je, po mojem mišljenju houl pikčr.
[Vrh] Go down
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 476
Godine : 31
Datum registracije : 09.12.2010

PostajNaslov: Re: zli ljudi   29.02.12 19:50

Nije u redu ovakav naslov stavljati , "pumpati" stvar i brzati sa zakljucima.
Da si ti ovo slikao jos nekako si mogao nekoga kriviti . . . .
Ovako sve podsjeca na divlji zapad ili zakon linca.
[Vrh] Go down
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 763
Godine : 35
Datum registracije : 31.10.2011

PostajNaslov: Re: zli ljudi   29.02.12 21:59

nemam sto pumpati ili nepumpati stvarnost je takva kakva je ,e jb sad neko voli zivotinje neko na njima lijeci svoje komplekse,ovdje je bia govor o psima i njihovom brutalnom ubijanju ,inace posjedujem dva psa
[Vrh] Go down
Marduk
bomber
bomber

Male
Godine : 36

PostajNaslov: Re: zli ljudi   29.02.12 22:37

činjenica je da su ljudi koji posjeduju kućne ljubimce i koji znaju koliko oni imaju osjećaja i koliko znaju ljubavi pružiti, osjećajniji na ovakve naslove.. I ja sam. Netko ne bi niti zastao da pročita ostatak teksta. Ja sam pročitao jer me zanima i jer imam psa. I ne treba se ljutiti na one koji odmah pomisle da bi takvog čovjeka trebalo kastrirati. I bi, trebalo bi ga nekako kazniti. Zašto bi samo bile kazne za nanošenje ozljede ljudima. To je sa moga stajališta jako sebično, a razumno samo onima koji su nedovoljno odgajani.
I po meni, to nije učinila nikakva životinja nego čovjek. Životinja ne bi otkinula glavu i pustila ju samo tako. Ja ne znam za niti jedan takav slučaj. A kako napreduje naša civilizacija ka 9 limbu, ne bi me uopče čudilo da su to neki mulci sa psihičkim problemima. A što je danas psihički problem?! ništa, to je valjda normalno. A da ne bude normalno, upravo zbog toga se i moraju kažnjavati ovakve tragedije pa bio taj ubojica nepismen ili nedovoljno informiran.. i koju god poruku on s tim činom mislio poslat, neopravdana je i neoprostiva. Garantiram vam da bi taj subjekt (ubojica pasa) da mu se plati, ubijo i čovjeka bez grižnje savjesti
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4658
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: zli ljudi   29.02.12 22:52

Ponavljam link da se vidi kako ubijaju vukovi,nema pretjerane razlike od ovih iz Idaha i naših...nema tu neke mudrosti,kad su siti onda kolju iz "objesti" tj. iz nagona a kad su gladni iz nužde...pogledajte ponašanje psa lutalica kad se udruže u čopor,rastrgaju mačku u 2 sekunde (vidio na svoje oči) i odšetaju mašući repom dalje pa kako nebi onda vukovi koji nisu pitomi.

http://thegreatwhitehunter.wordpress.com/category/big-game/north-america/predators-north-america-big-game/wolf/

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Marduk
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: zli ljudi   29.02.12 23:08

Da novinari pišu što skandaloznije i neprovjereno, tu se slažem.. ali

ako je glava sama i nema krvi oko nje.. Kako može životinja to sama učiniti.. Valjda bi u blizini bilo dio trupla, ostatak nečega, nešto, a ne samo glava pored ceste
[Vrh] Go down
rtiduti
bomber
bomber

Male
Broj postova : 150
Godine : 46
Datum registracije : 08.05.2010

PostajNaslov: Re: zli ljudi   29.02.12 23:42

Marduk je napisao/la:

ako je glava sama i nema krvi oko nje.. Kako može životinja to sama učiniti.. Valjda bi u blizini bilo dio trupla, ostatak nečega, nešto, a ne samo glava pored ceste

Vukovi ne tranširaju na jednom mjestu nego razvlače komade. Najviše krvi bit će tamo gdje nema gotovo nikakvih ostataka. Ako je i da je u pitanju čovjek ovo ne bi bio usamljeni primjer.

LP
[Vrh] Go down
Marduk
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: zli ljudi   29.02.12 23:56

rtiduti je napisao/la:
Marduk je napisao/la:

Vukovi ne tranširaju na jednom mjestu nego razvlače komade. Najviše krvi bit će tamo gdje nema gotovo nikakvih ostataka. Ako je i da je u pitanju čovjek ovo ne bi bio usamljeni primjer.

LP

Nije to usamljeni slučaj:
http://www.bh-news.com/ba/vijest_det.php?vid=789&r=4
http://www.cafe.ba/m/vijest.php?id=31722

ima ih još
[Vrh] Go down
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 763
Datum registracije : 31.10.2011

PostajNaslov: Re: zli ljudi   01.03.12 0:03

ima jos toga ,ali nije ovdje rijec o tom zasebnom slucaju nego ova tema je otvorena sa namjerom da ljudi shvate da izivljavat se na zivotinjama i ljecit svoje komplekse nije normalno(.ovdje govorim o kucnim ljubimcima) ,

evo jedan slucaj pas prije ljeta ostavljen uz cestu na zabacenom mjestu , pas se danima nije micao sa tog mjesta cekajuci VLASNIKA koji ga je ostavio kad mu se prohtjelo ,ljudi koji su naisli autom su mu bacili koji komad hrane i vode ali nakon nekog vremena pas je uginio na istom mjestu cekajuci da se vrate po njega, pa ovo ne da je zalosno nego vise od toga
[Vrh] Go down
Marduk
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: zli ljudi   01.03.12 0:22

ante5555 je napisao/la:
ima jos toga ,ali nije ovdje rijec o tom zasebnom slucaju nego ova tema je otvorena sa namjerom da ljudi shvate da izivljavat se na zivotinjama i ljecit svoje komplekse nije normalno(.ovdje govorim o kucnim ljubimcima) ,

evo jedan slucaj pas prije ljeta ostavljen uz cestu na zabacenom mjestu , pas se danima nije micao sa tog mjesta cekajuci VLASNIKA koji ga je ostavio kad mu se prohtjelo ,ljudi koji su naisli autom su mu bacili koji komad hrane i vode ali nakon nekog vremena pas je uginio na istom mjestu cekajuci da se vrate po njega, pa ovo ne da je zalosno nego vise od toga

Tako je..
Da nemam psa i kućne ljubimce (imao sam i vjevericu), možda ne bih znao toliko sentimentalno prihvaćati takve naslove i ne bi me toliko snažno uznemiravali. Ali to je dobro jer će iz takvih sentimenta i sličnih meni ljudi, jedino izroditi kazne za takve divljake.

A sad da li je vuk ili medvjed ostavio glavu posred ceste, ili novinar po noći izmislio priču, nije toliko ni bitno.. Tema je zli ljudi, a da su životinje zlostavljane svakodnevno, to je činjenica i o tome se ovdje govori i nije potreban niti ovaj poseban slučaj za otvaranje te teme. Ima ih milijon
[Vrh] Go down
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 476
Godine : 31
Datum registracije : 09.12.2010

PostajNaslov: Re: zli ljudi   01.03.12 19:50

Ipak mislim da je ovo djelo Vukova .
Vidio sam na svoje oci sto ostane od koza i ovaca .
Neko je ode spomenio da je Sarplaninac zakon za Vukove - je ako je 1 na 1 .
To je inace malo vjerovatno jer su Vukovi uvjek u coporu .
[Vrh] Go down
GAGY
spikač
spikač

Male
Broj postova : 604
Datum registracije : 11.02.2012

PostajNaslov: Re: zli ljudi   01.03.12 23:07

Ja sam čuo da jedino tornjaci dolaze u obzir protiv vukova.
[Vrh] Go down
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1055
Godine : 19
Datum registracije : 23.01.2012

PostajNaslov: Re: zli ljudi   02.03.12 0:27

Meni smeta čak ako netko gazi mrave.Jer to je kao i krađa poćmu sa žvakama,onda čokoladice,pa uskoro banka bude opljačkana.Ja imam mišljenje da je to slićno.Isto tako počmu s mravima,onda mačke gađaju kamenjima,pa onde pse.To mi je grozno,i stvarno mi se nekad hrvatski zakon ćini jako glup.Ima ih šta ubijaju pse i ostale životinje,niti ih ne ispitaju u policijskoj stanici.A kad netko napravi neku glupost koja uopće nebi trebala bit kažnjiva(ima ih u hrvatskom zakonu) dobije kaznu od 5000kn

GAGY je napisao/la:
Ja sam čuo da jedino tornjaci dolaze u obzir protiv vukova.

A ja sam čuo i da Pit Bullovi i takve pasmine mogu protiv vuka.

[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2694
Godine : 27
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: zli ljudi   02.03.12 0:32

Nemože nikakvi pas protiv vuka... Zašto? Zato jer vuk nikad ne napada sam, nego u čoporu. Ako i napada sam, onda kolje kokoši i sl. manje životinje i to iz zasjede skrivećki kao lisica.
[Vrh] Go down
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1055
Godine : 19
Datum registracije : 23.01.2012

PostajNaslov: Re: zli ljudi   02.03.12 0:35

Igsy je napisao/la:
Nemože nikakvi pas protiv vuka... Zašto? Zato jer vuk nikad ne napada sam, nego u čoporu. Ako i napada sam, onda kolje kokoši i sl. manje životinje i to iz zasjede skrivećki kao lisica.

Upravo to,vjerovali ili ne vukovi kao pojedinci nisu hrabre životinje.Ima ih koliko hoćete šta prićaju kako kad je vuk sam ga se otjera kao mačku.Samo viknu i on pobjegne.Ja osobno neznam jeli to istina samo sam napisao ono šta sam čuo.
[Vrh] Go down
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 363
Godine : 40
Datum registracije : 18.05.2011

PostajNaslov: Re: zli ljudi   02.03.12 2:26

Ja sam par puta prošao pored vuka u selu i u šumi. Ponašao se kao običan pas, samo je držao razdaljinu i udaljio se. Čuo sam i čopor kako zavija u blizini, ali se nisu približavali.

Kolega lovac mi je pričao da ga je napao čopor jednom. Napad se sastojao iz pokušaja par jedinki da ga obore udarajući ga glavom po nogama u trku. Vuk ne skače, nego napada plen koji je pao. Pošto nisu uspeli da ga obore, odustali su i otišli.

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: zli ljudi   Today at 14:39

[Vrh] Go down

zli ljudi
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Da li vas ljudi čudno gledaju...??
» zli ljudi
» Život u divljini - "divlji" ljudi