FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
aldinbear
bomber
bomber

Male
Broj postova : 100
Godine : 19
Datum registracije : 24.04.2011

PostajNaslov: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   23.02.12 23:40

Ovako da ne duzim puno,odlucio sam da kupim sebi neki novi noz,da nema zubaca imao sam gerber bear grylls ultimate knife no prodao sam ga,nisu zubci za mene sada se mislim izmedzu 2 noza cijena ima nije bas velike razlike. Trazim vas savjet koji bi noz kupio ako je netko imao iti jedan od ova 2 noza neka mi kaze o njemu. Unaprijed Hvala

Evo prvi je KA-BAR

Drugi je Cold Steel Pendleton Hunter Po mome misljenju izvrstan noz.
[Vrh] Go down
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 598
Godine : 22
Datum registracije : 16.09.2010

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   24.02.12 0:11

ovi noževi spadaju u 2 različite kategorije,
sve ovisi o onom za što ćeš nož koristiti
i o financijskom stanju

osobno bih izabrao ka bar,
s većim nožem možeš uraditi sve što i s manjim, no ne i obrnuto
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2694
Godine : 27
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   24.02.12 0:23

Imao oba... moj izbor definitivno KA-BAR USMC!

CS Pendleton Hunter je odličan nož, al mu kronično fali koji cm dužine oštrice. Debljine ima i previše.

Al medo ti je rekao već... ovisi za šta ti treba.
[Vrh] Go down
Marduk
bomber
bomber

Male
Broj postova : 149
Godine : 36
Datum registracije : 14.02.2011

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   24.02.12 0:38

CS je više po meni za neku dnevnu upotebu okolo (ne mislim po gradu subotom uvečer) i nošenje kao mala pratnja po šumi.. A za grančice cjepati i raditi si 'šumski krov nad glavom' , onda ka-bar.. Osobno mi je ljepši CS..
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   24.02.12 2:51

ka bar, ozbiljniji je to nož od ponuđenog CS-a
[Vrh] Go down
RubberDuck
lingua
lingua

Male
Broj postova : 489
Godine : 54
Datum registracije : 20.01.2012

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   24.02.12 3:09

Preporučam isto kao i kolege ... KA-BAR .. svakako upotrebljiviji za 'radne discipline' .. no, ipak .. ti znaš najbolje u koju svrhu češ ga koristiti, ti češ ga nositi, pa prema tome, najbolje je da SAM vidiš na kojem od ta dva 'piše' tvoje ime :migg: ..
[Vrh] Go down
gibo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 314
Godine : 51
Datum registracije : 10.04.2011

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   24.02.12 8:34

CS ostaje moj za sada favorit. U šumu ne nosiš samo jedan nož a u stvari sve ti ovisi o namjeni i za što ga planiraš.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6524
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   24.02.12 9:45

Kratko sam imao Kill-A-Beara i nije mi nikako sjeo...jednom sam ga samo uzeo sa sobom i to na druženje u Lepoglavi. Za finije poslove bih radije uzeo CS-a a za neke ozbiljnije bih uzeo nešto "konkretnije" od Ka-Bara; prelagan i preuzak mi je za tu dužinu oštrice, ista stvar kao i npr. Glock 81.

[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4658
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   24.02.12 11:11

CS,ovaj rat tail na KA BAR-u ne ulijeva povjerenje...(daleko od toga da je loš nož)...ali kad je ovakav izbor u pitanju onda teško da možeš fulati,zažmiri,odaberi i sigurno će te dugo služiti bilo koji...

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3264
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   24.02.12 11:12

Kako rekoše uvažene kolege, da ne ponavljam gorespomenute navode, ovisno o svrsi i tvojim afinitetima. Osobno, KA-BAR ne bih uzeo ni na poklon, tj. bih (Bosna i Hercegovina), ali s namjerom da ga odmah poklonim dalje kolegi Fretu, on me se doimlje onako, rezolutnim, oficirskim i beskompromisnim tipom čovjeka. Pendelton hunter mi je krasan nožić, kupit ću ga čim budem u stanju, primjenjeniji je mojoj, Turgenjevljevskoj duši. Kako vidiš iz mog slučaja, postoje lunatici koji noževe kupuju i za dušu, ne samo za rezanje.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   24.02.12 11:20

sigurno da izbor ovisi i o budućoj namjeni noža no ako bi trebao s jednim od ta dva na pusti otok ili u šumu kao jedinim reznim alatom bio bi to sigurno ka-bar, nema on rat tail tang ima vrlo solidno debel tang(barem su imali svi koje sam do sada koristio)
provjereni dizajn takav kakav je postoji več više od 50 godina i radi se i koristi još i danas.
niti jedan od ovih noževa iskreno i nije neki ludi izbor ali ka-barom je sigurno moguće odraditi više zadaća i one zahtjevnije ako zbog ničeg drugog onda zbog dužine oštrice.

no da meni netko poklanja jedan od ta dva noža, a imam ih već dovoljno za sve zadaće radije bi uzeo CS-a ergonomski je bolji ima bolji grind i od boljeg je čelika.
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1194
Godine : 30
Datum registracije : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   24.02.12 13:23

Topla preporuka KABAR i uvjek prije ovog CS-a. Prvenstveno zbog dimenzija nož-a uvjek bih se odlučio za nož iznad 15cm neko ispod ako moram birati između dva.

A i opcenito sam oduševljen sa KABAr-om ,imao sam ih 2 komada do sada.. za mene je to odličan nož opće namjene koji može odraditi i ozbiljnije poslove u obradi drveta (chopping, batoning i sl.) ali ostaje i dovoljno precizan za nešto sitnije poslove.

[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4658
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   24.02.12 13:24

Evo Aldinbear,sad ti je sve jasno...

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2743
Godine : 22
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   24.02.12 21:57

Pitao si me i između srka carbon v..mislim da tu nema posebne rasprave,i da je po meni bolji od oba gore ponuđena..
[Vrh] Go down
aldinbear
bomber
bomber

Male
Broj postova : 100
Godine : 19
Datum registracije : 24.04.2011

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   25.02.12 0:06

Definitivno Uzimam Cold Steel SRK Carbon V za 70 € hvala svima na savjetima
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter   Today at 11:33

[Vrh] Go down

Trazim vasu pomoc,KA-BAR ili CS Pendleton Hunter
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Vaughn Neeley Survival Hunter
» FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem
» Hitno pomoc oko flexarice
» BUDAK KNIVES - Bison Hunter
» Prva pomoc i slicno