FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

sjekira, alat bez kojeg se ne moze

+127
chagalj
Lawman
elvin
GeoVuky
JamesSurv
ZG-Dubrava
duke
Salix
CroPrepper
zuzonja
siga
Wolfy
erdadj
MarLep
Redneck
iron-man
azur.jahic.5
Keltan
jimkukri
tagart
doktor
Jure.
rinos
madWez
ivanv66
ssverko13
laredo
fuzoo
gordon
fusher
macho
Delete
Od1n
Mad Max
nodado
mamac za pecanje
Hombre
markonvs
Black Jack
Frans03
ivek
Inspektor
pirat
Taks
ratomir6
tarpe
lazar
Franco G
Nubilus
gorky
franciscus
sgt bear
Cober
Ikarus
streetmode
Bare
Sivi Oblak
didapatak
Frenky
trolshein
JillValentine
sremac
brdo
vens
Vilcambu
Guru
roguefox
fero
oetzi
explode
antun
čagalj
ben-66
obg
ivo
kengur32
Knife_maniac
Aries
Jolender
robert
Mladen
djomla
nix1909
marinko
damjan
Drvo
rtiduti
Winterwolf
poletan
cutlass
urbana_gorila
.
maxina
baltazar
Quanah
chikaperadetlic
mortimer
lonewolf
redbeard rum
chumaman
Ernest
puls
GAGY
ante5555
Guybrush
Medo Gradela
goxxon
orao
Mraz
DoomsdayST
lololorenzo
NAVIGATOR
2,9,29
chulaf
Migach
Strider
mariobab
Šimun
Login
glock
miles
Fratt
Igsy
Adept
trail master
PJER
yasko
131 posters

Stranica 25 / 37. Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31 ... 37  Next

Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by djomla 03.02.14 12:38

Još jedan mali trik za drvosječe sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 747986

-kod oštrenja treba oštriti kružnim pokretima i takav trag ostavljati na oštrici sjekire, s tim da se pri oštrenju krajevi oštrice gotovo ne dotiču-oni bi trebali ostati nešto deblji (većeg kuta) od središnjeg dijela.. Na taj način pri sječenju sjekira će manje zapinjati jer će deblji krajevi malo više otvoriti rez te tanji dijelovi neće biti uklješteni..

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Kt95

djomla
knjižničar
knjižničar

Broj postova : 977
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Šimun 03.02.14 13:19

S obzirom da se tema vrti non stop na isto,što je neuništivo,što ne,da zaključimo:

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Axe_zps1c35da52

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 1368944712709_zpsdb888295

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 2013012595153557_zps5f47f450
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 117a593_zps09512af1

I ima još ohohohohoho fotki koje dokazuju isto. Sve može puknut.Ali neke se stvari ipak ne mogu zamijeniti.

Nadalje,jel tko koristio CS trail boss sjekiru?
Čitam dosta pozitivne komentare na forumima
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by yasko 03.02.14 14:09

evo video od CS trail boss-a ....pokazala se dobra mnogima... kod nas je nisam nigdje jos vidjeo...
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Hombre 03.02.14 17:09

yasko je napisao/la:evo video od CS trail boss-a ....pokazala se dobra mnogima... kod nas je nisam nigdje jos vidjeo...
Mislim da će teško doći do nas jer nije ime u svijetu sjekira, a ni potražnja nije baš neka.
Što se tiče samog videa to mi ne znači ništa kad tvornica plaća reklamu onda se sve može. I da pukne na dijelove kod takve demonstracije samo je zamijene novom.
Tamo negdje 88. ili čak prije imao sam njihovu video kasetu za Tanto nož gdje su ga čekićem zakucavali u vrata od automobila i slično.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Ikarus 03.02.14 18:54

Ja jednostavno nemogu vjerovati šta tu čitam...

Kužim da Navi piše to šta piše, nažalost već svi znaju zašto, čak i da nije tako u nekim slučajevima u to više nitko tu ne vjeruje...

Ali Rus, pa prije par strana kad je tip odvalio komad GB oštrice onda su se svi digli na zadnje noge on je kriv on je ovakav on je onakav on nezna itd itd, a ovo su slike koje ni jednim dijelom ne govore kako su korištene i za šta i sada su loše...

Zašto ljudi koji imaju skupi predmet ili nož ili sjekiru se nemogu zadovoljit time da su ju kupili iz svog gušta a ne forsirati da i drugi moraju to kupiti na način da ogovaruju sve drugo a samo je njihovo dobro...

Navi neznam zašto sa takvim podsmijehom se obraćaš prema Fiski...

A to da je to zastarjeli alat se uopće ne slažem sa tobom i mišljenja sam da je to totalno banalna izjava...

Koji su to moderni načini na koje ljudi po selima i kućama rade cjepanice, kako cjepaju drva????

Ja se grijem na drva, sjećem ih svake godine i pripremam za iduću, znam još najmanje 100 tinjak ljudi samo tu na otoku koji tako rade a da ni ne krećem premam kontinentu i nitko od njih ne koristi Preše (kalače) nego ih svi cjepaju.

Tako da te fore sa plastičnom kuburom ne drže vodu...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Šimun 03.02.14 18:57

@Ikarus,ja ne govorim sad koja je dobra,koja nije. Govorim samo da svaka može puknut,jer se to danas štanca na veliko. Nisam rekao da su sjekire krive,nego čisto da se pokaže,da može puknut,plastična,drvena,metalna,čelična,ne znam još kakva,jednostavno svaka može puknut.

I ja se grijem na drva,i ko što sam napisao gore u jednom postu,i najobičniji jeklo ruše,koji mi i je drvarnici,evo sječe već petu godinu.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Drvo 03.02.14 19:11

Ja sam sebi kupio sjekiru s plastičnom drškom. Drška je takve vrste koja ulazi u glavu sjekire kao kod klasičnih sjekira a ne oblaže glavu sjekire kao kod Fiskarsa. Takva vrsta koju ja imam mi je puno draža jer ako plastična drška pukne lako se stavi odgovarajuća drvena drška ili se ista napravi. Smatram da je takva vrsta najpodesnija za u prirodu nositi baš zbog lakoće zamjene ili izrade drške.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Frenky 03.02.14 19:21

i ja sam kupio ovu fiskarsicu na pumpi, kud svi turci, tud mali mujo.

sjekiru uglavnom koristim jako rijetko, vozim je u terencu, a ova se bar neće rasklimati i rasušiti, pa biti neupotrebljiva kad ustreba.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Frenky 03.02.14 19:25

@rus, znam nekoliko ljudi koji su u stanju pokvariti nakovanj, slomiti kamen i svinuti prugu, tako da ove slike ne dokazuju ništa, osim da se sve može uništiti.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Ikarus 03.02.14 19:30

@Rus ma ne kažem ja da treba cjepat sa JR (jelko), ja sam reko,da imam u planu kupiti takvu sjekiru sigurno bi uzeo GB zbog tvrđeg kaljenja, ali kad negdje idem obićno nemam običaj nositi sjekiru (to je opet stvar kakav svatko od nas imam sistem i šta mu najbolje paše) ali GB nisam već kupio samo radi jednoga a to je to forsiranje (ne tvoje)

A kad smo kod metalne, kad sam bio u Bribirskim Knezovima 113brig. u Šibeniku, bio sam službujući satnije jedan vikend. taman su došla drva (to je bilo 2001 kad je pao snijeg) i sivonja cijepo i cijepo dok nisam okrznuo cjepanicu i nije se sjekira zaustavila u panju nego meni u vojnoj cipeli, zabio ju između palca i kažiprsta na nozi, na svu sreću, to umor radi i neznanje, poanta priče je da je glava bila zavarena na metalnu cijev, normalno da sam je glupan uspio strgat, nakon još nekog vremena korištenja....Istina sve puca (pogotov kad netko nema dovoljno iskustva)
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by pirat 03.02.14 19:36

naravno da se sve moze puknuti.. kako se pucaju fiskarsice najbolje pokazuje rus u videu koji je netko postavio na jednoj od prethodnih stranica
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by puls 03.02.14 19:45

@rus...ne znam zašto stalno spominješ Jeklo Ruše kao sinonim loše i jeftine sjekire?
Za moj pojam to su sjekire srednje cijene i solidne kvalitete....
To što je na tvojoj ispadala kajla je drugi par opanaka....

@drvo....u teoriji stoji ovo što pišeš, ali ako ti u prirodi pukne ta drška (a hoće puno lakše nego fiskarsova), bez adekvatnog alata (čitaj: "bušilica") vraški ćeš se oznojiti da izbiješ ono što je ostalo u glavi

Ja volim drvene i imam ih više komada (uglavnom bez pedigrea) koje većinom i koristim, ali nemam ništa ni protiv Fiskarsa (imam isto dva komada)....nek se nađe....


U situaciji istinskog survivala svaka će poslužiti pa i ona bez držalice....
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Drvo 03.02.14 21:00

puls je napisao/la:...
@drvo....u teoriji stoji ovo što pišeš, ali ako ti u prirodi pukne ta drška (a hoće puno lakše nego fiskarsova), bez adekvatnog alata (čitaj: "bušilica") vraški ćeš se oznojiti da izbiješ ono što je ostalo u glavi
...
Ima istine u tome što kažeš. Samo meni bi bilo puno lakše izbiti ostatak iz glave sjekire i nabiti drveni držak, nego napraviti takav držak u koji bi mogla stati Fiskarsica i druge sjekire koje su rađene na njenom principu.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Hombre 03.02.14 22:57

Dosta puta sam bio svjedok kad su drške pucale jer čovjek nije znao baratati alatom. Ono što je vlasnicima trajalo u neukim rukama pucalo je u čak nekoliko zamaha. Najčešće dođe čovjek iz grada pun dobre volje i napravi štetu. Istina da to nisu bile neke high end ili od vrhunskog drveta s godovima... drške ali su u rukama onih koji znaju kako raditi trajale godinama bez obzira radilo se o motikama, krampovima ili sjekirama. Ja osobno sam u jedan dan dršku sjekire koju je koristio moj otac i koja je bila nedirnuta tako udesio promašajima da je na kraju gdje se spaja s metalom bila tako oguljena da je već bila opasnost raditi s njom. Jednostavno nemam stereo vid (ne mogu trčati niz stepenice, po kamenju niz brdo) pa tako ni točno ocijeniti kuda će sjekira. Tako bi i te slomljene plastične trebalo vidjeti tko ih je i kako slomio.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by djomla 03.02.14 23:24

puls je napisao/la:
@drvo....u teoriji stoji ovo što pišeš, ali ako ti u prirodi pukne ta drška (a hoće puno lakše nego fiskarsova), bez adekvatnog alata (čitaj: "bušilica") vraški ćeš se oznojiti da izbiješ ono što je ostalo u glavi

Mislim da bi se puno lakše izvadila plastična drška od klasične drvene iz jednostavnog razloga, lakše se deformira toplinom i nema metalne klinove... Dala bi se ta plastika nadmudriti pomoću vatre i to bez rizika da će se oštrica popustiti.
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by NAVIGATOR 04.02.14 11:28

Pod ovom ali i ostalim temama o sjekirama često se između redaka provlači misao da ja i još neki ovdje na forumu reklamiramo GB sjekire. Teško je to ozbiljno shvatiti nekome ako malo ozbiljnije promisli o toj pretpostavci, zapravo da sam sebi skočim u usta, ta tvrdnja je zapravo istinita ali je totalno fulan motiv zbog kojega smo ja i još neki sa foruma oduševljeni reznim alatima iz švedske GB tvornice. E pa taj razlog barem u mom slučaju nije to što mi je GB poslao besplatno nekoliko svojih primjeraka da ih neki navigator reklamira na ogromnom tržištu kao što je Hrvatska, niti je razlog tome da je replikart odriješio kesu. Ja sam svoje 4 gransforsice kupio čim su stigle u hrvatsku(prva pošiljka). Bilo je to itekako dobro ulaganje jer sada za polovne sjekire mogu dobiti više love nego li sam za njih platio.
Dakle moje oduševljenje tim alatom ne proizlazi iz financijske koristi nego iz zadovoljstva upotrebe i to već godinama, i ne pada mi na pamet prodati niti jednu.
Vjerujem da je tako i kod svih ostalih vlasnika GB alata jer svi oni o njemu pričaju s gotovo jednakim oduševljenjem poput mojega.
Ako se sjećate situacije od prije dvije godine i rus i kengur bili su mi oponenti i kritičari mog oduševljenja švedskim sjekirama. Sve do trena dok nisu imali priliku i sami upoznati lakoću i zadovoljstvo rada s takvim alatom i kupiti ga. Mene je s tom sjekirom zarazio Ray Mears kojega poštujem kao nakompetentnijeg "preživljavača i bushcraftera današnjice", pa nije čovijek bedak, siguran sam da je kroz život koristio stotine sjekira i da bi da ima bolja u medijima koristio neku patriotsku britansku. Dakle on mi je samo dao ideju a svo moje oduševljenje proizlazi iz valastitog iskustva u korištenju i to već četvrtu godinu.
Uopće ne tvrdim da bi ju svatko trebao imati, niti svatko traži tu razinu savršenstva u opremi ali je moja topla preporuka onima koji zapravo još neznaju što bi kupili a žele nešto kvalitetno, da si prištede novce od razno raznih pevec, bosanskih, kujem ti ja u podrumu sjekira i da kupe odma nešto za što mogu unaprijed znati da će ih služiti godinama i da će performansama biti zadovoljni. 500-600kn je puno ali za nešto što će ti trajati doživotno mislim da je razumno. Pa većina nas je daleko više od toga potrošila za stvari koje nikada nismo ni koristili niti su nam ikada trebale, o pljugama i računima za mobitele da i ne govorim koje je to bacanje love u vjetar.
Dakle GB sigurno nije svemoguća ali je najbolja od svih koje sam ja koristio u životu.

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 P7071743Small

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 P7071751Small

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 P7071735Small

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 P7071687Small

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 IMG_3080Medium

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 IMG_3317Medium

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 IMG_3523Medium

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 IMG_3525Medium

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 IMG_3527Medium



Zadnja promjena: NAVIGATOR; 04.02.14 12:05; ukupno mijenjano 2 put/a.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Šimun 04.02.14 11:36

Potpisujem sve

NAVIGATOR je napisao/la:Pod ovom ali i ostalim temama o sjekirama često se između redaka provlači misao da ja i još neki ovdje na forumu reklamiramo GB sjekire.
Iz ovog razloga sam prestao argumentirati i komentirati temu,jer je totalni missunderstood sto zelim reci.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by yasko 04.02.14 11:47

tu mozes do sutra prepirat se svako svog konja hvali..ja sam sa gb radio nekoliko puta..i mogu rec da je sjekira odlicno napravljena ..isto tako radio sam i sa fiskars alatima i isto mogu rec da je odlicno odradjen posao...ali ja se ne micem sa sjekire koju sam si sam sklepao doma i to je to...tako ce svako hvalit svoje i pljuvat po drugome


SVAKI ALAT U OVOM SLUCAJU SJEKIRA JE ODLICNA AKO JE KORISNIK ZADOVOLJAN I TOCKA!!!!

ajde dosta sad o ko ima veceg ciji je deblji i tako...otvorio sam temu da prikazete svoje alate a ne da se nadmecete ciji je bolji...ako imate sjekire poslikajte ih i stavite sliku i napisite o njima odakle vam i kakve su u uporabi i po mogucnosti slike ili video rada s anjom....HVALA !!!
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by mamac za pecanje 04.02.14 17:13

Yasko slažem se stobom u popunosti nije bitno koliko košta nego kako služi u datome trenutku.
mamac za pecanje
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male
Broj postova : 430
Godine : 62
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 20.03.2013

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by yasko 04.02.14 19:13

evo da vratimo temu malo na pravi put .... evo moj hibrid axehawk ....dobio je mali upgrade ..spaga omotana ispod glave radi boljeg hvata pri preciznijim radovima i usput pojacanje djela stila koje pri fulanju najcesce pati ...

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Mxc8

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 8bxh

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 A34u

yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Šimun 04.02.14 23:23

Ko što smo pričali već,lijepo si ga naoštrio,ostalo sve znaš sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 393492
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Taks 07.02.14 23:30

Mislim da ne postoji normalan korisnik koji je uspio onako slomiti Fisku. Prije nego što sam ju nabavio pogledao sam sve živo što sam mogao naći o njima i nisam naletio niti na jedan slučaj gdje se tako nešto dogodilo a da nije bila stegnuta u škrip i da netko nije lupao čekićem po plastici. Između ostalog našao se i čovjek kojemu je rukohvat napukao par centimetara ispod glave uslijed normalnog korištenja. Pukotina je bila dugačka možda 1 cm, te ih je kontaktirao, poslao par fotografija i dobio novu sjekiru. No najzanimljivije je to što je novu sjekiru spremio na sigurno i nastavio koristiti staru bez ikakvih problema. Dakle niti traga onakvim eksplozijama sa slika gore.
Taks
Taks
tipko
tipko

Male
Broj postova : 74
Godine : 36
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 22.11.2013

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Mraz 08.02.14 9:59

Ja pak mislim da ste dosadni. Ko proljev.

Na ovom forumu se već dugo ne može pročitati ništa što u raspravi ne sadrži veličanje raznorazne "hi-end" opreme, GB, CRK i naravno "boga Tora". Što je najžalosnije, još nisam vidio da je itko tu opremu stvarno koristio, sve ostaje na reklami samome sebi i reklami proizvođaču/prodavaču.

Primili ste se sjekire a realno, vrlo ograničen alat. Bez obzira tko ju je napravio. Sjekira služi za cijepanje i ništa više. To nije alat za rušenje, nije alat za usitnjavanje, nije alat za rezanje a definitivno nije ni alat za napraviti feather-sticks i nagrindati kranjske kobasice.

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by yasko 08.02.14 10:33

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 481349  gospon mraz ..prica se da ti je sjekira razbila arkadu pa da nije to razlog ove ljutnje xD
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by NAVIGATOR 08.02.14 11:18

Mraz je napisao/la:Ja pak mislim da ste dosadni. Ko proljev.

Na ovom forumu se već dugo ne može pročitati ništa što u raspravi ne sadrži veličanje raznorazne "hi-end" opreme, GB, CRK i naravno "boga Tora". Što je najžalosnije, još nisam vidio da je itko tu opremu stvarno koristio, sve ostaje na reklami samome sebi i reklami proizvođaču/prodavaču.

Primili ste se sjekire a realno, vrlo ograničen alat. Bez obzira tko ju je napravio. Sjekira služi za cijepanje i ništa više. To nije alat za rušenje, nije alat za usitnjavanje, nije alat za rezanje a definitivno nije ni alat za napraviti feather-sticks i nagrindati kranjske kobasice.


Mraz na neki se način osjećam prozvan u gornjem postu. Razlog tome nije da mislim da imaš nešto protiv mene nego to što si nabrojao samo artikle o kojima sam ja pisao ili ih koristim. No činjenica je ta da vrlo malo ljudi uopće nešto piše na forumu. Čast izuzecima poput Lukse i sličnih ali većini je teško i jednu fotku postaviti a kamo li nešto više.
Ja pišem o ZT-u GB-u, CRK-u, bogu TOR-u zato jer jedino tu opremu imam. Da li je to hi end ili nije to je već vrlo individualno. Po klikovima na temama, od 1000 i više klikova dnevno zaključio bi da su te teme ipak ljudima interesantne.
U mrtvilu koje sam nedavno po povratku ponovno zatekao ovdje na forumu mislim da je dobrodošla bilo kakva diskusija, pa post od prije tri dana još je pri vrhu novih aktivnosti na forumu. Bilo bi pametnije potaknut ljude da pišu a ne kritizirat manjinu koja to čini.
Što se sjekire tiče, da se vratim na temu, slažem se s tobom da je to u većini vrlo ograničen alat ali upravo me zato oduševila GB inačica upravo zato jer se po svestranosti približila nožu a pritome je ipak zadržala svoje sjekirske vrline. Vjerujem da je to razlog i kod drugih koji ju posjeduju koriste i svi od reda hvale nasuprot youtube kaubojima koji su zapravo ogorčeni na sranje u zemlji a ne na kvalitetan alat.
Meni stvarno nije tlaka svojom sjekirom rezat kobase kruh federstickove i drugo iako mi je jasno da taj alat nije za to primarno napravljen ali mi je štos! :-)
Tipkam s moba na snimanju sam seljačke bune u stubici.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Hombre 08.02.14 11:53

Mraz je napisao/la:Primili ste se sjekire a realno, vrlo ograničen alat. Bez obzira tko ju je napravio. Sjekira služi za cijepanje i ništa više. To nije alat za rušenje, nije alat za usitnjavanje, nije alat za rezanje a definitivno nije ni alat za napraviti feather-sticks i nagrindati kranjske kobasice.

Pa ne bih se baš složio da nije alat za rušenje i usitnjavanje pogotovo kakvih sve sjekira ima. Ne znam s čim bi drugo usitnjavao drva za potpalu vatre osim sjekirom, a koliko znam i vidim ima ih koji obaraju i stabla s velikim sjekirama iako je to već rijetkost jer su motorne pile dovoljno dostupačne. To što će netko grindati kobase s njom je isto kao što će netko batonirati nožem. Zadovoljstvo ili trenutna potreba ali je bitno da odradi na zadovoljstvo onog tko to radi.

Jeftina stock sjekirica koju sam kupio jer mi je bila potreba imati baš nju pošto su velika sjekira i kosor bili nemoćni jer se radilo o korijenu koji je urastao u kamenju. Po povratku kući ispao je željezni klin pa sam je ufotkao i ostavio na balkonu. Meni profil ne izgleda loše, ali kad sam izvadio dršku njezina težina mi nije unijela nimalo povjerenja, jer je lagana kao da je od jelovine. Trenutno je u dijelovima i čeka napad dobre volje da odlučim hoću li je samo fiksirati novim klinom ili praviti novu dršku. Umanjio sam fotke pa da se vidi kako se ni papirnata deklaracija nije skinula, a klin je ostao negdje na putu  sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 478256 

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 1fh94uu3pb0g6magtgjx

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Iw0igt9132qv33xn2o3

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by yasko 08.02.14 12:06

nije to jelovina to je bukva ...je lagana ali je cvrsta...dobro je samo zakuj i miran si.. ja mislim za poslove oko kuce i za drva za rostilj si miran i odradit ce svoj posao vrhunski
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by mariobab 08.02.14 13:31

Bukva je definitivno, za te namjene se koristi parena-lagana ne bi trebala biti, ona je nešto lakša od graba, bagrema-ili što svi obožavaju, američkog oraha (hickory), ali je teža od jasena koji je bio dugo uobičajen materijal za držalice. Ako je toliko lagana može biti da je bilo predugo izložena UV zračenju (sunce), tada svako drvo propada. Predugo ne mislim na sat, dan ili nekoliko dana, može biti da je recimo bila skladištena negdje dugo gdje je bio direktan udar sunca.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Hombre 08.02.14 14:15

yasko je napisao/la:nije to jelovina to je bukva ...je lagana ali je cvrsta...dobro je samo zakuj i miran si.. ja mislim za poslove oko kuce i za drva za rostilj si miran i odradit ce svoj posao vrhunski
Iskreno da ti kažem uopće ne roštiljam i kupio sam je samo za tu namjenu kad mi je trebala. Preko 50 godina sam se grijao na drva, a onda su došli neki drugi trenuci kad više nema tko sjediti pored šporeta i hraniti ga. Jedan čovjek nema potrebe za takvim stvarima ovdje na Jadranu pa se uključi klima iako to nema draži kao drva kada bi sjekirica zamijenila sjekiru kod sjeckanja za potpalu. Ne služi me zdravlje pa kako nisam na selu ovo kosira i drugog što imam leži lagano nauljeno pa ću i nju zakovati i pridružiti tome.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Šimun 08.02.14 18:00

@Mraz,Je,nisam ni ja vidio da itko koristi išta,isto takonisam vidio 99% forumaša da su igdje u prirodu stavili stopu pa pišu mudre postove o boravku u prirodi i sl,pa opet.
Al ne radi se o tomu. Nije ni nož namjenjen za batoning,nego samo za rezanje tako reći,pa opet neki s njim i stabla ruše...
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by puls 08.02.14 18:01

Hombre, samo u ovaj procijep zabij drvenu kajlu i miran si.

Isteši je od tvrđeg drveta, namaži ljepilom za drvo, nabij koliko ide, odreži višak i.....voila!
Metalna kajla poslije ovog vjerojatno i neće trebati, a ako je želiš stavi manju poprijeko ili, još bolje, onu okruglu/elipsastu...
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 25 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 25 / 37. Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31 ... 37  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.