FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

sjekira, alat bez kojeg se ne moze

+127
chagalj
Lawman
elvin
GeoVuky
JamesSurv
ZG-Dubrava
duke
Salix
CroPrepper
zuzonja
siga
Wolfy
erdadj
MarLep
Redneck
iron-man
azur.jahic.5
Keltan
jimkukri
tagart
doktor
Jure.
rinos
madWez
ivanv66
ssverko13
laredo
fuzoo
gordon
fusher
macho
Delete
Od1n
Mad Max
nodado
mamac za pecanje
Hombre
markonvs
Black Jack
Frans03
ivek
Inspektor
pirat
Taks
ratomir6
tarpe
lazar
Franco G
Nubilus
gorky
franciscus
sgt bear
Cober
Ikarus
streetmode
Bare
Sivi Oblak
didapatak
Frenky
trolshein
JillValentine
sremac
brdo
vens
Vilcambu
Guru
roguefox
fero
oetzi
explode
antun
čagalj
ben-66
obg
ivo
kengur32
Knife_maniac
Aries
Jolender
robert
Mladen
djomla
nix1909
marinko
damjan
Drvo
rtiduti
Winterwolf
poletan
cutlass
urbana_gorila
.
maxina
baltazar
Quanah
chikaperadetlic
mortimer
lonewolf
redbeard rum
chumaman
Ernest
puls
GAGY
ante5555
Guybrush
Medo Gradela
goxxon
orao
Mraz
DoomsdayST
lololorenzo
NAVIGATOR
2,9,29
chulaf
Migach
Strider
mariobab
Šimun
Login
glock
miles
Fratt
Igsy
Adept
trail master
PJER
yasko
131 posters

Stranica 8 / 37. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 22 ... 37  Next

Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by mariobab 29.02.12 10:09

Ono što bi trebalo znati je da ovi krajevi imaju veoma dugu tradiciju i izrade alata i upotrebe istih, na žalost kroz povijest su šume eksploatirane i rušene za tuđe dobro,što ne znači da bi bilo bolje da je to prepušteno na milost i nemilost nama samima (Mlečani su, npr. ipak i pošumljavali i nadomještavali posječeno.
Iz toga proizlazi raznolikost i alata (držimo se za sada sjekira), tipova i namjena, pa i naziva.
Tako bosanska, slavonska, srpska,lička, kranjska, itd. ne označavaju naziv mjesta gdje se sjekira iskovala, nego vrstu alata( isto kao i bradva, bradvilj (plankača)), kao što niti vatrogasna kobasica nije ona koju su radili vatrogasci.
Nasad sjekire nekada nije nužno dobro izveden, i to je često posljedica rasušenosti kod skladištenja.
Nekada je bilo uobičajeno kupovati samo glavu sjekire, pa krajnji korisnik sam nasađuje.
(inače i GB i Hultafors u svojim priručnicima napominju da do labavljenja može doći i kod njihovih sjekira-nečuveno)
Tradicionalno se koristi bukva, jasen, grab, a u novije doba i bagrem(nije autohtono drvo-invazivna vrsta iz SAD). Američki orah (hickory)je elastično i čvrsto drvo koje je stabilno, ali nije ništa bolje od domaćih drva.
Bolje je to što Amerikanci čuvaju i poštuju svoju tradiciju i kulturu, koliko god kratka bila, dok smo mi skloni
samopotcjenjivanju.
Šveđani će uz kvalitetnu sjekiru dati i kožnu futrolicu i knjižicu s uputama za sve i svašta i sve je to jedan veoma lijep
proizvod. I za to će onaj tko voli platiti cijenu.
Ali, to nam ništa ne govori o kvaliteti domaćih alata (na žalost dvojim da takvih, što se tiče RH, više uopće ima, pa tu
guram cijelo područje).
Ti "domaći" majstori će vam prodati alat i samo to-bez pozadinske priče i šarenih omota.
Ne brkati kruške i jabuke-to što je nešto dobro, ne znači nužno da je ono drugo loše - kvaliteta ili ne More, ne govori ništa o kvaliteti Famipe (iako su im kvalitete koliko sam čuo početkom raspada počele veoma padati.
Znati će Knife Maniac i oni iz Osijeka o čemu pričam-ali, vjerojatno su noževi majstora Farkaša s ružnim drškama od bakelita i šarene prozirne plastike iz sedamdesetih više svinja po Slavoniji poklale nego cjelokupna Morina proizvodnja narezala kobasica uz kamp vatru, a opet ih danas teško da bi itko uzeo i na poklon.
I sam doma imam jedan još od '81-eno ga još radi svakodnevno u kuhinji.
Neću kupovati loše stvari samo zato što su "naše", ali ih niti neću proglašavati lošima i nedostojnim samo zbog toga.


mariobab
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1910
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by rtiduti 29.02.12 10:33

yasko je napisao/la:
riduti ajd nabaci sliku te tvoje da vidimo kako to izgleda...nije puno para a kvalitetna sjekirica

Izgleda u dlaku isto kao i Husquarna, i futrola je ista. Evo slike:

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Slikab
Shot at 2012-02-29

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Slikaax
Shot at 2012-02-29
rtiduti
rtiduti
bomber
bomber

Male
Broj postova : 140
Godine : 53
Lokacija : PGŽ
Datum registracije : 08.05.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by orao 29.02.12 10:37

rtiduti je napisao/la:
yasko je napisao/la:
riduti ajd nabaci sliku te tvoje da vidimo kako to izgleda...nije puno para a kvalitetna sjekirica

Izgleda u dlaku isto kao i Husquarna, i futrola je ista. Evo slike:

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Slikab
Shot at 2012-02-29

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Slikaax
Shot at 2012-02-29

ja bi na ovakvu glavu stavio jos u pola duzu drsku..
orao
orao
spikač
spikač

Male
Broj postova : 556
Godine : 27
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 30.08.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by rtiduti 29.02.12 10:42

Mraz je napisao/la:
Baš sam jučer gledao taj model i kod nas lokalno cijene ga oko 240kn... da li je puno ili malo ne znam.


Ja sam dao 180 kn u Križevcima (Nije replikart), do pred koji mjesec bila je 164kn.
Poštarina 20 kn. No sad vidim da je 229 kn sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 166116
Kod nas možeš biti siguran jedino da cijene stalno idu prema gore.
Od četvrtka bit će skuplja za par kuna.

LP
rtiduti
rtiduti
bomber
bomber

Male
Broj postova : 140
Godine : 53
Lokacija : PGŽ
Datum registracije : 08.05.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by PJER 29.02.12 11:01

Ovo izgleda povoljna kupovina
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by rtiduti 29.02.12 12:05

orao je napisao/la:

ja bi na ovakvu glavu stavio jos u pola duzu drsku..

To je i meni palo na pamet dok nisam probao radit sa njom. Ovakva kakva je ima dobar balans i snagu. Iskreno i tako sa njom najviše radim treščice. No iznenađujuće dobro siječe. Masa je taman, nit prelaka nit preteška.

Ima u Pevecu simpatična sjekirica za 160 kn. Vide se tragovi termičke obrade, drška mi izgleda malo tanašna, no sve u svemu kupio bih ju da nemam Jonsered.

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 13022012080
By r70 at 2012-02-29
rtiduti
rtiduti
bomber
bomber

Male
Broj postova : 140
Godine : 53
Lokacija : PGŽ
Datum registracije : 08.05.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by NAVIGATOR 29.02.12 15:19

mariobab
nije mi namjera bila potcjenjivati alate naših krajeva, ali niti neću veličati iste samo zbog lokalpatriotizma.
činjenica je da za svog života nisam vidio sjekiru ili neki drugi alat vrijedan spomena ili koji bi se po ičemu isticao nad morem ostalih. neki strani proizvođači, ne nužno GB to nude, exkluzivnost i upotrebljivost i ja to cijenim.
sve sjekira koje sam ja imao prilike koristiti bile su na rubu upotrebljivog uglavnom tupe i rasklimanih glava. čak i nove dolaze takve. smeće iz peveca i sličnih dučana uopće neću komentirati, mada mi ova fotka iznad i ne izgleda loše, no ogradit ću se od komentara dok ju barem ne primim u ruku.
također profili sjekira koje naši "majstori" kuju pogodne su samo za bauštelu i vaditi čavle, eventualno cijepanje pripremljenih i napiljenih cjepanica a nikako za bushcraft.
stavit ću popodne fotografije luka i strijela koje sam isključivo sjekirom napravio čak i one najmanje utore i ukrase. niti jedan hrvatsko-bosanski uradak koji sam ja imao u rukama nije tome dorastao.

što se famipe tiče teško mi referenca mogu biti noževi nekog majstora koji ih je klepao 70tih jer se tada nisam ni rodio. one koje sam ja koristio bili su apsolutno smeće i na nivou najlošijuh ikada proizvedenih solingenovih noževa.
ne tvrdim da i kod nas nema ljudi koji takve alate ne bi znali napraviti, pa ima ih i ovdje na forumu nekoliko, no nitko to ne bi mogao bolje od kvalitete GB-a i sličnih, za manju cijenu.
i sam posjedujem malu sjekiru ručne izrade made by unior i odlična je, i da ju prodajem sigurno je ne bi dao za ispod 500kn(ne prodajem ju)

ona jonsered mi se čini solidna sjekira za cijenu, iako ima sličnosti sa novom husqom ali je znatno tanjeg meni dražeg profila i po meni bi trebala imati 10cm dužu ručku.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by rtiduti 29.02.12 15:47

Navigator, pogledaj ona je već 10 cm dulja od stare sjekirice.
Bez obzira što je to husquarna to su iste sjekirice (mislim na Jonsered).


sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 L%252520%25252893%252529_thumb%25255B1%25255D

Što se profila tiče stara i nova verzija ne razlikuju se puno:

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 L%252520%252528113%252529_thumb%25255B1%25255D

Kod stare mi se više sviđa rezni brid, a kod nove drška

LP
rtiduti
rtiduti
bomber
bomber

Male
Broj postova : 140
Godine : 53
Lokacija : PGŽ
Datum registracije : 08.05.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by mariobab 29.02.12 16:22

Navi, taj dio potpada pod osobne potrebe, ukuse, isto kao i veličina, debljina i dužina noža, kao i presjek sječiva. I uvijek će se voditi rasprave-jel' konveks ili skandi, dal 3 ili 6 mm itd, itd., a u stvari sve je tobedasto
Ono što se danas kod nas zove bushcraft nije sportska disciplina i nema pobjednika, niti pravih i krivih odgovora, načina, pa tako niti ultimativnog alata , niti opreme.
Tebi kada se spuštaš u spilje treba vrhunska oprema i sigurnost, ali u ovome što se naziva buškraft na prvom mjestu je čovjek, vještina i mašta, ne oprema.
Sjekira, kao i kosira, lopata, motika, vila, ima raznih i za razne poslove i svaka ona na prvoj slici ove teme- a po tome sam ih i stavljao ima drugačiji profil i oblik sječiva, težinu i namjenu.
Uostalom, upravo zato i GB ima isto paletu raznih u ponudi.
Kod kućanskih sjekirica, danas često korištene kao kamp sjekire (a to su i te sve GB, Hultaforsi i ine), a nekada za sve-od cijepanja kralješnice svinje na kolinju-a i umjesto mesarskog pištolja, sitnih drva i sjeckanja krmenadli, pa do držanja iza (uz) vrata kao priručno oružje, se očekuje raznovrsnost, pa svatko traži što mu odgovara.
Alata dobrih ima, ali treba ih znati prepoznati.
Sad, ja luk napravim sa svojom sjekirom (njemačkom 350g), Tim Baker komadom kamena i gdje smo onda? Što to točno znači i tko je pobjednik? Ima li ga uopće?
Nemoj shvaćati stvari osobno, ti GB prepoznaješ kao nešto što ti odgovara i želiš podijeliti s drugima svoje iskustvo, ja nisam prepoznao neke posebne prednosti osim fit&finish i CS, pa isto tako želim to podijeliti s drugima. Ali, ja niti u jednom trenutku neću reći da GB nije vrhunska sjekira, ali tvrdim da postoje isto takve vrhunske ali za manje novce.
A nije nikakav lokalpatriotizam, zato sam i napisao da Neću kupovati loše stvari samo zato što su "naše"... Uostalom , ne radi se tu nužno o našim, rade i drugi narodi sjekire, ne samo Švedi.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by NAVIGATOR 29.02.12 18:15

slažem se ja sa svime što si naveo i moj primjer je GB zato jer je prije u hrvatskoj bio dostupan uz Husqe, rado bi da ih opet ima, ali iskreno poludim na komentar ljudi koji sjekire tog kalibra nisu nikada ni držali u ruci a kamoli njima radili, a spremni su rafalno sitresti " ma di sjekira da vrijedi te novce, kupiš kod nas na placu od lokalnog kovača još bolju za 49.99kn"
ne mislim da kvalitetne sjekire mora svatko kupovati ali osobno mislim da je to dobra i ne pre skupa investicija jer takav alat kupijemo jednom u životu.
sad koju firmu od tih kvalitetnijih izabrati to ostavljam osobnim preferencijama ali sve se one vrte u razlici cijene od 20 eura, a o tome je bespredmetno razgovarati.

vidio sam mnoge husqe i smetala mi je njihova neujednačena završna obrada, ja b osobno uvijek nadoplatio 20 eura i uzeo GB ili neku slične kvalitete i finiša. pa nije to kruh i mljeko ne kupuje se to svaki dan.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Fratt 29.02.12 19:19

Ja sam tip koji voli kupiti Mercedesa srednju klasu za novce jednog Golfa,volim da mi kuna ima veću vrijednost.Taj koificijent se do sad dobivao sa Sanrenmuom,Morom (ne svim modelima) i Husqa mini hatchet modelom od prošle godine...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by ante5555 29.02.12 19:23

ja medu ostalog posjedujem i ovu sjekiru pa me zanima dali sta vrijedi to jest jeli bolja od hvaljene GB na sav glas ,jer prijatelju ovoj ne ispada rucka,isto tako sam dobio futrolu uz nju i kosta smjesnu cifru,zakaljena na 60hrc sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 00008811965
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Fratt 29.02.12 19:33

Ako se ovo pretvori u diskusiju sličnu prenemaganju što je bolje ili ne kao oko Sebenze ne dijelim opomene nego dvotjedne banove i to bez pardona.

Upozoreni ste.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Drvo 29.02.12 19:40

@ante5555:Gdje si nabavio ovu sjekiru?
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by ante5555 29.02.12 20:01

neznam da li smijem odgovorit pa ti posaljem na pp
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Medo Gradela 29.02.12 20:21

reci ante i mene zanima
Medo Gradela
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 557
Godine : 30
Lokacija : u šumi
Datum registracije : 16.09.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by ante5555 29.02.12 20:30

sjekira je nabavljena preko jednog lovca koji mi je donia na ostrenje kasnije mi se svidila i uzea mi je istu,nabavljena preko jedne firme u bosni kosta


250 kn

(materijal je vrhunski kao i sama obrada bez greske vrijedne spomena)
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Medo Gradela 29.02.12 20:33

materijal je 1095 diferencijalno kaljena, rezno brid 59-60 a ostalo čini mi se 50-52hrc
odlična sjekira,
koliko je teška i duga?
Medo Gradela
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 557
Godine : 30
Lokacija : u šumi
Datum registracije : 16.09.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by NAVIGATOR 29.02.12 20:38

bok "točko" ne vidimo seee!

ante5555

sviđa mi se ova štilova recimo za voziti u gepeku od auta, ali mi se čini da je dosta teška za svoju veličinu zbog metalne ručke, mislim da drvo dosta bolje apsorbira vibracije od metala obloženog gumom.

ako ste za dobru sjekiru umjerene cijene mislim da je bahcova u rangu(veličina i namjena) GB-ove sfax, oko 200kn.
i izgleda formom kao one australske nathecateljake.
sve što sam od bahca ikada koristio je bilo ok neki artikli i odlični (preklopna pila)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Medo Gradela 29.02.12 20:52

točka je bio panonski mornar, u početku mornarmornar, eto ako nekog zanima
Medo Gradela
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 557
Godine : 30
Lokacija : u šumi
Datum registracije : 16.09.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Ernest 29.02.12 21:04

STIHL je jako poznata i dokazano dobra marka motornih pila i sličnih stvari pa mislim da su i sjekire u tom rangu ..
Ernest
Ernest
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 53
Lokacija : šikara
Datum registracije : 21.02.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by NAVIGATOR 29.02.12 21:12

imam nekoliko sthilovih starih pila koje su fantasticne, starije od 20 godina, vidio sam neke njihove sjekire i nisu me se dojmile za ovu mislim to što sam napisao ali ju nisam imao prilike vidjeti ni koristiti pa su moje pretpostavke možda pogrešne.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by ante5555 29.02.12 21:41

Medo Gradela je napisao/la:točka je bio panonski mornar, u početku mornarmornar, eto ako nekog zanima


neznam, po cemu se to zakljuci i na temelju cega ali nebitno


navigator i mislia sam da neces reci nista dobro ,ali prijatelju kako mozes nesto omalovazavati a da istu nisi drza u ruci i sa njom radia,sjekira nije teska i sa njom je milina raditi i za tu cjenu je kvaliteta odlicna i Čelik od koga se pravi je 1055.
Moguće je da je to Eastwing pravio sjekiru za Stihl.

ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by lololorenzo 29.02.12 21:54

Nekidan sam gledao emisiju o drvosječama mislim u njemačkoj.Koriste Stihlove motorne pile.Mislim koliko se dobro sjećam da Stihl proizvodi najbolje motorne pile.Oni stablo debelo negdi pola metra odsijeću za manje od 2 minute.To je nevjerovatno kakve su to pile,isto je pokazivalo izradu u izradi su posebni djelovi da nisu teški ,a da su jaki i poseban lanac
Oprostite na ovom off-topicu
Ali ovime sam samo želio pokazati koliko je Stihl dobar proizvođač.

p.s. Neznam zašto se uopće prepiremo to su sve svjetske klase,sjekire koje su slićne.Neke su bolje u jednoj svari neke u drugoj,zbog toga bi se trebali prestati prepirati da nebi morao Fratt ponovno pisati crvenim slovima
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by PJER 29.02.12 21:58

Stihl je svakako renomirani proizvođać sa tradicijom i ne vjerujem da bi si dozvolil nekakav poluproizvod.Meni čak sjekira djeluje i prepoželjno za novce koliko je plaćena.Da je moja ne bi joj našli mane.Svojevremeno sam imao noname sjekiru takvog tipa kupljenu još kada sam bio dijete.Zagubio sam je prilikom preseljena u kuću gdje sam sada no nisam je prežalio
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by chumaman 01.03.12 8:02

Evo još jedne renovirane iz otpada i ova je poslužila svrsi,ispunjavanju vremena i vježbi
te testiranju drveta od mušmule.Drvo je zanimljivo,nešto između jabuke i kruške s vrlo
lijepom bojom i strukturom,naime jedna je grana bila višak pa sam pokušao izraditi nešto
iz iste čisto da vidim kako se ponaša.Sjekira je smeće,spašena od propadanja i vrlo lošeg stanja ali naći će svoju primjenu makar na zidu.

[img]sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Dsc02536c [/img]
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by damjan 01.03.12 9:48

Quanah je napisao/la:
Dobra je ona i sve to, ali ništa nije bolja nego ostale "moje sjekire".
...
Jbš taj odlazak u prirodu ako ću ja za svaki posao koji bi eventualno
trabao da obavim u prirodi, nositi poseban alat, i više se fokusirati
na alat, nego na samu svrhu i bit tog izleta.

+1 sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 393492
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by PJER 01.03.12 10:29

Quanah nema se tu šta dodati osim sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 393492
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by ante5555 01.03.12 15:12

Quanah sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 393492 sve je receno bravooo
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Migach 01.03.12 15:24

da se maknemo malo od prepucavanja, meni treba pomoć, evo izradio korice za sjekiru da ju ipak mogu i na ruksaku nositi i sad me muči kopča, nemam nikakve drukere il tome slično, pa bi molio malu pomoć kaj staviti. hvala.

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 416856_379741722054674_100000565491521_1375699_1770094764_n
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by PJER 01.03.12 15:28

Možda bi bilo lakše da staviš i fotku ruksaka, pa prilagoditi njemu.Biće ideja sigurno kako ga fiksirati i naći najbolje riješenje
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

sjekira, alat bez kojeg se ne moze - Page 8 Empty Re: sjekira, alat bez kojeg se ne moze

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 37. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 22 ... 37  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.