FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

+4
Šimun
Igsy
Winterwolf
Migach
8 posters

Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by Migach 15.02.12 23:50

Forumaši pozdrav, evo kopirao bih ovdje jedan tekst o udruzi SPAS iz Varaždina koja udomljuje napuštene pse. Pa ako je ko od vas u stanju pomoći....

"Ukoliko ste u mogućnosti ili je takav način pomoći za Vas najjednostavniji i najpraktičniji, možete donirati svoje dobrovoljne priloge u novcu i to uplatom na naš žiro račun koji udruga ima otvoren pri Zagrebačkoj banci: 2360000-1101737026

Udruga za zaštitu životinja ''Spas'' je nevladina, neprofitna i humanitarna udruga osnovana radi zaštite životinja i promicanja njihovih prava i interesa.

Udruga za zaštitu životinja ''Spas'' je humanitarna, nevladina i neprofitna udruga koja svojim dugogodišnjim i volonterskim radom rješava problem zbrinjavanja napuštenih, izgubljenih i odlutalih životinja s područja cijele Varaždinske županije i radi na suzbijanju okrutnosti prema životinjama.

Udruga ''Spas'' osnovana je početkom 2000. godine i ima svoj Statut, a izradili smo i interne Upute o načinu smještaja životinja, načinu rada i veterinarsko-zdravstvenom redu, te načinu izgradnje i opremi skloništa udruge ''Spas''.
Područje koje udruga pokriva odnosno teritorij s kojeg na poziv prihvaćamo i prikupljamo izgubljene, odlutale i napuštene životinje čini ne samo područje Grada Varaždina već i cijele Varaždinske županije.
Prema našim evidencijama od početka djelovanja udruge kroz sklonište je ''prošlo'' odnosno udomljeno više od dvije tisuće pasa i mačaka, što znači da su sve one primljene u sklonište, a nakon određenog vremena zbrinute i udomljene. Trenutno se u skloništu nalazi oko 300 pasa.

Grad Varaždin odnosno Varaždinska županija, jedni su od rijetkih u Hrvatskoj koji na primjeren način zbrinjavaju životinje (uz Zagreb, Osijek, Rijeku i Čakovec) i prva smo udruga koja je dobila naziv skloništa u Hrvatskoj. U usporedbi s drugim skloništima, naše je dobilo posebne pohvale s obzirom na uvjete i način rada s životinjama te se u našem skloništu nikada nije niti nikada neće koristiti eutanazija kao sredstvo rješavanja većeg broja pasa, već to uspješno rješavamo oglašavanjem u svim varaždinskim tjednim novinama.

Udruga ''Spas'' trenutno pokriva tekuće potrebe za zbrinjavanjem životinja kontinuiranim i svakodnevnim radom skloništa i na taj način trajno rješava problem zbrinjavanja životinja na korist šire društvene zajednice."

A sad još nekoliko mojih riječi - ako ima koji od vas koji je željan pomoći, moj savjet ustvari savjet moje cure koja je volonter tamo je da se ne šalje novac, nego da se kupi nešto ili tome slično. Pošto je zima, fali im dosta deka, posuda za vodu i tome slično. Hrana je uvijek dobrodošla. A i moj prijedlog je ako ima zainteresiranih da napravimo jednu humanitarnu tombolu sljedeći mjesec pa da se za skupljene novce kupi hrana za pse. Evo, bio bih Vam vrlo zahvalan da uspijemo napraviti ovu humanu gestu.

www.spas.hr
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by Winterwolf 16.02.12 0:07

+1, mogli bi reketariti mesare za kosti Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć 69343
Winterwolf
Winterwolf
tipko
tipko

Male
Broj postova : 63
Godine : 34
Lokacija : zagorje
Datum registracije : 16.10.2011

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by Migach 16.02.12 0:19

Hvala kompa..evo, ako će se kolega cutlass složiti napravit ću i humanitarnu tombolu, od kojeg ćemo prihoda kupiti hranu. Ljudi koji me poznaju, a to je dosta njih s ovog foruma, mislim da mogu imati povjerenja u mene za tak nešto. Da neću otići u Egipat il tak neke za lovu =) hehe.. jer stvarno je tim psima potrebna naša mala pomoć. Samo za informaciju, na dan je potrebno minimalno 70 kg hrane ..
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by Igsy 16.02.12 0:56

Nekako sumnjam da će cutlass donirat neku svoju oštricu da bi 300 đukela imalo hrane za par dana... Čovjeku je to primarni posao i od njega zarađuje kruh svagdašnji. Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć 80159 Osobno mislim da ima i prioritetnijih humanitarnih akcija (tu prvenstveno mislim na pomoć ljudima) kojima treba pomoć u hrani i ostalim potrepštinama pogotovo sada za vrijeme ovih niskih temperatura.
Ne znam kako konkretno dotična udruga funkcionira, ali vidim da ne praktiiraju eutanaziju. Super, ali očito ne mogu sve sami financirati da bi svi ti psi i mačke bili siti narednih xy dana pa izlaze s ovim apelima za donacije u javnost. Po meni bi ipak trebali uvesti neki vremenski rok (koliko god to financije dopuštaju) u kojem bi životinja trebala biti raspoloživa za udomljavanje i ukoliko je u tom periodu nitko ne udomi, ide na listu "ako ima viška hrane, dobit će. Ako nema, nažalost slijedi eutanazija."

Nemojte me sad smatrati nekim bezosjećajnim mrziteljem životinja, jer to sigurno nisam. Samo iskreno iznosim svoj stav oko toga. Sam imam dva psa od kojih je jedan udomljen i spašen od eutanazije... drugi je pas s pedigreom za izložbe, al nebitno za temetiku.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by Migach 16.02.12 10:39

hehe...Igsy nisam mislil da cutlass donira oštricu..hehe..to mi nije bilo ni na kraj pameti =)
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by Šimun 16.02.12 11:10

Da se nadovežem,za ljude koji nemaju di s psima.

Rađe ih odvezite negdje i ostavite da ih auto satare,do tad ce im neko bacat hranu,nego da odu u ŠINTERAJ!!

Lijepa gesta MigaČ
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by oetzi 16.02.12 12:02

Rus ne valja ti savjet,čovjek ako ne želi psa trebao bi ga sam zbrinut i naći udomitelja,a ne da to ostavlja ljudima dobre volje
oetzi
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 923
Godine : 39
Lokacija : koprivnica
Datum registracije : 25.07.2010

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by Šimun 16.02.12 13:34

Govorim u krajnjem slučaju,da nema gdje s njim..Vjeruj mi da je bolje da ga na cesti auto zgazi,nego da u šinteraj ode..
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by oetzi 16.02.12 13:38

U krajnjem slučaju može i vozač auta izletit s ceste i poginuti zbog napuštenog psa,Nije u redu........
oetzi
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 923
Godine : 39
Lokacija : koprivnica
Datum registracije : 25.07.2010

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by Šimun 16.02.12 13:39

Istina..Ali da se to događa baš prečesto ne znam baš..Kako bilo,svaki veterinar će ti reći da ga vežeš negdi rađe dalje od grada,nego u šinteraj..Te šinteraje bi trebalo zatvorit..
Udruge su već nešto drugo..
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by Target 16.02.12 13:40

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć 806172
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by ante5555 16.02.12 13:44

to se rus slazem,psi samo tamo pate,samo nekuzim ljude zasto uzimaju psa kad se nemislu brinit za njih nego kad im dosade ostave ih.
Trebalo bi kod pronalazenja psa cipiranog vlasnicima opalit ogromne (po mogucnosti i zatvorske)kazne,kako je u Americi.

Migach podrzavam tvoju akciju,svaka cast

ja sam vlasnik dva pekinezera i onaj koji ne voli zivotinje ne voli ni ljude-
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by lololorenzo 16.02.12 13:51

Migach oprosti na offtopicu

Ali Rus i oetzi nadovezat ću se sa tim da se pas nebi trebao uopće uzimat,ako se ne odlući da će se uz njega biti cijeli njegov život.Zbog toga prije kupnje treba dobro razmislit,dogovorit se sa ukućanima i sa sobom jer mora se biti spreman jedno 10-15 godina posvetit najmanje 1h-1.5h na dan svome psu.I zbog toga se neslažem da se psi davaju u šinteraj niti da se ostavljaju na ulici.NEGO DA OSTANU S VAMA.


@Ante5555 baš tako trebalo bi davati kazne

@Migach meni se ideja o tombuli također sviđa,a bilo bi zabavno i da su nagrade iz psećeg svijeta.Npr.1.Nagrada 5 kg hrane za svog psa ili nešto tako da nije skupo ,a da zadovolji natjecatelje.
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by Migach 16.02.12 14:11

Ajde..sad se držite Topica da ne bude opomena a rasprave ostavite za neka druga vremena ili neku drugu temu.
Drago mi je da vam se tema sviđa i da ćete pomoći ako ćete moći. Ova humitarna tombola stupa na snagu u nedjelju =)
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by lololorenzo 16.02.12 14:11

znaći sigurno se održava??
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by Migach 16.02.12 14:13

Da =) Samo nek prvo završi ova od kolege catlassa =)
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by lololorenzo 16.02.12 14:14

Aj super =)
I jeli odlućeno koliko će koštat jedan listić??
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by Migach 16.02.12 14:15

sve će biti napisano lololorenzo...čekaj do nedjelje =) hehe
još razrađujem neke detalje, ali sve će biti poznato u nedjelju =)
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by lololorenzo 16.02.12 14:19

Aj super.Ja inaće ovako obožavam pse pa im isto obožavam pomagati baš mi je drago da se netko sjetio održati tombulu za one pse koji su napušteni i sami =)
Čak sam prošlo ljeto htio ići volontirati u azil ,ali premlad sam Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć 166116
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by Igsy 16.02.12 16:22

Migach je napisao/la:hehe...Igsy nisam mislil da cutlass donira oštricu..hehe..to mi nije bilo ni na kraj pameti =)

Aham... nesporazum Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć 69343 Podržavam bilo koju humanitarnu akciju pa tako i ovu i nipošto mi nije namjera bila opstrukcija iste. Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć 611886


oetzi je napisao/la:U krajnjem slučaju može i vozač auta izletit s ceste i poginuti zbog napuštenog psa,Nije u redu........

Ja sam imao bliski susret s napuštenim psom pod kotačima u dalm. zagori između 2 sela.. Epilog mrtav pas i šteta na mom autu od 1200 kn far, maglenka + branik. Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć 410302 Pas se doslovno zaletio pod auto. Možda zvuči smiješno, ali kao da je htio počiniti samoubojstvo... :S E di baš pod moj auto.... Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć 321675
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć Empty Re: Psi-prijatelji ljudima- trebaju i našu pomoć

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.