FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Windmill Delta upaljač

Go down 
Autor/icaPoruka
jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 389
Godine : 28
Datum registracije : 23.11.2010

Windmill Delta upaljač Empty
PostajNaslov: Windmill Delta upaljač   Windmill Delta upaljač Empty10.02.12 14:58

Što mislite o ovom upaljaču
http://www.replikart.com/paljenje-vatre-firesteel-esbit/926-windmill-delta-upaljac.html
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male
Broj postova : 7278
Godine : 44
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Windmill Delta upaljač   Windmill Delta upaljač Empty10.02.12 15:12

da moram birati jedan artikl džepne veličine koji mi u datom trenutku paljenjem vatre treba spasiti život bio bi to jedan od modela windmill, osobno već više od 2 godine koristim njihov tracker model(to je onaj malo veći) i po mojim je iskustvima 99% pouzdan. nakucat ću idući tjedan veliku recenziju pa stavim i objašnjenje u kojim uvjetima (samo u jednom slučaju nije bio apsolutno pouzdan)

dakle mislim da je taj delta odličan i uzmi u narančastoj a ne u zelenoj boji(moj savjet)
[Vrh] Go down
lololorenzo
mr.spika
mr.spika
lololorenzo

Male
Broj postova : 1056
Godine : 22
Datum registracije : 23.01.2012

PostajNaslov: Re: Windmill Delta upaljač   Windmill Delta upaljač Empty10.02.12 16:12

Ako več želiš takav što misliš na Swat upaljač

http://www.bewild.com/taswgedutoli.html
[Vrh] Go down
PJER
mr.spika
mr.spika
PJER

Male
Broj postova : 1934
Godine : 50
Datum registracije : 12.02.2011

PostajNaslov: Re: Windmill Delta upaljač   Windmill Delta upaljač Empty10.02.12 16:12

Mislim da mu je dostojna konkurencija zippo blu, običnog zipača koristim već petnaestak godina i ne može se mjeriti s ovakvim tipovima upaljača jer i sam princip izgaranja te temeratura koju razvijaju nije uporediva pri korištenju istog kod paljenja različitih materijala.Nekada smo na terenu s jeftinim kopijama ovakvih upaljača lemili žice koje su bile u prekidu

Windmill Delta upaljač 08ix72qq1ycswbckab
[Vrh] Go down
Mije
spikač
spikač
Mije

Male
Broj postova : 768
Datum registracije : 30.09.2011

PostajNaslov: Re: Windmill Delta upaljač   Windmill Delta upaljač Empty10.02.12 16:26

Trenutno koristim Primusov upaljac koji je tri puta jeftiniji od ovog windmilla, a mislim da je ucinkovitost ista..nisam nikad koristio windmill tako da ti ne mogu kompetentno tvrditi koji je bolji, to bi mogao reci kolega Navigator koji je koristio oba, ali mislim da razlika u cijeni nije opravdana.
..sacekaj malo Navijevu recenziju, vjerujem da ce tamo biti i usporedba sa drugim upaljacima pa ces lakse odluciti sto ti najvise odgovara.
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika
Login

Male
Broj postova : 1194
Godine : 33
Datum registracije : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: Windmill Delta upaljač   Windmill Delta upaljač Empty10.02.12 17:50

Mislim da zippo blu i slični nisu ni do koljena Windmillu.. osim što je od čvrste gumirane plastike otporan na udarce, on je i vodootporan kad je zatvoren (osobno testirao), ima pokazivac koliko je ostalo plina, i daje jači jet plamen po temperaturi od primusa i zippa. Ali ima veliku manu, to je cijena.. preko duplo od Primusa i True utility JET upaljača..

Navigator bas me zanima gdje ti nije bio pouzdan? Čekam recenziju.

Ja koristim Windmill oko 6-7mj. i nežalim niti kune, a bome sam ih dao kad sam ga kupovao.

Šteta što nije bilo trekker modela u crvenoj boji, moj je zeleni.
[Vrh] Go down
jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 389
Datum registracije : 23.11.2010

PostajNaslov: Re: Windmill Delta upaljač   Windmill Delta upaljač Empty15.02.12 2:29

Naručen je narančasti delta, nadam se da je dobar izbor. Windmill Delta upaljač 350615
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male
Broj postova : 7278
Godine : 44
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Windmill Delta upaljač   Windmill Delta upaljač Empty15.02.12 11:35

po meni odličan izbor!
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Windmill Delta upaljač   Windmill Delta upaljač Empty

[Vrh] Go down

Windmill Delta upaljač
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.