FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

+6
glock
DoomsdayST
ante5555
Šimun
baksek
trail master
10 posters

Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by trail master 31.01.12 18:04

Ovo bih mogao nazvati nešto kao triathlon: biciklom na Veliko Rujno, pješke do Modrič špilje i kajakom po lokalnoj rijeci Glogovnici. Nema puno slika i skinute su s moje arhive jer je prošlo nekoliko godina. Zato su sve tri teme stavljene zajedno i opet reportaža neće biti duga.

1. Trekking biciklom na Veliko Rujno
Jedna predvečernja vožnja biciklom krenula je u neplaniranom smjeru. Vozeći se Starigradom ugledam putokaz za Veliko Rujno i odlučim posjetiti. 18 je sati. Samo u kupaćim gačama i malo vode u termosici krenem na uspon. Nespreman na toliku dugotrajnu uzbrdicu i s Authorovim trekking Stratosom koji nije omjerom lančanika baš prigodan bicikl za takve uspone. Cesta je asfaltirana, a priroda prekrasna. Uspio sam malo i poslikati.

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 11j2otz

Možda bih i odustao za neki drugi put jer je bilo malo kasno i temperatura je počela padati a ja neadekvatno obučen, još k tome i mokar od pedaliranja.


KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 33ayr9h


Ne mogu odustati, moj šogor (sestrin muž, op.a.) je rekao da je bio gore. Kako onda neću ja koji sam veći biciklist od njega?!
Idem do kraja.

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA T6cq6q


Tako mokar nisam spreman za dawnhill. Srećom na vrhu, u prikolici nekog domaćina ugledam komad najlona i svojom omiljenom Spyderco Endurom napravim poncho koji me sjajno zaštitio od vjetra pri spustu. (Rambo 1)

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 25tfg38

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 2zswgv7

Vozeći se u povratku Starigradom, pokupio sam bezbroj začuđenih pogleda s obzirom na moju garderobu.

Noć se spustila kad sam došao doma. I onda mi šogor prizna da zapravo nije stigao do vrha biciklom nego na motoru (odustao je na prvoj trećini)...


Kako smo pronašli Modrič špilju i kajakom po Glogovnici opisat ću drugi put, malo sam kratak s vremenom KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 592423

NASTAVAK

Stigli smo u Modrič, selo blizu Masleničkog mosta, spas mnogim vikendašima koji nemaju vodovod jer je tu vodena oaza, naime, tu pitka voda podzemnim putevima utječe u more i na tom mjestu je lijepo kamenom ograđen bazen, tako da se pitka voda može grabiti kantama iz njega, a on je povezan s morem. Kada je plima, morska voda se miješa sa slatkom i tada je ona neupotrebljiva; domaći kažu "boćata".
E tu je i putokaz za "Modrič špilju", ali ne možete znati gdje se ona nalazi ako ne pitate nekog mještana. Mi smo pitali i opet ništa. Lutali smo krajolikom kuda su nas otprilike uputili i očekivali neki natpis, bilo što. Na kraju smo pri povratku slučajno naletjeli na nju. E ništa, baš ništa što bi je označilo. Čista slučajnost. Zato i pišem ovo, možda će netko od vas poželjeti prošetati do nje a neće znati kamo. Od domaćih slabe koristi.

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 2ihkutu


Od ulaza u špilju odavde puca pogled na Velebitski kanal

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 2di3kw2


Kada uđete u predvorje špilje dočekuje vas ovaj prizor

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 9swbhc

U špilju nije moguće uči bez stručnog vodstva koje se dogovara unaprijed. To možete vidjeti na netu i dobiti sve informacije.
Stavit ću i sliku dvije skinutu s neta tek toliko da vidite koliko je špilja lijepa i zanimljiva:

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 1rt8qx

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 15md8vb


Špilja ustvari spada u mjesto Rovanjska koje je tik do sela Modrič. Dugačka je 829 metara a temperatura je konstantna 17 stupnjeva. Bogata je sigama, stalagmitima, stalaktitima, stupovima, zavjesama, saljevima, a od organizama ima vrlo malo životinjskog svijeta i to poneki račić, puž, a rijeđe se naleti i na pokojeg šišmiša.

Špilja je zaštićeni prirodni objekt i posjete se rade u manjim grupama do 10 posjetitelja, svaki dobije zaštitnu kacigu sa svjetlom. Cijena po osobi je 160 kuna i traje oko 1.5 sati.




I ZA KRAJ VOŽNJA KAJAKOM PO GLOGOVNICI


Glogovnica je naša lokalna rijeka i uvijek me je privlačila. Duga je 66 km, izvire na Kalniku a utječe u rijeku Česmu kao desna pritoka kod grada Čazme. Kažu da nije plovna ali je. Barem meni.
Odlučio sam se na vožnju kajakom u vrijeme kad je bio solidan vodostaj a ja dao sve ispite te godine i tom vožnjom se htio nagraditi. Bio je peti mjesec, voda relativno duboka ali hladna. Ponio sam fotoaparat pa ne bih baš volio zaplivati s njim, baš sam ga nedavno kupio. A i bilo je hladno za kupanje pa sam bio maksimalno oprezan.
Moj šogi (onaj biciklist sa Rujna op.a.), mi je autom dovezao kajak do polazišta ispod jednog mosta i pomogao ga donijeti i spustiti u vodu. Otada sam potpuno sam.
Ja, priroda i divlje zvijeri (šalim se).


KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA E6ak2c


Vožnja je trajala nekoliko sati i osim lijepe prirode i jedne srne koja je došla na pojilo nije bilo ništa posebno zanimljivo. Al bio je pravi dodir sa prirodom, sa mjestima gdje je rijetko tko bio. Na mjestima su bili balvani preko vode pa sam morao izvlačiti kajak i vući ga obalom, a gdje je bilo tanjih stabala njih sam riješio svojim starim trail masterom. Valjda zbog tih stabala kažu da nije plovna.


KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Jshshe

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Nmyeqo


Na mjestima sam naišao na ribiče i njihove komentare kako je super stvar to što radim, i oni bi al nemaju kajake. Naravno, zaboravili su tu svoju želju za dvije minute. Ali svaka im čast i na ribičiji, bar nisu doma pred televizorom.


KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 2enmhwn

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 2gw54sz



Eto ekipa, to je to. Nije puno al je više nego ništa. Možda vas koja priča navede da navratite tamo, a možda vas navede i da opišete neki svoj izlet makar vam se možda ne čini nešto pre avanturistički (ko i ove moje). Al nije loše vidjet koju doživljenu pravu prirodnu sliku u ove hladne dane kad nismo previše vani.







Zadnja promjena: trail master; 01.02.12 19:17; ukupno mijenjano 5 put/a.
trail master
trail master
bomber
bomber

Male
Broj postova : 116
Godine : 56
Lokacija : Dubrava 10342
Datum registracije : 15.01.2012

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by baksek 31.01.12 19:29

lijepo te zezno KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 368870 ćekam nastavak KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 393492
baksek
baksek
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 29
Lokacija : Rovišće
Datum registracije : 09.01.2012

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by Šimun 31.01.12 20:03

Lijepo =) drugi put više slika KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 393492 =)
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by ante5555 31.01.12 20:09

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 393492 bravo cekam nastavak
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by trail master 31.01.12 20:37

Hvala ekipa, krećem pisat..
trail master
trail master
bomber
bomber

Male
Broj postova : 116
Godine : 56
Lokacija : Dubrava 10342
Datum registracije : 15.01.2012

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by DoomsdayST 31.01.12 20:49

Skonta si kako nas držat na rubu... Ono, 'nastavak u sljedećem broju' - đir... KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by trail master 31.01.12 21:27

Nije baš tako prijatelju Doomsday, nisam baš s vremenom. Evo, stigo nastavak :bog:
trail master
trail master
bomber
bomber

Male
Broj postova : 116
Godine : 56
Lokacija : Dubrava 10342
Datum registracije : 15.01.2012

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by glock 31.01.12 22:31

Mnogo mi poznat onaj Author.Špilja je pod koncesijom,dečko iz Zadra upravlja njome ali je vrijedi posjetit,ima provlačenja,puzanja,uskih prolaza,velikih dvorana...Aktivan si,kolega Trail.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by trail master 31.01.12 22:39

Eto obećao sam reportažu pa da i odradim, nije opširna al može zainteresirat forumaše, a i ti si tu da pripomogneš, imaš dobar feedback kod ljudi KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 393492
trail master
trail master
bomber
bomber

Male
Broj postova : 116
Godine : 56
Lokacija : Dubrava 10342
Datum registracije : 15.01.2012

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by tonka 01.02.12 0:26

lijepo...
al bome 160 kn za špilju meni je preskupo! šta vama nije?
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by Bobo 01.02.12 8:10

Istina i meni djeluje malo preskupo! Al kaj ces, danas se gleda na svemu kako bi se zaradilo!
Tako se i ulaz na Medvedgrad naplacuje od kad sam bio zadnji puta, a do prije koju godinu si mogao slobodno prosetat a danas je fino blagajna na ulazu i udri po novcaniku :migg:
Bobo
Bobo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 305
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 18.11.2010

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by glock 01.02.12 8:30

djeluje preskupo ali to nije običan turistički posjet nekoj špilji,posjetioci dobivaju opremu i kako sam rekao,penju se,spuštaju i provlače kroz uske tunele i prolaze.Sve to traje 2-3 sata,prava mala avanturica i većina je oduševljena.Ulaz u Manitu peć u Paklenici dođe 15-20kn,a traje 20min.I kako veli Trail,to nije masiva,manje grupe samo i uz najavu.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by DoomsdayST 01.02.12 9:18

Dobar nastavak... Jako lipe ideje... Samo naprid, dok god imaš volje dijelit...

=)
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by Mraz 01.02.12 9:58

Super slike!
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by trail master 01.02.12 16:43

Evo i kraj priče...
trail master
trail master
bomber
bomber

Male
Broj postova : 116
Godine : 56
Lokacija : Dubrava 10342
Datum registracije : 15.01.2012

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by trail master 01.02.12 19:19

Jeeeeeeeeee!!! Nisam više zelembara! KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA 747986
trail master
trail master
bomber
bomber

Male
Broj postova : 116
Godine : 56
Lokacija : Dubrava 10342
Datum registracije : 15.01.2012

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by Migach 01.02.12 19:22

Odlično! samo drugi put kad ideš nekam slikaj više da se moremo više diviti slikama =)
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA Empty Re: KRAJ PUTA:VELIKO RUJNO, MODRIČ ŠPILJA I GLOGOVNICA

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.