FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Bolivija - Život u prirodi

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Utvara
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 39
Datum registracije : 10.08.2011

PostajNaslov: Bolivija - Život u prirodi   31.01.12 17:48

Nažalost nisu moje slike, slučajno nabasao na netu...

Poklopilo se s Guybrushevom konstatacijom u jednoj drugoj temi, gdje je ukratko rekao da je ljudima prije (kod nas i ne tako davno) bushcraft bio jednostavno neizbježan način života, dok je danas nama hobi, čime se neminovno zaboravlja dio starih znanja. Stoga mi se ova foto priča svidjela, jer upravo prikazuje suživot s prirodom i preživljavanje u njoj, pa ju htjedoh podijeliti i s vama, vjerujem da će vas se jednako dojmiti =)

Elem, evo malo sličica života s prirodom u Boliviji
http://www.advance.hr/galerija/bolivija-priroda-i-zivot-u-prirodi/slika-1.html

[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1194
Godine : 30
Datum registracije : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: Bolivija - Život u prirodi   31.01.12 18:07

Bolivija je zbilja prekrasna. Od pustinje preko đungle do ledom okovanih vrhova. Slike su fenomenalne!
[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 561
Godine : 35
Datum registracije : 26.11.2011

PostajNaslov: Re: Bolivija - Život u prirodi   31.01.12 18:33

A glavni usjev im je koka
[Vrh] Go down
Utvara
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 39
Datum registracije : 10.08.2011

PostajNaslov: Re: Bolivija - Život u prirodi   31.01.12 19:09

Nažalost, u cijeloj priči o proizvodnji i preprodaji droga, o ovisnosti i kriminalu koji se vrti oko cijele te industrije, u borbi protiv narko kartela na kraju priče najviše ispaštaju upravo ti seljaci. Stvarno je istina da je ekonomija (svjetska zapravo) tako postavljena da je tim farmerima koka ili marihuana glavna biljna kultura. Sade je kao kod nas kukuruz i od tog žive jer je takva potražnja. Ili su barem živjeli od toga donedavno, sad se plantaže veličine sljemenskog obronka spaljuju jer je došao DEA agent i rekao no-no...

A kako je to izgledalo relativno nedavno, prije nešto više od sto godina. Coca wine, vino pomiješano s kokainom, bilo je popularno i u Americi i u Europi. Direktno od njega je nastala Coca Cola, kao lijek i kao direktna posljedica prohibicije. The rest is history, kako kažu =) ali interesantno mi je još uvijek da si mogao kupiti kokain u boci bez problema.
[Vrh] Go down
nordfjord
lingua
lingua

Male
Broj postova : 267
Godine : 49
Datum registracije : 28.06.2011

PostajNaslov: Re: Bolivija - Život u prirodi   31.01.12 19:30

Mene lićno fascinira kak u Boliviji Urugvaju Peru-u i Braziliji se može vidit svega od slama do velebnih građevina i bogatstva.Najviše me pali lakoća atestiranja i registracija kojekakvih prometala tipa chopper i trike motorcikala.E na tome im zavidim i da sam čvrste odluke odmah bi otišal tam živit.A ako dobro pratite tiskovine tamo je nedavno otkriveno nekoliko novih vrsta životinja kakvih još ljudsko oko vidjelo nije.Dobro je tam.Kliknite na Druida trikes a i ostali oni malo rat modeli su mi baš ok.A survival od do nema da nema sve zeleno.
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2744
Godine : 22
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: Bolivija - Život u prirodi   31.01.12 22:07

Utvara je napisao/la:
bushcraft bio jednostavno neizbježan način života, dok je danas nama hobi,

Nekoliko nas na forumu ima koji živimo za bushcraft,i to je način života..Zašto?
Recimo ja svo slobodno vrijeme provodim u prirodi (kad ne treba sa dragom kupovat garderobu,onda mi postavlja zamke za popuste i novac),i jednog dana gledam živjet na selu,ili negdje u lici,s tim da je sve od prirodnog materijala (tipa vrtne kućice) i u takvoj okolini živjeti (iako današnje društvo to teško dopušta,uz pusta ministarstva i sranja)..

Ali nažalost,dosta njih to smatra samo hobijem
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3264
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Bolivija - Život u prirodi   01.02.12 13:08

Rus (poskok) je napisao/la:
Utvara je napisao/la:
bushcraft bio jednostavno neizbježan način života, dok je danas nama hobi,

Nekoliko nas na forumu ima koji živimo za bushcraft,i to je način života..Zašto?
Recimo ja svo slobodno vrijeme provodim u prirodi (kad ne treba sa dragom kupovat garderobu,onda mi postavlja zamke za popuste i novac),i jednog dana gledam živjet na selu,ili negdje u lici,s tim da je sve od prirodnog materijala (tipa vrtne kućice) i u takvoj okolini živjeti (iako današnje društvo to teško dopušta,uz pusta ministarstva i sranja)..

Ali nažalost,dosta njih to smatra samo hobijem

Mladi kolega Ruskoče (zgodna kovanica !), preporučam ti Sveti Rok, kad već voliš južni Veleb't !
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Bolivija - Život u prirodi   Today at 3:09

[Vrh] Go down

Bolivija - Život u prirodi
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Bolivija - Život u prirodi
» Alternativna lokacija
» Početničke avanture u prirodi