FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Autor/icaPoruka
Nero Rii
lingua
lingua

Broj postova : 496
Datum registracije : 01.11.2010

PostajNaslov: Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA   24.02.17 22:51

nekako mi se čini da je na forumu sve više kolega lovaca!
[Vrh] Go down
Svizac
tipko
tipko

Male
Broj postova : 78
Godine : 59
Datum registracije : 08.08.2014

PostajNaslov: Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA   19.06.17 17:04

Kako sam nedavno nabavio oružje na crni barut (C kategorija), pa nakon toga malo dulje čekao dok za isto  nisam dobio dokument prijave, odnosno registracije u MUP-u, sada kada je i to prošlo malo ću osvježiti temu. Ako se dobro sječam na forumu su svojedobno o ovoj temi pisali neki forumaši, a kako ja zasad nemam nekog iskustva s oružjem na crni barut i još nisam nabavio kalup i olovo za lijevanje zrna, svaka informacija iz prve ruke je dobrodošla. Pokušao sam kod nas kupiti konusna zrna, ali u tom kalibru (.44) mogao sam nabaviti samo olovne kugle, inferiorne u odnosu na konusna zrna i to ne baš po maloj cijeni (200 kn za 100 kom), tako da sam odlučio nabaviti kalup za lijevanje konusnih zrna, double cavity za 2 zrna. Znadem da neki prodavači preko Njuškala prodaju takve kalupe, ali nisam bio  spreman platiti trostruku cijenu u odnosu na cijenu u SAD-u ili dvostruku u odnosu na cijenu u EU. Kako je poštarina iz SAD ili EU za jedan kalup visoka u odnosu na vrijednost kalupa, ako bi još netko bio zainteresiran za nabavu takvog ili sličnog kalupa, tada bi poštarina po komadu bila znatno niža i prihvatljiva. Sve ostalo (barut i kapisle) nije u Hrvatskoj problem nabaviti. Koliko sam informiran češki barut Vesuvit nije baš najbolje kvalitete, a njemački Pow Ex kod nas je dosta skup. No dobro, za početak je dobar i Vesuvit. Svako iskustvo vezano uz lijevanje zrna, odnosno kalupe i olovne legure (preporučena tvrdoča) i općenito s oružjem na crni barut, kao i info da li u Zagrebu osim Hrvatskih arkebuzira postoji još neki klub za oružje na crni barut, bilo samostalno ili kao ogranak nekog streljačkog kluba je dobrodošlo.
[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 7 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» STRELJAČKA SVAKODNEVICA