FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

STRELJAČKA SVAKODNEVICA

+44
dux aeron
antarctica
Žic
Svizac
Nero Rii
Hombre
zuzonja
Mad Max
biga
duke
Dule
poglavica dugi nos
maxina
puls
Drvo
Strider
goxxon
ivo
Migach
glock
zenomorf
Wild Wolf
Vikingson
negro
Quanah
mnbvcxy
Igsy
yasko
cutlass
lololorenzo
raptor257
zeleni
nordfjord
Viking
Šimun
Login
Target
Lovac23
Fratt
zb17ghost
Kuzma
Mije
DoomsdayST
NAVIGATOR
48 posters

Stranica 1 / 7. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by NAVIGATOR 30.01.12 23:45

strijelac sam po horoskopu, iako ne vjerujem da mjesec u kojem si rođen baš nešto previše određuje u karakteru osobe, ali ako da onda već od malena imam predispozicije za ciljačke sportove.

ko klinca me tata od malih nogu učio bacati noževe, ja sam tome pridodao i vještinu gađanja pračkom. kroz mladost puno i dugo sam se bavio streličarstvom a zadnjih 20 godina života vezano je uz pucanje iz vatrenog oružja.

pucao sam na svim zagrebačkim streljanama, još na domagojevim strijelcima. natjecao se u IPSC-u, preciznom streljaštvu, zračni pištolj, mali kalibar, veliki kalibar. nikada nisam bio favorit no uvijek sam u pucanju bio solidan unutar 50 najboljih strijelaca u hrvatskoj.

godinama sam trenirao po dva puta tjedno no posljednjih 2-3 godine uglavnom to bude jedno pucanje tjedno. prije natjecanja bude i češće a u mrtvilu pucačke sezone(kao sada) bude i rijeđe.
pucam na dotrščini, oboju, vrapčaku no najdraža mi je streljana LAS jer je otvorena svakodnevno i u popodnevnim satima.
odlična je to prilika za sa prijateljima ugodno provesti poslijepodne i odraditi trening.

privatna streljana las nalazi se u dvorištu bivše tvornice električnih žarulja TEŽ(sad rade smeće a 12 nihovih štednjih žarulja koje sam kupio a koje bi trebale raditi 8000sati izgorilo je u 2-3 tjedna)
lokacija je nedaleko BMW autosalona na slavonskoj aveniji.

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8791Small

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8793Small

neugledna vrata skrivaju toplu prostoriju u kojoj je sve po mjeri ljubitelja oružja.
(i svih onih koji imaju slične sklonosti)

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8795Small

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8786Small

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8787Small

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8797Small

iako bi mi rađe da nas poslužuje cicata mlada konobarica no tu je dostatan aparat za kavu(bolje i to nego voda iz pipe)

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8788Small

vlasnik streljane, zaštitarski instruktor i vlasnik licence za obuku zaštitara Rajko,

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8789Small

osim samog pucanja, iz brojne stručne literature tu se može saznati i naučiti puno o ručnim topovima

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8796Small

pa i saznati ponešto o survivalu, čak i o survival forumu.

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8831Small

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8832Small

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8834Small

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8833Small

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8835Small

ljubiteljima laminiranih oštrica sigurno bi se svidjelo i ovo

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8830Small

došao je na red da i mi zasviramo.
ovaj puta društvo mi je radio friški forumaš ali dugogodišnji prijatelj Kuzma

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8824Small

meta na 22 metra zna izgledati prilično malo(iako je prava streljačka distanca 25 ali 22 u zatvorenom izgleda još dalje).

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8802Small

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8805Small

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8799Small

u redoviti dio treninga spada i pucanje za cugu ili klopu(dobra je to psihička priprema za prava natjecanja), onaj tko izgubi plača, no kako je Kuzma relativno kratko u tom sportu ovaj smo puta to preskočili.

50-100 metaka, savim dovoljno za ozbiljan trening.

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8800Small

nakon 15 godina konačno sam si dao doraditi okidanje na čezi.

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8815Small

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8811Small

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8827Small

sport i nije toliko nedostižan, 25 kn termin pucanja ili se plati godišnja članarina pa pucaj koliko te volja(kao u mom slučaju.

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8798Small

baš je nekako večer ispunjenija nakon dobrog pucanja

STRELJAČKA SVAKODNEVICA IMG_8825Small

preporuka svim vlasnicima oružja da barem jednom svakih 2 mjeseca puknu 50-100 metaka kako bi u rukovanju bili sigurniji zbog sebe osobno ali i drugih koje nestručnim rukovanjem mogu oružjem ugroziti.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by DoomsdayST 30.01.12 23:58

Lipa tema...

Nisan siguran ima li na mom području mogućosti pucati bilo gdje osim a streljanama sk, ali imam polako sve više volje raspitat se (ako neko zna nešto o tome na ST području, neka slobono napiše)...

Streljaštvo može bit skup sport ako ga sam financiraš, bez kluba, jer osim inicijalnog ulaganja u oružje, tu je i trošak municije koji definitivno nije zanemariv...

Zato se nešto mislim mk pištolj (LR) bi bio dobar izbor za početnika (ponovnog početnika, zadnji put san na streljani bi kao pionir STRELJAČKA SVAKODNEVICA 747986 )...

Ima ih modela 2-3 k kn novi... A municija nije preskupa...

A vidit ću oće li me nastavit držat, i eskalirat, ili pustit...

U svakom slučaju, jako lip sport...

=)
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Mije 31.01.12 0:06

Ljepo mjesto i super reportazica! =)
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Kuzma 31.01.12 0:09

Kad već spominješ skup sport i sam se bavim uglavnom skupim sportovima i mislio sam da su skupi sve do jučer popodne kada je na telki bila sportska emisija Olimp između 2 rukometne utakmice. Gledao sam površno odnosno više slušao, a gosti su bili neki ako sam dobro shvatio bivši Slovenci koji nastupaju za Hrvatsku i postali su svjetski amaterski prvaci u nekim plesovima (mislim latino... nebitno). Uglavnom poanta cijele priče je da haljina za žensku za takva velika natjecanja košta od 2000-5000€.
Nakon toga mi je bilo lakše jer sam shvatio da ovo čime se ja sve bavim nije ni do koljena plesanju STRELJAČKA SVAKODNEVICA 747986 po skupoći, naravno!
Kuzma
Kuzma
bomber
bomber

Male
Broj postova : 199
Godine : 44
Lokacija : Karlovac/Zagreb/Varaždin
Datum registracije : 29.11.2011

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Mije 31.01.12 0:13

Navi i Kuzma, koliko u prosjeku novaca mjesecno utrosite na ovaj hobi?
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Kuzma 31.01.12 0:21

Ja sam sad drugi put sa njim u 14 dana, a prije toga nisam bio duže vremena jer u zadnje vrijeme pokušavam 2-3 večeri pucat s lukom pa nemožeš sve, a nije ni prejeftino ako ćemo iskreno.
Uglavnom metak 2 kn, danas sam puknuo 50 kom + 25 kn korištenje članarine jer ne plaćam godišnju članarinu kao Navi koja je 600 kn (za 25 kn sam pucao iz njihove čeze tako da nemoram ni čistit pištolj =) ).
Uglavnom današnja večer za mene 125 kn, ali kvalitetno potrošenih.
Kuzma
Kuzma
bomber
bomber

Male
Broj postova : 199
Godine : 44
Lokacija : Karlovac/Zagreb/Varaždin
Datum registracije : 29.11.2011

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Mije 31.01.12 0:48

Pa dobro, nije niti previse puno ako nisi neki natjecatelj pa moras ispucavati stotine metaka tjedno...

..a dal bi recimo ja koji ne posjedujem pistolj, mogao doci kod njih da mi ga oni pusude i pucati, buduci da sam lovac i imam registrirane dvije puske?..oduvijek me privlace pistolji i ta vrsta streljastva al u zivotu sam ga samo par puta imao u rukama jer moj otac iako je lovac vise od 20 godina i cijeli zivot zivimo sa lovackim puskama u kuci ima poprilicno ogranicen stav glede kratkog oruzja...
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by zb17ghost 31.01.12 8:25

Zanimljiva reportaža...

Zadnjih godina sam se fiksirao na dvije vrste luka, složeni i zakrivljeni, oba lovačka, samostrel i revolver na crni barut. Pištoljem pucam tek povremeno po kutiju, toliko da ostanem u formi, a revolver mi poseban gušt...nema metaka, iz ''kruške'' u svaku komoru bubnja nasipam crnog baruta, pa filcani čep ili krupica, pa nabijem kuglu, ako stavljam krupicu onda preko kugle ide maščoba..kapisle i udri! Ljepota je što mogu eksperimentirati s punjenjem, kuglom, konusnim zrnima itd..plamen, dim, zvuk i miris crnog baruta ima poseban čar..jedino je čišćenje malo veća patnja. Ali je cijena pucanja minimalna...1 kg crnog baruta je 135 kn, 100 kom kapisli 35 kn, kugle lijevam sam...

Zatvorene streljane me baš i ne vole, ali zato je Dereza tu STRELJAČKA SVAKODNEVICA 42368
zb17ghost
zb17ghost
lingua
lingua

Male
Broj postova : 279
Godine : 62
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.02.2011

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Fratt 31.01.12 9:12

Ček malo Navi,CZ a ne G17?
Hogue ručke baš podignu CZ.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Kuzma 31.01.12 9:14

Mije je napisao/la:Pa dobro, nije niti previse puno ako nisi neki natjecatelj pa moras ispucavati stotine metaka tjedno...

..a dal bi recimo ja koji ne posjedujem pistolj, mogao doci kod njih da mi ga oni pusude i pucati, buduci da sam lovac i imam registrirane dvije puske?..oduvijek me privlace pistolji i ta vrsta streljastva al u zivotu sam ga samo par puta imao u rukama jer moj otac iako je lovac vise od 20 godina i cijeli zivot zivimo sa lovackim puskama u kuci ima poprilicno ogranicen stav glede kratkog oruzja...


Ja dolazim sa Navijem jer nemam trenutno nikakvu dozvolu za vatreno oružje pa čak ni lovačku i nije nikakav problem. Kako sam rekao obzirom da nisam član kluba platim onih 25 kn i još koristim njihov pištolj. Jučer sam uzeo 100 metaka i sve pet. Ako sam dobro shvatio kad platiš godišnju članarinu mislim da možeš dolazit i posudit njihov pištolj dok nemaš svoj, platiš municiju.
Neka me Navi ispravi ako griješim, ipak je on tamo starosjedioc.
Kuzma
Kuzma
bomber
bomber

Male
Broj postova : 199
Godine : 44
Lokacija : Karlovac/Zagreb/Varaždin
Datum registracije : 29.11.2011

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Lovac23 31.01.12 9:17

STRELJAČKA SVAKODNEVICA 747986
Ja licno nisam dugo pucao ...sto zbog financija sto zbog cinjenice da nemam dozvolu !
Ali potrebno je biti u treningu ......ponavljanje je majka znanja !
Pitanje za zb17ghost : "Koliko si platio taj relvolver ?" Hvala
Lovac23
Lovac23
lingua
lingua

Male
Broj postova : 211
Godine : 36
Lokacija : Gradiska
Datum registracije : 04.12.2011

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Lovac23 31.01.12 9:19

Nista ako me nogee nanesu do Zagreba u skorije vrijeme ......imam u planu gledati Filipovicev ko zna koji oprostajni mec(stvarno mi je idol....ali koliko puta ces se oprastati tj biti isprasen ).... Cim saznam sigurno jel idem ....obajvim pa mozemo na kafu da upoznam vas licno(mislim forumase) STRELJAČKA SVAKODNEVICA 469245
Lovac23
Lovac23
lingua
lingua

Male
Broj postova : 211
Godine : 36
Lokacija : Gradiska
Datum registracije : 04.12.2011

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by zb17ghost 31.01.12 9:48

Lovac23 je napisao/la:STRELJAČKA SVAKODNEVICA 747986
Pitanje za zb17ghost : "Koliko si platio taj relvolver ?"

2850 kn..Colt 1861 by Pietta

STRELJAČKA SVAKODNEVICA 1861

sorry, nemam kod sebe svoje slike
zb17ghost
zb17ghost
lingua
lingua

Male
Broj postova : 279
Godine : 62
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.02.2011

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by NAVIGATOR 31.01.12 10:17

drago mi je da vam se tema svidjela.
na streljani LAS mogu pucati svi oni koji na svoje ime imaju registrirano neko oružje, bez obzira na vrstu dozvole.
na streljani mogu posuditi pištolje i revolvere, ako svoje nemate sa sobom ili bi pucali iz nekog drugog modela, te kupiti streljivo za iste. metak je oko 2 kn.

u slučaju da niste vlasnik oružja na streljani možete iznajmiti instruktora pod čijim nadzorom možete puknuti koji metak. također svatko od nas starosjedioca vas može dovesti na termin pucanja kao gosta pa pod našim nadzorom također možete opaliti koji metak.

termin pucanja je 25 kn ali postoji i borbeno pucanje gdje pucaš u pomične mete u stvarnim uličnim scenarijima ti termini su malo skuplji mislim oko 70 kn.

po menio je najbolje za onoga tko se time želi baviti platiti godišnju članarinu koja je za zaštitare, policajce, vojnike, studente mislim 300kn i onda konstantno po malo trenirati.
mislim da je odlično za svakoga tko posjeduje kratko oružje barem jednom u dva mjeseca ispucati 50-100metaka to je uz plačanje termina pucanja oko 125 kn svaki drugi mjesec(zavisi o kalibru koji pucaš) toliko svatko od nas potroži na daleko bedastije stvari.

ja također često treniram mali kalibar LR, baš iz razloga što je vrlo jeftin ima ga čak tu i tamo za po 25lipa metak za kupiti, mislim da je to jeftinije i od crnog baruta koje također volim i znao sam pucati ali na otvorenim streljanama i iz posuđenog oružja.

prednost LAS-a u odnosu na ostale streljane u hrvatskoj je ta što je potpuno zatvorena pa tako i neovisna o vremenskim uvijetima, odlično je i to što radi u popodnevnim i večernjim satima pa stignemo trenirati i družiti se na kraju radnog dana umjesto gledanja dnevnika.

po zimi u streljani zapravo u prostoru za pucanje zna biti i prilično hladno zbog vrlo jake ventilacije koja mora odvoditi otrovne barutne plinove(ova to ima riješeno najbolje u hrvatskoj) no zbog velikog protoka zrak se ne stigne pošteno zagrijati tako da često pucamo u kapama i rukavicama, no prostorija pored je uvijek dobro zagrijana i ima vruće kave pa problema zapravo nema.

tko ima volje puknuti koji metak neka me slobodno kontaktira pa možemo skupa otiči.

Fratt
ma isprobavao sam novosloženo okidanje na čezi zato u zadnje vrijeme više pucam s njom, inače imam ja i Glocka i još nekoliko komada oružja, glocka češće koristim za IPSC.
je hogova ručka digne čezu vizualno ali i funkcionalno, hvat je s njima ujednačeniji, kod noževa ne volim anatomske ručke jer ograničavaju korištenje noža samo na jedan hvat ali kod pištolja za precizno pucanje ta je karakteristika dobrodošla, a čeze je uređena za precizu(ručke, nišani, okidanje)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

Lawman likes this post

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Target 31.01.12 10:32

a mi jadnici bez ikakve dozvole? STRELJAČKA SVAKODNEVICA 469245

to je ta prokleta diskriminacija i paranoičan strah od oružja među većinskom populacijom, kad bi bar naša mila politička elita barem donijela zakon da možeš bez dozvole pucat na streljani pod nadzorom, čisto radi učenja rukovanjem oružjem

ma idem ja u švicarsku zadužit jedan AK47 STRELJAČKA SVAKODNEVICA 747986
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by NAVIGATOR 31.01.12 10:44

pa zato sam naveo tko nema nikakvo oružje ni dozvolu a želi probati puknuti koji metak, jer možda mu se svidi pa se time počne i baviti, može me slobodno kontaktirati i pod mojim nadzorom opaliti koji metak.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by DoomsdayST 31.01.12 11:14

Već san negdi napisa, revolveri na crni barut s punjenjem od naprid, kuglom i kapislom su oružje C kategorije, i ne treba dozvola, samo prijava na MUP... Ako se nose na streljanu, nose se prazni, u zaključanim torbama/kutijama...

Moj favorit je Remington 1858 New Model Army (RGA44), 2850,00 kn novi...

STRELJAČKA SVAKODNEVICA RGA44-v

Tu je cjenik aktualnih, i valjda trenutno raspoloživih, modela...

http://www.rusan.hr/new/oncb/cjenik-oruzje-na-crni-barut-01-2010.pdf

Naravno, triba naučit neke stvari, obrazovat se o punjenu, održavanju, sigurnom držanju, kupit još par sitnica, i imat streljanu u okolici, po mogućnosti na otvorenom ako se puca baš crnim barutom, a ne nekom modernom bezdimnom varijantom...

Dakle, ne triba dozvola, ali oružje je specifično, i mora se svakako dobro upoznat s njim... Crni barut i kapisle pate od problema sa vlagom, treba ih držat suhima... Itd...

=)
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by zb17ghost 31.01.12 11:45

Kolega DoomsdayST zna o čemu priča, ali da ne bi bilo pogrešno shvaćeno: iz oružja na crni barut NIKAD ali BAŠ NIKAD ne pucajte bezdimnim barutom. Postoje zamjene za crni barut tipa pyrodex i slično i na to je kolega mislio. Kod nas ih ionako ne možete kupiti; dostupan je jedino crni barut Vesuvit LC.

Rusanova stranica nije ažurirana odavno, pa ako koga zanima najbolje da nazove.
Uz malo pažnje i par caka, nema nikakvih problema s vlagom...

Ako bude interesa, možemo više o svemu...
zb17ghost
zb17ghost
lingua
lingua

Male
Broj postova : 279
Godine : 62
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.02.2011

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Login 31.01.12 12:28

Zanimljiva tema i aktivnost Navi.

Daj mi samo reci u kojem broju mete je ovaj prilog o forumu? Nekupujem ju redovno pa sam preskočio vjerovatno.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Šimun 31.01.12 12:30

NAVIGATOR je napisao/la:pa zato sam naveo tko nema nikakvo oružje ni dozvolu a želi probati puknuti koji metak, jer možda mu se svidi pa se time počne i baviti, može me slobodno kontaktirati i pod mojim nadzorom opaliti koji metak.

Zakon je katastrofa..Ja pod vodstvom trenera mogu još pucati par mjeseci (dok ne postanem punoljetan),jer zakon nalaže da punoljetna dozvola tad ne smije pucati bez dozvole..A s obzirom da pucam već 4 5 godina,to mi teško pada.
Ali RH ki RH..
Iako su u pravu sa izdavanjem dozvola pojedincima..Osim natjecateljski,mislim da nikome ne treba oružje,osim civilima koji su stvarno zbog nekog razloga ugroženi..
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Viking 31.01.12 14:01

STRELJAČKA SVAKODNEVICA 1-1[/url]
evo i moj orginalac .31 cal iz 19 vijeka kompanija hopkins& allen
posjedujem i pusku husqvarna iz 1865 cal 14mm , crni barut STRELJAČKA SVAKODNEVICA 747986
Viking
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 45
Lokacija : SVEDSKA
Datum registracije : 25.12.2010

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by DoomsdayST 31.01.12 14:31

zb17ghost je napisao/la:Kolega DoomsdayST zna o čemu priča, ali da ne bi bilo pogrešno shvaćeno: iz oružja na crni barut NIKAD ali BAŠ NIKAD ne pucajte bezdimnim barutom. Postoje zamjene za crni barut tipa pyrodex i slično i na to je kolega mislio. Kod nas ih ionako ne možete kupiti; dostupan je jedino crni barut Vesuvit LC.

Rusanova stranica nije ažurirana odavno, pa ako koga zanima najbolje da nazove.
Uz malo pažnje i par caka, nema nikakvih problema s vlagom...

Ako bude interesa, možemo više o svemu...

Uh, da, previdih ovo...

Poslušajte čovika, on sa vama dijeli iskustvo, ja samo teoriju... STRELJAČKA SVAKODNEVICA 611886

I da, mislija san na modernu zamjenu za crni barut, ne na moderni crni barut, jer im energetske vrijednosti nisu iste...

P.S. @Viking - jako lipo...

=)
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by nordfjord 31.01.12 17:08

Netko je spomenul da za to oružje netreba dozvola.To mi je prvi glas i nisam još čul da to postoji.Oćito živim u nekoj zabiti pa kod mene ima drugi zakon.Nema oružja za koji netreba dozvola.Uto spadaju i tzv plinski i pištolji za odbijanje i odvraćanje napada.Ćak i blokirana oružja i sakupljaći oružja ista nemogu držati bez dozvola i registra u koji su ista uvedena.Osobe koje nemaju 18 godina ne mogu imati niti baratati vatrenim oružjem piše izrijekom u ZOO.Svako tko omogući osobi koja nije punoljetna shodno te tome nema osnove za držanje,nošenje i korištenje istog vatrenog oružja pristup i korištenje vatrenog oružja kažnjava se po KZ po i od ZOO od 100 do 300 000.00kn i kaznom zatvora od 3 do 7 godina.Tko voli nek izvoli.+-

nordfjord
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 56
Lokacija : od trsta do zemuna
Datum registracije : 28.06.2011

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by DoomsdayST 31.01.12 17:20

A lipo piše, ZOO, članak 5.

'...
17) Reprodukcije oružja su kopije dugog i kratkog vatrenog oružja, koje se pune s ušća cijevi crnim barutom i pale fitiljem, kremenom ili kapislom.
...'

članak 6.
'...
Oružje kategorije B su:
1. poluautomatsko ili repetirajuće kratkocijevno vatreno oružje,
2. jednostrijelno kratkocijevno oružje sa središnjom udarnom iglom,
3. jednostrijelno kratkocijevno oružje s rubnim paljenjem, ukupne dužine do 28 cm,
4. poluautomatsko dugocijevno vatreno oružje sa spremnikom i ležištem naboja za više od tri naboja,
5. poluautomatsko dugocijevno vatreno oružje sa spremnikom i ležištem naboja za najviše tri naboja, kod kojeg se spremnik može skinuti, odnosno nije sigurno da li je oružje takve konstrukcije da ga je moguće uobičajenim alatom preinačiti u više nego trostrijelno oružje s jednim punjenjem,
6. repetirajuće i poluautomatsko dugocijevno vatreno oružje s glatkom cijevi ukupne dužine do 60 centimetara,
7. repetirajuće dugocijevno vatreno oružje koje nije obuhvaćeno u točki 6.,
8. dugocijevno oružje s jednom ili više jednostrijelnih užlijebljenih cijevi,
9. poluautomatsko dugocijevno vatreno oružje koje nije obuhvaćeno u točkama 4. do 6. i točki 10. kategorije A,
10. jednostrijelno kratkocijevno oružje za streljivo s rubnim paljenjem ukupne dužine iznad 28 cm.,
11. jednostrijelno dugocijevno oružje s jednom ili više glatkih cijevi,
12. staro oružje.
Oružje kategorije C su:
1. plinsko oružje,
2. reprodukcije vatrenog oružja kod kojeg se ne upotrebljava jedinstveni naboj,
3. mužari.
Oružje kategorije D su:
1. zračno oružje,
2. oružje s tetivom,
3. električni paralizatori,
4. raspršivači,
5. hladno oružje.
...'

članak 7.

'...
2. dozvoljeno oružje za koje je potrebno prethodno odobrenje – oružje kategorije B,
3. dozvoljeno oružje za koje je potrebna prijava nadležnom tijelu – oružje kategorije C,
4. dozvoljeno oružje za koje nije potrebno odobrenje niti prijava nadležnom tijelu – oružje kategorije D.
...'

članak 25.

'...
Fizičke osobe starije od 18 godina i pravne osobe smiju bez odobrenja nadležnog tijela, nabavljati i držati oružje kategorije C.
Osobe iz stavka 1. ovoga članka koje nabave oružje kategorije C dužne su ga prijaviti nadležnom tijelu u roku od osam dana od dana nabave.
Za prijavljeno oružje nadležno tijelo izdat će potvrdu.
Ovlašteni trgovac oružjem dužan je o prodaji oružja kategorije C izvijestiti nadležno tijelo u roku od osam dana od dana prodaje oružja.
...'

Nadam se da više nema nedoumica oko oružja C kategorije, u što spadaju revolveri na crni barut bez jediničnog punjenja, sa kapislom i kuglom...

=)

DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by nordfjord 31.01.12 17:51

Po kojem tj. od kad je taj zakon kojeg citiraš.ZOO JE PROMIJENJEN I POOŠTREN malo pred izbore onak potiho.Došla nova garbitura na vlast.To s klasama obijasni susjedu dok te prijavi da imaš nešto što nećemu sliči a panduru isto.Proćitaj polako još jednom moj post.Dalje možemo na pp da ljude ne opterečujemo teorijom bez prakse.Hvala.

nordfjord
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 56
Lokacija : od trsta do zemuna
Datum registracije : 28.06.2011

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by DoomsdayST 31.01.12 18:00

Ovo je zakon iz 2007. i koliko ja znam, još uvijek je na snazi kao jedini...

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/298395.html

Molim te, ako je neki novi izglasan, i na snazi je, ili ako su izglasali izmjene i dopune ovog iz 2007., daj mi link na objavu u NN jer ja je ne pronalazim...

Isto tako, volio bih kad bi se pisale samo provjerene informacije, ne iz sjećanja, ili o zakonima koji su možda u pripremi, nisu stupili na snagu, i sl...

Hvala...

=)
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by NAVIGATOR 31.01.12 18:16

post editiran, isprike ekipi zbog mog krivog komentara na offtopic!


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 31.01.12 21:32; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Lovac23 31.01.12 18:33

MAlo off topic ...Kakvih majstora imamo na forumu ...jedan dan samo bane tema "Oruzija kucne izrade " STRELJAČKA SVAKODNEVICA 747986 mislim na vatrena
@Navigator-Ciju malokalibarsku muciju koristis ?!
Lovac23
Lovac23
lingua
lingua

Male
Broj postova : 211
Godine : 36
Lokacija : Gradiska
Datum registracije : 04.12.2011

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by DoomsdayST 31.01.12 18:34

Ovde rasparavljamo o revolverima na crni barut sa kuglom i kapislom, koji su također streljačko oružje, i čak mi se čini natjecateljsko, jer znam da sam vidio oglas za natjecanje u toj disciplini negdje...

Nije mi namjera skrenuti temu, a streljaštvo nije samo B kategorija oružja, tu su i zračni, pa i tetivni (samostrel), a i replike o kojima je ovdje riječ...

=)
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by zeleni 31.01.12 21:16

Zgodna tema pa da i ja nešto napišem.
Streljaštvo je jako lijep sport ali je maksimalno marginaliziran. Međuti još uvijek živi zahvaljujuči šačici entuzijasta koji se ne daju. Da li je skup ??? Je, ali ništa skuplje od bilo kojeg drugog sporta.
Streljana LAS je svjetionik u cijeloj toj priči oko streljaštva kratkim vatrenim oružjem i neka potraje 100 godina STRELJAČKA SVAKODNEVICA 747986
zeleni
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 406
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

STRELJAČKA SVAKODNEVICA Empty Re: STRELJAČKA SVAKODNEVICA

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 7. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.