FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Dave Canterbury (Pathfinder)

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Migach
guru
guru

Male
Broj postova : 2800
Godine : 26
Datum registracije : 17.10.2010

PostajNaslov: Dave Canterbury (Pathfinder)   21.01.12 23:50

Pozdrav ekipa,
evo otvorio bih temu o ovom čovjeku jer smatram da je on i njegovi video uradci na njegovom kanalu mogu pomoći mnogim članovima ovog foruma. (pošto je ber našel mjesta tu, onda mislim da i ovaj tip zalužuje svoju temu ) hehe

Znači, radi se o Daveu Canterburyu ili ti ga Pathfinder-u koji se pojavljuje i u Dual survivoru i ima svoju školu.

Ja ga pratim već oko godinu i pol i mogu reći da stvarno čovjek daje jako puno korisnih savjeta i baš radi za druge sa svojim prikazima na tubu, a i općenito.
Inače, ne zalaže se direkt za preživljavanje, nego za dugoročni samoopstanak u prirodi, znači življenje s prirodom i život od prirode.

Evo, moje preporuke da pogledate njegov kanal na you tubu i slobodno napišete koji komentar o njemu ako imate kakve potrebe. Meni je inače ovaj tip jedna od idola da se tak izrazim.

Evo i link na njegov kanal :
http://www.youtube.com/user/wildernessoutfitters?feature=g-u-u
[Vrh] Go down
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 763
Godine : 35
Datum registracije : 31.10.2011

PostajNaslov: Re: Dave Canterbury (Pathfinder)   22.01.12 0:53

hvala migach na informaciji
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1194
Godine : 30
Datum registracije : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: Dave Canterbury (Pathfinder)   22.01.12 0:54

Slažem se s tobom da zaslužuje temu i koju našu riječ. Serija "Dual survival" mu je odlična, puno bolja od nekih sličnih u tim komercijalnim vodama. Ali njegovi video uradci na youtubeu su daleko kvalitetniji i detaljniji, tj. stručniji.. njih je namjenio onima koje zanima ta tematika, a ne nekakvom prosječnom gledatelju Discovery-ja.

Sviđa mi se njegov koncept prioriteta, pravila i opreme u svemu ovome, tako da ga i ja držim kao jednog od uzora.

Dodao bih da je Dave pokrenio još jedan youtube kanal:
http://www.youtube.com/user/SurvivalAdventureNet?feature=watch#g/a

Nedavno tek pa nema puno videa, u biti snima tečaj svoje škole. Ima jedan zanimljiv duži video o treningu "hipotermije" trojice momaka pod njegovim nadzorom. Tri različita stupnja znanja i iskustva. Sva trojica su smočena u vodi, moraju upaliti vatru i provesti noć na hladnoći vani. Pogledajte svakako:
http://www.youtube.com/user/SurvivalAdventureNet?feature=watch#p/a/u/2/Dju4AOVV1cA
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6524
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Dave Canterbury (Pathfinder)   22.01.12 1:03

Pratim Pathfinder School već dugo... za razliku od serijala koji se prikazuju na Discoveryu ovo je kvalitetno napravljeno.

[Vrh] Go down
Migach
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Dave Canterbury (Pathfinder)   22.01.12 1:59

jep, Login, sad neznam a je uspio staviti još jedan video na taj SAN projekt , ali mislim da ima na svom profilu, isto grupa ljudi, traje sat i nešto sitno, zanimljivo isto. Meni je tip zvijer =)
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2744
Godine : 22
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: Dave Canterbury (Pathfinder)   22.01.12 2:06

Dave je kralj..Odgovorio mi je par navrata u privatnoj poruci na nekoliko pitanja oko nekih tenhika,sve u detalje bez greške..Ja sam pogledao sve njegove videe dosad i stvarno preporuka svima =)
[Vrh] Go down
orao
spikač
spikač

Male
Broj postova : 617
Godine : 20
Datum registracije : 30.08.2010

PostajNaslov: Re: Dave Canterbury (Pathfinder)   22.01.12 2:29

Migach vec smo dosta raspravljali o njemu.. Isto tako mi je predobar lik i pratim ga oko pol godine..
Fascinira me sto npr na fejsu kad ga upitas gotovo uvijek osobno odgovori i pomogne kolko moze,a sve ostale face se drze na visokoj poziciji..
Također mi se posebno sviđa old school oprema i neke stvari koje predstavlja.. da se naucit dosta od njega i ima puno zanimljivih stvari..
Stvarno predobar lik,sa jakoo puno volje..

[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1194
Datum registracije : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: Dave Canterbury (Pathfinder)   22.01.12 16:59

Po tehnikama, stilu i opremi me podsjeća na nedavno preminulog legendarnog Ron Hood-a koji nije baš bio pre suvremen (youtube i face) ,ali je radio video serijale i dvd-ove na ne toliko komercijalnoj bazi, tj. stručnije sa prodajom preko svoje stranice. Ako vam se sviđa Dave i tražite nešto slično nabavite si Ron Hood-ove materijale.
[Vrh] Go down
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2848
Godine : 38
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Dave Canterbury (Pathfinder)   22.01.12 18:06

Moram priznati da sam za ovu dvojicu i još neke čuo tek na ovom forumu.
Al' to je zato jer nemam satelitsku,flat internet,bojkotiram fejs,ograničen mi je engleski itd...

A ne mogu reći da me ne zanima.
Može li me netko naputiti gdje gledate te likove?
Ima li što s prevodom?
[Vrh] Go down
Migach
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Dave Canterbury (Pathfinder)   22.01.12 19:29

@ orao, slažem se, mi smo ga već dobro potračali i jedan dio opreme čak isto imamo kaj se tiče kiteva i slično tome =)
tip je baš zbog svoje jednostavnosti super, nije u nebesima nek stoji čvrsto na zemlji i pomaže svima okolo, dijeli savjete i tome slično.

@Puls - trebao bi si nabaviti flat jer ovo je 99% na you tubu filmići njegovi, tako da ti se ne splati previše gledati , osim ako imaš stvarno dubok džep da poslije platiš račun jer tip ima puno puno videa i još su k tome korisni, a kaj se tiče prijevoda,toga nažalost nema.. malo edukacije o engleskom nije na odmet, makar skuži se poanta toga o čemu priča
[Vrh] Go down
Migach
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Dave Canterbury (Pathfinder)   26.01.12 22:06

Imam jedno pitanje za Vas starije i iskusnije..evo, danas mi se javio kolega ORAO s upitom o ovoj špagi koju Dave koristi.. tz. - bank line.
http://stores.thepathfinderschoolllc.com/-strse-230/%2336-Tarred-Nylon-Twine/Detail.bok - link s proizvodom u njegovoj trgovini , pa je pitanje sljedeće, da li toga ima kod nas i kak se to kod nas zove?
[Vrh] Go down
bum bum
bomber
bomber

Male
Broj postova : 187
Godine : 39
Datum registracije : 12.03.2011

PostajNaslov: Re: Dave Canterbury (Pathfinder)   26.01.12 22:58

najbliže ovome konopu ti je onaj za plest ribarske mriže
jedino šta je on bile boje,imaš ga raznih debljina
[Vrh] Go down