FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

nozevi i valovi...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1279
Datum registracije : 07.01.2012

PostajNaslov: Re: nozevi i valovi...   24.01.12 23:45

Evo, kako i obećah, 'kako napraviti osigurač korica za neznalice i dešnjake sa dvi live ruke'...

=)

Znači, najveći problem je meni uvik bija kako i od čega napravit i pričvrstit tako neki kaišić na kojem bi bija nekakav botun ili čičak... I tu bi odma odusta... =)
A onda mi sinilo, zašto nebi koristija sami čičak u traci ka kaišić, a samoljepljivu verzju da ne moran ništa šivat...

I eto, Mora 2000 sa osiguračem, a do nje materijal, 1 m samoljepljivog čička - 15 kn.

Znači, zalipiš na unutrašnju stranu omče za kaiš (onu do noža) mekanu polovicu čičak trake, tako da ona kasnije ostane sa vanjske strane ručke noža... Sa druge strane zalipiš grubu stranu čičak trake, tako da se dira ručke kad napraviš omču... Odlučiš koliko preklopa želiš, i to je to... Evo još nešto slikica...

Ako se nož često koristi i čičak popusti, skineš ovu i staviš drugu trakicu... Kad ga lipo zatvorin, sad više nož ne može mrdnit niti milimetar... Mislija san ako lipilo ne bude dovoljno, može se sa obe strane omče za pojas prošit crnim koncem kroz obe trake, a kod 2000 postoji rupa i na unutrašnjoj polovici omče koja je sad pokrivena čičkom kroz koju se može lako ušit i fiksirat dodatno traka... Ali, mislin da neće bit potribe...
=)
[Vrh] Go down
lonewolf
spikač
spikač

Male
Broj postova : 530
Godine : 47
Datum registracije : 26.04.2010

PostajNaslov: Re: nozevi i valovi...   25.01.12 0:14

Mora 2000 prelazi cjenovni kriterij naveden gore ( iako na ruskom webu, imaš priču kako je sibirski ribar dao za nju cijelu mjesecnu placu )
[Vrh] Go down
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1465
Godine : 26
Datum registracije : 24.05.2011

PostajNaslov: Re: nozevi i valovi...   25.01.12 1:08

lonewolf je napisao/la:
Mora 2000 prelazi cjenovni kriterij naveden gore ( iako na ruskom webu, imaš priču kako je sibirski ribar dao za nju cijelu mjesecnu placu )

ja ne kuzim o kakvim ti cjenonvim pragovima pricas...ja sam temu otvorio da bi dobio rezultate sta ljudi koriste pri svojim aktivnostima....tako da...

svaka cast ovo sa morom je super rjeseno..ali nije mi to bas za zaronit
[Vrh] Go down
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1279
Godine : 42
Datum registracije : 07.01.2012

PostajNaslov: Re: nozevi i valovi...   25.01.12 1:10

To je Mora koju imam... Da imam Companion, naša bi način kako ovu istu stvar napravit na njenoj omči za pojas... Ovo se praktički može napravit na bilo kojoj korici di iza ručke noža ima i omča za pojas, a još najlipše 'legne' čičak, ka umjetni i plastični materijal, baš na Morine plastične korice... Iako, kako san reka, može praktički na bilo koje... Nije najlipše rješenje koje san ikad vidija, ali funkcionira...
=)
EDIT: bilo koja SS Mora nije ronilački nož, ali može i pod more, ako se nakon toga ispere u slatkoj vodi i posuši, neće mu bit ništa... A to bi i inače tribalo radit sa svon ronilačkon opremom nakon zarona...
[Vrh] Go down
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1465
Godine : 26
Datum registracije : 24.05.2011

PostajNaslov: Re: nozevi i valovi...   25.01.12 1:13

dobro si se sjetio odlicna stvar za moru da ima dodatnu kopcu..vrlo jednostavno
[Vrh] Go down
Sponsored content