FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Disciplinska komisija  Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Disciplinska komisija  Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Disciplinska komisija  Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Disciplinska komisija  Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Disciplinska komisija  Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Disciplinska komisija  Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Disciplinska komisija  Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Disciplinska komisija  Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Disciplinska komisija  Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Disciplinska komisija  Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Disciplinska komisija  Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Disciplinska komisija  Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Disciplinska komisija  Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Disciplinska komisija  Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Disciplinska komisija  Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Disciplinska komisija  Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Disciplinska komisija  Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Disciplinska komisija  Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Disciplinska komisija  Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Disciplinska komisija  Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Disciplinska komisija  Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Disciplinska komisija  Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Disciplinska komisija  Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Disciplinska komisija  Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Disciplinska komisija  Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Disciplinska komisija  Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Disciplinska komisija  Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Disciplinska komisija  Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Disciplinska komisija  Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Disciplinska komisija  Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Disciplinska komisija

+20
Mladen
nordfjord
neko69
PJER
pinco
Login
Koaksijalac
urbana_gorila
Ikarus
mariobab
Target
NAVIGATOR
Mraz
Igsy
hankok
Fratt
markonvs
goran.h
Migach
cutlass
24 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Disciplinska komisija  Empty Disciplinska komisija

Postaj by cutlass 11.01.12 22:08

pozdrav svima...

prije svega bi zelio reci da se ovo sto cu napisati ne odnosi na nikog odredenog ili da se nekog proziva za ucinjeno,
stvari koje su bile prosle su i netrebamo se vracati na njih nego gledati u naprijed i da se lose stvari ne dogadaju na druzenjima i susretima..

Vec me par dana muci jedan nemili dogadaj sa zadnjeg druzenja i razmisljam sto bi se dalo napraviti da se takve stvari ubuduce ne dogadaju...

nikad nisam bio za unistavanje i devastiranje nicega , a kamoli necega u prirodi, neceg lijepog i korisnog i neceg sto te je docekalo tamo gdje si dosao...


nebi zelio da doticni forumas misli da imam nesto proviv njega ili bilo sto slicno, samo kazem da me taj dogadaj potaknuo na razmisljanje..


u drustu se cesto desi da netko popije , da se oduzme kontroli ili sta vec i onda se dogadaju razna sranja..


predlozio di da se prije svakog druzenja odredi netko (npr. dva ucesnika druzenja)tko bi pripazio na takve stvari..

takoder bi zelio da se PREKOMJERNO uzivanje alkohola nekako pokusa kontrolirati od strane onih trijeznijih ili trijeznih, te od tog koji ce biti zaduzen na tom okupljanju/druzenju za "kontrolu discipline"..

i izricito bi zabranio konzumiranje bilo kakvih opijata , droga , lakih, teskih, osrednjih, velikih malih, svakakvih...


nepojmljivo mi je da ako netko dode na sustret npr.koji Mraz misli organizirati u Delnicama ili nebitno gdje, srusi neko stablo , zapali nekome vikendicu, razbija flase , potopi camac , razvali stol itd... i prođe sa smjeskom na licu ostalih koji ga tapsaju po ramenu i smiju se ...


razumijem da ako se popije vise covjek nema kontrolu nad svojim ponasanjem i radi gluposti (mada bas i ne razumijem to ), ali ne razumijem da ostali to vide i ne odreagiraju i ne prigovore mu..

takvim ispadima i ponasanju treba stati na kraj i gledati da se niti ne dogode..


pa kakvog smisla ima da organiziramo susrete na kojima se unistava ono sto nas je tamo docekalo ??!!


za par godina , ako cemo se poceti svi tako ponasati i tolerirati takve gluposti, necemo imati gdje otici, gdje leci, sjesti, skloniti se ili bilo sto drugo..

tima koji se odvaze na takav "podhvat" preporucio bi da prije razmisle o tome sto ce napraviti , u kakvom god stanju da jesu i da se nekako pokusaju suzdrzati, savladati od tog "plemenitog nauma"...


trebalo uvesti neki kodeks ponasanja , ako se vec nismo naucili ponasati ,i neke sankcije za takva NEdjela, tipa zabrane dolaska na iduce druzenje ili par njih, financijsko reguliranje ucinjene stete , popravak unistenog itd..

mislim da je ovaj forum skup ljudi , istomisljenika koji vole prirodu i ono sto se u njoj nalazi i trebamo gledati da to sacuvamo a ne unistimo..
jer ionako covjek sve manje stvara a sve vise unistava, narocito sto se tice prirode...


eto toliko od mene i lijepi pozdrav..
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Migach 11.01.12 22:17

Sve lijepo napisano, ali, kako utjecati na tako nešto, to je sve stvar pojedinca.
Za ovo zadnje druženje sam i ja djelom kriv što se desilo, ali desilo se, nema tu pomoći. Sad jeje tu kod mene iskreno malo problema nastalo oko toga svega što se desilo gore, ali se nadam da se bude sve sredilo.

Kodeks ponašanja postoji, svatko od nas zna kak se treba ponašati u šumi, ali je bitno da li se drži toga ili ne. Mene je ovo gore dost pogodilo , ali nisam osoba koja će nekome nešto zamjeriti ili nešto slično, grozno je kaj se tak neke moralo desiti, ali sad će se valjda ubuduće znati koje mjere treba poduzeti prije i tjekom druženja.

Ja mogu sa sigurnošću reći da na druženjima u Lepoglavi više neće biti alkohola, mislim, ne mogu nikome zabraniti da ga konzumira, ali ću pokušati da se konzumira u jakooo malim količinama ili da se uopće ne konzumira. Jer sad sam se doslovno uvjerio da alkoholu nije mjesto u prirodi.

a ovo dalje o nekim kaznama i slično, to je već nivo iznad nas, koji se može razmotriti za ubuduće.
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by cutlass 11.01.12 22:20

iskreno meni je bilo najvise zao tebe kad sam te vidio kak gledas u to...
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Migach 11.01.12 22:26

jednostavno to ne volim, al suzdržat ću se komentara , samo se nadam da bude ovo nekaj promjenilo na idućim druženjima.
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by cutlass 11.01.12 22:31

pa da, ista stvar , ne volim ni ja , nikad u zivotu mi nije palo na pamet napravti nesto takvo, nesto unistiti u prirodi..

osim toga znam sta taj dogadaj povlaci za sobom, nekome ti moras objasniti kaj se dogodilo gore .. netko je to gore napravio, ko zna kad i koliko je vec tamo i sad se to unistava?!

pa to moze trajati desetljecima , koliko ljudi, izletnika , lovaca , i drugih ljudi tamo prolazi , odmori se , sjedi lezia itd.. i garantirano ce se svaki od njih zapitati - "sta je prosvjetlilo ovog ko je to napravio?!"

jel se moze kako srediti, da slozimo novu? ak treba je dolazim.. samo reci kad
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by goran.h 11.01.12 22:34

Momci ja nisam bio u Lepoglavi (na moju veliku žalost i tugu Disciplinska komisija  166116 ), ali potpuno podržavam ovo što ste obojica napisali, ma da neznam što se u ovom izoliranom slučaju dogodilo.

Već se poduže vrijeme krećem u prirodi u raznim kombinacijama aktivnosti i u nekoliko sam navrata bio u situacijama koje su debelo izmakle kontroli zbog utjecaja alkohola i ponekih drugih supstanci. I ne govorim ovdje o uništavanju prirode i imovine, nego o ugrožavanju vlastitih i tuđih života.

Kad već pokrećemo ovakvu temu, ja bi nadodao još jednu stvar, a to je da bi konstantno trebali upozoravati jedni druge na to da mi posjećujemo prirodu i da smo danas na žalost postali gosti tamo.

Što s time želim reći?

Da treba pripazit na to što siječemo i koliko i je li baš nužno. Koliko vidim na slikama vi momci ste bili pravi primjer u Lepoglavi, skupljalo se mrtvo drvo, spavalo se u zaklonima koji ne uključuju sječu i slično.

Tako to i treba biti. Na nekim slikama, pogotovo mlađih sudionika foruma vidim divna skloništa, ali sva ona uključuju poprilične šumarske zahvate. Vjerujem da je divno imati sklonište od granja i čitavo od prirodnih materijala, ali je li nužno?

Za takve stvari se mahom onda sijeku mlada stabla, zato što su manjeg promjera primjerenijeg sjekiri i sklopivoj pili i krajnjem baratanju. Režu se grane, zabijaju se predmeti i alat u stabla.

Ok, nekada je to nužno, ali samo nekada. U 90% situacija nije. I trebali bi onda poštovati prirodu i odnositi se prema njoj s poštovanjem, kao prema našem domaćinu. Jer nitko od nas ne bi bio sretan kada bi nam jedan dan netko skinuo crijep s kuće ili čak banalnije zaparkirao auto na našem travnjaku.

A svako zabijanje noža u zdravo drvo oštećuje to drvo i možda se nama čini da je drvo zacijelilo, ali otvorili smo ranu koja ja ulazno mjesto za desetke ili stotine gljivica, virusa i štetnika.

Vjerujte mi ovo mi je buduća struka.


Prirodu treba čuvati!
goran.h
goran.h
bomber
bomber

Male
Broj postova : 109
Godine : 36
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 27.11.2011

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by markonvs 11.01.12 22:42

goran.h je napisao/la:
Tako to i treba biti. Na nekim slikama, pogotovo mlađih sudionika foruma vidim divna skloništa, ali sva ona uključuju poprilične šumarske zahvate. Vjerujem da je divno imati sklonište od granja i čitavo od prirodnih materijala, ali je li nužno?

Djeca se igraju Beara Gryllsa Disciplinska komisija  747986

Baš me zanima što bi im roditelji rekli da im se ispostavi račun za štetu... ili bilo kome odraslom koji, kako se to lijepo u narodu kaže, sa tuđim qrcem po plotu lupa...
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Fratt 11.01.12 23:00

Alkohol?
Pijem ga i previše ovako,zar ga moram i kad sam u šumi? Disciplinska komisija  368870 Disciplinska komisija  323904

Sprobavam da bacim i cigarete kad sam na hikkingu ali mi tak paše zapalit pljugicu kad sam na friškom zraku,znam da je blesavo ali je tak...

Mislim da na onog tko se pokaže nesposobnim vladati svojim umom kad si spije (zapije pamet kak bi rekli mi Zagorci) ne treba računati na sljedećem druženju,ujedno onaj tko organizira susret ima pravo postaviti svoja pravila ponašanja a to znači da može zabraniti cugu i gudrovinu a da ga se ne proziva i preispituje.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by hankok 11.01.12 23:08

sve podržavam,ali bilo bi lijepo napisati i pokazati što se desilo da i mi drugi forumaši znamo ovako ostaje spika između nekolicine koja je tamo bila,a mi ostali ko pali s marsa.
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by cutlass 11.01.12 23:19

hankok je napisao/la:sve podržavam,ali bilo bi lijepo napisati i pokazati što se desilo da i mi drugi forumaši znamo ovako ostaje spika između nekolicine koja je tamo bila,a mi ostali ko pali s marsa.


ovo uopce nije bitno... nebi htio doticnog forumasa prozivati radi toga, nije mi to bila namjera..

napisao sam da me to "Potaknulo"na razmisljanje...

nikakve "sankcije" ne dolaze u obzir, to je za nama, ali trebamo gledati za u buduce...

nije da je interna spika, nitko se nemora osjecati ukracen za neko saznanje..
govorimo o nekim buducim normama
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Igsy 11.01.12 23:24

Trebali ste to tamo interno riješiti, a ne ovako javno blatit čovjeka... Noja je đava! Vjerujem da je njemu bilo najteže jutro poslije i da se iskreno kaje. Ko da je jedna klupa space shuttle, pa da se ne da popraviti/zamijeniti novom još većom i lijepšom.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Migach 11.01.12 23:27

niko nikoga ne blati , pogotovo ne ja, cutlass je pisal općenito vođen onim što se desilo, niko niti NEĆE NIKOG BLATITI ZA ONO ŠTO JE BILO, svi smo krivi , a i ja također za to i snosim dio krivice, ovo je samo jedno razmišljanje za budućnost, tako da , ne vidim nikakvo prozivanje ili nešto, a i neću to vidjeti i protiv toga sam.
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Mraz 11.01.12 23:33

Gle ovako... za sve tamo kriv je onaj tko je Noju donio! To je isto kao da je netko ostavio odojak bez nadzora pred gladnima i onda se kasnije čudi kako su ostale samo kosti. Disciplinska komisija  350615


Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Igsy 11.01.12 23:33

Tamo u temi čitko piše tko je to napravio, a ovdje se izravno vodi na tu temu tako da ne treba biti Einstein da se poveže i skuži o kome se radi. No pošto ja nažalost nisam bio na tom okupljanju, neću se previše petljati u to. Samo kažem da je to stvar vas sudionika i neposrednih svjedoka tog nesmotrenog događaja, a ne čitavog foruma + gostiju sa googla kojih ima ohoho.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Migach 11.01.12 23:35

Mraz je napisao/la:Gle ovako... za sve tamo kriv je onaj tko je Noju donio! To je isto kao da je netko ostavio odojak bez nadzora pred gladnima i onda se kasnije čudi kako su ostale samo kosti. Disciplinska komisija  350615

Istina =) a sad dosta o tome kaj je bilo, molim Vas, idemo na pravu smisao teme , a to je razgovor za ubuduće i prijedlozi..malo smo krivo temu skužili =)

i
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by NAVIGATOR 11.01.12 23:35

ja sam za to da svaki sudionik koji je bio tamo plati određenu cifru i da se skupljenom lovom u pilani da napraviti još jedna klupa, ova oštećena se ne treba nužno baciti i dalje će poslužiti svrsi.

a ja sam dotičnom na licu mjesta napomenuo da ću ga idući put zaključati u kavez kad vidim da radi nešto slično Disciplinska komisija  747986
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by hankok 11.01.12 23:39

ne trba osuđivati,ali stvari za ubuduče treba popraviti.na sljedečem druženju napravite još dvi klupe,i ispecite odojka,a protiv malo pive i domačeg vina neman ništa protiv, sve u granicama normale
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Target 11.01.12 23:41

nije poanta u količini cuge nego vrsti.

Poslanica domorocima: prestanite nas hranit nojom, naši istančani nepci nisu spremni za taj otrov!
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Mraz 11.01.12 23:41

Ja u sklopu firme imam pilanu... nije mi problem dati dečkima da izrežu nekoliko klupica, samo neka ih netko razvozi Disciplinska komisija  350615

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by cutlass 11.01.12 23:47

igsy, pa da imas pravo, najbolje je to zaboraviti i zakljucati temu..

uopce neznam kaj o tome raspravljamo, stvarno sam pogrijesio, a bas sam htio jadnog covjeka javno osramotiti i omalovazavati...


nemoj biti smijesan, pa napisao sam 5 puta da nikoga ne zelim prozivati i da gledam za ubuduce!

taj dogadaj je samo potaknuo to misljenje...

po meni je to odavno trebalo biti regulirano sto i kako kad se to dogodi, a pogotovo to DA SE NE DOGODI..


i s a ovom tvojom izjavom se uopce ne slazem

"Samo kažem da je to stvar vas sudionika i neposrednih svjedoka tog nesmotrenog događaja, a ne čitavog foruma + gostiju sa googla kojih ima ohoho. "


jer ako je to stvar nas koji smo bili tamo a Vas ne, to je zalosno, pogotovo ,ponavljam, jer gledam za UBUDUCE...



a ako doticni kolegas misli da ga ja "blatim" je mu se ispricavam, mada za to nema ni najmanje razloga jer mi to nije ni na kraj pameti...

u krajnjem slucaju, samnom je i dosao tamo i otisao doma... i to je takoder nebitno, al eto da se zna da nemam nista protiv nikoga samo bi zelio da se takve stvari ne dogadaju!!


nadam se da to nije pretesko za shvatiti...
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by mariobab 11.01.12 23:50

cutlass je napisao/la:
i izricito bi zabranio konzumiranje bilo kakvih opijata , droga , lakih, teskih, osrednjih, velikih malih, svakakvih...

Sve navedeno je i Zakonom zabranjeno, pa nevezano o našim osobnim stavovima nema mu mjesta na druženju ovoga tipa. Mi se svi nalazimo, kada se nalazimo, jer imamo neke zajedničke interese. I to nam treba biti cilj takvi druženja, razvijanje istih i razmjena znanja i iskustava. I ne budemo li se tako ponašali brrzo će do izražaja doći ono što nas razlikuje, politika, vjera, socijalni status, nacija, rasa, spol, rod i koji Q već ne. Držimo se onoga gdje smo se našli.
Vidio sam ja, a vidio je i Vuk, koji smo ovdje od početka neke stvari koje su krenule kroz godine krivo-grupe su se sastajale, pa rastajale-sve je to već zamorno.
Odrasli smo ljudi i zato pamet u glavu zbog ove djece na forumu. Tko god je i što god da je napravio-ako nije krajnje besćutan nakon svega ovoga mislim da mu je najteže. Za sva sljedeća druženja- jasna pravila.
A tiče se svih forumaša i sviju koji će ikada ići na neko druženje-bilo je i gorih stvari , a biti će ih i još ako se ne razgovara. O problemima, ne osobi.


Zadnja promjena: mariobab; 11.01.12 23:59; ukupno mijenjano 1 put.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Ikarus 11.01.12 23:53

@Cutlass a koj je najbolji nož za preživljavanje?

Šta mislite o morama?

A o fallku f1? mislim da je to dobar nož za preživljavanje?
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Target 11.01.12 23:54

dobro cijepa Disciplinska komisija  747986
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by cutlass 11.01.12 23:55

Disciplinska komisija  368870

a kaj mislis o rezanju wc papirusa satarom, evo ti izazov... Disciplinska komisija  747986
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Igsy 11.01.12 23:56

@cutlass Ma dobro ja sam se vezao za ovaj određeni događaj koji se spominje, a ne za cijelu ideju disciplinske komisije za ubuduće...(koju pozdravljam). Dakle da rezimiram taj određeni događaj nije za širu publiku, a sve ostalo itekako je i trebalo je biti i prije uređeno.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Ikarus 11.01.12 23:59

Hahaha

Moro sam to pitat jer je to na nivou shvačanja tvog posta...

Ne vidim da je iko reko nešto u vezi toga...

Stvarno ne kužim zašto se stalno vrača na to šta je bilo ako je rečeno da je to bio poticaj za razmišljanje???

Druga stvar ne kužim zašto neko uopče donese nekoliko litara vina na takvo druženje???

Da smmo trebali pješačit nekih 10-tak km pito bi ko če nosit par litara vina uz sve drugo...

Dakle drugi put hodnja 15-20km
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by urbana_gorila 12.01.12 10:31

Tek sam sad vidio ovu temu pa da se i ja oglasim...

Za one koji ne znaju, i ne prate redovno forum (jer je već objašnjeno što je bilo), na zadnjem druženju u Lepoglavi koje je organizirao Migach sam se ja izdemonio od slavne zagorske noje koja ima krivi alkohol (metilni umjesto etilnog) pa mi je tako i pamet otišla kvragu i u tom deliriju sam išao isprobavati što je jače: Opinel 12 i Fallk A1 ili krasna drvena klupa na kojoj smo sjedili cijelu noć i koja je tamo već ko zna koliko...

Danas mi je žao ko psu što sam bio tako glup i ne mogu si to oprostiti, i tako bi bilo i bez ičije prozivke ili opomene jer sam ipak normalan i savjestan čovjek koji zna da nikako i nipošto nije u redu pokazati takav disrispekt prema, na prvom mjestu, čovjeku koji nas je sve tamo pozvao i ugostio, i počastio i finom hranom i (diskutabilno) dobrim pićem.

Ne želim se skrivati iza izgovora tipa: jbg, bio sam pijan, jer sam svjestan da čovjek treba stajati iza svojih postupaka i odgovarati za njih. Što sam učinio, učinio sam, i vjerujte mi da se neće ponoviti jer bi me savijest pojela da uopće pomislim ponovo zagorčati i sebi i drugim tako lijepo druženje.

Migach, ja se još jednom ispričavam i tebi i svima ostalima, i već sam smislio kako mogu zakrpati te rupe koje sam napravio. Nije to ništa što dvije drvene kajle, malo drvofixa i par šarafa ne mogu popraviti i to namjeravam srediti.

Cutlass, bez brige, no hard feelings prema tebi, za mene si ljudina i ostat ćeš ljudina. Slažem se da je potrebno govoriti o problemu kad se problem pojavi, to je jedini način da ga se riješi.

To rečeno, ne slažem se da ne bi trebalo uopće biti alkohola jer je u umjerenim količinama itekako dobar, samo držite mene dalje od njega... Šalim se, da ne ispadne da sam čovjek koji se ne zna kontolirati, samo me je, eto, ponio krivi alkohol pa nisam jasno vidio gdje mi je granica. Dve tri pivice ili čaše vina su ok; dve tri litre noje nisu nikako!

Još jednom moje isprike svima i neće se ponovti, to obećajem!


Zadnja promjena: urbana_gorila; 12.01.12 12:49; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Tipfeler (ispravka č u ć))
urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Koaksijalac 12.01.12 10:46

Dok god postujemo "leave no trace" filozofiju ne spadamo u divljake.
Vjerujem da ce kolega uciniti pravu stvar i popraviti sto se treba.

A sto se tice ostaloga, pravi kamaradi paze na svoje manje ubrojive drugove.
To je jedna od prvih premisa druzenja gdje se toci i konzumira.
Ipak su najbolji tulumi uz otvorenu vatru Disciplinska komisija  747986

Nisam bio tamo ali uz slogu i brigu za zajednicu, stvari se mogu kontrolirati a i lakse sanirati.

Dragi kolega ako trebas pomoc u nekom obliku a ja je mogu pruziti, javi se na PM.

Koaksijalac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 243
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.03.2011

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Login 12.01.12 11:49

Nebih o konkretnom događaju jer nisam sudjelovao. Ali imam iskustva sa ovom tematikom na sličnim okupljanjima u prirodi (airsoft, lov, planinarenja, kampiranje..) kako organizacijski tako i osobno s konzumacijom Disciplinska komisija  747986

Mislim da bi bilo zgodno prije nekakvog organiziranijeg susreta osobito ako se okuplja veca ekipa i dolaze novi ljudi napisati nekakav ne pravilnik vec mozda kodeks ili upute kojih bi se okvirno trebali drzati na kraju teme. Od konzumacije raznih opijata, do postupanja sa smećem, korištenja drvnog materijala, flore i faune i sl. Čisto da se podsjeti na to na kraju teme gdje se pišu informacije o susretu.

Po meni je ok skuhati vino, ugrijati se kojim gutljajem rakijce i sl. ali opijanje mi je malo glupo ako zbog nicega onda zbog dana poslije jer sam za ništa i propustim uzivati u prirodi i aktivnostima kako bih mogao da sam "zdrav".

Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by pinco 12.01.12 12:38

Mislin da je neugodnost i sram dan posli bija sasvin dovoljan, nema onoga kome nije dikod pobiglo pa popija malo više, i ujutro umra od srama kad je odvrtija film unazat...., Vidi se da je iz obraćanja poviše urbana_gorila savjestan momak, i za one koji ga neznaju, a kamoli za vas koji ste tu bili i poznaju ga dovoljno, pijanstvo je pijanstvo hebiga, tribalo je sve ostat u krugu vas tamo, nije lipo da se širu takve priće, i svi zajedno su tribali sanirat šta se dogodilo, zašto svi, pa ako se mogu dilit lipe stvari na druženjima red je da se kolegi pomogne, njemu je dovoljna kazna bila saznanje kasnije. A o pravilima tokom druženja svakako dobra i potribna stvar.
pinco
pinco
tipko
tipko

Male
Broj postova : 50
Godine : 46
Lokacija : Seget
Datum registracije : 11.06.2010

[Vrh] Go down

Disciplinska komisija  Empty Re: Disciplinska komisija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.