FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Igsy
honoris
honoris

Broj postova : 2694
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 19:17

Jolender je napisao/la:
Stvarno zanimljivo. Zašto ovaj pas ne maše repom?

http://www.youtube.com/watch?v=Jz3rx8OGE6o&skipcontrinter=1

http://www.youtube.com/watch?v=iSepU6CbVn8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=fhiLAdebUiA&feature=related

evo tu se vidi da ponekad i maše... neću više offat
[Vrh] Go down
Utvara
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 39
Datum registracije : 10.08.2011

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 19:18

Trolshein, slažemo se i zapravo govorimo isto :migg: Ne znam jesi li pročitao taj dio, ali gore napisah upravo to, da nam životinjski proteini nisu neophodni, ali "najbolje pokreću naš motor"... Ali cijenim ispravke i volju za ugodnom raspravom, dapače Falabogu, imam štošta za naučiti i o prehrani, ljudskom metabolizmu i prirodi, ovaj forum se čini kao pravo mjesto za susresti nova znanja i mudrosti :migg: Također, kao što sam i započeo prvi post, ne mislim da će se svi složiti sa mnom i nije mi namjera nametati svoje stavove. Vrijede za mene, ne mora značiti da će i za druge A svatko je apsolutno sposoban stvoriti vlastite stavove i mišljenja, i to je pravo koje isto tako treba poštivati.

Primjetio sam da se dosta često u temama o iživljavanju nad životinjama ili o maltretiranju životinja redovito skrene na razgovor za ili protiv vegetarijanstva. No ako se već spominje taj problem prehrane, svjejedno bi bilo dobro ostati na istom kolosijeku pa porazgovarati na primjer o tome kako se postupa s tim životinjama u cijelom procesu "prerade mesa" (zgodni su ovi politički korektni termini). Ja, recimo, ne dijelim mišljenje da je svejedno kako će životinja provesti svoje zadnje sate ili minute života, nije svejedno hoće li umirati od straha i biti mučena jer ljude baš briga.

Nije ugodan video, ali ilustrira o čemu govorim
http://www.youtube.com/watch?v=wXINFXCcW5U

Zaista to NE mora tako izgledati.
Mislim da tjeranje drugih na vegetarijanstvo neće zaustaviti problem ovakvog postupanja sa životinjama jednako efikasno (ako uopće) koliko bi pomoglo senzibiliziranje populacije i uvođenje strogih restriktivnih mjera ne samo protiv pojedinaca, nego i protiv kompanija koje se bave "preradom mesa". No, to je možda tema za neki drugi topic...
[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 561
Godine : 35
Datum registracije : 26.11.2011

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 19:34

Utvara je napisao/la:
Trolshein, slažemo se i zapravo govorimo isto :migg: Ne znam jesi li pročitao taj dio, ali gore napisah upravo to, da nam životinjski proteini nisu neophodni, ali "najbolje pokreću naš motor"... Ali cijenim ispravke i volju za ugodnom raspravom, dapače Falabogu, imam štošta za naučiti i o prehrani, ljudskom metabolizmu i prirodi, ovaj forum se čini kao pravo mjesto za susresti nova znanja i mudrosti :migg: Također, kao što sam i započeo prvi post, ne mislim da će se svi složiti sa mnom i nije mi namjera nametati svoje stavove. Vrijede za mene, ne mora značiti da će i za druge A svatko je apsolutno sposoban stvoriti vlastite stavove i mišljenja, i to je pravo koje isto tako treba poštivati.

Primjetio sam da se dosta često u temama o iživljavanju nad životinjama ili o maltretiranju životinja redovito skrene na razgovor za ili protiv vegetarijanstva. No ako se već spominje taj problem prehrane, svjejedno bi bilo dobro ostati na istom kolosijeku pa porazgovarati na primjer o tome kako se postupa s tim životinjama u cijelom procesu "prerade mesa" (zgodni su ovi politički korektni termini). Ja, recimo, ne dijelim mišljenje da je svejedno kako će životinja provesti svoje zadnje sate ili minute života, nije svejedno hoće li umirati od straha i biti mučena jer ljude baš briga.

Nije ugodan video, ali ilustrira o čemu govorim
http://www.youtube.com/watch?v=wXINFXCcW5U

Zaista to NE mora tako izgledati.
Mislim da tjeranje drugih na vegetarijanstvo neće zaustaviti problem ovakvog postupanja sa životinjama jednako efikasno (ako uopće) koliko bi pomoglo senzibiliziranje populacije i uvođenje strogih restriktivnih mjera ne samo protiv pojedinaca, nego i protiv kompanija koje se bave "preradom mesa". No, to je možda tema za neki drugi topic...
Ma jasno borba s vjetrenjačama :bog:
Makar sam načul da Slovenci po direktivi EU pretpostavljam kako mi je jedan Slovenac rekel moraju povečati kaveze za kokoši (nesilice) jer su premali kavezi mučenje "živali". Mali pomak u humanijem proizvodnom procesu; ali opet borba s vjetrenjačama.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   Today at 10:42

[Vrh] Go down

iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Cold Steel saperka-futrole
» OSTRENJE COLD STEEL TANTO RECON noza
» COLD STEEL RECON TANTO
» Cold Steel mačeta Magnum Kukri (preview)
» cold steel SRK "vracanje u zivot"