FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
hankok
spikač
spikač

Broj postova : 524
Datum registracije : 13.12.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 1:10

mi imamo ode čovika koji je pojeo živog škakavca za krznenu bundu i torbicu da udovolji ženi
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6524
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 1:13

Imamo mi jednoga koji je pojeo pijavicu

[Vrh] Go down
Migach
guru
guru

Male
Broj postova : 2800
Godine : 26
Datum registracije : 17.10.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 1:16

Mraz je napisao/la:
Imamo mi jednoga koji je pojeo pijavicu

Koji je on đekson...jaooo, ta priča me nasmijala do suza :D
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6524
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 1:16

Pusti pusti... sad će se đekson javit kada vidi ovu temu

[Vrh] Go down
Migach
guru
guru

Male
Broj postova : 2800
Godine : 26
Datum registracije : 17.10.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 1:17

i idu banovi svima po redu
[Vrh] Go down
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1670
Datum registracije : 05.09.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 1:18

[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2694
Godine : 27
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 1:18

mada kažu neki da je zdravo
[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 561
Godine : 35
Datum registracije : 26.11.2011

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 8:56

ikarus je napisao/la:
Ovo može ić u nedogled...

Ne kužim kokoši i svinje koje su uzgajane samo radi hrane pa se kolju to je ok ali kad se životinja uzgaja radi krzna to nije ok???

Ja iskreno nemam baš previše izražen stav prema tim stvarima jer kao teški mesožder sam svijetan da su razni načini na koje je to meso dospijelo do mog tanjura i puno ih sigurno nije humano

Šta bi se onda trebalo pisat o Mcdonaldsu???

mislim da se puno više piliča pokolje za Mc nego odere životinja za krzno ali to je prihvatljivo???
Ikarus sve to stoji ali možda nisi; probaj filmić odgledati do kraja ili barem kraj, tako da dobiješ potpuniji dojam.
pozz
[Vrh] Go down
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 263
Godine : 40
Datum registracije : 22.02.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 10:31

Oduvijek su ljudi ubijali životinje radi mesa i gullili krzno jer je nužno da bi se došlo do mesa a krzno se koristilo za odjeću, šatore, kožne predmete i naravno danas "modu".

Ali pobogu zašto derati živu životinju zar i njemu koji nema nikakvih emocija prema patnji te životinje nije lakše prvo je usmrtiti pa zatim derati. Onako mu se samo koprca i otežava posao pri čemu mu se povećava opasnost da nožem ošteti krzno koje treba prodati.

Jednostavno ne mogu da shvatim.

Kao dijete sam gledao kako se na selu kolju i svinje i janjad, koke, ćurke, bio sam mali derao sam zeca. Sve divljači što ima vidio sam mrtvu i krvavu.

Nisam načelno za bjesomučno ubijanje životinja a nisam ni za zaštitu svega što ima krvotok. Pri tome mislim na zaštitu pasa lutalica koje treba ukloniti jer predstavljaju opasnost isto kao što se ukljanjaju štakori i žohari pa nitko ne prosvjeduje. Fokusirati treba na zaštitu divljih životinja koje nestaju jer je danas svatko lovac i ima oružje.

Raznorazni moralno osvješteni samo pričaju o lutalicama psima i mačkama i njihovoj zaštiti kao da ništa drugo na svijetu nema na 4 noge.

Ali ovo sa filma je zaista previše i ne mogu da shvatim sa aspekta njegove orgabnizacije posla?!
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2503
Godine : 34
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 10:55

@Trolshein normalno da sam pogledao video i to više puta... i jednostavno mi se gadi ali sa obzirom da me to pitaš onda mene zanima ako si ti kada bio po svinjokoljama po slavoniji???

Jer iz ovoga mi se čini da nisi...

Jesi bio šta po sajmovim stoke po slavoniji pa vidio kako bikove kolju tako di ih sjekerom lupaju u glavu i nerjetko treba više od jednog udarca jer ljudi znaju bit pijani pa sa prvim udarcem samo skinu komad njuške i glave a ostane i dalje živ...

Trebaš čut kako se ta životinja glasa...

Kad se svinji grtljan prereže i pusti ju se da trči da prije krv iscuri...

Pogledaj malo šta se kod nas događa pa onda sudi zemlje trečeg svijeta...
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1617
Godine : 33
Datum registracije : 09.02.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 11:47

OK, pa ubit životinju moraš na živo, ne možep ubit mrtvu životinju...

Ali derati kožu sa životinje dok je još živa je po meni čisti sadizm!

Mije je napisao/la:
Moje misljenje je, da je u redu da se zivotinje uzgajaju i zbog hrane i zbog krzna i jos kojecega, al nije u redu nacin na koji se sa njima postupa prilikom uzgoja i/ili klanja...

I slažem se sa kolegom, naravno da treba uzgajati životinje: i zbog hrane i zbog krzna i svih ostalih dobara koje dobivamo od njih, ali bi to isto trebali činiti sa poštovanjem prema životinji i zahvalnošću za ono što dobijemo od nje kada ju ubijemo!

U onakvom ponašanju nema niti zahvalnosti, niti poštovanja...

Ja sam, iskreno, postio suzu nad boli, patnjom i agonijom koju su te životinjice proživljavale u posljednjim trenucina svog života i mislim da niti jedno živo biće to ne zaslužuje.

Znaš onu da možeš suditi kakav je čovjek po tome kako se ponaša prema slabijima od sebe? E pa većina ljudi na ovom svijetu su hladnokrvni barbari!

Ah, valjda će biti bolje, ako ne bude gore...

[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3264
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 12:01

ne možep ubit mrtvu životinju...

Ili možeš, možda otud ideja za pjesmu "Dvaput san umra" ?

[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 16:08

Neće biti bolje niti može jer to nije stvar Kine ili Afrike ili Norveške, Kanade (posebno poznata po sadističkom ubijanju tuljana), to je stvar Čovjeka, odnosno prirođene mu nasilnosti i beščutnosti.
Ja sam osobno vegetarijanac (ne iz moralnih koliko iz estetskih razloga), tu i tamo kupim ribu i da nosim patike ili čizme i da sve to je načinjeno djelom od kože.
To je danas neizbježno iako bi trebali moći znati bolje s obzirom da bar mi homosapijensi bez mesa i kože možemo živjet i preživjeti. Nisam idealist i čvrsto vjerujem da je jedini lijek tome armagedon,pa da potamani sve inteligentnije od čimpanze.
Makar negdje na drugoj strani univerzuma vjerojatno ista pizdarija.
Ipak ostaje mi mogučnost da se nad time zgražam i zadovoljstvo da nisam emocionalni bogalj poput takvih likova iz videa.

[Vrh] Go down
sttomost
tipko
tipko

Male
Broj postova : 87
Godine : 37
Datum registracije : 08.12.2011

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 16:57

Prvo:Mislim da su sjevernoamericki Indijanci najbolje u povijesti civilizacije razvili odnos sa zivotinjama(koristenje,uzgajanje,postivanje itd).
Drugo:Na onog Kineza iz videa bih primijenio onu staru biblijsku:OKO ZA OKO,ZUB ZA ZUB,ili novopopularnu globalistickoimperijalisticku WHAT GOES AROUD,COMES AROUD.
[Vrh] Go down
mariobab
guru
guru

Male
Broj postova : 2023
Godine : 52
Datum registracije : 28.01.2009

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 17:52

Nisu sjevernoamerički indijanci bili ništa puno drugačiji od ostalih lovačko sakupljačkih naroda i ne treba njih puno idealizirati (povijest im je puna nasilja, ropstva, masakara i to prije Kolumba)samo su nam nekako bliži kronološki (praktički su do jučer bili u paleolitiku) i medijski populiziraniji od ostalih takvih zajednica, a kojih neke i danas postoje. I na isti način poštuju ono što ih hrani. Drugačiji odnos prema prirodi dolazi valjda sa sjedelačkim načinom života.

Što se tiče svinjokolje, od malena učestvujem u Slavoniji, a zadnjih dvadeset godina i ovdje, i mogu reći da nikada nisam vidio da netko pušta zaklanu svinju da trči-bilo je slučajeva kada se otme. Nije to naime nikome u interesu-krv se skuplja i koristi. A nije nikome niti u interesu mučiti životinju, štoviše, pazi se da se što manje uznemiri, da bi meso bilo bolje (bez adrenalina), ne ozlijedi (bez podljeva). Pa ne kolje se zato jer to nekoga raduje. Raduju nas čvarci, ne ubijanje životinje.
Krave su se nekada tukle sjekirom, a zadnje dvije smo omamili mesarskim pištoljem. Kao i kod svega, ozbiljni ljudi će taj posao napraviti ozbiljno a ne mučeći životinju-pa je tako i čovjek koji nam je tukao krave. Alkoholu tu nije mjesto-ima i on svoje vrijeme.
Bilo kakvo iživljavanje nema opravdanja. A svaki onaj koji kupuje stvari od krzna živo deranih životinja, nerođenih životinja i sličnih perverzarija potpomaže stvaranje potražnje i takvih stvari-iako će se i među njima naći mnogi koji će s gnušanjem pogledati ovaj film i slične i pustiti suzu za Bambijem. A psihopata da zadovolje potražnju će uvijek biti-čini mi se da ih je u općoj populaciji oko 3%...

[Vrh] Go down
http://bushcraft-forum.findtalk.biz/
Igsy
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 18:34

urbana_gorila je napisao/la:

Znaš onu da možeš suditi kakav je čovjek po tome kako se ponaša prema slabijima od sebe? E pa većina ljudi na ovom svijetu su hladnokrvni barbari!

Duša od čovjeka! :bog:

[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 18:49

mariobab je napisao/la:
Nisu sjevernoamerički indijanci bili ništa puno drugačiji od ostalih lovačko sakupljačkih naroda i ne treba njih puno idealizirati (povijest im je puna nasilja, ropstva, masakara i to prije Kolumba)samo su nam nekako bliži kronološki (praktički su do jučer bili u paleolitiku) i medijski populiziraniji od ostalih takvih zajednica, a kojih neke i danas postoje. I na isti način poštuju ono što ih hrani. Drugačiji odnos prema prirodi dolazi valjda sa sjedelačkim načinom života.

Što se tiče svinjokolje, od malena učestvujem u Slavoniji, a zadnjih dvadeset godina i ovdje, i mogu reći da nikada nisam vidio da netko pušta zaklanu svinju da trči-bilo je slučajeva kada se otme. Nije to naime nikome u interesu-krv se skuplja i koristi. A nije nikome niti u interesu mučiti životinju, štoviše, pazi se da se što manje uznemiri, da bi meso bilo bolje (bez adrenalina), ne ozlijedi (bez podljeva). Pa ne kolje se zato jer to nekoga raduje. Raduju nas čvarci, ne ubijanje životinje.
Krave su se nekada tukle sjekirom, a zadnje dvije smo omamili mesarskim pištoljem. Kao i kod svega, ozbiljni ljudi će taj posao napraviti ozbiljno a ne mučeći životinju-pa je tako i čovjek koji nam je tukao krave. Alkoholu tu nije mjesto-ima i on svoje vrijeme.
Bilo kakvo iživljavanje nema opravdanja. A svaki onaj koji kupuje stvari od krzna živo deranih životinja, nerođenih životinja i sličnih perverzarija potpomaže stvaranje potražnje i takvih stvari-iako će se i među njima naći mnogi koji će s gnušanjem pogledati ovaj film i slične i pustiti suzu za Bambijem. A psihopata da zadovolje potražnju će uvijek biti-čini mi se da ih je u općoj populaciji oko 3%...

A na 6 milijardi ljudi to je sasvim dovoljno da se pokreče milijunski biznis, iako mnogi istina ni neznaju za ovu metodologiju krznarenja.
Ali opet meso je jbg hrana, koža nusprodukt mesa iako nije nužna na obući, ali krzno apsolutno nepotrebno uz ostale danas dostupne sirovine za odječu tj služi preseravanju, naglašavanju vlastite vrijednosti u društvu koja očito održava degenerativan im ego s obzirom na zamagljenost odraza moralnog zrcala zbog previše pudera ili kvarcanja.
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1194
Datum registracije : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   12.01.12 20:37

Tek sad sam vidio filmić. Nebih se upuštao u ove rasprave jel to ok ili ne. Moram priznat da stari ima par stvarno dobrih pogodaka pogotovo u kretanju. Također zanimljiv rezultat ovog revolvera, padaju ko pokošene, koji je kalibar u pitanju?
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3264
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 10:15

sttomost je napisao/la:
Prvo:Mislim da su sjevernoamericki Indijanci najbolje u povijesti civilizacije razvili odnos sa zivotinjama(koristenje,uzgajanje,postivanje itd).
Drugo:Na onog Kineza iz videa bih primijenio onu staru biblijsku:OKO ZA OKO,ZUB ZA ZUB,ili novopopularnu globalistickoimperijalisticku WHAT GOES AROUD,COMES AROUD.

A da malo proučite Novi zavjet, dragi kolega ? Ne znam deklarirate li se kršćaninom, ako da, svakako su Evanđelja referentnije štivo za stav o osveti i praštanju. Uz svo poštovanje prema vjeri Semovih sinova i ostalim religijama u izbor kojih se nikad ne bih miješao.
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1617
Godine : 33
Datum registracije : 09.02.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 11:44

Igsy je napisao/la:
urbana_gorila je napisao/la:

Duša od čovjeka! :bog:

A jadan pas je prestravljen, pogledaj samo uši i rep... Iz očiju mu izbija strah od kazne.
[Vrh] Go down
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 785
Godine : 50
Datum registracije : 09.03.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 12:26

Stvarno zanimljivo. Zašto ovaj pas ne maše repom?
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4658
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 12:55

Jer iza kamere Hans drži njegovu obitelj ispred MG42.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
hankok
spikač
spikač

Female
Broj postova : 524
Godine : 41
Datum registracije : 13.12.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 14:58

IGSY brate spamate mi temu,odma se baniraj na pet dana i svi vi ostali odma
[Vrh] Go down
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2848
Godine : 38
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 16:28

Al' mu je provala dobra,mora se priznati.
[Vrh] Go down
Utvara
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 39
Datum registracije : 10.08.2011

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 17:46

sttomost je napisao/la:

U potpunosti se slažem, samo bih nadodao i odnos s prirodom. Dalo bi se dosta pisati o njihovom društvenom uređenju, moralnom sustavu i njihovom sudjelovanju u svijetu koji ih okružuje, no možda najbolje o tome govori činjenica da je nacrt za ustav SAD-a nastao prema setu pravila, ajmo skratiti pa reći "zakonika" Iroquois lige plemena. Hm. Naprednija civilizacija je skrojila svoje zakone po pravilima divljaka... Za zamisliti se...

No, ontopic, znam da se nikad nećemo baš svi složiti. Ja priznajem, jesam među onima koji se "dižu na zadnje noge" na neke stvari i frustrira me kao ljudsko svjesno biće da ovakvi filmići postoje i da apsolutno nitko ne snosi nikakve posljedice.

Ova neka pitanja koja su tako temperamentno postavljena s puno upitnika su postavljena dosta uskogrudno, a argumentirana s potpuno drugog kolosijeka. Moje mišljenje i stav je da - da, ok je uzgajati životinje za hranu, dok uzgoj životinja isključivo radi krzna nikako nije ok i ljudi bi jednostavno trebali znati bolje.

Zašto? Zato jer nam je hrana neophodna, krzno nije. Svejedi smo, od toga ne možemo pobjeći. Danas imamo izbor ne jesti meso iz moralnih i ekoloških razloga, što mislim da je odlično, možda će nam se kolektivna svijest izmijeniti nekad u budućnosti i svima će nam biti neprirodno jesti meso zbog kojeg moramo ubiti. Ili će nas iz tog konundruma spasiti Star Trek replikatori =) No biološki jesmo napravljeni tako da nam životinjski proteini najbolje pokreću motor. (Ne pokreću ga samo životinjski proteini, ali oni to rade najbolje)

Nekad smo morali sami napraviti luk i strijelu, otić u šumu i ulovit si hranu. Pritom nekad i poginut. Danas je civilizacija na takvom nivou da imamo luksus ne izložiti se pogibelji, čak ni ne gledati ubijanje, nego doživljavati meso kao nešto šta dolazi zapakirano u foliju iz samoposluge.

No, svejedno nam je neophodno. Dodatno, ta krava koja je ubijena zbog njezinog mesa je iskorištena u cijelosti - koža se preradila u cipele i jakne, crijeva iskoristila za kobasice, želudac i mjehur za zračnicu za lopte i slično (znam da se ovo više ne radi), papci za izradu ljepila, tetive ne samo za gulaše i juhe, nego za medicinske preparate za zacjeljivanje puknuća ligamenata i tetiva, pa čak i za "umjetne" srčane zaliske kod kritičnih srčanih oboljenja.

S druge strane, neke životinjske vrste ne postoje više u prirodi, istrijebili smo ih ISKLJUČIVO zbog krzna. Postoje još samo u uzgajivačnicama (neke vrste) gdje ih se uzgaja da bi ih se oderalo i zaradilo, zbog toga šta je Vlatki Pokos baš super imat bundu sašivenu od 25 ili 40 malih životinjica. Moj moralni kompas od toga dobije vrtoglavicu.

Slažem se za mekdonaldse djelomično, no to je pak pitanje pretjerivanje kojem smo skloni kao vrsta, pogotovo kad nam se nude određeni luksuzi (kaže u Generation Kill jedan od likova u kontekstu koliko nam je sje**no društvo, da su i najsiromašniji ljudi zapadnog svijeta svejedno odvratno debeli), a ne onoga šta nam je potrebno za preživljavanje.

Ovo o tamanjenju pasa lutalica je teško uopće komentirati. Moj prijatelj se boji ptica, pa bi on potamanio sve šta leti, i šišmiše skupa s pticama. Razumijem strah, ali ne razumijem taj "godlike mode". Već dugo se pitam - kad je čovjek postao toliki seronja da misli da je svaki faking centimetar ove Zemlje njegovo vlasništvo i da ostala bića ima pravo prolaska samo ako im on to dopusti? Kad smo zaboravili da svaki život vrijedi jednako, bez obzira u kakvom paketu dolazi?
Kolega Urbana gorila je lijepo rekao, da suživot i poštovanje može postojati, pa čak i u ovoj našoj sferi postojanja koja je organizirana na taj kontroverzan načina da većina života ovisi o drugom životu tj. njegovom prekidanju.

BTW, nisam vegetarijanac, da se ne bi krivo shvatilo, i ne pišem ovo da bih pokrenuo raspravu o prehrani =) No, tema je dosta škakljiva i teško je preći preko nje bez komentara...

Zadnja promjena: Utvara; 13.01.12 18:06; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
.
lingua
lingua

Male
Broj postova : 201
Godine : 47
Datum registracije : 09.10.2011

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 18:05

licemjerni "životinjoljupci" kao i sve agresivne manjine nama drže lekcije! poznam takve! gledam ih kako sa gađenjem obilaze prosjaka, kako bez imalo stida sjede dok oko njih stari i bolesni ljudi stoje! nikad niti jedan od njih nije ušao u ambulantu opće prakse i ponudio pomoć
nekome starcu! to nije cool! cool je borit se za zaštitu životinja! želim cipele od životinjske kože,želim masivni namještaj od drveta! možda bi nam i to zabranili! bog nam je dao ovu zemlju i životinje na njoj kao i šume i oceane da PAMETNO gospodarimo sa njima! možda bi gospodarenje planetom zemljom trebalo prepustiti nutrijama i majmunima!?!?!?
[Vrh] Go down
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 763
Datum registracije : 31.10.2011

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 18:25

mornarmornar je napisao/la:
licemjerni "životinjoljupci" kao i sve agresivne manjine nama drže lekcije! poznam takve! gledam ih kako sa gađenjem obilaze prosjaka, kako bez imalo stida sjede dok oko njih stari i bolesni ljudi stoje! nikad niti jedan od njih nije ušao u ambulantu opće prakse i ponudio pomoć
nekome starcu! to nije cool! cool je borit se za zaštitu životinja! želim cipele od životinjske kože,želim masivni namještaj od drveta! možda bi nam i to zabranili! bog nam je dao ovu zemlju i životinje na njoj kao i šume i oceane da PAMETNO gospodarimo sa njima! možda bi gospodarenje planetom zemljom trebalo prepustiti nutrijama i majmunima!?!?!?

ubit ce te zeleni aktivisti(greenpeace)
[Vrh] Go down
.
lingua
lingua

Male
Broj postova : 201
Godine : 47
Datum registracije : 09.10.2011

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 18:26

VALJDA CE ME NETKO BRANIT!
[Vrh] Go down
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1670
Datum registracije : 05.09.2010

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 18:28

ohladi.
[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 18:45

mornarmornar je napisao/la:
????????????? jeli to ozbiljno ili neki promašeni cinizam; vegetarijanstvo = nepristojnost i bezdušnost????????????? bog nam je dao??????????? da PAMETNO GOSPODARIMO??????????? Govorite li vi to o planetu Zemlji, ljudima i odnosima prema planetu?
Mala ispravka ( volim pametovati ) Utvara, bez mesa se objektivno može iako su najkvalitetnije bjelančevine životinjskog podrijetla i to iz sirutke i jaja, pa onda tek meso.
Normalno tu je i nužan B12 vitamin koji se nalazi u namirnicama životinjskog podrijetla.
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   13.01.12 19:17

Jolender je napisao/la:
Stvarno zanimljivo. Zašto ovaj pas ne maše repom?

http://www.youtube.com/watch?v=Jz3rx8OGE6o&skipcontrinter=1

http://www.youtube.com/watch?v=iSepU6CbVn8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=fhiLAdebUiA&feature=related

evo tu se vidi da ponekad i maše... neću više offat
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona   Today at 12:50

[Vrh] Go down

iživljavanje cold steel mahera Lynn.c.Thomsona
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Cold Steel saperka-futrole
» OSTRENJE COLD STEEL TANTO RECON noza
» COLD STEEL RECON TANTO
» Cold Steel mačeta Magnum Kukri (preview)
» cold steel SRK "vracanje u zivot"