FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Spyderco Caly 3.5

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Koaksijalac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 245
Godine : 40
Datum registracije : 19.03.2011

PostajNaslov: Spyderco Caly 3.5   30.12.11 12:50

Dosta dugo kuburim sa zeljom da si nadjem spydera za EDC po gradu.

Problem je u dimenzijama i time da sam svakako htio da to bude negdje u rangu medium foldera i da je barem VG-10 zapravo cak sam i preferirao taj celik

Delica, Native, Sage, i ta manja kompanija mi nisu sjeli.
Prevelike drske za premalo duljine ostrice.
Ovo mi je zapravo konstantna misao oko Spyderca.
Zasto tako glomazne drske kao za lopatu a na kraju fino i dosta krace sjecivo a moglo ga je biti vise. Umjesto da omjer duljine ostrice i drske bude sto jednakiji njih kao da to nije briga
OK za radne foldere kod kojih stvarno zbog razlicitih hvatova i boljeg sjedenja u dlanu to mora biti izrazeno ali mislim da bi si za ostale trebali dati vise truda oko dizajna za malko finije namjene.

Sa druge strane gledao sam i vece modele: Police, Military (meni bas preveliki) pa onda Endura, Paramilitary, Stretch i drugi. (Zapravo Stretch je tu iznimka ali o njemu cemo drugi puta jer mi je nekako za drugu namjenu.)

Zelja osim dimenzija vuce i na malo zgodniju drsku od FRN-a pa eto nakon dosta trazenja mislim da sam nasao stvarno ono sto sam trazio.

Ljepotica je imena Caly 3.5

http://spyderco.com/catalog/details.php?product=581

Radi se o provjerenom modelu Caly 3 koji je u istu velicinu drske dobio jos .5 incha ostrice. Bas ono sto sam trazio. Recimo, rucka po dimenziji kao od Delice a ostrica bitno duza. Ostrica je po gabaritima vrlo slicna FFG ostrici Endure no malko je kraca oko 6mm.

Sa druge strane dizajn i izvedba su dosta smjeli za noz te cijene.

Da se smanji tezina, zadrzi dimenzija rucke a umetne veca ostrica momci su izbacili par stvari koje uobicajeno gledamo na folderima.
G-10 drska je zanitana za linere i nema rastavljanja. Samo ostrica ide van. Toliko o tome da bi bilo nekih prerada ili kombinacija
Ostrica se okrece na pivotu i lezi direkt na linerima (washeri su izbaceni).
To jos ne znam da li mi se svidja ali konstrukcijski je puno cvrsce oko pojave bladeplay-a i slicnoga. Vidjet cemo koliko ce zapinjati. (ne bi trebalo jer su lineri meksi o VG-10 ostrice pa ce se vec oni dogovoriti )
Noz je dosao pun smeca pa sam ga morao rastaviti jer se nesto mljelo bas izmedju ostrice i linera. Dobro pranje i kap ulja i stvar radi odlicno.

Napokon noz lijepe vanjstine i meni bas pogodjenih dimenzija.
Javit cu kako sam zadovoljan nakon nekog vremena.

A sad par slija ljepotice a i nekog drustva koje mi je bilo pri ruci
Za usporedbu dimenzija eto je sa Endurom i PM2 u kompaniji.

Oprostite na kvaliteti ali napravljeno je sve u 5 minuta skrivajuci se od zene i sina

Hvala na paznji i pozdrav
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Spyderco Caly 3.5   30.12.11 12:57

do nedavno sam imao callyja 3 laminirani ZDP189 i carbon fiber ručke. po meni najbolji mali folder ikada napravljen, stravično oštar. nedavno sam ga poklonio prijatelju.
po meni je cally uz enduru spydercov najbolji dizajn svih vremena.
[Vrh] Go down
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 351
Godine : 38
Datum registracije : 06.11.2009

PostajNaslov: Re: Spyderco Caly 3.5   30.12.11 14:35

Meni jedan od najljepših foldera općenito... list stil oštrice mi je jako upotrebljiv, ali sam od Caly-a nakon dugo slinjenja nad njime odustao zbog cijene, jednostavno mi ova godina nije vrijeme za potrošiti toliko novaca na nož. Odlučio sam se na cijenom prihvatljivi Tenacious i prezadovoljan sam njime... makar ga u zadnje vrijeme malo zanemarujem zbog Endure koju zbog njene lakoće i dužine oštrice zaista teško koji nož može nadmašiti... čestitam na prinovi. A što se žene tiče, ja sam svojoj to obrazložio ovako; ako kupiš kvalitetan komad noža, uz minimum održavanja i normalnog korištenja, ostavit ću ga sinu u nasljedstvo kao trajnu vrijednost koja jednom kad se prestane proizvoditi može vrijediti samo isto ili više. Tak da se moja bolja polovica više ne buni ak si tu i tamo nekaj novo kupim... ove godine je to Endura.
[Vrh] Go down
Koaksijalac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 245
Godine : 40
Datum registracije : 19.03.2011

PostajNaslov: Re: Spyderco Caly 3.5   30.12.11 14:50

Ma kuzi i moja zena to

Napisao sam da se skrivam jer mi mali neda mira kad vidi da nesto radim a pogotovo mi bas nije zgodno da se mota oko mene kad imam otvorenih nozeva po stolu.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Spyderco Caly 3.5   Today at 21:20

[Vrh] Go down

Spyderco Caly 3.5
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Spyderco Caly 3.5
» NABRIJANI SPYDERCO POLICE
» Spyderco noževi