FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
Autor/icaPoruka
Inspektor
lingua
lingua

Broj postova : 426
Datum registracije : 10.04.2012

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   20.11.13 1:29

Što se šarana tiče, ja ih uvijek pustim da stoje u mješavini soli, malo vegete i malo ljute paprike, barem 24 sata. Vanjsku stranu šarana možete malo izbušiti vrhom noža. Začine rukom utrljam s vanjske i unutarnje strane.

Rašlje najčešće pravim od obične riječne vrbe, pošto je ima u izobilju. Lijeska je bolja, svib je navodno još bolji. Iako se i rašlje od vrbe mogu bez problema koristiti i nekoliko puta. Rašlje se mogu složiti na puno načina, ali sve se uglavnom svodi na glavni stup (deblje drvo) i poprečno tanje drvo probijeno kroz svaku stranu šarana. To sve ovisi o velični ribe, ako imate nešto od preko kile, trebat će vam čvršći oslonci. Rašlje se nožem mogu rascijepati tako da ostavite jedno 30 cm čvrstog drveta do dna, probijete nožem i naprosto ga udaranjem polako vodite do vrha rašlji. Ja sam se već ispraksirao, pa mi obično sve ispadnu ok, ali nije loše imati koju stabljiku više, ako vam nož skrene u stranu na krivom mjestu i izađe van. Žica je najpraktičnija za učvršćivanje vrha rašlji, ali ako nemate možete stegnuti s izguljenom žilavijom korom svježeg drveta.

Pečem ih prvo s vanjske strane barem 30 minuta, onda okrenem još 20 na unutarnju. Zatim mijenjam strane svakih 15 minuta. Ovisno o veličini šarana, masnoći i jačini vatre te broju popijenih gemišta, to najčešće traje oko 2 sata. Ako imate pri ruci mogućnost da s nečim izgradite reflektor koji će toplinu vatre usmjeravati prema šaranima sa strane koja nije okrenuta prema vatri, stvari idu puno brže. Već i komad kartona zataknut među tri komada drveta može znatno pomoći.

Ako su šarani masniji, onda radije pustim da se lagano cijede dok nisu gotovi. Ako pri kraju malo jače naložite vatru, dobiju vrlo ukusnu hrskavu koricu. Ljudi koji inače ne vole riječnu ribu najčešće se oduševe ovako pripremljenim šaranima, jer se od klasičnog okusa ribe baš i ne osjeti previše. Dim i začini će uvelike pritajiti okus, što je super ako imate ribu koja se osjeti na mulj.

Inače, za riječnu ribu na roštilju, prženu i slično probajte Kotany začin za ribu. Ispadne vrlo ukusno!
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4702
Godine : 38
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   20.11.13 1:32

Poučan tekst,u maniri Ispektorovih edukativnih postova.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male
Broj postova : 435
Godine : 56
Datum registracije : 20.03.2013

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   20.11.13 1:49

Inspektore svaka čast sve je samo stvar okusa mirisa i kako tko voli ili najbolje mu paše.Istina da se od vrbe i lijeske najbolje daju napraviti rašlje jer ih je najlakše naći i daju se lijepo obraditi.Kad god mogu ja si priuštim ribu na rašljama a ikada nemam roštilj isto tako i pripremim komad mesine koju ponesem sa sobom na pecanje ili na izlet u prirodu.
[Vrh] Go down
madWez
lingua
lingua

Male
Broj postova : 210
Godine : 32
Datum registracije : 06.11.2013

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   22.11.13 18:56

novi sistem raznja u prirodi  hehehe

[img][/img]
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 3151
Godine : 43
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   22.11.13 19:02

zanimljiv i mastovito inovativan koncept ali... bojim se da bi ta rotacija imala prevelik broj obrtaja.

“You never know how strong you are,
until being strong is the only choice you have.”
[Vrh] Go down
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   22.11.13 20:49

Dobro je dok je sirov kada bi se ispekao bilo bi ga posvuda uz rijeku.Na ovo dodati brusnu ploči ibrusiti noževe.
[Vrh] Go down
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1264
Datum registracije : 19.01.2012

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   22.11.13 20:59

[Vrh] Go down
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   22.11.13 21:09

Pirat moram priznat da mi idu zazubice.Sline mi cure umalo se nisam za tipkovnicu zalijepio.super lijepo su pečene svaka čast
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2835
Godine : 24
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   29.11.13 2:08

Imao sam viška vremena i upaljen neki kulinarski šou

Kapula se nareže na debljinu malog prsta. Prstenovi se odvoje.

Pripremi se smjesa- jaja, paprika u prahu, papar, origano, sol, malo mljijeka.

Nakon što se umoče u smjesu, prekriju se prezlama.

Spečeno se baci psu...

i ostatak večeri se gladuje.

[Vrh] Go down
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 426
Godine : 35
Datum registracije : 10.04.2012

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   29.11.13 13:17

Hahahahaha... Dogodi se i najboljima U čem je bio problem???
[Vrh] Go down
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   29.11.13 13:22

Barem pas nije ostao gladan.Kažu ljudi da je ponekad dobro postiti.
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3804
Godine : 37
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   29.11.13 14:28

@Štrajder: ti si gospodar kapulinih prstenova!
[Vrh] Go down
madWez
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   29.11.13 17:38

jadan pesek, mogo si mu koju sniclu spec  
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2835
Godine : 24
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   29.11.13 18:01

E Inspektore moj...malo šale ne škodi ((; Mada, savjetovao me Goxxon da uvijek dam psu nešto sumnjivo...tako on da Beli kad kod Ivota ji! Ako se pas zvrne na pod...će i on isto! :DD
[Vrh] Go down
roby71
bomber
bomber

Male
Broj postova : 137
Godine : 46
Datum registracije : 12.04.2012

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   08.12.13 20:51

Danas pravio prvi put u Dutch ovenu klopu

Sve gotovo za dva sata i potrošena jedna vrećica briketa.
Prste za polizat. Dutch oven sam naručio iz Njemačke za 60€ sa poštarinom.
[Vrh] Go down
madWez
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   08.12.13 22:07

odlicna stvar, jel to nesto ala peka ?? gusnata rajngla ?? moze koja slika same posude,kolka ima litara ??
[Vrh] Go down
madWez
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   08.12.13 22:46

danas se i kod mene krčkalo nešto, dobil sam ovotjedni ulov dviljnu svinju i srnu ... bil je uff ljuto odlican

[Vrh] Go down
roby71
bomber
bomber

Male
Broj postova : 137
Godine : 46
Datum registracije : 12.04.2012

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   09.12.13 0:23

[Vrh] Go down
Dark00
tipko
tipko

Male
Broj postova : 77
Godine : 27
Datum registracije : 20.11.2013

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   09.12.13 3:11

Hoba ispod peke sa kumpirima

Ima i drugih jela dakako :DGulaš u kotliću (bronzinu)

I bilo je i odojaka na ražnju

U svakom slucaju svako malo se ponesto okreće, mijesa, gradelaje
[Vrh] Go down
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   09.12.13 12:40

Lijepo dečki za svaku pohvalu,nadam se da je bilo i jako fino kako lijepo izgleda.
[Vrh] Go down
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1222
Godine : 28
Datum registracije : 12.05.2009

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   24.12.13 21:11

Da se javim i na ovoj, meni jako dragoj temi  

Danasnji lagani rucak....
Dimljeni saran zapecen u rerni sa krumpirima   

Ovo je bio prvi pokusaj susenja ribe, ali definitivno ne i zadnji !

24 h usoljen, pa opran i okacen u pusnicu na 2 dima....

Nakon pola sata okrenuti ga i podlijati sa 2 dl bijelog vina....

I to je to    

[Vrh] Go down
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   24.12.13 22:33

Svaka čast onaj tko to nije probao nezna kaj je fino.Probaj još na roštilju dimljenog šarana,nečeš se moči odlučiti koja je kombinacija bolja.Dobar tek.
[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1484
Godine : 41
Datum registracije : 19.11.2012

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   24.12.13 22:40

Mljac mljac   
[Vrh] Go down
http://www.g-knives.com
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2872
Godine : 22
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   24.12.13 23:35

[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 3000
Godine : 48
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   25.12.13 17:04

Možda je neobično al,nakon cijelog života u gradu na 3 rijeke,najdraže "riblje" jelo mi je hoba ispo peke s kumpirima.

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   25.12.13 20:06

[Vrh] Go down
madWez
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   25.12.13 23:46

jaoo jaooo vid delicija aufff ... nego deckovi, a kaj je sa slatkim ?? kaj kolace niko ne jede
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   26.12.13 0:50

Nisam neki ljubitelj slatkog,sad ti kolač ne mogu slikati,osim da slikam dno wc školjke za par minuta
[Vrh] Go down
erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 43
Datum registracije : 25.12.2013

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   26.12.13 21:04

Evo ovo se jede za Božić u Đakovu: svinjski vrat i rebarca iz salamure pečeni u peći.
Naravno, sarma, brdo kolača i graševina su neizbježni
 " />

[Vrh] Go down
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   27.12.13 22:21

Nemam riječi ovo su sve prave delicije moram priznati nema jela da ne jedem anepostoji jelo koje nebi probao od svih naroda na ovome svijetu koje pripremaju.Za Božić sam pekao odojka i za društvo carsko meso iz salamure isto na ražnju te dava piceka jedan punjen a jedan normalno isto na ražnju.to smo konzumirali uz pečenjaru dok se odojak pekao.
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3804
Godine : 37
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   10.01.14 19:53

nije Sebenza, ali lijepo reže, do koske!

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D   

[Vrh] Go down

Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 13 / 14.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
 Similar topics
-
» Razanj ,peka, kuhanje, rostilj...TEMA ZA GLADNE ;D
» Vudelje 2012 - REPORTAŽA
» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]