FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

new life for a file or old file for a life time

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
karlo ban
spikač
spikač

Male
Broj postova : 503
Godine : 34
Datum registracije : 28.06.2009

PostajNaslov: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 0:45

prvi komad ikada iz turpije (iako sam vec radio sa celikom za turpije).

malo kovanja....

dvije su stigle, samo jednu lupam

predsavijanje za kovanje fazete

fazeta ravna list ostrice i povecava visinu

stanjivanje trna prema kraju

i onda u toplu radonu jer je vani bilo prezima za stajanje

i to je to:

sa damascanskom perlicom sam si posebno ponosan.

http://www.stari-nakovanj.com/g1/kovani_noz-turpija_1a.htm

komentari i kritike dobrodosli!
[Vrh] Go down
http://www.karlo-ban.com
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2694
Godine : 27
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 0:55

Sviđa mi se... nema tvojih prepoznatljivih tragova grubog kovanja, al umjesto toga tu je trag same turpije. Odlično izgleda sve skupa!

Odakle ova damast perla? Višak nečega u vlastitoj izradi ili?
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4656
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 0:57

Predivan rad,svida mi se sto si ostavio teksturu izrazenu..

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1506
Godine : 24
Datum registracije : 26.10.2011

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 1:35

Bravo Karlo,iako tako reći već viđeno opet studiozno vrhunski na tvoj način
a damasc cube ,no comment ,imaš pravo biti biti ponosan, vrhunski detalj.
Pogotovo što si jednostavnost noža nadogradio tako posebnim koricama s kojim sam oduševljen,pogotovo šivanjem,kako mogu primjetiti i u tom pravcu si sve bolji.
[Vrh] Go down
karlo ban
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 3:02

fala!

Igsy, da perla je bila visak, ali mi se svidaju, pa sad radim damask samo za njih. budem postao kad ce biti gotove.

fratt, je to je bilo pravilo igre.

chumaman...imam dobrog ucitelja (:
[Vrh] Go down
bearfaerie
lingua
lingua

Female
Broj postova : 219
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 3:15

baš lijep uradak
..al futrola mi je baš che che
[Vrh] Go down
karlo ban
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 3:51

ma, mora biti malo che che
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 9:06

nož je prepoznatljivo Karlovski, fora je da skoro još uvijek nož možeš koristiti i kao turpiju samo u praksi mislim da je to previše održavanja.
futroal mi još nekako djeluje nedovršena(možda sam se vizualno navikao na cutlassove ) ali perlica mi je prekrasna.

nekako te perlice i kod nas lagano ulaze u modu, mislim da bi trenutno bila veća zarada proizvoditi unikatne perlice a ne noževe.
[Vrh] Go down
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 970
Godine : 32
Datum registracije : 25.07.2010

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 10:47

lijep rad ,perla je zakon,jedva čekam vidjeti nož od damasta ,odnosno karlomasta
[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 4135
Datum registracije : 16.04.2011

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 11:54

noz je prava elegancija... odlicno!

perla je zakon, a mene su zezali kad sam ih poceo staljat na svoje nozeve... vidim da to sad postaje hit, to mi se svida.. pogotovo ovakva
krasan detalj
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3260
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 13:00

A jebate...! G. Karlo, je li moguće nešto u stilu : "Mijenjam x turpija za mali derač izrađen od istih" ?
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1362
Godine : 33
Datum registracije : 06.11.2009

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 15:16

odlicno, super mi je sto je turpija ostala na obodu i leđima, sad je to pravi alat!
@ ivo, probaj sa x piva i jednom turpijom
[Vrh] Go down
karlo ban
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 15:51

fala, drago mi je da vam se svida!

potrosena stara turpija sa djetelinom sa 4 lista je na placu 5 KN, 800:5=160 turpija, sta se mene tice moze.

[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1362
Godine : 33
Datum registracije : 06.11.2009

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 16:01

od kojeg su celika te sa djetelinom i ko je to proizvodio ili proizvodi? radis iskljucivo s njima ili i neke druge uzimas u obzir?... recimo ovako nesto... oprostite na offtopicu ali ovo je usko povezano
http://www.youtube.com/watch?v=_pzK2Ei19t4
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 16:48

Apsolutno, dapače, ako su gospon Karlo (možda mu se umilim) eventualno izvoljeli biti skloni tamnijem, jačem pivu, smjesta zovem prijatelja u Dublin, a uvaženim forumašima se ispričavam zbog skretanja s teme.
[Vrh] Go down
karlo ban
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 16:52

zanimljiv filmic.

radim iz celika za turpije Č 1941 (oznaka prema staroj HR normi iliti JUS-u) kojeg kupujem u sipkama, sadrzi oko 1% C, 0,1% V i 0,3% Si i Mn. turpije sa zigom djeteline sa 4 lista su od tog ili slicnog celika.

vecina novijih turpija se radi od celika za cementiranje, to nije dobro za noz, a o kineskima nemam komentara.
[Vrh] Go down
karlo ban
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 16:55

hehe, samo tamno i pijem
[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 4135
Datum registracije : 16.04.2011

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 17:47

te turpije sa "djetelinom" su od proizvodaca RAPID-a,
ja ih osobno nisam koristio za izradu nozeva jer sa samim turpijama ko turpijama nisam zadovoljan, dok drugi (citaj Njemacki ) proizvodaci npr. DICK ... su medu najboljima na svijetu u svom poslu i njihove su turpije itekako na dobrom glasu... medutim jako ih je tesko naci.. najbolje na jakusevcu jer kao nove su izuzetno skupe...
slucajno sam nabasao na 2 kom na sajmu i od jedne je vec napravljen noz, a druga ceka...

iznanadujuce se drzi protiv korozije.. pozitivno me iznenadilo..
evo o ovom je rijec

[Vrh] Go down
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1298
Godine : 29
Datum registracije : 22.10.2009

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 20:22

Predobro! Odličan uradak!
[Vrh] Go down
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 830
Godine : 35
Datum registracije : 28.10.2010

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   29.11.11 20:46

cutlass je napisao/la:
ja ih osobno nisam koristio za izradu nozeva jer sa samim turpijama ko turpijama nisam zadovoljan, dok drugi (citaj Njemacki ) proizvodaci npr. DICK ... su medu najboljima na svijetu u svom poslu i njihove su turpije itekako na dobrom glasu... medutim jako ih je tesko naci.. najbolje na jakusevcu jer kao nove su izuzetno skupe...
slucajno sam nabasao na 2 kom na sajmu i od jedne je vec napravljen noz, a druga ceka...

evo o ovom je rijec

Oni prave i nozeve ,cinimi se?
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   30.11.11 11:11

zlatko1 je napisao/la:
cutlass je napisao/la:

evo o ovom je rijec

Oni prave i nozeve ,cinimi se?

Prave, Zlatko, prave i prodaju u više kvalitatativnih, samim tim i cjenovnih razreda. Ja ih imam 6, moji su u nekoj donjoj srednjoj klasi (20-30 E kom) i za te pare su ok. Daleko je to od vrhunskog noža (ponavljam, govorim, tj.pišem o kategoriji koju sam ja kupovao), ali nisu ni škovace. Barem za moje hobi-kuharske potrebe. Po dva sam poslao sestri i materi u Split, prethodno ih kvalitetno nabrusio i one su prezadovoljne. Možda zato što su na poklon ? Malo sam skrenuo s teme o turpijama, opet, ali sve je to, nadam se, podnošljivo. Nepodnošljivo je skrenuti s uma.
[Vrh] Go down
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 830
Godine : 35
Datum registracije : 28.10.2010

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   30.11.11 14:19

Malo sam skrenuo s teme o turpijama, opet, ali sve je to, nadam se, podnošljivo. Nepodnošljivo je skrenuti s uma.[/quote]

Pravo kazes.A kod mene u selu hvale te Dikove nozeve naveliko.Kazu za njih da su najbolji..Eto,i ja skrenuh sa teme,oprostite vi u upravi,necu vise.
[Vrh] Go down
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 894
Godine : 32
Datum registracije : 06.12.2009

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   03.12.11 0:58

odličan posao, jako mi se sviđa oblik oštrice.
[Vrh] Go down
hanuman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 40
Datum registracije : 13.10.2010

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   03.12.11 11:07

jednostavnost u najboljem obliku ....
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: new life for a file or old file for a life time   Today at 9:08

[Vrh] Go down

new life for a file or old file for a life time
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» new life for a file or old file for a life time
» file friction folder
» BUDAKnives - file knife
» file knife!
» Čizme KHYBER