FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Evolucija..ljudi i majmuni..

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1617
Datum registracije : 09.02.2010

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   14.11.11 20:17

Da, samo što se Asimovljevi zakoni odnose na robote kao konstrukte, ne i na umjetnu inteligenciju poput software-a koji sve više sami analiziraju podatke i donose neke odluke, za sada u kozultaciji sa ljudima i u njihovom interesu.
A što kada program odluči da smo pretjerali i učini ono što logičkim slijedom smatra ispravnim pa makar to bila i exterminacija?
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1617
Godine : 33
Datum registracije : 09.02.2010

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   14.11.11 20:18

Također vjerujem da prvi pravi AI neće biti stvoren od strane čovjeka, već samoga sebe, tj. da će evoluirati.
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2817
Godine : 24
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   14.11.11 21:51

Za ovu tehnologiju nemam pojma, ali što smo napredniji to smo...samodestruktivniji.
[Vrh] Go down
Valar God
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 39
Datum registracije : 03.05.2010

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   14.11.11 22:27

Valar God je napisao/la:
...
Ti isti veruju i da je nafta poreklom od dinosaurusa, pa sta vise reci.
...

Ivn je napisao/la:
....
Treće nitko ne tvrdi da je nafta nastala isključivo preradom dinosaura, dolje navedeni filmić govori puno -
http://www.youtube.com/watch?v=Mgu9BdHeUYg
...
Ovo bi kao trebalo da bude pametnije ?

Koliko li je to sume zakopano u Libiji, Iraku , ....
kada se tamo decenijama vadi nafta i jos uvek nije ni blizu nestasice.

Mozda ces znati i odgovor na pitanje:
Koliko je ari sume potrebno da bude zakopano nekada davno
da bi se sad izvadila jedna cisterna nafte ?

A na pojedinim busotinama su izvadjeni milioni tona !

Verovatno je bila neka gusta suma...

Puna dinosaurusa...

I sve to je odjednom zakopano tonama zemlje...

Hahahahahahahaha....

Nikad mi nece biti jasni ljudi koji svoje tvrdnje i aroganciju
zasnivaju na svom neznanju.

Nekad su se stavovi zasnivali na znanju o toj temi,
ali izgleda da su se vremena promenila.

Ipak si napisao jednu pametnu stvar:

Ivn je napisao/la:
...
Sedmo, bolje šutit da nitko ne spozna da si glupav, nego pisati i otkloniti svaku sumnju. =)

A ja da ponovim link, ocigledno ga nisi ni pogledao:

http://h2g2.com/dna/h2g2/A3164186
[Vrh] Go down
bearfaerie
lingua
lingua

Female
Broj postova : 219
Godine : 34
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   14.11.11 23:59

ja se ponovno ponavljam..samo sam htjela podjelit kak su majmuni super :bog:
[Vrh] Go down
Ivn
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 47
Godine : 41
Datum registracije : 09.11.2010

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   15.11.11 14:53

@Valar Gold,
Sad, ne znam što ustvari tim tekstom želiš reći odn. dokazati? To je kao neki relevantan tekst? Tko ga je napisao? I jako bih volio da mi objasniš svoju teoriju kako je nastala nafta? Eto, samo to. Kad izneseš svoje konkretne i argumentirane stavove, tada možemo nastaviti polemiku ili nek bude nerješeno i nikom ništa, ipak je ovo forum preživljavanja a ne dokkonog prepucavanja.
@bearfaerie,
jesu, super su, ali i druge životinje, npr. merkati, vukovi i dr. da ne nabrajam.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6522
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   15.11.11 22:40

What he said...

[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6522
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   15.11.11 22:44

[Vrh] Go down
bearfaerie
lingua
lingua

Female
Broj postova : 219
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   16.11.11 2:43

ma naravno da su sve živinice super..o tome uopće nema rasprave.. ponajviše

@Mraz..gledala..fala na rimajnderu..
[Vrh] Go down
GregorOvca
bebač
bebač

Male
Broj postova : 8
Godine : 17
Datum registracije : 29.12.2014

PostajNaslov: LOGIČNO   29.12.14 20:45

Mraz je napisao/la:

Rjeć evolucija je rječ s više značenja :

1.Kosmička Evolucija(Teorija Velikog Praska,odnosno kako je sve moglo nastati iz ničega - za nju nema dokaza ,čak dokazi govore protiv nje.

2. Kemijska Evolucija (kako su svi elementi danas nastali do samo vodika i malo helija) - isto nema ama baš nikakvih dokaza

3.Stellarna i Planetarna evolucija (kako su zvijezde i planete evoluirale) - isto nema apsolutno nikakvih dokaza

4.Organska Evolucija (kako je živo nastalo iz neživog) - isto nema dokaza

5. Macro-Evolucija (kako je covjek nastao od majmuna i tako ro -Darwinova Evolucija-) -apsolutno bez dokaza

6. MICRO-EVOLUCIJA -to je zapravo varijacije medju zivotinjama -imamo malog i velikog psa i tako.

Onih prvi pet značenja evolucije su čista RELIGIJA ,u nju trebaš vjerovati i nema baš nikakvih dokaza da je podupiru.A kao sto sam i naveo gore da dokazi govore protiv evolucije . Njih cu navesti u sljedecem postu.
[Vrh] Go down
GregorOvca
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   29.12.14 21:06

Eh sad da navedem dokaze koji govore protiv evolucije, idemo odma na prvo značenje evolucije a to je Kosmička Evolucija . Navest cu vam jedan razgovor između dva profesora.

Dr.Kent Hovind: Po "Teorij Velikog Praska" jedna mala točka se vrtila vrtila i eksplodirala.

Profesor Sveučilišta : Da tako je.

Dr.Kent Hovind : Jeste li upoznati s fenomenom fizike zvan "Sačuvanje Kutnog Momenta".

Profesor Sveučilišta : Da , znam za taj zakon fizike .

Dr.Kent Hovind : "Sačuvanje Kutnog Momenta" , sad cu to objasniti ostalima : Vidite kad se jedan predmet vrti i vrti pa eksplodira ,ostali komadići koji su se odvojili od tog predmeta će se vrtjeti u istom smjeru . E sad ako je Teorija Velikog Praska točna , zbog one točke koja se vrtila pa eksplodirala nastalo je sve . To znači da bi se sve trebalo vrtjeti u istom smjeru kao i točka?

Profesor Sveučilišta : Da .

Dr.Kent Hovind: Zašto se onda 2 planeta u Sunčevu sustavu okreću u suprotnom smjeru?

Profesor Sveučilišta: ..........

Dr.Kent Hovind: Zašto se neki mjeseci okreću u suprotnom smjeru? Zašto neki planeti imaju mjesečeve koji se okreću u jednu stranu i mjesečeve koji se okreću u drugu stranu.

Profesor Sveučilišta : ................

Dr.Kent Hovind: Zašto se neke cijele galaksije vrte u suprotnom smjeru?

Profesor Sveučilišta: Neznam, a što vi mislite zašto je to tako?

Dr.Kent Hovind : Baš mi je drago da ste me to pitali , vidiš prije oko 6000 godina Bog je stvorio sve i učinio je to tako da "Teorija Velikog Praska" izgleda glupo.

[Vrh] Go down
GregorOvca
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   29.12.14 21:11

Pošto evolucija zahtjeva miliune i miliune godina , i bez njih evolucija se nemože desiti . Sad ću vam navesti neke dokaze koji govore protiv toga da je zemlja stara miliune godina.

1.)Činjenica je da sunce izgara,a ono izgara 150 centimetara po sekundi,ovo ce biti tesko razumijeti za vas evolucioniste ali to znaci da je sunce nekad bilo VEĆE,a ako je Zemlja stara miliune i miliune godina , Sunce be dodirivalo Zemlju, to tesko pada na evoluciju.

2.) Činjenica je da Zemlja spori , a zemlja spori 0.00016 sec svaki dan ,ovo ce biti jako tesko razumijeti za vas evolucioniste ali to znaci da se Zemlja nekad vrtila brze,ako je Zemlja stara miliune i miliune godina Zemlja bi se vrtila tako brzo da nista na njoj nebi moglo nastat, a za vrijeme dinosaura Zemlja bi se vrtila tako brzo da bi bilo dan,noc,dan,noc,... ustaj,spavaj,ustaj,spavaj, vjetrovi bi bili preko 500 milja na sat , znam sta se desilo dinosaurim ,otpuhani su sa zemlje..

3.) Činjenica je da Mjesec napusta zemlju, svake godine se udaljuje 1 ili 2 incha, ovo ce biti tesko razumijeti za vas evolucijoniste ali to znaci da je mjesec nekad bio blizi, a smao prije 1.2 miliarde godina mjesec bi kruzitocno iznad povrisne zemlje, Pa cekaj to objasnjuje sta se desilo dinosaurima ,THEY GOT MOONED!
[Vrh] Go down
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 774
Godine : 38
Datum registracije : 12.09.2012

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   29.12.14 21:31

Ovaj znanstveni video clip, slobodnim stilom opisuje teoriju evolucije.....
[Vrh] Go down
roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 186
Godine : 905
Datum registracije : 05.11.2010

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   29.12.14 21:56

Gregore, ne budi ovca.
[Vrh] Go down
GregorOvca
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: LOGIČNO   29.12.14 22:56

roy je napisao/la:
Gregore, ne budi ovca.

Daj ne napadajte osobu nego poruku koju dajem , ajde vise dajte nesto od evolucije pa da se malo smijemo. Dosadno je dajte da malo pricamo.
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2800
Godine : 47
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   29.12.14 23:14

Gregore,dosta si agresivno krenuo i onda se čudiš da te netko "napada".....a sam svako malo o neistomišljenicima ponavljaš ",ovo ce biti jako tesko razumijeti za vas evolucioniste".Meni je to uvredljivo i podcjenjivački.
Malo spusti loptu...možeš poticati raspravu ali ne ovako jer će dovesti do svačega,samo ne zanimljivoga.
Shvati ovo kao dobronamjerni savjet.

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
roy
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   29.12.14 23:21

Ne napadam te, Gregore, već ti poručujem da razmišljaš vlastitom glavom. Umjesto da tratiš vrijeme na crackpotove poput Hovinda, educiraj se o evoluciji pošto te toliko zanima, jer očito je da o njoj ne znaš ništa. Mlad si, ima još nade za tebe
[Vrh] Go down
GregorOvca
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: LOGIČNO   30.12.14 0:40

roy je napisao/la:
Ne napadam te, Gregore, već ti poručujem da razmišljaš vlastitom glavom. Umjesto da tratiš vrijeme na crackpotove poput Hovinda, educiraj se o evoluciji pošto te toliko zanima, jer očito je da o njoj ne znaš ništa. Mlad si, ima još nade za tebe

Oprostite zbog onog "ovo ce biti tesko shvatiti za vas evolucioniste" ,ali barem vas nisam skroz napadao vec samo napadam teoriju koja je mrtva odavno samo je nemogu nicim drugim zamjenit osim stvaranjem . I da mlad sam , vi imate puno vise iskustva od me i to vas cini pametnima , puno pametnijim a ali ja cu pobjediti svaku "debatu" zato što sam ja upravu a vi ste ukrivu. I odlicno je ovaj gore opisao "AGRESIVO" e bas tako idemo, nedolazim ja ovde da vas obratim ta znam da je to nemoguce ,isto kao sto vi mene nemorete obratit.Ali nakon par mjeseci proučavanja i kreacije i evolucije dodjem do zaključka sta je imalo vise logike , to prihvatim i vise proucavam, i dodjem na forum davidim koliko sam naucio i da ti kazem jos nijednom nisam izgubio raspravu ni na drugim forumima. A znate li zašto ljudi nezele proučavati kreaciju i evoluciju u isto vrijeme , ili zašto djeci u školama nedadnu obje religije , zato sto evolcuja izgleda glupo pored kreacije.Nego navalite sa dokazima za evoluciju da utvrdim gradivo i da budem spreman sa debatama uzivu i seminarima koje imam zelju odrzati kad budem odrastao.
[Vrh] Go down
GregorOvca
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   30.12.14 0:43

A jeste li uopće pročitali one argumente koje sam naveo i kakve odgovore imate na njih? Evolucionisti često izbjegavaju takva pitanja ,a ja volim pitati! Nezelim vjerovati u neku teoriju koja je poduprita lažima. Zašto profesori djecu u skolama uče o Biogenetskom zakonu , Evoluciji konja ?? Zašto kad je sve dokazano ukrivu prije mnogo godina.
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2502
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   30.12.14 0:45

@GregorOvca prema pravilima foruma molim te da se prije nastavka pisanja, prvo predstaviš u temi predviđenoj za to i kažeš par rijeći....
[Vrh] Go down
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 473
Godine : 26
Datum registracije : 12.06.2013

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   30.12.14 0:50

dokaz evolucije se nalazi kraj tebe, pas, ako ga imas, 24.000 godina prirodnog selekcije u kontroliranim uvjetima (čovjek kao oruđe evolucije), mačka, sve domaće životinje,
evolucija radi skokove, nekad male nekad veće (prije se mislilo da ne radi) i jedino o cemu ovisi su uvjeti okoliša koji čine prirodnu selekciju.
Za one koji tvrde da je čovjek nastao izvanzemaljskom intervencijom postoji jednostavniji razlog, skupina majmuna na stablima je ostala zarobljena nakon velike poplave kod jezera Tana na području Kenije i Etiopije, te su se morali bipedalno kretati kroz močvaru (prije se vjerovalo da je to zbog savane), ostale su im ruke slobodne i voila scena iz 2001. Odiseje u svemiru i nakon 3.2 milijuna godina je nastao Homo Sapiens (cool story bro needs more dragons and shit)
Posljednji dokaz je DNA, samo tri slova su potrebna za srusit svakog kreacionistu, sekvencioniranjem genetskog koda svih vrsta uviđamo potpuno stablo života, nije religija nego dokaz
Da li je evolucija 100% točna, ne postoje još neki problemi za shvatiti posljednje detalje što čini spregu između prirodnog odabira putem okoliša i samog živog bića, te produkta toga mutacije, pozitivne i negativne.
Evolucija je jedna od rijetkih stvari koja ima dokaze, čak sam voljan više vjerovati u nju nego brzinu svjetlosti, a laži da ne postoje dokazi i gluparije tipa pseudodokazi pseudoznanstvenika (svi su Ameri baptisti), se mogu opisati samo kao maligne i maliciozne i temeljene na neobrazovanju i neznanju.
Skrivanje iza glupih pitanja je samo znak nedostatka argumenata.
[Vrh] Go down
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 349
Datum registracije : 10.03.2014

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   30.12.14 1:06

Evolucija je PO MENI TOČNA , to ne znaći da ne vjerujem u boga, već ne vjerujem u crkvu i zlorabljenje njegovoga imena .
Evolucija i religija se podudaraju po vam neće reći seoske babe nego profesori vjeronauka i ljudi educirani u ono što vjeruju .
Biblija je metaforična knjiga , ljudi koji to ne tvrde nisu vjernici već im je mama rekla da su kršćani i oni će to reći svojoj djeci ništa više od toga
[Vrh] Go down
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 22
Datum registracije : 27.11.2012

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   30.12.14 1:10

GregorOvca je napisao/la:
zato sto evolcuja izgleda glupo pored kreacije.Nego navalite sa dokazima za evoluciju

Evolucija izgleda glupo upravo glupim ljudima, puno lakše je reći "Mah, neki lik je stvorio sve" nego idiotu objasnit teoriju evolucije makar najjednostavnijim primjerima.

A daj ti koji dokaz protiv evolucije/za kreacionizam.

Btw, o teoriji evolucije:
Citat :
Ako ste po prirodi skeptični, nevični znanstvenoj terminologiji i nesvjesni silnih dokaza, mogli biste biti u iskušenju da kažete kako je to "samo" teorija. U tom je smislu i teorija relativnosti Alberta Einsteina "samo" teorija. Kopernikovo stajalište iz 1543. da se Zemlja vrti oko Sunca, a ne obratno, teorija je. Pomicanje je kontinenata teorija. Postojanje, struktura i dinamika atoma? Teorija atoma. Čak je i struja teorijski konstrukt koji uključuje elektrone, sitne jedinice nabijene mase koje nikad nitko nije vidio. Svaka od tih teorija je objašnjenje koje je do te mjere potvrđeno promatranjima i pokusima da ga upućeni stručnjaci prihvaćaju kao činjenicu. To je ono na što znanstvenici misle kad govore o teoriji: ne o sanjarskom i nepouzdanom nagađanju, već o postavci koja odgovara dokazima.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3264
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   30.12.14 1:20

Šjor Mario, kapa doli.
[Vrh] Go down
GregorOvca
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: LOGIČNO   30.12.14 1:21

vladomado10 je napisao/la:
dokaz evolucije se nalazi kraj tebe, pas, ako ga imas, 24.000 godina prirodnog selekcije u kontroliranim uvjetima (čovjek kao oruđe evolucije), mačka, sve domaće životinje,
evolucija radi skokove, nekad male nekad veće (prije se mislilo da ne radi) i jedino o cemu ovisi su uvjeti okoliša koji čine prirodnu selekciju
za one koji tvrde da je čovjek nastao izvanzemaljskom intervencijom, ne razlog je puno gluplji, skupina majmuna na stablima je ostala zarobljena nakon velike poplave kod jezera Tana na području Kenije i Etiopije, te su se morali bipedalno kretati kroz močvaru (prije se vjerovalo da je to zbog savane), ostale su im ruke slobodne i voila scena iz 2001. Odiseje u svemiru i nakon 3.2 milijuna godina je nastao Homo Sapiens
Haecklovo pravilo: ontogeneza je filogeneza u malome, zametak prolazi evoluciju pri razvoju u normalno biće, pogledaj stadije ljudskog zametka

i posljednji dokaz DNA, samo tri slova su potrebna za srusit svakog kreacionistu, sekvencioniranjem genetskog koda svih vrsta uviđamo potpuno stablo života, nije religija nego dokaz
da li je evolucija 100% točna, ne postoje još neki problemi za shvatiti posljednje detalje što čini spregu između prirodnog odabira putem okoliša i samog živog bića, te produkta toga mutacije, pozitivne i negativne.
evolucija je jedna od rijetkih stvari koja ima dokaze, čak sam voljan više vjerovati u nju nego brzinu svjetlosti, a laži da ne postoje dokazi i gluparije tipa pseudodokazi pseudoznanstvenika (svi su Ameri baptisti), se mogu opisati samo kao maligne i malicioznei temeljene na neobrazovanju i neznanju.

KAO PRVO I PRVO OPROSTITE STO JA TO NADUGO I NASIROKO

Pošto je admin reko da se prije svake priče moram prestaviti i reci o temi kojoj govorim , evo Ja sam GREGOR OVCA i vjerujem da je evolucija jedna od najglupljih teorija današnjice i znam čovjeka koji nudi 250 000 $ za jedan jedini dokaz evolucije i ta pponuda stoji vec oko 14 godina , zasto nitko ne dolazi?

Govoriš o dokazima i znanosti onda kažeš , samo prije 24000 godina, zar nevidiš kako si prešao iz znanosti u religiju ako to nevidiš onda ti ja nemogu pomoći, spomenuo si Haeckla opet kazem prvo procitajte sve stasam napiso da se ne brukate , Haecklovi radovi "Biogenetski Zakon" je dokazan ukrivu 1875 godine nakon sto je priznao da je lažirao crteze

To je kako su oni zapravo i kako ih je lazirao.
Kažeš dnk dokazuje evoluciju , ne dnk dokazuje inteligentni dizajn jer je najsloženija molekula u našem tijelu i nikako se nije mogla dogoditi slučajno. I spominješ milijarde godina , ponovo kažem pročitaj što sam prije pisao o tvojim milijardama godina , tek nakon sto mi pobiješ dokaze drugim dokazima koji upućuju na nešto drugo , onda pričaj o milijardama godina jer kako smo utvrdili da zemlja ne može biti stara milijarde godina i sad cu ih ponovo navesti :

1.)Činjenica je da sunce izgara,a ono izgara 150 centimetara po sekundi, to znaci da je sunce nekad bilo VEĆE,a ako je Zemlja stara miliune i miliune godina , Sunce be dodirivalo Zemlju, to tesko pada na evoluciju.

2.) Činjenica je da Zemlja spori , a zemlja spori 0.00016 sec svaki dan , to znaci da se Zemlja nekad vrtila brze,ako je Zemlja stara miliune i miliune godina Zemlja bi se vrtila tako brzo da nista na njoj nebi moglo nastat, a za vrijeme dinosaura Zemlja bi se vrtila tako brzo da bi bilo dan,noc,dan,noc,... ustaj,spavaj,ustaj,spavaj, vjetrovi bi bili preko 500 milja na sat , znam sta se desilo dinosaurim ,otpuhani su sa zemlje..

3.) Činjenica je da Mjesec napusta zemlju, svake godine se udaljuje 1 ili 2 incha, to znaci da je mjesec nekad bio blizi, a smao prije 1.2 miliarde godina mjesec bi kruzitocno iznad povrisne zemlje, Pa cekaj to objasnjuje sta se desilo dinosaurima ,THEY GOT MOONED!

4.)Činjenica je da Zemljino magnetsko polje slabi, to znači da je nekoć bilo jače i ako vratimo do samo 20-ak tisuća godina zivot na zemlji nebi bio moguć. Sad će te vi reći magnetsko polje reversira ili kako se to već kaze.... Evo sad cu vam ja dati primjer, Zamislite da udjete u prostoriju i vidite ventilator usporava i ja vam kazem ugasit ce se za 1 minut, vi kazete ma ne on "reversira" sad spori pa ce opet ubrazavt pa opet sporit. A ja vam pokazem da ventilator nije spojen na izvor struje cak ni nema izvora struje (utikac). A vi idalje drzite svoje teorije. Svak koje imalo ozbiljan nece iznosit takve iracionalne izjave stim da je zemlja elektro magnet.

5.)Činjenica je da postoje kometi , i oni izgaraju ali nemogu vjecno izgarati . Pokazalo se da kometi nemogu biti stariji od 10 000 godina, i da oni uopce nebi trebali postojati ako je zemlja stara milijarde godina . Najgluplja izjava je Oort Cloud ili Oblak. Oortov Oblak je dobio ime po Oortu covjeku koji ga je izmislio, vidite niko nikad nije vidio Oortov Oblak , Oort nije vidio Oortov Oblak. Ali bas zato mi nemozemo dokazat da nepostoji nesto sto nitko nevidi. Ali dat cu ti primjer , zamisli ja ti kazem da je lubenica plava iznutra dok je ne izržeš , i ti oces da dokazem da sam ja ukrivu i počmeš je rezati i ja ti kazem aha eto vidis bas prije momenat je bila plava ,dokazi da sam ukrivu,

Dakle vi dajete tako iracionalne izjave da nezanm bili se smijo ili plako.
[Vrh] Go down
GregorOvca
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: LOGIČNO   30.12.14 1:23

Okibex je napisao/la:
GregorOvca je napisao/la:
zato sto evolcuja izgleda glupo pored kreacije.Nego navalite sa dokazima za evoluciju

Evolucija izgleda glupo upravo glupim ljudima, puno lakše je reći "Mah, neki lik je stvorio sve" nego idiotu objasnit teoriju evolucije makar najjednostavnijim primjerima.

A daj ti koji dokaz protiv evolucije/za kreacionizam.

Btw, o teoriji evolucije:
Citat :
Ako ste po prirodi skeptični, nevični znanstvenoj terminologiji i nesvjesni silnih dokaza, mogli biste biti u iskušenju da kažete kako je to "samo" teorija. U tom je smislu i teorija relativnosti Alberta Einsteina "samo" teorija. Kopernikovo stajalište iz 1543. da se Zemlja vrti oko Sunca, a ne obratno, teorija je. Pomicanje je kontinenata teorija. Postojanje, struktura i dinamika atoma? Teorija atoma. Čak je i struja teorijski konstrukt koji uključuje elektrone, sitne jedinice nabijene mase koje nikad nitko nije vidio. Svaka od tih teorija je objašnjenje koje je do te mjere potvrđeno promatranjima i pokusima da ga upućeni stručnjaci prihvaćaju kao činjenicu. To je ono na što znanstvenici misle kad govore o teoriji: ne o sanjarskom i nepouzdanom nagađanju, već o postavci koja odgovara dokazima.

Kazes navedi neki dokaz za kreaciju ili protiv evolucije citaj malo sto sam piso napiso sam ih cjelu hrpu iza samo nitko ne odgovara na njih.
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2502
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   30.12.14 1:31

@Gregorovca sa obzirom da si pročitao post i odlučio ne napraviti ništa po tom pitanju, a samo da ti napomenem zašto je to ovako, kada i u Štalu uđeš, kaže se dobar dan! Tako da...
[Vrh] Go down
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 473
Godine : 26
Datum registracije : 12.06.2013

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   30.12.14 1:41

Šteta sto je baniran tako da vise ne mozemo izgledat pametni kraj takvih budala.
[Vrh] Go down
roy
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   30.12.14 1:51

Citat :
GregorOvca:
Oprostite zbog onog "ovo ce biti tesko shvatiti za vas evolucioniste" ,ali barem vas nisam skroz napadao vec samo napadam teoriju koja je mrtva odavno samo je nemogu nicim drugim zamjenit osim stvaranjem

Nema potrebe za isprikama, barem ne meni.
Teorija evolucije nije "mrtva", itekako je živa.
To da u kreacionizam vjeruješ zato jer ne razumiješ i ne vjeruješ u evoluciju je logička greška, argument iz vlastitog neznanja i nevjerice. Proguglaj Argumentum ad ignorantiam i Argument from personal incredulity.

Citat :
I da mlad sam , vi imate puno vise iskustva od me i to vas cini pametnima , puno pametnijim a ali ja cu pobjediti svaku "debatu" zato što sam ja upravu a vi ste ukrivu

Ne čini me to pametnijim, samo iskusnijim.
Niti jednu debatu nikada nečeš dobiti "argumentom" ja sam u pravu, a vi u krivu. Jedino što time možeš dobiti jest da te nakon toga nitko više ne smatra ozbiljnim sudionikom rasprave.

Citat :
I odlicno je ovaj gore opisao "AGRESIVO" e bas tako idemo, nedolazim ja ovde da vas obratim ta znam da je to nemoguce ,isto kao sto vi mene nemorete obratit.

Evolucija nije stvar vjere, ona je činjenica, tako da je besmisleno pričati o "obračenju".

Citat :
Ali nakon par mjeseci proučavanja i kreacije i evolucije dodjem do zaključka sta je imalo vise logike , to prihvatim i vise proucavam, i dodjem na forum davidim koliko sam naucio i da ti kazem jos nijednom nisam izgubio raspravu ni na drugim forumima

Čitanje kreacionističkih nebuloza ne može se nikako nazvati proučavanjem evolucije. Ostavi se šarlatana i uhvati se znanosti.
To što ti vjeruješ da nisi izgubio raspravu ne znači da je to zaista tako, baš kao to što ne vjeruješ u teoriju evolucije ne znači da ona nije točna. Više se oslanjaj na činjenice i dokaze, manje na vjerovanje.

Citat :
A znate li zašto ljudi nezele proučavati kreaciju i evoluciju u isto vrijeme , ili zašto djeci u školama nedadnu obje religije , zato sto evolcuja izgleda glupo pored kreacije

Ne, nego zato što evolucija nije religija nego dokazana činjenica, i kao takvoj mjesto joj je u obrazovanju, a kreacionozam je u najboljem slučaju priglupa hipoteza, i kao takva nema što raditi u školama.

Citat :
Nego navalite sa dokazima za evoluciju da utvrdim gradivo i da budem spreman sa debatama uzivu i seminarima koje imam zelju odrzati kad budem odrastao.

DNK, fosili, biogeografija, homologija, dokazi primjerom, embrionalni razvoj... Proguglaj.
Također, na osnovu teorije moguće je vršiti predikcije. Može li se to reći i za kreacionizam? Možeš li pružiti ikakav dokaz osim brbljanja raznoraznih fanatika koji pojma nemaju ni o čemu?
Nadam se da češ do odrasle dobi obaciti te sulude "ideje" i urazumiti se.
[Vrh] Go down
Svizac
tipko
tipko

Male
Broj postova : 76
Godine : 59
Datum registracije : 08.08.2014

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   30.12.14 3:01

Kako je netko osvježio zamrlu temu za koju nisam ni pomislio da postoji na Survival forumu, da se i ja osvrnem na teoriju evolucije u stilu zagovornika kreacionističke teorije.

Nakon predavanja u školi u kojem se spominjala teorija evolucije, mali Ante koji u nju ne može vjerovati, jer je koju godinu prije na vjeronauku čuo da je Bog stvorio Zemlju i sve na Zemlji, ali ipak otiđe u zoološki vrt da se sam uvjeri da tako nešto nije moguće. I dođe do kaveza s majmunima, sjedne i čeka. Pomisli u sebi, ako sam dobro razumio učiteljicu, ljudi su postali od majmuna, pa ako jesu, trebali bi se po teoriji evolucije pretvoriti u ljude. Sjedi tako mali Ante i čeka i ništa se ne događa, pa pomisli možda ipak za tu transformaciju nije dovoljan samo jedan dan, jer i gusjenici za transformaciju u leptira treba više i dođe ponovo drugi dan, ali majmuni su i dalje isti i nisu postali ništa sličniji ljudima nego što su bili kada je prvi puta došao. Sav sretan što teorija evolucije ipak nije točna, uputi se mali Ante kući i nesta zabrinutosti s njegova lica, jer je koji tjedan prije čuo, kako netko za njegovim ocem viče da je neznalica i majmun. Reći nekome da je neznalica u njegovom kraju nije uvreda nego stanje duha, a reći nekome da je majmun je nepriznavanje kreacionističke teorije i uvreda za Boga. Sjeti se mali Ante da i njegova mama ponekad kaže njegovom ocu kad je napije da je majmun, a i on sam kada ga vidi samo u potkošulji, onako maljavog i s čudnom izrazom na licu, pomisli isto što i mama, ali to ipak nije dovoljno da bi dokazala teorija evolucije. A oni okamenjeni fosili za koje znanstvenici kažu da su stari milijunima godina, što bi značilo da su stariji i od Boga, u to on ne smije vjerovati, jer će dobiti jedinicu iz vjeronauka, mada on misli da bi to mogli biti ostaci nekih neuspješnih božjih kreacija, jer mu po Bibliji nešto nije išlo pri stvaranju Adamove družice. Prvo neuspjela Lilit, pa Eva, zmija, jabuka i izgon iz Raja. Jedna priča s vrlo ružnim svršetkom, za razliku od Hans C. Andersena, koji je znao pisati bajke s lijepim i poučnim svršetkom i osobno sam ih u svojoj najranijoj mladosti preferirao.
[Vrh] Go down
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 363
Godine : 40
Datum registracije : 18.05.2011

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   30.12.14 13:49

Evolucija se i danas događa svuda oko nas. Sporiti je, bilo bi jednako kao sporiti postojanje dana i noći.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Evolucija..ljudi i majmuni..   Today at 8:47

[Vrh] Go down

Evolucija..ljudi i majmuni..
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Evolucija..ljudi i majmuni..
» Da li vas ljudi čudno gledaju...??
» zli ljudi