FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Odličan starter vatre

Go down 
Autor/icaPoruka
Login
mr.spika
mr.spika
Login

Male
Broj postova : 1194
Godine : 33
Datum registracije : 17.07.2010

Odličan starter vatre Empty
PostajNaslov: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty04.11.11 20:40

U intersparu košta oko 8kn

Starter vatre koji se može potpaliti kao šibica ili pomoću upaljača. Ima 10 komada koji se mogu razlomiti i na manje komade jer stvarno dugo gori. Za razliku od heppo kocke ne mrvi se ,ne smrdi niti bez da je aktiviran a niti kada gori. Rok upotrebe je neograničen. Sastav drvo i vosak.

Testirao sam jedan komad, umočio sam ga u vodu u potpunosti i potom bez problema potpalio. Odlučio sam izmjeriti vrijeme gorenja, ali sam se nakon 5minuta smrzao vani, pa sam ga ugasio, izgorio je manje od pola. Gori jakim svijetlim plamenom, može se koristiti za kuhalo, za grijanje ruku, za potpalu vatre i sl.

Baš sam ugodno iznenađen i definitivno će biti dio moje opreme za teren. Također izvrstan dodatak za survival kit.

Odličan starter vatre 1492jhz
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris
Igsy

Male
Broj postova : 2697
Godine : 30
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty04.11.11 20:48

Probao sam i ja na jednom roštilju neki dan.. retaj iverice s kresom natopljen u vosak... i radi fino :bog:
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR
kengur32

Male
Broj postova : 3152
Godine : 45
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty04.11.11 21:39

Zgodno Odličan starter vatre 393492

“You never know how strong you are,
until being strong is the only choice you have.”
[Vrh] Go down
nordfjord
lingua
lingua

Male
Broj postova : 267
Godine : 52
Datum registracije : 28.06.2011

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty04.11.11 22:49

Jel piše nekaj o dužini gorenja il je to sporedno.Možda ima na you tube još neka iskustva u primeni.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male
Broj postova : 7278
Godine : 44
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty05.11.11 0:03

praktična stvarčica za izlete. kod hepo kocki (nero kocki) me živcira smrad koji prođe kroz svako pakiranje.
[Vrh] Go down
Migach
guru
guru
Migach

Male
Broj postova : 2834
Godine : 29
Datum registracije : 17.10.2010

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty05.11.11 1:19

Ovo kupujem sigurno , sasvim praktično za paljenje vatre.
[Vrh] Go down
Ris
spikač
spikač
Ris

Male
Broj postova : 533
Godine : 31
Datum registracije : 22.12.2010

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty05.11.11 10:53

bilo ih je za kupit i u Lidlu,isto neka simbolična cijena do 10kn.
[Vrh] Go down
Surfer
lingua
lingua
Surfer

Male
Broj postova : 346
Godine : 51
Datum registracije : 23.05.2010

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty05.11.11 12:06

Zvuči dobro . Moram se sjetiti kad sam u Intersparu da uzmem pakiranje
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika
Login

Male

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty05.11.11 12:40

nordfjord je napisao/la:
Jel piše nekaj o dužini gorenja il je to sporedno.Možda ima na you tube još neka iskustva u primeni.

Na ovom pakiranju nepiše o dužini gorenja, ali sam u metrou (mislim) vidio istu stvar od drugog proizvođaća i piše 15minuta da gori jedan.
[Vrh] Go down
nordfjord
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty05.11.11 19:16

Hvala,vidim da neki prate što se piše na temi.Imam ideju da se stavt u cijev od gas aparata.Onu tanku a dugu gdje je inaće co2 ali on izađe dok se aparat iskoristi pa nema bojazni od buum.prije se izbuši okolo cijevi desetak fi 5 mm rupica da se dobije efekat dimljaka i moglo bi u nekim extremnim uvetima dobiti grijalica za ruke pa možda i nekaj više.Navariti neki prsten još okolo sa tri ili ćetri rupe i nekoliko savinutih zica mogel bi se napravit neki kao Ruski samovar a gorivo bi bili ovo spomenuti štapovi ili koj je već oblik.
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR
kengur32

Male
Broj postova : 3152
Godine : 45
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty05.11.11 19:19

ta cjev je od plastike..... ali mogu probati sastavit, imam u skladištu nekoliko rashodovanih

“You never know how strong you are,
until being strong is the only choice you have.”
[Vrh] Go down
bearfaerie
lingua
lingua
bearfaerie

Female
Broj postova : 219
Godine : 37
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty05.11.11 20:08

I zašto ja već nisam pokusni kunić za to? Odličan starter vatre 323904
[Vrh] Go down
mahapirot
tipko
tipko

Male
Broj postova : 51
Datum registracije : 20.09.2010

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty05.11.11 22:45

Izgleda dobra stvar...ko je proizvodjac...ne mogu naci ima li ga za prodaju u Srbiji!
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika
Login

Male

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty07.11.11 18:25

ima toga od više proizvođača mislim, pogledaj na odjelima gdje prodaju one stvari za roštilj..
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru
ivo

Male
Broj postova : 3420
Godine : 56
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty08.11.11 14:17

Igsy je napisao/la:
Probao sam i ja na jednom roštilju neki dan.. retaj iverice s kresom natopljen u vosak... i radi fino :bog:

Retaj....Ovo rijetko čujem, vraća me u djetinjstvo i mladost na Manušu. Danas taj izraz moji nećaci koriste u razne svrhe, prvobitno kao i ja nekad, u smislu ostatka, restla (ah, bogat li je naš jezik tuđicama) ali i kao atribut nečijeg lošeg karaktera. Odoh i ja po ovo, pa kad me žena pita kakve sam pi....ije opet kupovao, nehajno ću odmahnuti rukom i promrljati :"Ma, ništa posebno nemaju, sami retaji."
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male
Broj postova : 1693
Godine : 39
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty09.11.11 23:27

1.RETAJ= ostatak nečega,obično nekog materijala,drva,tkanine ili slično.
2.RETAJ =u Splitu se osim ovog navedenog pod brojem jedan kad se ova riječ koristi za nežive tvari,također koristi i za ljude.Kad se ova riječ upotrebljava za ljude tada RETAJ znači idiot,kreten,debil ili slično.
Mala škola splitskog govora za one koje zanima. =)
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty09.11.11 23:31

ivo je napisao/la:
..."Ma, ništa posebno nemaju, sami retaji."
Odličan starter vatre 747986 Odličan starter vatre 747986 Odličan starter vatre 747986 Odličan starter vatre 747986
[Vrh] Go down
Sandman
bomber
bomber
Sandman

Male
Broj postova : 173
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty10.11.11 2:19

LOL,
zakon,
proširio si mi vidike Odličan starter vatre 747986 , ''retaj'' ima široki sperktar primjene na podosta primjeraka ljudskog roda,

hvala na poduci Odličan starter vatre 469245

[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty10.11.11 3:33

Nema na čemu Odličan starter vatre 747986
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru
ivo

Male
Broj postova : 3420
Godine : 56
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty10.11.11 11:55

Eto, mogli bismo, na drugom mjestu, razumije se, otvoriti temu "Rječnik spli'skih dijalektalizama". Ukoliko uvaženi kolega Drvo i moja malenkost ostanemo bez odgovora, upomoć zovem prijatelja Branka Ozretića zvanog Lubin, legendu spomenute lokalne etimologije.
Moja isprika na skretanju s teme.
[Vrh] Go down
nordfjord
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty10.11.11 17:02

PLASTIKA*+CO2 LOŠA KOMBINACIJA.Ja sam napravil grijalicu i tzv. ruski samovar od nutrašnjeg tanka odnosno posude netreba variti prsten okolo može se staviti jaća košuljica od kuglagera nutarnja tog ili manjeg promera malo je prtljavo ali radi.Radi i to jako dobro a mlađahna prijateljica survival i motokros fan,sa svojim dećkom mi bila pomoćnik u izradi pa si je pod posel isti uradak prisvojila onak na finjaka-prešutno.Veli a kam peš ti tak star preladiš dobiš kostobolju.I ode,sad moram nabavit drugi aparat za gašenje i nadati se da je unutra njega deblji spremnik za co2.Kod mene je porasla cena potpaljivaća kroz neko vreme gotovo duplo jel tak i kod vas.
[Vrh] Go down
vuk
tipko
tipko
vuk

Male
Broj postova : 73
Godine : 22
Datum registracije : 01.09.2012

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty09.01.13 20:40

to je odlična stvar i nije otrovan poput heppo kocki, malih je dimenzija
koristio sam taj starter dosta dugo vremena većinom kada bih se zadržao na gradnji skloništa na kampiranja pa bih uz pomoć toga ne brzinu zapalio vatru..
[Vrh] Go down
marin_2411
tipko
tipko
marin_2411

Male
Broj postova : 56
Godine : 23
Datum registracije : 18.07.2017

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty07.10.19 23:48

Pozdrav! Da li se to još uvijek može naći u šparu?
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Odličan starter vatre   Odličan starter vatre Empty

[Vrh] Go down

Odličan starter vatre
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.