FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Survival kit

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next
Autor/icaPoruka
LUKSA
guru
guru

Broj postova : 2398
Datum registracije : 21.02.2009

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 0:22

Pa to uvijek nosim! mislio sam da postoje određena pravila za preživljavanje, mislio sam da nesmiješ možda nositi samo kit, nož i možda litru vode pa na tri dana u divljinu i snalaziti se.
Ako nosiš vreću i karimat i još rezervne odjeće i opreme koju želiš , a napraviš si bivak i to je ok a ovi bijesni noževi i kitovi su onda nekakav gušt za sebe, koliko ja vidim!
[Vrh] Go down
http://luketic.robert@gmail.com
Stule
spikač
spikač

Male
Broj postova : 885
Godine : 40
Datum registracije : 22.02.2009

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 11:24

Ja naprimjer uzmem kutijicu od filmova ali moze posluziti i od stolice.Iznutra na poklopcu sa super ljepilom zaljepim smirgl i sa strane kutijice.Ali takve mi stavri jednostavno nemogu stati. u limenu kutiju Recimo u ovoj kutiji sibica drzim par tabletica za vodu i dva mala balona za nositi vodu.Da Tako je Prezivljavanje je jedna velika improvizacija.
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 11:37

Evo pa pokupite koju ideju za slaganje,vidio sam da Ameri imaju cak za svoj dom Ogromne pakove sa zalihama ,baterija,vode,suhe hrane,mislim svega.

Zadnja promjena: Stule; 03.03.09 21:14; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 14:01

hm
iz sveg ovog bi se dalo probrat za jedan dobar
jer kolko vidim nijedan mi neodgovara u cjelosti
[Vrh] Go down
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 652
Godine : 33
Datum registracije : 29.01.2009

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 14:40

Da, Amerikanci su od posljedice terorističkog napada postali meka za filozofe i aktere preživljavanja. Iskreno, nije ni čudno s obzirom na prijetnju koja im visi nad glavom gotovo svaki dan zbog njihovih vanjskopolitičkih ispada. Kad bi i kod nas postojala prijetnja da će ti svakog dana netko bombom raznijeti pola kvarta, ili pak nekim terorističkim napadom onemogućit životne uvjete - svi bi imali survival kitove u prvoj ladici ormara dnevne sobe.

Al kakav je to kit ako ga ne znaš prilagoditi sebi?

Ja iskreno još uvijek tapkam u nekakvom polumraku sa istom željom kao i svi vi da mi kit bude što manji, a što funkcionalniji. Ne sjećam se kad mi se zadnji put nešto dogodilo na izletima ili kampiranjima; a što se tiče pomaganja drugima, osim vađenja krpelja što sam već specijalizirao i posuđivanja wc papira zaboravljivima - sve je uvijek prolazilo glatko. Jednostavno, kad sam u prirodi, pazim. Idealna filozofija kita bi mi bila kad bi stao u metalne kutijice ne veće od onih dječjih za hranu za školu. U svakom slučaju, prije par dana sam napokon vidio visibabe, proljeće nam dolazi, i ja se jako veselim nastavku rada upravo po pitanju praktičnog odabira mog survival kita.
[Vrh] Go down
mariobab
guru
guru

Male
Broj postova : 2033
Godine : 54
Datum registracije : 28.01.2009

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 21:21

LUKSA je napisao/la:
Pa to uvijek nosim! mislio sam da postoje određena pravila za preživljavanje, mislio sam da nesmiješ možda nositi samo kit, nož i možda litru vode pa na tri dana u divljinu i snalaziti se.
Ako nosiš vreću i karimat i još rezervne odjeće i opreme koju želiš , a napraviš si bivak i to je ok a ovi bijesni noževi i kitovi su onda nekakav gušt za sebe, koliko ja vidim!

Ne radi se ovdje o sportu i natjecanju tipa uzmi najlon vrećicu i nož, pa tko će više postići. Bit je da se naučimo ponašati sigurno za sebe i za druge, da prepoznajemo opasnosti i ne dovedemo se u njih, a ako kojim nesretnim slučajem do toga dođe da smo spremni reagirati na pravi način. Jer takav tip preživljavanja svake godine traži GSS, kada se npr. Čehi upute na Biokovo u natikačama. Cilj je uživati u prirodi i prevenirati nesreće, ne izazivati ih.
[Vrh] Go down
http://bushcraft-forum.findtalk.biz/
mariobab
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 21:35

Ja isto poput Mshaia pokušavam naći nešto idealno,imam nekoliko složenih raznih veličina i namjena.Pokazati ću dva ne da mi se dalje raskapati.

Prvi je u kutijici iz Funky Fisha, slika je mutna,nikako mi ne ide, ako koristim blic ništa se ne vidi.
Tu su mi unutra zavoj, flaster, Steri-strip, Bic, nekoliko šibica, blazinice, nožić,kirurški skalpel X 2, konac, igla, tablete za dezinfekciju vode, žičana pila, svijeća, pribor za ribolov, čvrsti najlonski konac, kondom.Komadići vate zapunjavaju prazna mjestaKutijica je obljepljena izolir trakom zbog zaštite od vlage, osim toga dobro dođe kao sredstvo za potpalu.

Zadnja promjena: mariobab; 18.03.09 7:37; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 21:39

Na primjer kao i uvijek,evo sto nosim kad idem negdje u prirodu(Divljinu) .Ovo stoji u vozilu, hyundai tucson,samo za izlete u Prirodu.Ovo mi sluzi u kranjoj nuzdi nesto kao baza,od prilike znam gdje mi je vozilo(ako je nemoguce doci do sklonista ili ako sam bez osnovnih sredstava u ruksaku)Imam privremene zalihe maxsimum za dva dana,mislim ima tu jos stosta ,ali se naravno moras potruditi za vodu i hranu!

Zadnja promjena: Stule; 03.03.09 21:18; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 21:45

ovo je super ak mozes imat dva komada
jedan veci i obilnije sastavljen
i jedna mali za stano nosenje

samo u veci stavit koju trajnu konzervu i juhe u vrecici
i to mjenjat svakih nekoliko mjeseci ak se prije ne iskoristi
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 21:48

mariobab,evo napokon se ne udaljavamo od teme,da jako mi se svidja tvoj pack za prezivljavanje,kad fotografiras onda ti je najbolje uz danje svijetlo,mislim uz prozor unutar prostorije ili vanka,ali fala sto si se potrudijo podjeliti sa nama i nisi sklizao sa TEME!!!
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 21:56

Ja inace mijenajm svakih nekoliko mjeseci(naravno nisam toliko opterecen s time)Ali nazolost priznajem jesam
Konzerva gdje pise najbolje upotrjebiti do....... to znaci da proizvodjac ne garantira da ce okus biti isti kad je bilo proizvedeno, znaci da traje.Kad pise upotrijebiti do ,e to je vec druga prica.Mislim da ekipa na forumu vec zna neke stvari,ali hebiga zna se di smo i sto smo,ali se pokusavamo snalaziti kako znamo....
[Vrh] Go down
mariobab
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 21:59

Drugi je veći u torbici od čuturice- aluminijska kutija-ova je služila za kirurški pribor,pored sam stavio limenu kutijicu kakvu sam dobio kada sam kupio neku juhu u jednom od trg. centara-zato sam i kupio juhicu.Veličina je otprilike ista,jedino je alu kutija kvalitetnija.

Tu je unutra dosta medicinskog pribora, nešto juhice i instant napitaka, malo veći nož, žičana pila, šibice, sol, kalij permanganat, veća svijeća, povidon-jodid, brus, pinceta, folija za utopljavanje, uzice, žičana pila,noktarica,ogledalo,alkoholna maramica, zip-vrećice i dvije limene kutijice

U jednoj su mi kirurški skalpeli, tablete za dezinfekciju vode u drugoj blazinice, Bic, leća povećala, ribički pribor , žica, otvarač za konzerve,igla i konac. U unutrašnjem džepu navlake je pribor za jelo- složivi.Kompas imam u odjeći da mi je pri ruci.

Kapa i šal su također u ruksaku,bez obzira na godišnje doba, ali ovo je ono što je u kutijici.

Zadnja promjena: mariobab; 18.03.09 7:36; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 22:04

Gosp.Mariobab Evo sam uskrsnio.Fala dragome Bogu da smo pokrenuli bas temu kako je zadana.Vidim da i vas to jako,jako zanima mene otkada sam se rodijo,neznam zasto,ali bice ono malo divlje Prirode sto je ostalo u nama(bar se nadam).Ja sam uvijek uz Prirodu,jer ipak ona je tu nastala i prije nas
[Vrh] Go down
mariobab
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 22:10

Da, lijepa tema, i nadam se da će i drugi pokazati ono što imaju,bilo kupovno, bilo "uradi sam", tako da se razmjenjuju ideje i znanja.
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 22:12

mislim da sam vidijo jod za dezinfekciju,svaka cast
[Vrh] Go down
Ivan
tipko
tipko

Male
Broj postova : 75
Godine : 27
Datum registracije : 06.02.2009

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 22:13

Ja moram priznati, da sam pocetnik u svemu ovome, tako da slike i komentari mi u svemu pomazu,tako da samo dajte, ima onih poput mene koji nazalost jos se neamju cime pohvaliti ali bit ce, nadam se..
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 22:19

Jos se mi ucimo i uciti cemo od drugih,nema kod nas profesijonalac ili pocetnik.Uciti i samo uciti dok si ziv
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 22:20

stule
ovo zeleno namptano gore u sredini
dal je to ono protiv komaraca ?
dal si isprobal to?
kolega kupil i zapalil a na drugom kraju sjedi komarac
[Vrh] Go down
bowhunter
lingua
lingua

Male
Broj postova : 314
Godine : 32
Datum registracije : 24.01.2009

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 22:46

danas sam kupio saljicu za ribolov koja može koristiti za zamke, specifična je po tome kaj netreba spojnice, nego se lemi s upaljačem.
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 23:05

Je za komarce je,upalijo sam jedan put u satoru,ali ne preporucam,uvatilame nervoza.namazao sam se sa svim i svacim,osim stolice i i nis' poludija sam bija :grrr!:
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 23:11

bowhunter je napisao/la:
danas sam kupio saljicu za ribolov koja može koristiti za zamke, specifična je po tome kaj netreba spojnice, nego se lemi s upaljačem.

super
kak se to tocno zove?
planiram otic i kupit si par stvarcica za svoj S kit
pa da odma i to vidim

Stule je napisao/la:
Je za komarce je,upalijo sam jedan put u satoru,ali ne preporucam,uvatilame nervoza.namazao sam se sa svim i svacim,osim stolice i i nis' poludija sam bija :grrr!:

:hoho:
mi smo umrli od smjeha
al nekuzim kak si to isel palit u satoru (ustvari kolki je to sator)
ja sam za odlaske na teren di smo trebali bit pod satorom kupil onaj za oko ni 100kn
i ceradu 2x3m za prek njega ak pocne kisa
i neki luftic da spavam na njemu a ne direktno na zemlji jer mi luftic zauzima manje mjesta od podmetaca a i bolji je
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 23:16

Uzmes komad kamena i na njega upalis tu glupu spiralu,to sam kao dobijo savjet od jednoga kao iskusnoga planinara,ali preko noci smo poludili(Sator za dvije osobe,proljetni nista specijalno)kao sator ima otvore za ventilaciju,ali uzalud mi sve one pive sto sam bijo popijo,sve sam te pive ispustijo uz jedno stablo bora.A ono mazanje po tijelu samo je pogrsalo stvar.Bolje bi bile da sam se namazao sa eurosuper 95 ,naravno koje je sad opet poskupilo! :bljaki:
[Vrh] Go down
bowhunter
lingua
lingua

Male
Broj postova : 314
Godine : 32
Datum registracije : 24.01.2009

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 23:25

ti ti je u ribolovnom centru bahun www.bahun.hr
10m košta oko 20kn. nosivost je 25kg.
spaja se tako da se napravi omča i onda se kraj priljubi uz dio sajlice (omću možete naraviti velku kakva vam treba veličina) samo je bitno na mjestu di spajate da budu oko 3 cm spojene tik jedna uz drugu i lagano sa upaljačem prođite dok se ne zaljepe jedna za drugu i prije će sajlica puknuti negdje na sredini nego na spoju, testirano sa moje strane.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 23:26

uzas
u tak mali sator sa tim
a sad opet kaj taj sator nema mrezicu protiv komaraca
il si to zaboravil zatvorit

piva je dobra protiv komaraca
vitamin B6 kojih ima u pivi navodno odbija komarce

bowhunter je napisao/la:
ti ti je u ribolovnom centru bahun www.bahun.hr
10m košta oko 20kn. nosivost je 25kg.
spaja se tako da se napravi omča i onda se kraj priljubi uz dio sajlice (omću možete naraviti velku kakva vam treba veličina) samo je bitno na mjestu di spajate da budu oko 3 cm spojene tik jedna uz drugu i lagano sa upaljačem prođite dok se ne zaljepe jedna za drugu i prije će sajlica puknuti negdje na sredini nego na spoju, testirano sa moje strane.

ak je tak kak kazes
onda kupujem
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 23:30

Zaboravil zatvoriti tokom dana,tako da u ono pijanome zaboravljenome stanju,je moglo doci sto god u nutra,poput neke rancerice koja cuva sumu :hoho:
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   24.02.09 23:41

Evo nesto od kucnoga survive kita.

Zadnja promjena: Stule; 03.03.09 21:22; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   25.02.09 14:28

Ovaj survival kit nosim kad idem malo do Paklenice.Nosim ga u torbici(pederusi)Sto je zanimljivo kod torbice oko pasa,zanimljivo,ako se nesto desi,prvo sto bacas je ruksak,a ovo ce ostati na vama,pa nedaj bog da vam zatreba.Naravno ne bacas vodu.

Zadnja promjena: Stule; 03.03.09 21:23; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   03.03.09 14:15

Evo neki dan mi je bilo dosadno pa sam uzeo kutiju od stapica za usi i napravijo jos jedan survival kit.Cvrsta plastika,dobra je.A za koje vrijeme cu napraviti od kutije za sladoled.(Marex-gel)nako velicina je odlicna,moci ce stati i vece stvari,a opet nece biti prevelika.Sladoled je nekih dvadeset kuna

[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Survival kit   10.03.09 22:07

evo jedan kit u kojem se vidi komad pile od motorke
pa ak ko ima viska nes takvog kaj vise nije za upotrebu na motorki
moze si slozit dobro sredstvo za piljenje
inace meni se najvise svida kutija
jel bi bilo kod nas di za kupit takvih kutijica ?

[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Survival kit   10.03.09 22:58

Kutijica ,mislim da vakvih nemas za kupiti.Ali imas bezbroj drugih mogicnosti za pravljenje kitova.Moguce kad bi pogleda u peveca,ono za alate,mozda bi nesto slicno pronasa.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Survival kit   10.03.09 23:01

gledo sam u pevecu
al to nije to
naci cu ja vec nes slicno =)
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Survival kit   

[Vrh] Go down

Survival kit