FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Održavanje i čišćenje pribora za jelo i piće

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
ness
tipko
tipko

Broj postova : 51
Datum registracije : 27.06.2018

Održavanje i čišćenje pribora za jelo i piće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje i čišćenje pribora za jelo i piće   Održavanje i čišćenje pribora za jelo i piće - Page 2 Empty28.02.19 7:31

antun je napisao/la:
a s čime da očistim crnilo sa aluminijskog posuđa?

Ja sam crnilo/garež od vaatre sa JNA porcije skidao jednostvno vodom i mješavinom pepela i pijeska (kampovao sam pored rijeke).

To sad ne bih preporučio, jer se pijeskom može izgrebati boja. Najbolje, ujedno i najjednostavnije rješenje je voda i ugljevlje (ugašeni žar). Puno je mekše, a može se očistiti "do poliranja". Poželjno, ali i ne mora biti topla voda.
Jednostavno, nakvasiš ugljevlje i trljaš i povremeno spereš posudu da vidiš učinak.
Za poliranje koristiti sitnije komade.
[Vrh] Go down
ness
tipko
tipko
ness

Male
Godine : 57

PostajNaslov: Re: Održavanje i čišćenje pribora za jelo i piće   Održavanje i čišćenje pribora za jelo i piće - Page 2 Empty28.02.19 7:38

Mshai je napisao/la:
@Quanah Parker:

Ako ti miris vuće onako na plijesan i nešto slično tome - iz mog iskustva možeš bacit plastičnu čuturicu. Zato sam ih i naveo kao loš odabir čutura - jedna nepažnja, jedno ostavljanje vode u njoj... i ode čuturica vrit jer se sva ta sranja uvuku u te sitne sitne "pore" plastične membrane... a to ne ide van do kraja pa da je razrezao i četkao s drot kefom dva dana.

Održavanje i čišćenje pribora za jelo i piće - Page 2 166116
U apoteci kupiš tablete za zubne proteze i otopiš u toploj vodi. Tom vodom i očistiš i dezinficiraš čuturu, a mirise "ubiješ" mješavinom sode bikarbone i octa, uz povremeno mućkanje. Može se dodati i limunov sok. Proces 24 sata, ili još bolje 48 uz promjenu smjese. Steta bacati Održavanje i čišćenje pribora za jelo i piće - Page 2 368870
[Vrh] Go down
ness
tipko
tipko
ness

Male
Godine : 57

PostajNaslov: Re: Održavanje i čišćenje pribora za jelo i piće   Održavanje i čišćenje pribora za jelo i piće - Page 2 Empty05.03.19 9:59

Našao sam video klip koji pokazuje čišćenje (od treće minute videa).

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Održavanje i čišćenje pribora za jelo i piće   Održavanje i čišćenje pribora za jelo i piće - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Održavanje i čišćenje pribora za jelo i piće
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2