FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

+31
urbana_gorila
neon
Branimir76
LUKSA
Ludi Bosanac
skyrunner
tonka
Dravman
Mraz
Luftwaffe
scout
hankok
sinke
Ikarus
Fratt
Jolender
kengur32
mariobab
mama jele
nix1909
Migach
Igsy
neven
dkclaymore
.
Mije
djomla
Koaksijalac
Target
Marko
PravedniRaketniJež
35 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by PravedniRaketniJež 24.10.11 10:11

Upozorenje citateljima;
Ovaj tekst pise PravedniRaketniJez, sto znaci da je moguce da ce nenamjerno
izazvati bijes pojedinaca koji ce krivo razumjeti i prosuditi poruku kroz svoju osobnu
stvorenu predođbu svijeta i njegovog nastanka, zbog njihove vlastite trenutne neinformiranosti o dokazima za djelove mojih tvrdnji u tekstu. Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 Tako za djelove za koje se ne slazete da su se desili ili da su moguci, molim vas civilizirano ih barem zamislite kao znanstvenu fantastiku ako kojim slucajem niste culi za dokaze Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870

Dakle sad kada smo dali upozorenje....


----- Sto to ( po mom misljenju ) ne valja sa prezivljavanjem u prirodi ? ---

Vecina ljudi za koje znam poceli su ze zanimati za teme "prezivljavanja" zbog nekih od sljedecih razloga:

1) Gledali su dovoljno Bear Grillsa ili Lesa Strouda da su ih svijesno ili podsvjesno pozeljeli oponasati.
2) Gledali su previse demoniziranih new age sarlatana popud Dawida Icke-a koji nije nikakav znanstvenik nego bivsi nogometas i nemarni medij koji prenosi poruke sumnjivih entiteta van covjekovog vidljivog svjetlosnog spektra ( 0.4 do 0.7 mikrometara valne duljine). Kojima je poseban cilj inspirirati covjeka na nemoral i huskati ljude protiv istine koja jest znanstveno dokaziva cinjenica o stvaranju, potopu, inteligentnom dizajnu, i nacinu na koji je covjek stvoren da funkcionira a na koji da propada, ako tako sam odabere. Te takva djela neinformirane ljude danasnjice bace u depresiju i egsistencijalna pitanja, postanu prestravljeni one izmisljene katastrofe 2012 ( koja ce na kraju ispasti samo propaganda za legitimiziranje genocida nad onima koji nisu vjernicu u bajku o evoluciji).
Te zbog svega toga pojedinci se pocinju zanimati za prezivljavanje svakakve oblike pripravnosti i "prezivljavanja".

3) Neki od nas se cisto zanimaju za ideju prezivljavanja u prirodi zato jer uzivaju u boravku u prirodi i zele nauciti biti samostalni u tom okruzenju

4) Neki su malo brzi na lukovima i strijelama, zracnim puskama samostrelima i nozevima i idu u prirodu da bi konzumirali sumske stanovnike Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 Po mogucnosti da nemaju lisce i cvijece na sebi nego noge i da trce bijeze i krvare i imaju slasne masne slojeve koje se u covjekovom krvozilnom sustavu pretvaraju u krute naslage dok su ulja biljaka u tekucem stanju i nemaju kolesterola Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870

5) Neki od nas idu u prirodno okruzenje u divljini i zanima ih ne samo prezivljavanje nego i ugodan boravak u prirodi zato jer znaju sto je za covjeka stvoreno u kakvom da ambijentu zivi da bi bio zdrav. Ali ih također zanimaju i mjere zastite od novonastalih posljepotopnih uvjeta na danasnjoj Zemlji... zbog cega je nastala hladnoca, vrucina, plahe zivotinje, predatori otrovne biljke i zivotinje... i mnoge drige opasnosti...

No cilj ove moje poruke... nije bio da se itko osjeti uvrijeđenim... jednostavno neke sam detalje morao reci, da bi se razumjelo odakle neke tvrdnje.

A sad poruka.... ( necete vjerovati bit ce kraca od uvoda :DD
jednostavna je u biti....

Dakle ... kod tog prezivljavanja brzo sam primjetio da mi se ne svidja pretjerano ta ideja da se kod velike vecine autora i avanturista najcesce radi iskljucivo samo o zanimanju za prezivljavanje.... ( najcesce sa sto barbarskijim nozevima i sto masnijim obrokom neke zivotinje, obavezno piromanstvo... ok i sam sam "piroman".... ali... Prezivljavanje cega ? Sudnjeg dana ? crnih helikoptera ? kometa ? one mitske lazi o 2012 ? .. Pa da nije bilo tih new age manipulacija vise od pola ljudi opcenito nebi niti razmisljalo o ovoj temi..... Vjerojatno bi razmisljali o udobnom zivljenju.. a ne prezivljavanju par noci u sumi ili par godina u podzemnom bunkeru. Ono sto hocu reci je... ( ok ovo ce zvucati malo cocky xD... ali

Prezivljavanje je lako! Ono sto je po meni bitnije je znati zivjeti, znati biti covjek i zivjeti sa nasom bracom ljudima ... onda nebismo trebali bjezati u divljinu bilo od nemoralnih manijaka na vlasti koji sluze velikom planu Luconose...

U divljini se ne moze zivjeti udobno, covjek je stvoren da se druzi u svojoj zajednici sa ostalim ljudima... Da proizvodi zdravu organsku hranu i odgaja pametnu i samostalnu djecu. A ne da bjezi od propalog drustva koje je odbilo moralni zakon Dizajnera, i onda pojedinci posvete zivot izmisljanju i ucenju komando metoda da sto duze izdrze u šikari jeduci korjenje i tusirajuci se na buri i topeci snijeg za piće xD

Umjesto da posvete zivot stvaranju obitelji i vlastitog zivota u prirodi na selu. Gdje su ljudi samostalni, ali nisu sami , niti moraju u grmlju traziti divlje bobice i trave. Da ne pricamo o higijeni, i edukaciji.... To je sve lijepo uciti kako da covjek ostane ziv ako zaglavi u divljini i sam sam jedno vrijeme bio jako lud za tim, i jesam i sad. Ali mislim da bi morali pripaziti kao pojedinci da nam se taj hobi ne pretvori u idolopoklonstvo i show off! Posto smatram da je pravo umijece prezivljavanja ono u vlastitom domu, i sa toleriranjem našeg brata covjeka, kao i odgajanje djece. To je mnogo vece frajerstvo i umijece nego trcanje sa K-barom i kompasom i strašiti srne po sumarku Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 A sto se tice bjezanja, sakrivanja... bunkera, i doomsday scenarija.... svako od nas moze provjeriti cinjenice koje vode do zakljucka da nema mjesta kamo ce se ijedan covjek moci sakriti od konacnog pitanja... kojoj strani daje svoje povjerenje...
PravedniRaketniJež
PravedniRaketniJež
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 38
Lokacija : Istra
Datum registracije : 24.10.2011

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by Marko 24.10.11 10:20



Nego sa stavkom 2 se slažem, Icke je po meni kralj gluposti, prije bi danikenove price popusil nego njegove, i opcenito nisam pobornik nju ejđa, raznoraznih internet katarzi, teorija zavjera, paranoičnosti etc. Ljudi imaju problema s jednostavnim življenjem pa si dodatno kompliciraju zivot. Baš su mi danas masoni svu mrkvu počupali s vrta, kaaaaaj da raaadim??? Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 166116

Ja sam na forumu jer se pricalo da bude neke rakije i mesine tu i tam, pa evo vec dvije godine pa niko ništ ne nudi.
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by Target 24.10.11 10:23

Gazda Target je prebacio na pravo mjesto... Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 69343
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by Marko 24.10.11 10:26

Thank you master!
Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Gollum-wedding

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 350615

Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by Koaksijalac 24.10.11 10:28

Ovaj manifest je isto toliko nepotreban kao i tzv. huskaci protiv kojih je napisan.
Ne znam sto je bila poanta ali procitao sam hrpu nepovezanih metafizickih crtica.

Zivi i pusti druge da zive.
Svatko ima pravo na svoj nacin traziti vezu sa prirodom ili cime god.

Koaksijalac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 243
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.03.2011

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by PravedniRaketniJež 24.10.11 12:01

Poanta je ukratko bila da se covjek nema gdje sakriti od moralnog pitanja koje ga progoni i koje ce ga naci cak i u sumi i na planini i u new age bunkeru Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 I to da bobice i vjeverice ne othranjuju potomke Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 I da je najvece bogatstvo drugi covjek s kojim moze zivjet i djelit resurse .... no kada slusamo Darwiniste.. postajemo veoma lako vuk svome drugu, te je on primoran bjezati u brda..... kada neko izmisli rasne teorije, i mase u njih povjeruju jer vecina njih nije citala oca genetike Gregora Mendela ( cije knjige su bile spaljivane u doba nacizma i staljinizma) Zato jer sama genetika dokazuje ne samo da je covjek stvoren a ne nasto od svemirske petarde Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 Nego i postoje detaljni dijagrami koje i malo dijete razumije na koji nacin su nastale sve boje koze i sve krvne grupe kombiniranjem genotipa od pocetnog para ljudi xD za dodatne reference guglajte "Genetika - dr Branislav Mihajlović i dr Milan Kojić (1/7)" Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870
PravedniRaketniJež
PravedniRaketniJež
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 38
Lokacija : Istra
Datum registracije : 24.10.2011

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by Target 24.10.11 12:09

PravedniRaketniJež ajde malo uspori sa pametovanjem o genetici, darwinizmu i ostalim teorijama!

Nebi bilo loše ni da se prvo predstaviš u rubrici koja je tome namijenjena https://survival.aforumfree.com/f1-dobrodosao
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by PravedniRaketniJež 24.10.11 12:13

Wow 5 posta i vec sam ispo omrazen iako mi to nije bila namjera Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 .. ok .. isprike!... i to je bilo ajmo rec u svrhu upoznavanja... i jedno odvelo k drugom i... xD
PravedniRaketniJež
PravedniRaketniJež
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 38
Lokacija : Istra
Datum registracije : 24.10.2011

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by djomla 24.10.11 12:26

PravedniRaketniJež je napisao/la:
protiv istine koja jest znanstveno dokaziva cinjenica o stvaranju, potopu, inteligentnom dizajnu, i nacinu na koji je covjek stvoren da funkcionira a na koji da propada, ako tako sam odabere.

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 747986 Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 747986 Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 747986 Kolega iz koje si ti galaksije izronio?? Daj se prvo informiraj što znači "znanstveno dokaziva činjenica", jer za tebe je očito znanost i članak iz 24 sata pod kategorijom znanost! Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 747986

Ali za Ickea se slažem s tobom da je čovjek otišao prepredaleko sa svojim teorijama..
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by Mije 24.10.11 12:29

Mislim da si ispao "omrazen" jer imas malcice krivi pristup..nisi ni rekao "dobar dan" ljudima i vec pocinjes sa nekim psiholoskim teorijama-ne ides valjda tako i po ulici i odjednom pocnes "poucavati" nekoga kog prvi put vidis o zivotu sa ostalima...
Kao sto ti je Target ljepo napisao prvo bi bio red da se predstavis i vidis kako ostali clanovi disu-a onda mozemo poceti raspravljati o cemu god...
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by . 24.10.11 12:37

PravedniRaketniJež je napisao/la:Upozorenje citateljima;
Ovaj tekst pise PravedniRaketniJez, sto znaci da je moguce da ce nenamjerno
izazvati bijes pojedinaca koji ce krivo razumjeti i prosuditi poruku kroz svoju osobnu
stvorenu predođbu svijeta i njegovog nastanka, zbog njihove vlastite trenutne neinformiranosti o dokazima za djelove mojih tvrdnji u tekstu. Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 Tako za djelove za koje se ne slazete da su se desili ili da su moguci, molim vas civilizirano ih barem zamislite kao znanstvenu fantastiku ako kojim slucajem niste culi za dokaze Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870

Dakle sad kada smo dali upozorenje....


----- Sto to ( po mom misljenju ) ne valja sa prezivljavanjem u prirodi ? ---

Vecina ljudi za koje znam poceli su ze zanimati za teme "prezivljavanja" zbog nekih od sljedecih razloga:

1) Gledali su dovoljno Bear Grillsa ili Lesa Strouda da su ih svijesno ili podsvjesno pozeljeli oponasati.
2) Gledali su previse demoniziranih new age sarlatana popud Dawida Icke-a koji nije nikakav znanstvenik nego bivsi nogometas i nemarni medij koji prenosi poruke sumnjivih entiteta van covjekovog vidljivog svjetlosnog spektra ( 0.4 do 0.7 mikrometara valne duljine). Kojima je poseban cilj inspirirati covjeka na nemoral i huskati ljude protiv istine koja jest znanstveno dokaziva cinjenica o stvaranju, potopu, inteligentnom dizajnu, i nacinu na koji je covjek stvoren da funkcionira a na koji da propada, ako tako sam odabere. Te takva djela neinformirane ljude danasnjice bace u depresiju i egsistencijalna pitanja, postanu prestravljeni one izmisljene katastrofe 2012 ( koja ce na kraju ispasti samo propaganda za legitimiziranje genocida nad onima koji nisu vjernicu u bajku o evoluciji).
Te zbog svega toga pojedinci se pocinju zanimati za prezivljavanje svakakve oblike pripravnosti i "prezivljavanja".

3) Neki od nas se cisto zanimaju za ideju prezivljavanja u prirodi zato jer uzivaju u boravku u prirodi i zele nauciti biti samostalni u tom okruzenju

4) Neki su malo brzi na lukovima i strijelama, zracnim puskama samostrelima i nozevima i idu u prirodu da bi konzumirali sumske stanovnike Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 Po mogucnosti da nemaju lisce i cvijece na sebi nego noge i da trce bijeze i krvare i imaju slasne masne slojeve koje se u covjekovom krvozilnom sustavu pretvaraju u krute naslage dok su ulja biljaka u tekucem stanju i nemaju kolesterola Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870

5) Neki od nas idu u prirodno okruzenje u divljini i zanima ih ne samo prezivljavanje nego i ugodan boravak u prirodi zato jer znaju sto je za covjeka stvoreno u kakvom da ambijentu zivi da bi bio zdrav. Ali ih također zanimaju i mjere zastite od novonastalih posljepotopnih uvjeta na danasnjoj Zemlji... zbog cega je nastala hladnoca, vrucina, plahe zivotinje, predatori otrovne biljke i zivotinje... i mnoge drige opasnosti...

No cilj ove moje poruke... nije bio da se itko osjeti uvrijeđenim... jednostavno neke sam detalje morao reci, da bi se razumjelo odakle neke tvrdnje.

A sad poruka.... ( necete vjerovati bit ce kraca od uvoda :DD
jednostavna je u biti....

Dakle ... kod tog prezivljavanja brzo sam primjetio da mi se ne svidja pretjerano ta ideja da se kod velike vecine autora i avanturista najcesce radi iskljucivo samo o zanimanju za prezivljavanje.... ( najcesce sa sto barbarskijim nozevima i sto masnijim obrokom neke zivotinje, obavezno piromanstvo... ok i sam sam "piroman".... ali... Prezivljavanje cega ? Sudnjeg dana ? crnih helikoptera ? kometa ? one mitske lazi o 2012 ? .. Pa da nije bilo tih new age manipulacija vise od pola ljudi opcenito nebi niti razmisljalo o ovoj temi..... Vjerojatno bi razmisljali o udobnom zivljenju.. a ne prezivljavanju par noci u sumi ili par godina u podzemnom bunkeru. Ono sto hocu reci je... ( ok ovo ce zvucati malo cocky xD... ali

Prezivljavanje je lako! Ono sto je po meni bitnije je znati zivjeti, znati biti covjek i zivjeti sa nasom bracom ljudima ... onda nebismo trebali bjezati u divljinu bilo od nemoralnih manijaka na vlasti koji sluze velikom planu Luconose...

U divljini se ne moze zivjeti udobno, covjek je stvoren da se druzi u svojoj zajednici sa ostalim ljudima... Da proizvodi zdravu organsku hranu i odgaja pametnu i samostalnu djecu. A ne da bjezi od propalog drustva koje je odbilo moralni zakon Dizajnera, i onda pojedinci posvete zivot izmisljanju i ucenju komando metoda da sto duze izdrze u šikari jeduci korjenje i tusirajuci se na buri i topeci snijeg za piće xD

Umjesto da posvete zivot stvaranju obitelji i vlastitog zivota u prirodi na selu. Gdje su ljudi samostalni, ali nisu sami , niti moraju u grmlju traziti divlje bobice i trave. Da ne pricamo o higijeni, i edukaciji.... To je sve lijepo uciti kako da covjek ostane ziv ako zaglavi u divljini i sam sam jedno vrijeme bio jako lud za tim, i jesam i sad. Ali mislim da bi morali pripaziti kao pojedinci da nam se taj hobi ne pretvori u idolopoklonstvo i show off! Posto smatram da je pravo umijece prezivljavanja ono u vlastitom domu, i sa toleriranjem našeg brata covjeka, kao i odgajanje djece. To je mnogo vece frajerstvo i umijece nego trcanje sa K-barom i kompasom i strašiti srne po sumarku Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 A sto se tice bjezanja, sakrivanja... bunkera, i doomsday scenarija.... svako od nas moze provjeriti cinjenice koje vode do zakljucka da nema mjesta kamo ce se ijedan covjek moci sakriti od konacnog pitanja... kojoj strani daje svoje povjerenje...
[b]

uuuuuuuu..prika,jesi zabrij´o!!!!!!!!! evo,mi ,sigurno nemamo inteligencije,naobrazbe niti morala pa trebamo duhovnog vođu i izbavitelja poput tebe!!

.
bomber
bomber

Male
Broj postova : 172
Godine : 54
Datum registracije : 09.10.2011

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by djomla 24.10.11 12:43

Nekako me ne bi čudilo da je ovakav tekst i nastup djelo maloljetnika ili nekog klinca, ali kada osoba od 25 godina piše ovakve splačine, onda je to za zabrinuti se. Nekako sumnjam da je kolega vidio 25. godinu?? Čini mi se da je ovo nekakav nadobudni klinac Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 747986
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by dkclaymore 24.10.11 13:04

Upozorenje citateljima;
Ovaj tekst pise PravedniRaketniJez, sto znaci da je moguce da ce nenamjerno
izazvati bijes pojedinaca koji ce krivo razumjeti i prosuditi poruku kroz svoju osobnu
stvorenu predođbu svijeta i njegovog nastanka, zbog njihove vlastite trenutne neinformiranosti o dokazima za djelove mojih tvrdnji u tekstu. Tako za djelove za koje se ne slazete da su se desili ili da su moguci, molim vas civilizirano ih barem zamislite kao znanstvenu fantastiku ako kojim slucajem niste culi za dokaze

Gospon Pravedni najprvo: Dobar dan!
Predstaviti ću se ja pošto niste našli za shodno vi to napraviti.
Zovem se Damir,pratim ovaj forum oko godinu dana uglavnom sa ciljem usvajanja novih znanja sa tematikom preživljavanja.
Pošto vidim da volite napasti ljude koje ne poznajete neću vam vratiti istom mjerom nego ću vas zamoliti da svoje stavove o prirodi i odnosu na nju iznesete na nekom drugom mjestu, npr. otvorite svoj blog ili tome slično.
Prosil bi vas da ne vrijeđate ljude koji znaju nešto o nečemu već da poslušate, razmislite pa ako vam ne odgovara ono što ste saznali jednostavno napustite ovaj forum ili preformulirajte svoj nastup na neki način koji vas neće dovesti u situaciju da dobivate ovakve odgovore.

Hvala.
dkclaymore
dkclaymore
tipko
tipko

Male
Broj postova : 59
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.10.2010

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by PravedniRaketniJež 24.10.11 13:13

Ja sam mislio da je ovdje za promjenu tema bushcraft a ne klasicno bjesno licemjerje kao i na svakom drugom chatu i forumu kamo se nadje nekolicina koja nije cula za Creation science... pa se imaju potrebe vrijedjati zbog vlastitih stavova oblikovanih Zeitgeistom i tome slicnim tvorevinama za koje su cak i mnogi ateisticki povjesnicari potpisali da su njihove povjesne tvrdnje neistinite xD ... Ne zelim ispasti nikome duhovni vodja ali red bi bilo da se zna i provjeri da recimo za Isusa ima 4.2 puta vise povjesnih spisa nego za Cezara i Aleksandra Velikog Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 ... pogotovo iz doba cara Tiberija kada su ga svi mrzili ali niko nije mogao tvrditi da nije postojao... kao sto to tvrde danas kada ga se niko ne sjeca iz prve ruke... da ne pricamo o tome kako i ti isti ateisticki povjesnicari takodjer potvrdjuju da su one price sa copycat bozanstvima Isis, Mythra, i ostali da su izmisljeni tek 100 do 200 godina nakon njegovog zivota .. a ne prije! Kao i da nemaju nikakvih slicnosti s njim u originalnim tekstovima o tim bozanstvima.. sto sam se i sam uvjerio provjerivsi ih Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 samo informiram... i... naglasio bih da to nije tema ovog foruma Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 Tako da ako namjeravate vec vrijedjati.. sto meni nimalo ne smeta... barem se prvo informirajte u sto to vjerujete i tko vam je reko kakve informacije Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 poznato je da Zeitgeist prezvakava na pinki nacin u pozitivnom smislu.. od rijeci do rijeci djela od masona M.P.Hall, Alice Baley, Helena Blavatsky itd... no kao sto rekoh ovo nije tema ovog foruma xD....
PravedniRaketniJež
PravedniRaketniJež
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 38
Lokacija : Istra
Datum registracije : 24.10.2011

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by PravedniRaketniJež 24.10.11 13:16

Ali dobrto evo bit cu miran haha ^^
PravedniRaketniJež
PravedniRaketniJež
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 38
Lokacija : Istra
Datum registracije : 24.10.2011

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by neven 24.10.11 13:29

Čitam sve ovo i onako razmišljam, kupio sam nekakvu kućicu na selu sa malo okučnice, istina
bogu iza nogu ali ipak ima ljudi pa bum tamo preživljavao. Shodno tome molim sve koji znaju što
je život na selu da mi malo pripomognu u samoj adaptaciji što se tiče okoline.Drugo dobro bi došla
kakva pripomoč u građevnom i inom materjalu da si sredim ranč.
(Šala mala)
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by Igsy 24.10.11 13:33

Gle kolega, s takvim pristupom da si nas ti ovamo došao nešto naučiti i komunicirati sa svojim istomišljenicima, a pritom ne i naučiti nešto od nas. Možeš se odmah pokupit s ovog foruma.

"Ono sto je po meni bitnije je znati zivjeti, znati biti covjek i zivjeti sa nasom bracom ljudima"

Slažem se, no nije li jedna od osnovnijih ljudskih navika i manira lijepog kulturnog ponašanja prvo se predstaviti kada upoznaješ nove ljude, a pogotovo kad im iz vedra nema počneš propovijedati o svojim teorijama...
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by Marko 24.10.11 13:35

Neznam kam ovo vodi, al sve mi se cini da bu tema na kraju zakljucana, imam osjecaj da me navecer čeka šou.

Pravedni ježu nitko nema ništ protiv tvojeg mišljenja, nego protiv nacina na koji si ga prezentiral. Doslovno ga namećeš i namjerno/nenamjerno, neznam, si ispljuval sva druga uvjerenja forumaša. To tvoje je istina a ostali su .... da ne velim kaj.
Isto tak ja neznam zakaj vi prosvjetljeni mislite da imate neke neznam kakve informacije i da smo mi dudeki koji su zatrovani medijima, cajtgajstom kojeg spominješ i kaj? Nemam ni blizu mišljenje oko tih stvari ko i ti, ali nit ne vjerujem cajtgajstu. Nakon ovakvih ispada cini mi se da je totalno obrnuto, možda tebi fali informacija? S jednom stvari se još slažem, a to je Icke, lik je lud.

i za kraj, pokaži malo poštovanja prema ostalima.
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by Migach 24.10.11 13:45

Kak veli i ostali članovi foruma, nemreš samo dojti i nametnuti se tak, imaš svoje mišljenje i to je okej, ali imaju ga i ostali.
I kak veli Marko, nisu baš na ovom forumu dudeki tak da ipak malo poštovanja i reda bi trebalo biti.
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by nix1909 24.10.11 13:52

Rijetko bi reagirao al ovdje moram..moj dobronamjerni savjet za ovog cudnog jeza je da napustis ovaj forum i negdje drugdje propovjedas ovo o cem pises i da si pokusas nac istomisljenike..pa dalje uzivaj u svojim brijama i u svojem zivotu a nas ovdje na ovom forumu pusti na miru. Iskreno~ne trebas mi takav tu!! Tu ima super ljudi a ti nisi taj vjeruj mi!
nix1909
nix1909
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 43
Lokacija : ZG
Datum registracije : 25.08.2011

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by mama jele 24.10.11 14:02

ma koja glupost,zeitgeist ili ne,u gotovo svemu oko sebe možeš naučiti nešto(o ljudima,psihologiji ljudi,ako ništa drugo možeš naučiti poštovati tuđe mišljenje),pravedni ježu možda bi baš mogao malo u prirodu opustiti se.dođeš na forum o prirodi (i preživljavanju u prirodi,pa šta,neka znamo preživjeti i u gradu i šumetini) i o pričaš da to sve nema smisla..mislim da si promašio forum.
ma tak je marko,zaključaj temu jer ovo nema smisla
mama jele
mama jele
tipko
tipko

Female
Broj postova : 84
Godine : 43
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 12.10.2011

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by PravedniRaketniJež 24.10.11 14:16

Pa sta je ovo samo sam odgovarao na pitanja Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870

Nigdje u definiciji odgovora ne stoji da se mora svima svidjeti xD

pa znam ja i druge teme ali nisam mislio da cu ovako uzburkati ljude... ocito to ima svoje zasto.. di ima dima ima i vatre ocito imaju ljudi dileme pa su bjesni malo ... ali evo obecavam sutim o potopu... i vjecnosti i... xD


zna neko radit vege pizzu ? Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870
PravedniRaketniJež
PravedniRaketniJež
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 38
Lokacija : Istra
Datum registracije : 24.10.2011

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by mariobab 24.10.11 14:17

PravedniRaketniJež je napisao/la:Ja sam mislio da je ovdje za promjenu tema bushcraft ....

...pa bi bilo lijepo da se onda držiš teme.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by PravedniRaketniJež 24.10.11 14:22

ajme pa nisam rekao da prezivljavanje nema smisla! :OOO
Samo da se po mom misljenju kako primjetih ponekad previse upotrebljava rijec prezivljavanje ( pogotovo u kontekstu nosenja punog ruksaka high tech opreme sa sobom!),

Pa covjek je napravljen da bude sposoban za zivljenje, a kad muu to bas ne uspijeva onda se navi opcijom prezivljavanja.... .. ali i naravno i zbog rekreacije i testiranja samog sebe takodjer.. pa dajte nisam mislio nista lose xD

Valjda mi mozete oprpstit sto mi rijec prezivljavanje malo mrska.. nekako sam tip kojem je draze osmisljavat nacine udobnog boravka u prirodi, kao doma... sa izazovomm nula opreme xD.. ili eventualno samo noz i cuturica xD

pa dajte totalno ste me krivo shvatili xD
PravedniRaketniJež
PravedniRaketniJež
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 38
Lokacija : Istra
Datum registracije : 24.10.2011

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by Target 24.10.11 15:13

Počni se držati teme foruma ili slijedi ban
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by kengur32 24.10.11 16:09

hm! pa da onda više nejdemo u prirodu ili....?
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by PravedniRaketniJež 24.10.11 16:11

Nije mi jasno sto sam sad fulo u ovom postu ali dobro -.-

PravedniRaketniJež
PravedniRaketniJež
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 38
Lokacija : Istra
Datum registracije : 24.10.2011

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by Jolender 24.10.11 16:17

Da ovo nije "Cabala" samo se prošao noževa? Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 747986
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by PravedniRaketniJež 24.10.11 16:19

kengur32 je napisao/la:hm! pa da onda više nejdemo u prirodu ili....?

pise ti citiram " ali i naravno i zbog rekreacije i testiranja samog sebe takodjer.. "
dakle nije ti zabranjeno ic :DD samo sam valjda htio rec da mi je malo smjesno nazvat prezivljavanjem kad neko cjelu kucu i najmodernije alate i kuhala ponese sa sobom Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... 368870 reko sam da je u mom umu pojam prezivljavanja kad odes samo sa odjecom na sebi pa se snađi xD

( nadam se da je ovaj post unutar mogucih dozvoljenih opcija tematike xD
nisam imo namjeru da nebude... O.O
PravedniRaketniJež
PravedniRaketniJež
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 38
Lokacija : Istra
Datum registracije : 24.10.2011

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by kengur32 24.10.11 16:21

a tak..... ok, meni bitno da i dalje smijem u šumu, a kak će se taj moj stil nazvati zaboli me!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi... Empty Re: Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.