FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Elvis has left the building.....

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
PravedniRaketniJež
zelembara
zelembara

Broj postova : 46
Datum registracije : 24.10.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   25.10.11 1:39

Pa da ona fotka ubojstva bin ladena je zapravi skrinshot iz filma Pad crnog jasttreba,okrenuta naopacke u zrcalu, fotomontirana Bin Ladenova faca i ofarbano u zeleno ko fol night vision
[Vrh] Go down
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 638
Godine : 37
Datum registracije : 09.02.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   25.10.11 3:32

toliko se o ovome da napisati i stvarno mi se ne da pa evo ukratko

nije istina sve sto je na dnevniku...
[Vrh] Go down
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 476
Godine : 31
Datum registracije : 09.12.2010

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   25.10.11 19:05

Odakle sad od jedan put takvi brizni osjecaji prema Libijcima , a ima jos
nazalost ,dosta drugih naroda koji pate puno vise od njih ?

Mi naftu kupujemo na Mediteranskom trzistu , tako da nam ovakvo stanje
nikako ne odgovara - citaj poskupjet ce- .
[Vrh] Go down
SelinaKyle69
bomber
bomber

Female
Broj postova : 171
Godine : 29
Datum registracije : 23.10.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   25.10.11 21:47

sinke je napisao/la:

Svaka čast za odličan video, praktički je pokriveno sve šta sam gore napisala. Green Book nažalost nisam u cjelosti pročitala.

@robert - kakvi brižni osjećaji? Mislim da većeina odgovora ovdje smatra da su si Libijci tj pobunjenici napravili medvjeđu uslugu rušenjem Gadafijevog režima. A ako sam te nekim slučajem krivo shvatila glede te izjave, čisto jedno općenito pitanje - zar bi zbog vlastitog ekonomskog profita (a i to je kriva riječ jer mi profita nemamo) trebalo ostati hladan na patnju dijela nacije?
[Vrh] Go down
http://www.beeradvocate.com
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 638
Datum registracije : 09.02.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   26.10.11 2:14

robert je napisao/la:

Moji "brizni osjecaji" idu svim ljudima koji pate zbog tudje pohlepe
[Vrh] Go down
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 785
Godine : 50
Datum registracije : 09.03.2010

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   26.10.11 9:42

robert je napisao/la:

I nije to neka velika razlika između onoga što se sada dešava njima i onoga što se desilo nama.
i
Onoga što se sada dešava nama i onoga što će se desiti njima.

I nafta ni sve ostalo neće poskupjeti radi Libijaca i nebi sigurno zbog Gadafija da je poživio nego radi zapadnih špekulanata koji žele cijeli svjet da imaju pod sobom.
Nije problem ni to što nešto žele nego je problem što to polako ostvaruju na krajnje ljigav i nepošten način.
A najzanimljiviji je i način kako medijskim kampanjama za nešto što je bijelo se da lako ljude uvjeriti da je crno i obratno.

Evo Gadafijeva oporuka koja je objavljana a možda netko nađe (ako se potrudi) i tu tračaka istine:

Danas je objavljena oporuka Moamera Gaddafija u kojoj se on obraća libijskom narodu. Oporuka je datirana 9. aprila 2011. godine, a napisana je u Tripoliju. Potpisana je sa Muamer el Gadafi, vođa revolucije.

Oporuku prenosimo u cjelosti:

"U ime Allaha, blagotvornog i milosrdnog!

Već 40 godina, ili je možda prošlo i više od toga? Ne sjećam se više - činio sam sve što sam mogao da bi ljudima dao kuće, bolnice, škole. Kad su bili gladni davao sam im hranu. Čak sam i u Benghaziju pustinju pretvorio u žitnicu. Usprotivio sam se i preživio napade onog kauboja Reagana. Kada je ubio moju usvojenu sirotu kćer želio je ubiti mene. Umjesto mene ubio je to siroto dijete. Pomagao sam svojoj braći i sestrama u Africi novčanim potporama za Afričku Uniju, činio sam sve što je bilo u mojoj moći da ljudi razumiju koncept demokracije u kojoj narodni odbori upravljaju našom zemljom.

Ali ni to nije nikada bilo dovoljno - kao što su mi mnogi rekli, čak i ljudi sa kućama od 10 soba, novim ormarima i namještajem, nisu nikad bili zadovoljni. U svojoj sebičnosti uvijek su željeli više. Pa bi Amerikancima i drugim posjetiteljima pričali da im je potrebna "demokratija" i "sloboda", ni u jednom trenutku shvaćajući da pričaju o sustavu u kojem se ljudi kolju, u kojem najveće pseto ždere sve ostale psiće - no oni su i dalje ostajali ošamućeni i zavedeni s te dvije riječi ne shvaćajući kako u Americi nema besplatnih lijekova, da u "slobodi" i u "demokratiji" nema besplatnih bolnica niti podjele besplatnih stanova. Nema čak ni besplatnog obrazovanja, pa ni besplatne hrane osim kada ljudi moraju prositi ili stajati u dugim redovima da bi dobili zdjelicu supe. Bez obzira što ja radio nekima nikada nije bilo dosta, ali drugi, ti drugi su znali da sam ja sin Gamala Abdela Nassera jedinog istinskog Arapskog i Muslimanskog vođe kojeg smo imali još od vremena Salaha al Dina, čovjeka koji je za svoj narod uzeo pa mu darovao Sueski kanal. Tako sam i ja, za svoj narod uzeo i narodu darovao cijelu Libiju. Nasserovim stopama koje sam pokušao slijediti kako bi svoj narod sačuvao od kolonijalne dominacije - od lopova koji su nas željeli opljačkati.

Danas, ja sam cilj napada najsnažnijeg saveza u vojnoj historiji, moj mali afrički sin, Obama, želi me ubiti kako bi oduzeo slobodu našoj zemlji, kako bi nam ukrao naše besplatne stanove, naše besplatne lijekove, naše besplatno obrazovanje i zamijenio ih američkim lopovlukom koji se naziva "kapitalizam". No svi mi u trećem svijetu znamo što "kapitalizam" zapravo znači. To znači da korporacije upravljaju svijetom a narod trpi i stenje. To također znači da za mene više nema izbora, da se "kapitalizmu" moram suprotstaviti i da ću na tom putu, ako Allah to poželi, morati i umrijeti. Želim da svi znate koji je to put: To je onaj isti put kojim smo zajedno kročili, koji je našu zemlju učinio bogatom, donio joj poljoprivredna zemljišta tamo gdje je nekad bila pustinja, to je put koji nam je dao hranu i zdravlje i čak nam omogućio da u ovoj našoj Libijskoj Džamahiriji zaposlimo našu afričku i arapsku braću i sestre.

Ja ne želim umrijeti, ali ako se to dogodi u nastojanju da spasim našu zemlju i moj narod, mnoge hiljade vas koji ste svi moja djeca, onda neka tako bude.

Neka ova oporuka koju pišem bude moja, možda zadnja, poruka svijetu - poruka čovjeka koji se usudio suprotstaviti križarskim napadima NATO saveza, koji se drznuo suprotstaviti okrutnosti i izdaji, koji se usprotivio Zapadu i njegovim kolonijalnim apetitima i neka se upamti da sam sa svojom afričkom braćom, sa svojom istinskom Arapskom i Muslimanskom braćom bio svjetlo. Dok su drugi gradili dvorce ja sam živio u skromnoj kući i u šatoru, u kojima nikada nisam zaboravio djetinjstvo i mladost provedene u Sirtu. Neka se upamti da nikada nisam uludo trošio nacionalno bogatstvo i da sam poput Salaha al Dina koji je osvojio Jeruzalem na čast Islama, za sebe uzeo jako malo.

Na Zapadu neki me zovu poremećenim i luđakom, no i oni znaju istinu ali nastavljaju sa lažima. Oni znaju da je naša zemlja suverena, nezavisna i slobodna i da nije pod kolonijalnom podčinjenošću. Oni također znaju da su moja vizija i moj put jasni mome narodu i da ću se do zadnjega uzdaha boriti da bi svi mi i naša Libija ostali slobodni.

Neka nam Allah svemogući pomogne da mu ostanemo vjerni i slobodni. Bog je velik!"
[Vrh] Go down
Spuzva Bob
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 36
Datum registracije : 13.05.2010

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   26.10.11 11:44

Evo, možda ste već vidjeli ovu stranicu, nešto drugačije od mainstream medija...
http://www.mathaba.net/news/libya/
[Vrh] Go down
SelinaKyle69
bomber
bomber

Female

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   26.10.11 17:55

Jolender je napisao/la:

Danas je objavljena oporuka Moamera Gaddafija u kojoj se on obraća libijskom narodu. Oporuka je datirana 9. aprila 2011. godine, a napisana je u Tripoliju. Potpisana je sa Muamer el Gadafi, vođa revolucije.

da ne quotam cijeli sadržaj, :thumbs-up:
[Vrh] Go down
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 476
Godine : 31
Datum registracije : 09.12.2010

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   26.10.11 18:51

SelinaKyle69 je napisao/la:
sinke je napisao/la:

Svaka čast za odličan video, praktički je pokriveno sve šta sam gore napisala. Green Book nažalost nisam u cjelosti pročitala.

@robert - kakvi brižni osjećaji? Mislim da većeina odgovora ovdje smatra da su si Libijci tj pobunjenici napravili medvjeđu uslugu rušenjem Gadafijevog režima. A ako sam te nekim slučajem krivo shvatila glede te izjave, čisto jedno općenito pitanje - zar bi zbog vlastitog ekonomskog profita (a i to je kriva riječ jer mi profita nemamo) trebalo ostati hladan na patnju dijela nacije?

Selina . . . . ,

tko kaze da su pobunjenici srusili Gadafija ?
Ja ne .
Profit , pa normalno da nece narod zardivati na nafti - gdje to narod uopce
zaraduje neke ozbiljne novce?
[Vrh] Go down
SelinaKyle69
bomber
bomber

Female

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   26.10.11 19:27

Mislila sam na pobunjenike kao direktne izvršitelje, pisala sam u žurbi pa nisam lijepo objasnila. A i ako sam te krivo shvatila, pokrila sam u svom postu tu mogućnost *pogledaj post neda mi se quotat opet* xD

Ovaj dio sa profitom - ti si započeo priču oko kupnje nafte i poskupljenja, ja nisam uopće ulazila u tematiku di narod zarađuje ozbiljne novce niti sam ičime implicirala da narod zarađuje na nafti per se. Moje pitanje je bilo upućeno na tvoju izjavu o brižnim ojećajima za Libijce i patnju naroda. Bez da opet započinjem, Jolanderov odgovor je u biti ono šta mislim, da se ne ponavljamo.
[Vrh] Go down
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1574
Godine : 41
Datum registracije : 08.06.2009

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   05.11.11 0:05

lijepo rečeno, zar ne

http://www.glas-slavonije.hr/kolumnist.asp?rid=3188&page=1&id=21
[Vrh] Go down
SelinaKyle69
bomber
bomber

Female

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   05.11.11 14:53

anita tonka je napisao/la:
lijepo rečeno, zar ne

http://www.glas-slavonije.hr/kolumnist.asp?rid=3188&page=1&id=21

"U davnim vremenima barbare i lopove su pribijali na križ. Danas barbari i lopovi nose križ oko vrata. U ove dvije cinične rečenice Mazzini je sažeo civilizacijski i humani napredak koji zorno isijava iz libijske "antidiktatorske revolucije"."

"Europske vrijednosti na kojima počiva EU u temelju imaju jednu jedinu, zakon jačega. I osnova EU ideologije je barbarska, brisanje granica, rabota kojoj se samo barbari mogu radovati. U svom dvorištu rade je nježno, u Africi, na Mediteranu, bombama, korupcijom, ubojstvima. I onda ta međunarodna barbarska zajednica u Haagu oslobađanje jedne malene zemlje okvalificira kao udruženi zločinački pothvat, a vlastito barbarstvo i osvajačke ratove s milijunima mrtvih civila kao borbu za demokraciju i ljudska prava. Novi svjetski poredak je novi barbarski poredak. Poredak u kojem se pljačkaša i barbare ne pribija na križ, već barbari nose križ, tj. novu religiju ljudskih prava oko vrata."

'nuff said.

Anita, hvala za link!

[Vrh] Go down
skyrunner
lingua
lingua

Male
Broj postova : 345
Datum registracije : 01.01.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   06.11.11 10:31