FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Elvis has left the building.....

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
dkclaymore
tipko
tipko

Male
Broj postova : 61
Godine : 41
Datum registracije : 31.10.2010

PostajNaslov: Elvis has left the building.....   20.10.11 17:15

Moram se osvrnuti na najnovije vijesti da je navodno Moammar Gadaffy nastradao.
Eto, jedna legenda; za nekoga pozitivna za nekoga negativna napustila ovaj svijet.

Kaj ve z devama koje je stalno vodio okolo sa sobom? Znam da je na sastanku nesvrstanih u ex Yu navodno spavao u šatoru i imao svoje deve za mlijeko.
[Vrh] Go down
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 476
Godine : 31
Datum registracije : 09.12.2010

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   20.10.11 18:44

Nije nastradao nego je likvidiran i neznam kakve to veze ima sa ovim forumom ?
[Vrh] Go down
dkclaymore
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   20.10.11 20:27

Ako moderatori misle da ovaj moj post treba maknuti iz bilo kojih razloga, samo naprijed.

Ima veze sa survivalom jer ce se sada za ljude koji putuju u taj dio svijeta okolnosti i opcije za preživljavanje ponegdje promjeniti. Nije survival samo mahanje kukrijem po šumi.

[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4656
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   20.10.11 22:38

Moderatori ne misle da post treba maknuti jer se nalazi u prikladnoj rubrici koja se zove RELAX.
Carry on.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 751
Godine : 25
Datum registracije : 30.09.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   21.10.11 13:03

..nisam bas u toku sa ovim zbivanjem, al spokoj mu dusi..kakav god bio i on je samo covijek!
[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male
Broj postova : 732
Godine : 22
Datum registracije : 30.03.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   21.10.11 13:17

covijek da....isto kao i ljudsko bice...ali moglo bi se reci da je bio reinkarnacija Staljina
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6519
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   21.10.11 13:18

Ti si ipak vrstan povjesničar koliko čujem

[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   21.10.11 13:20

hahahahha...pa eto...ako ti je Che Guevara drazi neka ti
[Vrh] Go down
glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1248
Godine : 53
Datum registracije : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   21.10.11 13:31

Ne pretjeruj Luft,Gadafi je barem unaprijedio Libiju,OK,zahvaljujući nafti,ali obični građani su imali velike beneficije i sve besplatno.Diktator?Pa drukčije tamo ni ne možeš vladati,baš me zanima nova demokracija koju će uvesti,skoro pa kao kod nas,prvo ushićenje godinu dvije,a onda "privatizacija" tj.pljačka koja traje i danas.Ali to Amerima i ostalim zapadnim kolonistima odgovara,a nafta je opet u igri,Libijci ni ne znaju šta su imali,misle da će im sad biti raj.Isto smo i mi mislili,Hrvatska ko Švicarska,heh.Upamti,demokracija je ok,ali dalje je anarhija,ko je na vlasti mora vladati čvrsto ali pravedno,primjer je Saudijska Arabija.Kod nas da otkriju zlato,platinu,dijamante,raja ne bi imala koristi,samo bi se vrh bogatio još više.
[Vrh] Go down
hankok
spikač
spikač

Female
Broj postova : 524
Datum registracije : 13.12.2010

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   21.10.11 13:53

sad će im bit ko i u Hrvatskoj ,godina blagostanja i sreće pa onda 19 i više jada i bijede
[Vrh] Go down
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1889
Godine : 47
Datum registracije : 12.02.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   21.10.11 15:08

Vrijeme će pokazati stvarno stanje......Malo tko će doći u Libiju zbog demokracije i dobrog srca.Države se mogu kolonizirati i okupirati na puno perfidnije načine.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4656
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   21.10.11 16:50

PJER je napisao/la:
srca.Države se mogu kolonizirati i okupirati na puno perfidnije načine.

Zašto kad je Amerima ovako jeftinije i profitabilnije.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1889
Godine : 47
Datum registracije : 12.02.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   21.10.11 17:20

Trenutno je naftni biznis najprofitabilniji.A sudeći prema klimatskim promjenama uskoro će voda biti bijelo zlato.....
[Vrh] Go down
skyrunner
lingua
lingua

Male
Broj postova : 345
Datum registracije : 01.01.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   21.10.11 17:41

brzo će libijci plakat za pukovnikom...
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2817
Godine : 24
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   21.10.11 20:42

Koliko znam- besplatno studiranje, užasno jeftini prijevozni troškovi, na što, kod nas, odlazi velik dio plaće, računi mali, moderna infrastruktura, turizam i tako to. Zabranjeno je bilo govorenje i političnko djelovanje protiv njega...kod koga nije? Zašto su napali njega, zašto ne Kim Jonga ili Castra? Profil. Mrzim politiku tako da je ovo sve što ću reć.
[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   21.10.11 20:45

hmm...nisam znao za ove beneficije i pogodnosti sto su dobivali...ali ako je tako onda je narod objestan...
[Vrh] Go down
Fesch
tipko
tipko

Male
Broj postova : 83
Godine : 23
Datum registracije : 30.04.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   22.10.11 13:51

Cuo sam da je prosjecna placa Libijca bila 4k dolara sto je ogromna placa. Ne odobravam njegovo ubojstvo niti invaziju na Libiju opcenito.
Deja vu, samo nije Irak i Saddam nego Libija i Gadafi. Amerikanci proizvode gomilu oruzja, i moraju ga negdje potrositi, a zasto ne na naftom bogatu zemlju... :/
[Vrh] Go down
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2632
Godine : 48
Datum registracije : 15.02.2009

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   22.10.11 15:34

Svjetom se širi još jedan uspjeh smaknuća diktatora , propagira se još jedno veliko nasilje ...
dok neka druga strana ove priče govori o časnoj smrti velikog domoljuba ..tu nema pobjede ..tu se rađa samo još veće nasilje..a ko strada ..narod ..
[Vrh] Go down
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 785
Godine : 50
Datum registracije : 09.03.2010

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   22.10.11 16:52

Za ona plemena je trebala čvrsta ruka, hm podsjeti me na nešto.
Pričao sam sa ženama koje su išle dole kao medicinske sestre, ukratko, svi su se jagmili da idu raditi u Libiju radi dobrog honorara i narod je živio dobro. Moj brat je išao u Irak raditi, sve je bilo uređeno, danas?
Sada razjedinjeni su lak plijen za -vukove sa zapada, (privatizacija, strane investicije, itd. ) poenta cijele priče.
[Vrh] Go down
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 785
Godine : 50
Datum registracije : 09.03.2010

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   24.10.11 10:19

Sinoć je na federalnoj TV BiH bila emisija "Paralele" Mladena Marića koja prokazuje jedan presjek stanja u svijetu koji je jako povezan sa preživljavanjem.
Tema posljednje emisije je bila smrt Gadafija.
Izneseno je da je medicinska sestra imala plaću 1000 dol. (libijka) naše koje su išle su zarađivale mnogo više.
Za svako novorođeno dijete obitelj je dobijala 8000dol. Svaki novi bračni par za rješavanje stambenog pitanja 60 hiljada dolara. Studenti koji su studiralli vani stipendiju 2500 dolara. Itd
Struja, voda, školstvo zdravstvo su bili besplatni.

Navodi se kao razlog napada Gadafijeva želja da osnuje afričku valutu (koja bi imala realno pokriće u zlatu koje je on u posljenje vrijeme intenzivno kupovao) da bi smanjio utjecaj špekulanata sa wall street-a itd.

Evo jedna stara emisija na tu temu pa ko ima živaca neka pogleda:
http://www.youtube.com/watch?v=avD8PGTVLgk

kao i verzija zavjere:
http://www.youtube.com/watch?v=jXwMK9ysqYY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=QaB48depEXQ&feature=related
[Vrh] Go down
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 244
Godine : 29
Datum registracije : 15.11.2010

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   24.10.11 11:11

ja mislim da su Libijci sebi uradili medvjeđu uslugu... vidit će sad kad budu trebali svoju naftu kupovati po cijeni koju odrede Francuska i SAD, kad im i zrak poskupi... nažalost mislim da će završiti kao i Irak na bjedi i robovanju drugima.

Gadafi nije zalužio da onako završi pa sve da je bio živi vrag. baš se pitam hoće li Hag istražiti njegovu smrt. koliko je meni jasno iz tog prava čisto kršenje običaja i pravila ratovanja gdje lijepo stoji da se u razoružane ljude ne puca, a ne da ih se još likvidira.
mislim ne razumijem. ako ste ga uhitili, sudite mu i ubijte ga. a ne ustrijeliti kao pseto.. i još mu izložili tjelo da ga svi vide. i svi dnevnici to prenose i niti rječi o kršenju ljudskih prava, o tome kako to nije u redu tako raditi.. čak se pojedinci pred cijelim svijetom hvale kako su ga baš oni ubili.... ma daaaj... gadi mi se na neke ljude...
[Vrh] Go down
SelinaKyle69
bomber
bomber

Female
Broj postova : 171
Datum registracije : 23.10.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   24.10.11 19:14

Ma ajde, sve je to samo rezultat konstatne potebe SADa za profitom. Napali su Afganistan zbog radikalnog islamskog terorizma a Libiju zbog prevelikog liberalizma. U Afganistanu podupiru liberalnu vladu, u Libiji šerijatsku. Libija je napadnuta zbog 15 ubijenih prosvjednika, Sirija nije zbog 2500+. Ubojstva bin Ladena i Gadafija su masterpiece photoshopa.

Prvi potez superliberalne novoosnovane libijske vlade odjednom stremi ka šerijatu - proglašavanje ništetnim vakog zakona koji bi kršio šerijatski je lajt motiv Privremenog Vijeća - dakle vraćanje na poligamiju, zabranu razvoda braka i ostale nazadne oblike obiteljskog prava, bez ulaženja u druge grane prava...

Gadafi jest bio čvrste ruke, ali njegova vladavina ni po čemu nije predstavljala diktaturu per se. Zapadna propaganda je učinila svoje u prikazivanju njegove vladavine kao suvremene okrutne tiranije. Ako uzmemo u obzir sadašnja događanja u Libiji, ja sam stava da je njegova čvrsta ruka bila itekako opravdana: jest da se ona ne može uzeti kao simbol individualne slobode pojedinca, ali s druge strane imamo: besplatno obrazovanje, besplatno stanovanje, besplatno zdravstvo, super jeftini benzin, nepostojanje javnog duga, novčana pomoć mladim bračnim parovima za rješavanje stambenih problema, novčani poklon pri rođenju djece, niska smrtnost novorođenčadi, visoka razina pismenosti, niske ili nikakve kamate na kreditima.. you name it.

Desant na Libiju posljedica je Gadafijeve težnje da afričke i muslimanske države udruženim snagama kao alternativu dolaru i euru stvore novu valutu sa zlatnom podlogom. Središnja banka u narodnom vlasništvu i zlatni dinar su trebali radikalno promijeniti monetarni sustav i osloboditi cijelu Afriku robovanja globalnoj financijskoj eliti koja stoji iza sistema privatnog centralnog bankarstva. Potencijal Gadafijevog plana je vjerojatno dosezao i oslobođenje mnogih zemalja članica NATO saveza od parazitiranja privatnog središnjeg bankarstva na njihovom društvenom bruto proizvodu.
- Libijski javni dug je zbog toga što središnja banka nije za državu stvarala novac u obliku kamatonosnog duga, bio ravan nuli.
- Libija nije bogata samo naftom, i nije neovisna samo u financijskom i energetskom smislu. U Libiji su, u potrazi za naftom, blizu same površine otkrivene enormne količine fosilne vode, koja danas ošrto konkurira cijenom ustaljenim cijenama nafte na svjetskom tržištu.

Kad podvučemo crtu, zaključak je da u Libiju ne stižu neovisnost i sloboda. Jedini način otvarivanja državne suverenosti danas je imanje suverene kontrole nad vlastitim novcem. Umjetna implantacija središnje banke u nacionalno gospodarstvo označava domaćinovu službenu predaju suvereniteta gostu. Privatna središnja banka zatim postaje izvor svih moći i kontrolor unutrašnje i vanjske politike; a nacijai svi njeni resursi od tog trenutka služe gore spomenutom globalnom poretku u vidu isisavanju svih oblika prirodnih resursa i bogatstva proizvedenog vlastitim radom. Naravno da se ti resursi neće koristiti za izgradnju novih infrastruktura. Tužna realnost je da će svaka nova generacija Libijaca Zapadu kroz dugove, kamate i porez plaćati vlastito ropstvo.

A najveća ironija je u tome što je vođa desanta na Libiju i osiromašenja Afrike kao kontinenta Barack Obama, afroamerikanac.

EDIT: Stavila bi link(ove) koji podupiru sve ovo, al nesmijem još 6 dana jer sam novi član. xD

[Vrh] Go down
http://www.beeradvocate.com
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 493
Godine : 51
Datum registracije : 28.09.2010

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   24.10.11 20:29

@SelinaKyle69,

..izuzetno realan tekst .Uvjek je lijepo sresti osobu s stavom kojeg ne nagrđuje masovna medijska histerija .

[Vrh] Go down
SelinaKyle69
bomber
bomber

Female

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   24.10.11 21:30

I did my middle

Zadovoljstvo je moje
[Vrh] Go down
NicPraskaton
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 39
Godine : 27
Datum registracije : 24.10.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   24.10.11 23:15

Vrlo zanimljiv i donekle poučan tekst.
Inače samo preletim sve duže od 5 redova međutim na ovom sam se zadržao.
Ono što bih dodao ide na račun pobunjenika a to je lako se pobuniti, ali nije lako sve ispraviti dakle sada kad je napokon "završena" Gadafi saga. Situacija bi se trebala smiriti i trebao bi nastati raj na zemlji(dakle po njihovom samo je gadafi stajao na putu do dobre i pravedne države), ali po profilima osoba kakve mi se čini da jesu nevjerujem da su ikad proveli više od sat vremena promišljajući što če biti kad Gadafi padne, tko če preuzeti vlast, kako će se kriminal ukrotiti itd. te nevjerujem da će se situacija popraviti, barem ne u dogledno vrijeme i isto tako poučen tekstom selinekyle69 nevjerujem da če ikada shvatiti da su oni najvjerovatnije biti samo pijuni koji bi mogli sada kad je priča gotova i zasmetati "onima gore"....
[Vrh] Go down
http://photogr01.daportfolio.com/
SelinaKyle69
bomber
bomber

Female

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   25.10.11 0:01

@NicPraskaton, upravo tako, lijepo sročeno! Slažem se!
[Vrh] Go down
Migach
guru
guru

Male
Broj postova : 2800
Godine : 26
Datum registracije : 17.10.2010

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   25.10.11 0:13

Tu se slažem sa svima, Libija je imala sve do sad, sad će imati ono što ima i Irak.
Bijedu , kriminal, a sve to očito zato da se zapad obogati?
Ili samo pojedinci, a kamo vodi takvo ponašanje možemo zaključiti i sami.
Ko je sljedeći na redu...pitanje je samo vremena.
[Vrh] Go down
dkclaymore
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   25.10.11 1:14

Sad će svaki koji ima pušku odlučiti da ima prava i ići to utjerati pomoću iste.
Jedan dio populacije želi turski sistem sa slobodnim uživanjem u životu ali kad se dojde doma,stari je vlast i nema mrdanja.
Drugi dio želi šerijat jer su mladi neposlušni i divlji i samo knjiga ima rješenje za to.
Treći dio ne želi nikakvu kontrolu već samo prava da rade što hoće;takvi su u manjini i vjerojatno će biti pregaženi.
Pošto su po naravi prilično "šta-ćeš-ti-meni-govorit-šta-ja-smijem" tipovi, bit će tamo još svega a najmanje dobroga.
Šteta.
[Vrh] Go down
SelinaKyle69
bomber
bomber

Female

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   25.10.11 1:17

dkclaymore je napisao/la:

Pošto su po naravi prilično "šta-ćeš-ti-meni-govorit-šta-ja-smijem" tipovi, bit će tamo još svega a najmanje dobroga.
Šteta.

:Standing ovations:
[Vrh] Go down
PravedniRaketniJež
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 46
Godine : 30
Datum registracije : 24.10.2011

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   25.10.11 1:39

Pa da ona fotka ubojstva bin ladena je zapravi skrinshot iz filma Pad crnog jasttreba,okrenuta naopacke u zrcalu, fotomontirana Bin Ladenova faca i ofarbano u zeleno ko fol night vision
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Elvis has left the building.....   Today at 17:16

[Vrh] Go down

Elvis has left the building.....
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Elvis has left the building.....