FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

jel ima tu penjača/penjačica

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Aries
spikač
spikač

Broj postova : 669
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   08.11.11 14:16

i kad bi još ubacili koju sliku s penjanja...
[Vrh] Go down
mama jele
tipko
tipko

Female
Broj postova : 84
Godine : 36
Datum registracije : 12.10.2011

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   08.11.11 14:35

Aries je napisao/la:
i kad bi još ubacili koju sliku s penjanja...
ja samo imam neke stare fotke to vam neću stavljat,al valjda ću ovaj mjesec po istri na par dana pa ću stavit reportažu.. a možemo se sinke i ja slikat dok smo zajedno na bolderu čisto radi humora da vas malo nasmijemo,al to nisu slike prirode nego dvorane tak da..
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 3151
Godine : 42
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   08.11.11 14:40

još bolje što su fotke iz dvorane, bar za nas laike koji se nisu okušali a željeli bi
[Vrh] Go down
mama jele
tipko
tipko

Female
Broj postova : 84
Godine : 36
Datum registracije : 12.10.2011

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   08.11.11 14:46

aj može
bumo se slikali
[Vrh] Go down
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 638
Godine : 37
Datum registracije : 09.02.2011

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   08.11.11 19:47

ma jel.. a gle moje penjanje ti je zasticeno autorskim pravima, moras pitat moje sponzore dal je to u redu da mi se filmici vrte po forumima
[Vrh] Go down
goran.h
bomber
bomber

Male
Broj postova : 116
Godine : 29
Datum registracije : 27.11.2011

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   11.12.11 2:09

Evo da se i ja priključim malo...

Slobodnim penjanjem se bavim od 2008, a 2010. sam završio i Alpinističku školu AO Velebita. Od ocjena na sportskima sam popeo najjače 7a, a u dugom smjeru 6b.

Trenutno sam na nekoj prisilnoj pauzi od penjanja, jer nemam vremena trenirati kako treba i ići vikendom penjati, ali nadam se da se na proljeće vračam u punoj formi (već mjesec dana radim na baznim pripremama snage, pa onda 2-3 mjeseca boldera i štrika na Jankomiru)

Što se tiče penjačica, vidim sinke da si bio pitao... za bolder, iskreno sve je dobro, ako su novi grifovi i hrapave ploče, onda penjačica jako brzo odlazi, pogotovo dok nemaš tehniku i onda više ruješ i stružeš nogama, nego što ih ispravno koristiš

pravilna tehnika nogu je postaviti nogu na neko mjesto i onda je tamo i zadržati i vjerovati u nju, bez struganja, cupkanja, lupkanja itd., ali to zahtjeva određeno iskustvo i tehniku

ja sam koristio stvarno puno penjačica - La Sportiva: Cobra, Miura VS, Testarossa i Five Ten: Anasazi laces i Anasazi velcro i isprobao sam još neke od drugih ljudi i moram priznati da su moji favoriti Five Ten Anasazi.

po meni najbolja guma i po pitanju trenja i izdržljivosti, model mi je relativno udoban, koliko udobna može biti sportska penjačica (ja nosim npr tenisice za trčanje 46 do 46 2/3 zavisno od proizvođača, a penjačice kod La Sportive 43 maksimalno...)

treba procijeniti koje smjerove planiraš penjati i onda prema tome i kupiti penjačice, jer nema smisla kupovati jako savinute modele, koji su namijenjeni penjanju jako agresivnih sportskih previsnih smjerova, ako češ ići penjat u Paklenicu ili negdje drugo na ploče ( a to kod nas penje sigurno 75% penjača)

i da...penjanje na umjetnom bolderu ili bilo kojoj vrsti plastike nema veze puno s penjanjem vani... može služiti kao dobar trening snage i tehnike za penjanje na pravoj stijeni, ali tu prestaju sve sličnosti (pogotovo penjanje na umjetnom boulderu)
[Vrh] Go down
jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 389
Godine : 25
Datum registracije : 23.11.2010

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   13.01.12 23:34

jenny je napisao/la:

Ja sam penjačica :bog:

ima tu još jedan penjač iz Gospića "jratko" ali dečko je sad kratak s vremenom pa ne stigne ni na kavu a ne na forum....

evo me nazad... i za kave i za forum
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   Today at 12:53

[Vrh] Go down

jel ima tu penjača/penjačica
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» jel ima tu penjača/penjačica
» Penjanje na drvo