FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

jel ima tu penjača/penjačica

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
mama jele
tipko
tipko

Broj postova : 84
Datum registracije : 12.10.2011

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   14.10.11 12:31

imam sheban zglob, a i fali mi tibialis anterior pa ne mogu drugačije).
fali ti tibialis ant?! ja sam inače fizioterapeut pa mi je to jako zanimljivo.

da,u školi te nauče i čvorove i sve..bolder je ok za vježbanje tehnike,al nema stijene do stijene..
[Vrh] Go down
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 669
Godine : 45
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   14.10.11 12:47

OT: posljedica kompartment sindroma nakon sanacije loma skočnog zgloba.
Nakon odstranjivanja cijele lože TA, djelomično su mi odvojili lateralnu i medijalnu glavu gastrocnemius-a (odvojili je od pete i zarotirali je naprijed da stopalo ima bar malo stabilnosti)... Nisam medicinar, ali čudo jedno kako čovjek nauči izraze kad ga stisne nevolja :-)

Inače, penjanje je super sport i nije toliko teško. I da, absajl je super!!!!
[Vrh] Go down
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2398
Godine : 44
Datum registracije : 21.02.2009

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   14.10.11 12:53

jednom sam absailo na polulađarac i karabiner bez prusika i naletio na sklizav dio stijene, n oga mi je proklizala udario sam bočno u stijenu i pao, sva sreća da je tri metra ispod bio plato od dva metra, prošlo mi je svašta kroz glavu!
mislim ne treba prusik,ali...
šta da je to bilo na pola stijene od neznam koliko metara..............

zanimljivo je bilo, još sam zaboravio reći da me bura okrenula u tom trenutku , a ja skoro 100 kila=)
[Vrh] Go down
http://luketic.robert@gmail.com
jenny
bomber
bomber

Female
Broj postova : 116
Godine : 28
Datum registracije : 08.08.2010

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   14.10.11 12:58

mama jele je napisao/la:
naravno da se u planini penje sa gojzama,šta si skužila da mislim da se ide na vrh od 4000m u penjačicama.likovi su prije penjali stijene koje mi sada u penjačicama penjemo u gojzama.samo to.mislim da ovdje svatko manje više zna za dereze i cepine i kako se penju planine.

no offense, svi to "znaju" ali....

a za tebe vidim da nešto znaš, nije mi bila namjera pametovati!
[Vrh] Go down
jenny
bomber
bomber

Female
Broj postova : 116
Godine : 28
Datum registracije : 08.08.2010

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   14.10.11 13:01

LUKSA je napisao/la:
jednom sam absailo na polulađarac i karabiner bez prusika i naletio na sklizav dio stijene, n oga mi je proklizala udario sam bočno u stijenu i pao, sva sreća da je tri metra ispod bio plato od dva metra, prošlo mi je svašta kroz glavu!

zanimljivo je bilo, još sam zaboravio reći da me bura okrenula u tom trenutku , a ja skoro 100 kila=)

kada se spuštaš na polulađarac obavezno moraš staviti prusik, baš zato da ti se ne dogodi to što se tebi dogodilo....
ista stvar i s osmicom i sa svim spravicama za abseil koje nemaju samokočioni princip (blokiraju pri eventualnom proklizavanju ili padu)
[Vrh] Go down
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2398
Godine : 44
Datum registracije : 21.02.2009

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   14.10.11 13:05

jenny je napisao/la:
LUKSA je napisao/la:

kada se spuštaš na polulađarac obavezno moraš staviti prusik, baš zato da ti se ne dogodi to što se tebi dogodilo....
ista stvar i s osmicom i sa svim spravicama za abseil koje nemaju samokočioni princip (blokiraju pri eventualnom proklizavanju ili padu)

znam , malo sam se igrao!
još je bolje kada se spuštaš samo na ruke!
[Vrh] Go down
http://luketic.robert@gmail.com
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 638
Godine : 37
Datum registracije : 09.02.2011

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   15.10.11 6:14

sa gojzama i opremom je 4 orka izvrsno.ma Luksa se pravi vazan
[Vrh] Go down
sinke
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   15.10.11 6:22

mama jele je napisao/la:
za ovu dvoranu uopće nisam ni čula..fora.a to mi je ful blizu..samo mi nije baš jasno,kaj je to nekakva mješavina privatne i javne dvorane..?kakve kartice,zatvaranje vrata..?to zvuči odlično jer volim privatnost dok se penjem zapravo.daj mi malo objasni kak funkcionira ta dvorana jer mi je tolko blizu da je to predobro

Super je. Meni 5min. od doma platiš 500kn godišnje, 125 4mj., +50kn za karticu, možeš doć kad želiš. Ma super, ja dođem popodne nikog nema... upališ si radio i penji...
[Vrh] Go down
sinke
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   15.10.11 6:31

urbana_gorila je napisao/la:
mama jele je napisao/la:
gle,ak te stvarno zanima,ja ti mogu javiti jednom dok ću ići na bolder na jankomir pa dođi i pridruži se.obično idem ujutro,tamo sam oko pol 11-11 i budem 2 sata jer samo toliko vremena imam,jer imam klinca pa moram juriti doma kuhat ručak i po njega u vrtić..

Može, bio bi jako zahvalan! A ako ideš autom mogla bi me i pokupit jer sam na črnomercu, a koliko sam skužio i ti isto?
Meni isto to vrijeme odgovara jer sam trenutno na bolovanju pa sam slobodan...
Jedino jel se može to penjat bez penjačica?

Pa ja sam ti na črnomercu, ak želiš možeš ovdje doć probat, prvi put je besplatno, možeš u tenisicama
[Vrh] Go down
mama jele
tipko
tipko

Female
Godine : 36

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   15.10.11 8:47

sinke je napisao/la:
mama jele je napisao/la:
za ovu dvoranu uopće nisam ni čula..fora.a to mi je ful blizu..samo mi nije baš jasno,kaj je to nekakva mješavina privatne i javne dvorane..?kakve kartice,zatvaranje vrata..?to zvuči odlično jer volim privatnost dok se penjem zapravo.daj mi malo objasni kak funkcionira ta dvorana jer mi je tolko blizu da je to predobro

Super je. Meni 5min. od doma platiš 500kn godišnje, 125 4mj., +50kn za karticu, možeš doć kad želiš. Ma super, ja dođem popodne nikog nema... upališ si radio i penji...

budem nazvala lika,mislim da je bio neki broj moba na onom linku koji si poslao.čovječe pa mi smo susjedi,samo što sam ja s ove strane pruge,5 min od doma sportova..susjed!!hahaha .i gorila isto nam je tu negdje.eto ekipa penjača sa kvarta..
dečki cijelu zimu vježbanje na bolderu a onda na proljeće akcija i samo žive stijene..samo moramo još koju curu upregnut,ja sad obrađujem jednu frendicu da započne,samo piše diplomski pa sad nema vremena.ak imate neke frendice koje imaju fizičke predispozicije (mišićave i lagane,sitne, sa malim dupetom,haha) dajte ih nagovorite.
[Vrh] Go down
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1574
Godine : 41
Datum registracije : 08.06.2009

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   15.10.11 13:40

ok ja bih rado penjala, nije da ne bi..ALI..imam tu muku u stomku, koja me uništava na visnima, ne bih je nazvala strah, ja je zovem MUKA, MUČNINA..inače mi se javlja u automobilima,( NE U BUSU NI U KAMIONU) u liftovima i na visinama...doslovno umirem...počme u stomku, okrene mi želudac i uzme me cijelu..nekad iz auta izađem jedva živa..isto tako, visine, provalije, liftovi...JEDVA OSTANEM ŽIVA...poznajem strah, ovo je drugačije, nekako mislim kad bih prije penjanja popila tabete za mučninu u vožnji da MUČNINE na visini ne bi ni bilo, al ja mrzim piti lijekove i liječim se uglavnom biljem..
HELP LJUDI; ŠTA MI JE?
kad bih to rješila, pobjedila, ozdravila moj život bi se promjenio, penjala bih, planinarila vrhove, vozila se rado u autu..jel zna mi itko pomoći? neka svjedočanstva?
WHATS WRONG WITH ME???
IS THERE ANY HELP????
[Vrh] Go down
mama jele
tipko
tipko

Female

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   15.10.11 15:01

probaj sa hipnozom
možda dok mi kucnemo prstima počneš i letiti
[Vrh] Go down
rtiduti
bomber
bomber

Male
Broj postova : 150
Godine : 46
Datum registracije : 08.05.2010

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   18.10.11 12:15

urbana_gorila je napisao/la:
Mene ful zanima penjanje i baš bi se htio počet penjat, pa me zanima koja bi bila najosnovnija oprema i gdje početi?

U penjačkom društvu dobit ćeš sve upute. Obavezno kroz tečaj.
Dosta davno, bio sam član AO Rijeka i mogu reć da tečajevi pružaju fantastično iskustvo bilo da si tečajac bilo da si instruktor. Alpinizam nije samo penjanje. Tu spada kretanje u planini, orjentacija, meterologija, a kao element opće naobrazbe poznavanje biljnoga i životinjskog svijeta.
Penjanje je samo dio specifičnih vještina boravka u visokim planinama. Brdski biciklizam, turno skijanje, alpsko skijanje, paragliding, .... sve su to komplementarne aktivnosti.

U zadnje vrijeme dvoransko penjanje sve više dobiva na značaju zbog svoje dostupnosti. No u uzbuđenju i ljepoti ne može se uspoređivat sa penjanjem u stijeni (u stjeni možeš promašit smjer, naić na vodu, snijeg, led, moraš planirat sidrišta osiguranja itd itd.). Najviše adrenalina u penjanju izazvao mi je jedan miš koji je iskočio iz stjene kad sam se primio za jednu ljusku i jedna žaba koja se sakrila iza ruksaka. Što se žabe tiče penjali smo cijeli dan i kad smo došli na bivak već je bio mrak. Bivak je bio u stjeni u jednoj rupi (ispod smjera "Za Gitaru" na Ogulinskom Kleku). Bili smo bez svjetla a šumska žaba bila je na mom ruksaku.

LP
[Vrh] Go down
mama jele
tipko
tipko

Female

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   18.10.11 15:46

Najviše adrenalina u penjanju izazvao mi je jedan miš koji je iskočio iz stjene kad sam se primio za jednu ljusku i jedna žaba koja se sakrila iza ruksaka.

bolje miš nego poskok!

jako lijepo sve objašnjeno..kratko i jasno
[Vrh] Go down
sinke
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   18.10.11 16:33

Koje penjačice koristite ili ste koristili i kolko ste zadovoljni s njima? Ja imam La Sportiva Miura br. 44, inače mi br. noge 45,5, lijevog stopala možda čak 46. Prvih par tjedana mi je bilo malko neugodno, pa sam jedno vrijeme čarapice nosio (ultratanke dogležnjice). Sad je super i super zadovoljan sam njima.
[Vrh] Go down
mama jele
tipko
tipko

Female

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   18.10.11 17:04

moje su rock pillars,ok su,s tim da su svašta prošle super se drže."mora" ti biti malko neugodno,to je tako..i treba se paziti da ostanu čiste..
[Vrh] Go down
sinke
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   18.10.11 17:33

Ja sam razmišljao između Rock Pillars Ozone i L S Miura. Čak su mi ozone bolje pasale za nogu (desnu) al mi je lijeva doslovce umirala.Čim bi stavio 5 sekundi nisam izdržao, i to br. 45 a veći nisu imali. A Miura 44 super. Frendica ima R P Pearl i dobre su joj.
[Vrh] Go down
glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1248
Godine : 53
Datum registracije : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   18.10.11 20:47

rti duti,lijepo se podsjetiti "gitare" u Kleku,ispenjao je davne 99te,i još par smjerova tamo,samo je kršljivo,Paklenica je raj,prvih 2 godine nakon tečaja penjao sam u gojzama,kad sam obul penjačice to je ko nebo i zemlja,za ocjenu više odmah povučeš.Ali i gojze imaju svoje prednosti,frend i ja pentrali smo Belu rampu 3+ u vojničkim čizmama,onak,bez ičega,onda si malo koncrntriraniji,heh.
[Vrh] Go down
mama jele
tipko
tipko

Female

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   20.10.11 19:11

evo drage moje penjačice i penjači i ostali ljubitelji Majke Zemlje..motivacija.nadam se da će vam se svidjeti.ovo je naša draga susjeda slovenka.

http://youtu.be/88Y2dLvpFHQ
[Vrh] Go down
sinke
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   29.10.11 22:49

mama jele je napisao/la:
evo drage moje penjačice i penjači i ostali ljubitelji Majke Zemlje..motivacija.nadam se da će vam se svidjeti.ovo je naša draga susjeda slovenka.

http://youtu.be/88Y2dLvpFHQ

znas da sam ti rekao da sam htjeo ici na deep water ovo ljeto... e bas na ovo mjesto posto ljetujem u blizini i svake godine posjetim kamenjak par puta, a ove godine ko za vraga nikak sredit prijevoz
a kak sam mala penje... skoro ko ja
[Vrh] Go down
mama jele
tipko
tipko

Female

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   30.10.11 10:34

"mala" je profi..al nije tak krakata ko ti
ja isto moram taj deep water isprobat,sve me sram priznat da još nisa,a kao penjačica..a šta ćeš,ne stignem sve u životu sad kak bi htjela,drugi su prioriteti..
[Vrh] Go down
sinke
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   30.10.11 22:50

i jos bosa penje... ti bi isto bosa na deep water
[Vrh] Go down
sinke
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   30.10.11 22:51

al po ovim stijenama, ne znam, misllim da bi ipak penjacice koristio
[Vrh] Go down
mama jele
tipko
tipko

Female

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   31.10.11 10:24

bosa bosa neg šta,pa vidiš i da na bolderu volim bosa malo popenjat...kak ćeš pasti u morsku vodu sa penjačicama,uništit će ti se..
[Vrh] Go down
sinke
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   31.10.11 22:20

to sam i ja pitao posto je sva ekipa koja je penjala koristila penjacice... vele da ih operes s obicnom vodom odmah

[Vrh] Go down
mama jele
tipko
tipko

Female

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   01.11.11 0:05

radije bosa.nek grebe.
[Vrh] Go down
sinke
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   01.11.11 2:11

Ma dosta su mi zuljevi na dlanovima, jos da si tabane razvalim
[Vrh] Go down
sinke
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   08.11.11 1:46

riječi su suvišne
[Vrh] Go down
mama jele
tipko
tipko

Female

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   08.11.11 10:44

jel znaš da je on mrtav.
e i malo je blesavo,samo ti i ja se tu "dopisujemo",brijem da smo već dosadni,bumo o penjanju dok se vidimo na bolderu a ne tu gnjavit ostatak foruma
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 3151
Godine : 42
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   08.11.11 13:17

samo vi nastavite.... ima nas koji prate temu ali smo laici pa nemamo šta pisati
[Vrh] Go down
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 669
Godine : 45
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   08.11.11 14:16

i kad bi još ubacili koju sliku s penjanja...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: jel ima tu penjača/penjačica   Today at 22:46

[Vrh] Go down

jel ima tu penjača/penjačica
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» jel ima tu penjača/penjačica
» Penjanje na drvo