FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

hand made kefir..zrnca koja zdravlje znače

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Mije
spikač
spikač

Broj postova : 751
Datum registracije : 30.09.2011

PostajNaslov: Re: hand made kefir..zrnca koja zdravlje znače   09.10.11 23:48

Ajde stavi koji receptic, taman imam viska gljive pa da probam jos sta osim klasike... =)
[Vrh] Go down
qwertyui
bebač
bebač

Male
Broj postova : 18
Godine : 50
Datum registracije : 29.09.2016

PostajNaslov: Re: hand made kefir..zrnca koja zdravlje znače   02.10.16 18:12

evo mene, s kefirom sam u ljubavi vec 2 godine i sve je za 5, samo par informacija iz prve ruke u vezi kefirnih zrnaca i kefira uopste:

kefir je napitak dobijen fermentacijom mleka sa kefirnim zrncima i kao fermentisana hrana ne podnosi metal, jednom recju metal i fermentisana hrana ne idu zajedno, ima objasnjenja na webu za ti teoriju mali milion
pod 2 kefirna zrnca se ne prodaju nego se dele okolo i daju ljudima, ima ih i koji prodaju ali to je onako malo ne bas simpaticno, ima na fejsu 2 3 grupe koje pokrivaju maltene citav ex-yu region gde se zrnca uredno dele izmedju ljudi. . .

fantasticno je to sto industrija iz razloga skladistenja ne moze izaci na kraj s kefirnim zrncima, kao i nauka uostalom, ovo sto se prodaje u supermarketu pravi se od hmelja i slicno i nema blage veze s kefirom, zatim,

dobar je i zdrav za mali milion stvari tipa probava, imununitet, trigleceridi, holesterol, pa onda extra izvor proteina i kalcija, a sve i da nije po ceni 1 litre mleka dobijes extra ukusan napitak tipa jogurt i slicno,

problem je veliki u mleku, jer ovo sto pijemo od industrije jadno je mleko, tako da ko ima sveze kravlje ili bilo koje drugo (kozje, mljac) mleko moze dobiti u domacinstvu zaista dobru stvarcicu,

ono najbitnije po meni je da se ne moze pokvariti, znaci bukvalno kad gljivice prorade u mleku nakon 24 sata procesa mozes ga drzati 100 godina i nece se pokvariti - pa recimo idealna namirnica za ljude koji briju okolo po divljini,

priprema relativno jednostavna no ipak trazi odredjenu disciplinu i koncetraciju, i naravno, kefir napravljen i procedjen nakon 24 sata ostaviti jos 48 sati izvan frizidera, jer gljivice potamane secer u mleku i ko zna sta jos, inace tarator s krastavcima i cesnjakom u kefiru je mljac, a moze i sir, sve u svemu zajebancija vredna svake sekunde. . .
[Vrh] Go down
http://www.narcisagatic.com/
Tinko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 22
Datum registracije : 18.09.2016

PostajNaslov: Re: hand made kefir..zrnca koja zdravlje znače   05.10.16 0:56

E hvala što si iskopao temu, baš ću se sad malo potruditi da to nabavim
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: hand made kefir..zrnca koja zdravlje znače   Today at 12:51

[Vrh] Go down

hand made kefir..zrnca koja zdravlje znače
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» kuhalo od kartona i svijeće ( uradi sam )
» Handmade džepni sustav za oštrenje noža
» hand made futrola za multitool victorinox
» Definicija/značenje bushcrafta
» Hand drill