FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

+37
BorkoKnives
franciscus
goxxon
zoki208
GAGY
gorky
siga
Luftwaffe
anubija
Zile
brdski
gibo
Šimun
PJER
DoomsdayST
puls
ivo
striderSMF
Mornar
nenad800
negro
ante5555
elf z7
sttomost
Ivn
Mraz
marinko
damjan
LEGION66
zlatko1
ben-66
Igsy
Knife_maniac
minehunter
Fratt
cutlass
Jolender
41 posters

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Jolender 26.09.11 23:07

Krenuo sam u izradu tračne brusilice.

Nosač pogonskog ležaja i osovina pogona je od stare perilice za veš, druga dva ležaja od španera zupčastog ležaja automobilskog motora.
Napravio sam čahure kod tokara za ležajeve, nabio i jako brzo je zgotovio.
Motor je od iskrine ručne cirkularne pile koja mi je u zadnje vrijeme prepravljena služila kao polirka, ima reduktor i potenciometar i sasvim zadovoljava.
Širina trake je max. 8cm a dužina može od 100 - 110cm.

Problem mi stvara prenos od motora do pogona koji sam sfušerio sa cjevastim ključevima koji nisu naravno u balansu i rade velike vibracije.
Drugi problem je nosač ležaja kojim španujem traku, kada ga malo pomjerim traka spada na jednu stranu a kada ga opet malo mrdnem spada na drugu.

Prvi problem ču pokušati riješiti sa nekim gumigelingom na prenosu.
Drugi sa ojačanjem nosača španera jer mora biti uvijek idealno paralelan sa ostalim ležajevima.

Uspio sam sam uspješno poljepiti traku, treba samo skinuti zrnca (brušenjem) nakoso izrezati i na vruće pod presom zaljepiti. Drži dobro.

Evo fotografije, svi prijedlozi za rješenje problema su dobrodošli.

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  230920111515Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  240920111521Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  250920111537Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  250920111538Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  240920111525Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  240920111524


Zadnja promjena: Jolender; 22.10.11 16:34; ukupno mijenjano 1 put.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by cutlass 26.09.11 23:21

hahah, trenutno su u izradi 3 tracne, mislim troje forumasa radi na istim projektima(samo sta ja znam),, da nije neka zaraza??!

evo ja svoju zavrsio prije par dana.. radi ko zmaj, al ja sam isao na KMG belt grinder varijantu...

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  1005012f



Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  1004841



ako trebas kakvu pomoc javi... Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  393492
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Fratt 26.09.11 23:25

I meni doma čeka rashodovana Končar kombinirka da se primim posla...tračna je wet dream svakog knife zanatlije. Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  368870
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by cutlass 26.09.11 23:30

je,u pravu si..
a toliko olaksa posao da je neusporedivo...

evo ja jucer za sat i nesto sitno nabrusio SHARK-a i ova dva lovelessa

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  1005015y



a od prije ljeta mi stoje i cekaju...
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by minehunter 26.09.11 23:33

Hehehe odlicno decki valjda nije zaraza Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  368870 i sam sam imao slicnih problema nedavno samo sto je meni bila potrebna sa dva valjka za taperiranje lamela,, ovo vase mi super izgleda ,, cutlass kakvo je stanje sa trakom dali pada ? ,, ja sam imao dosta problema s padanjem trake pogotovo kod brusenja kad nije jednak pritisak na cijelu sirinu trake ili je malo ukoso,, ja koristim original boshove trake i svejedno se malo neravnomjerno istegnu i opet padaju pa sam to rijesio postavljanjem granicnika na pogonski valjak i sad sve super sljaka ,, Jolender to ti mozda nebi bilo lose rjesenje,, na pogonski valjak staviti granicnik
minehunter
minehunter
bomber
bomber

Male
Broj postova : 133
Godine : 47
Lokacija : Cibalae
Datum registracije : 20.07.2011

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Knife_maniac 26.09.11 23:34

Ja sam planirao raditi samostojecu prijenosnu ali nema potrebe za time pa cu morati napraviti ovako nesto kao Cutlass.

Jolender, jel tebi traka ide prema GORE ??
Ja sam ovaj "kriz" mislio iskoristiti kao rotacijsku platformu na kojoj se brusi.
sa 3 razlicite velicine kotaca kako bi dobio 3 razlicite platforme.

Ali sam odustao od toga jer se bojim disbalansa zbog tezine "kriza" i komplikacija sa kotacima.
Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by cutlass 26.09.11 23:41

pa mene malo moj grinder zbunjuje..

na granulaciju 100 traka miruje i nikud ne plese, a kad stavim 180 il 240 plese lijevo desno.. to je valjda radi razlicitog materijala .. jedne su od platna jedne od papira..

ja imam trake originalne od SIA- e... 1700x50 mm

ovo sa granicnikom je ok kod finijeg papira , na grubljem ce pojesti materijal ako ti plese stalno...

koliko vidim jolender ima malo posiru traku.. 80mm je malo previse...
ja ovaj tjedan radim veliki kotac na stroj.. sad je lako, stavljam samo promjenjive ruke, zato je taj KMG zakon

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  1004815b

cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by minehunter 26.09.11 23:50

Istina cutlas,, grubi papir pojede granicnik pogotovo ako nije od metala,, ja sam morao staviti metalni i uvjek mora dobro biti naspanovana traka,, ali ovo kod tebe je super izvedeno imas dovoljno prostora da mozes podesavati i spanovati
minehunter
minehunter
bomber
bomber

Male
Broj postova : 133
Godine : 47
Lokacija : Cibalae
Datum registracije : 20.07.2011

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by cutlass 26.09.11 23:52

da, i to moram podesiti kod svake promjene trake.. al to je normalno, posto se lagano traka koja radi , istegne...

al frisko mi je gotov, neki dan pa se privikavam jos... sriktat cu ja njega da me ne ljuti.. Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  150683
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Knife_maniac 27.09.11 0:00

Cutlass jel ti kotac za spananje bacvast ili klasicni valjak ??
Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by cutlass 27.09.11 0:02

ravan, al bacva (tzv.-bombe) dolazi...
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Igsy 27.09.11 0:04

Auuu lijepih strojeva na ovoj temi Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  86830
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Knife_maniac 27.09.11 0:08

mislim da je problem u ravnom valjku.
trebalo bi ga istokariti sa obje strane barem malo.
jer na rucnoj tracnoj su oba kotaca bacvasta, na ovom smecu od peveca je isto kotacic za spananje bacvast....


neka netko iskusniji potvrdi ili demantira moju tezu !


Ajmo ljudi, ima i ovih koji su napravili grndere prije Marije Terezije samo ne rade nista Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986 Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986
Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by cutlass 27.09.11 0:18

@knife- da da , radili su grindere za sminku.. a moj je ganas bio crno siv od metala i garezi Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986

sutra cu razmontirat ovu moju malu tracnu da vidim te bacve Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  368870
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by ben-66 27.09.11 0:53

Evo sad da vam "sminker" nesto kaze !!!!Jeadn od kotaca mora svakako biti kako vi zovete bacvasti jer taj drzi pravac trake i ne da da hoda lijevo desno .Taj moze biti ili pogonski ili spanajuci ,po izboru .
Jole ,ovo tvoje ,bez ljutnje nece piti vode jer ima dosta neuskladenosti pa ti je moj predlog da to razmontiras i pokusas sloziti neki drugi model ( ako nemas ideje ,javi pa ti posaljem link za slike sa grinderima ) .Vibracije su jako zaje,,ane kod ovog stroja i zato se prenos sa motora na osovinu mora napraviti dobro i stabilno a po mogucnosti sa sto manjim razmakom ,cak je onaj sistem sa pogonskim tockom na motoru najbolji.Svida mi se tvoja ideja za izradu tockova od spanera i cahura ,to si svakako ostavi .Jos jedna stvar je bitna ,cini mi se da ti je traka prekratka ,ne bi trebao ici ispod 1500 mm jer se kratke brze trose a i kod rada prenose iskru pa stvore skoro zarvoreni krug te je tesko raditi .
Jos bih te savjetovao da preomjenis motor jer mi se taj sto si rekao da ces staviti cini slab ,bez obzira na potenciometar ,jer motori ispod 1,5 kw su slabi a brzina bi bila dobra 2800 okretaja u minuti jer se sa tim motorima moze lakse stimati brzina protoka trake sto je u stvari jedinica mjere kod protocnih brusilica .Ako ima jos pitanja ,recite ,nadam se da sam nekom i sa ovim pomogao .
Pozdrav "sminker " Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  469245
ben-66
ben-66
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 58
Lokacija : svagdje
Datum registracije : 16.07.2009

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Jolender 27.09.11 8:47

Auuuu, dobrih savjeta, moram na teren pa tipkam kada se vratim ....
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by cutlass 27.09.11 14:05

@ben- hahah ma nisam ja mislio na tebe Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986 Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986
ti si mi puno pomogao savjetima i jolender svakako bi ti preporucio da poslusas bena, ako netko zna to je on!! njegov grider se krasno vrti, imas i filmic pa vidi..
snimio sam i ja kako moj radi al sam nakon 1.45h odustao od skodanja toga preko photobucketa.. ako netko zna kako to ide jednostavnije neka javi pa mogu i pokazati kako rai moj zmaj od 3KS!!
inace meni je pogonski "bacvast"!

@ jole - sretno u izradi i pazi samo da sve bude u istoj liniji , paralelno!
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Jolender 27.09.11 15:19

cutlass@ Vidio sam kod stolara po petnaest centimatara široke trake i vozi ih mašina besprijekorno.

Minehunter@ To sa graničnikom sam razmišljao pošto je ovo prototip i to će biti jedna od solucija, pošto baš nema mnogo materijala da istokarim udubljenje probat ću nabiti neke prstenove s strane.

Knife@ Traka vozi prema dole, samo sam je okretao da vidim da nije do trake (možda te strelice na traci sa slike bune)

ben@ Hvala na iscrpnom odgovoru.
Eto nisam znao da jedan od valjaka mora biti bačvast, danas ću prvo probati od izolir trake napraviti radijus pa isprobati kako se ponaša.
Ima li neko pravilo koliki treba biti radijus da mogu reći tokaru kada budem ispravljao?

Da razmontiram hm, prvo sam mislio kupiti ručnu tračnu, pa sam odlučio praviti sa dva valjka , evo sada je sa tri, šta će na kraju ispasti to ćemo vidjeti Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  42368
Ovaj nosač od veš mašine mi izgleda dobar, robusan i čvrst, motor bi isto zadovoljio jer neću ja to trerati po cijele dane.
Imam kompresor sa dva cilindra koji je u liniji (bez remenica) direktno spojen na motor i radi bez velikih vibracija, spojen je preko neke gume, pa sam mislio .... mogu ponovo variti pa približiti motor... Moguće da bi riješip problem kada bi skroz približio i stavio samo jedno "kardansko vratilo" od malih gedora?
U svakom slučaju mi pošalji neku sliku grindera što imaš.

cultass@ Ja bez problema preko photobucketa uploadam video, samo nemoj pretjerivati sa dužinom videa i prevelikom rezolucijom. Dosta nam desetak sekundi . Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  350615
Sada kada gledam ovaj tvoj dođe mi da poslušam Bena i radim sve nanovo.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Knife_maniac 27.09.11 15:45

Jolender je napisao/la:cutlass@ Vidio sam kod stolara po petnaest centimatara široke trake i vozi ih mašina besprijekorno.

stolarska je drugo.
ona mora biti siroka kako bi se drvo jednako skidalo.
na nozevima je druga prica.
celik je tvrdji od drveta i ne koristi se cijela povrsina za skidanje nego eventualno pola.

na BB forumu sam masu puta procitao da ide 1"sirine (2,5 cm) na 1 konj motora.
znaci idealna traka za motor od 2 konja bi bila 2" (5cm).


Jolender je napisao/la:Knife@ Traka vozi prema dole, samo sam je okretao da vidim da nije do trake (možda te strelice na traci sa slike bune)

da, strelice su me bunile.

Jolender, evo nekih modela sa neta.
Mada je i cutlassov "relativno" jednostavan.
Kada napravi kontakt tocak za hallow i onaj mali za drske imat ce sve sta mu treba za rad, svi alati najednom stroju.


http://www.britishblades.com/forums/showthread.php?75456-My-KMG-Clone-Grinder-Finished-(-almost-)

http://bbs.homeshopmachinist.net/showthread.php?t=40149





Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by zlatko1 27.09.11 16:21

Venac tocka ,mislim bilo kojeg,treba da bude konveksan ili bacvast za oko 1mm.Mislim da je to sasvim dovoljno.Jer ako je za bansek koji tera testeru u redu,onda bi i ovde trebalo da radi(tako bar pise u mom bivsem udzbeniku za stolariju).Mada po meni i veci ne bi bio los ,ali ne preterano.Mozda najvise 2-3mm.I to sa izolir trakom mislim da nebi trebalo da pokusavas .Jer taj konveks treba da je savrsen da bi radio ,jer on drzi traku da neseta levo desno.A izolir mislim da nece.E sada da nabacis sloj nekog,recimo lepka pa da posle to obradis,mislim da bi moglo.Recimo epoksija ili sl.Kod banseka je preporucljivo da se obod tocka presvuce necim.Gumom,ili necim slicnim materijalom.Pa mozda bi i ovde to dobro doslo.Ona bi sprecila proklizavanje(bar teoretski).
zlatko1
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 827
Godine : 42
Lokacija : Zagorica
Datum registracije : 28.10.2010

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by ben-66 27.09.11 19:33

Cutlass ,ma nema frke ,ja samo prihvatio zaje...nciju da temu ucinimo zanimljivijom i pomognemo covjeku da sto lakse sklepa stroj Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  304316.
Jole .vidi ,da ne ispadnem ja neki pametnjakovic ,ali iz iskustva znam da se od svega i svacega ne moze napraviti dobar grinder (vjeruj da sam i ja probao svasta pa nije islo ) nego ti preporucam da postolje i okvir svakako radis od kvadratnih cijevi i to malo robusnije da ublazis vibracije a i lakse dotjeras prave kutove sto je veoma bitno .Cisto sumnjam da ces uspjeti napraviti prenos na pogonski tocak preko kardana a da ne dobijes ogromne vibracije .Vidio sam nekoliko grindera sa pogonom motora od ves masine ali ja ga nebih nekad stavio jer je po meni preslab .Konveksni tocak ,kako je rekao i zlatko 1,je dovoljno da ima pad od barem 1 mm ali je bolje 2-3 mm ,nista ne smeta a bolje drzi .Za pocetak ako ti izolirka bude siroka probaj je srezati skalpero na pola ili stavi traku gume od bicikla sirine par milimetara .Slike ti saljem .
ben-66
ben-66
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 58
Lokacija : svagdje
Datum registracije : 16.07.2009

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Jolender 28.09.11 0:11

Hvala,
malo ću se još -zabavljati sa ovom a onda odlučiti šta ću.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by cutlass 21.10.11 20:56

evo ljudi konacno dam napravio taj famozni kotac.. dugo ga cekam i grunam si kako ga istokariti, postaviti upasati..

problem je jer mora biti 100000% ravan sa ostalim kotacima da traka ne bjezi..

sad je pravi zmaj sa tih mocnih 2.2 kw... naprosto prozdire celik..

a da ne pricam o obradi drva i mikarte ili ostalih sintetskih materijala...

evo par fotki mojeg mocnog ljepotana,

bas sam ponosan na ovaj stroj, u potpunosti je izraden od vlastitih ruku, MADE BY BD, Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986 Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986


Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  1005653l



Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  1005652



Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  1005650h



Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  1005649



Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  1005648u




Eto ... i ako nekoga zanima zasto je zlatan,
nemojte biti u zabludi i misliti da je to neka fancy boja, to je boja za trkace felge od BBS-a... (ducati i agusta motori isto upotrebljavaju)
pa ipak je ovo bila limarska ,mehanicarska i radionica oldtimera..


pozdrav
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Jolender 21.10.11 21:42

Ja se još sa onom zezam, zaključio sam da je nejak onaj motor od ručnog cikulara 800 W, uspori ga i slabo skida materijal. Onda se sjetim one "einhel" mislim da je 250w što su neki uzimali.
Sada stavljam za pogon veliku fleksu 1800W. Nisam je upalio 3 godine pa reko da je iskoristim, he he. Ako se sve ne razleti snimim kratki video i stavim.
Sutra će biti montiranje i :Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Images
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by cutlass 21.10.11 22:29

hahahahah, da da , pravi smo grumfovi..

a sta ces kad nismo ameri, da u zgradi imas trgovinu sa svim mogucim priborima i potrepstinama, i tako svaka druga zgrada...
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Knife_maniac 21.10.11 22:31

Cutlass kako si mogao tako prasnjavu brusilicu slikati ?
Pa covjece, red je da se obrise prasina Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986


jel mi se cini ili je na potoru i druga remenica ?
Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by cutlass 21.10.11 22:46

neznam na kaj mislis, ono skroz na strani je za poliranje bufer..

a remenice dolaze druge, trostupanjske i na osovinu i na motor, tako da ce imat 9 brzina , pa da vidimo ko koga Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986 Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Jolender 22.10.11 8:15

Knife_maniac je napisao/la:Cutlass kako si mogao tako prasnjavu brusilicu slikati ?
Pa covjece, red je da se obrise prasina Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986

ha ha ha, i trebao je za prezentaciju ofarbati točak Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986

Idem pokušati pronaći nekog da mi složi potenciometar za ovu fleksu jer je veliki obrtni moment prilikom starta a i da mogu reguluirati brzinu.
Kako Cutlas napisa nije ovo Amerika, pola ljudi blene kada se nešto traži za ovaj hoby a svi pitaju prvo "šta će tit to" Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  321675
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by LEGION66 22.10.11 13:14

Jolender je napisao/la:
Kako Cutlas napisa nije ovo Amerika, pola ljudi blene kada se nešto traži za ovaj hoby a svi pitaju prvo "šta će tit to" Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  321675 [/quote] Hahaha pa šta će ti to,ti nisi normalan, ja vidio imaš na sajmu, ovoliki nož, pa širi ruke, ima i zube na oštrici, dršku sa kompasom i brus u futroli.
LEGION66
LEGION66
spikač
spikač

Male
Broj postova : 631
Godine : 46
Lokacija : KC
Datum registracije : 21.03.2009

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Knife_maniac 22.10.11 13:41

i dodje pedes kuna !

a imas tamo i onoga starog on ti kuje nehrdjajuce nozeve pa kupi od njega !
i sta ce ti kog vraga taj celik, de idi se drogiraj ko i svi normalni ljudi


Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986 Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986 Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  747986
da mozemo kupiti sve sto nam treba pod nosom nebi bilo ovako zabavno Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  368870
Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica  Empty Re: Tračna brusilica i stubna bušilica-glodalica

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.