FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

+11
Mornar
tonka
Jolender
Igsy
Šimun
Login
Strider
oetzi
Fratt
Ikarus
Mraz
15 posters

Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Mraz 07.09.11 7:32

Postoji li kakva zakonska osnova po kojoj mogu tražiti susjede da utišaju psa koji danonoćno laje jer se već par tjedana nisam normalno naspavao? JRM?

Pas je u zatvorenom boxu sa krovom, odvojenom od kuče 10ak metara, dakle koliko sam upučen u to pas se propisno drži. Iako psa još nisam vidio u šetnji, niti da mu itko od susjeda poklanja imalo pažnje... što je vjerovatno i razlog takvog ponašanja psa, no to nije moj problem.

Daklem crno na bijelo, zakon u pisanom obliku na kojeg se mogu pozvati na policiji te pred susjedima koji su vlasnici psa a prigodno su i policajci. Postoji li to?

Razgovor sa njima nije opcija, probalo- ne djeluje.

EDIT: molim bez savjeta tipa "poduzmi sam nešto" jer ne želim ubiti psa nego ga stišati
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Ikarus 07.09.11 8:25

Nemoj ubit psa, riješi gazde!

Odi im pokazat kako "Big Daddy" odstranjuje udove Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 747986
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Fratt 07.09.11 8:35

Jedino ovdje možeš dobiti neki pravni savjet,sve ostalo je rekla-kazala...


http://www.legalis.hr/modules/newbb/
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Mraz 07.09.11 10:47

E hvala, tak nekaj sam tražio.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by oetzi 07.09.11 10:49

evo primjer u mojem susjedstvu situacija kao tvoja :boks od psa je bio udaljen 7m od prozora susjeda spavača,od mene jedno 17 m(psa ne čujem dobro spavam)susjed je upozorio na lavež vlasnika,koji nije previše davao tome važnosti,i tako jedne lajave noći začuju se pucnji,susjed je bacio dvije petarde da preplaši psa i upozori vlasnike da i on može i zna"lajati"pucati

Ja osobno ne podržavam takav način i pristup rješavanju problema ali susjed je uspio riješiti lavež,najbolje bi bilo raspraviti to sa vlasnikom na lijep način.

ako se radi o pasmini koja je energične naravi i fali joj kretanje ,onda se to odražava na lavež,vjerojatno je riječ o nebrigi jer pas nema gdje ispucati energiju,znači da boravi u skučenom i ograničenom boksu, što nije u redu

ima još jedna mogučnost a to je voda,kada pas po noči laje pošpricaj ga vodom,i ubrzo če shvatiti da taj lavež "nosi kišu" i na taj način če se odučiti od toga,niti taj način mi nije drag radije bi da se pošprica vlasnik koji snosi svu "neodgovornost"prema životinje,nego jadna životinja koja ne razumije što radi,

o kojoj se pasmini radi ,nešto me zanima
oetzi
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 923
Godine : 39
Lokacija : koprivnica
Datum registracije : 25.07.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Strider 07.09.11 10:57

I ja imam primjer, erm, pred par godina su mi kod susjeda bili 5 pasa, 2 velika rota, 3 mala mješanca dobermana i još nečega (dva brata i sestra). Veći psi su se odselili (podstanari), a ostala ova 3 koja su rasla i lajala i plakala jer ih nisu baš često hranili. Pa su susjedi s visokog nebodera znali baciti i koji kamen na krov njihov, kojiput moj, itd itd...Nonstop plakanje. I kako su dobermani jedni od pametnijih pasa skužili su da se mogu okomito penjat po zidu i doć u naš vrt...To je bilo kao divlja svinja, sve su porušili i izrovali. Stoputa su zvali policiju zbog cviljenja i lajanja...Ništa ne mogu, sve po pravilu, psi su bili cijepljeni, "uhranjeni" (a jeli su svoj drek!), čipirani, imali dokumente itd...Od socijalizacije ni s. I onda su ih nekamo odveli, mislim, ne u šinteraj, nego kod nekog drugog nakon jako dugo vremena.

Policija ne može ništa ako ima svu propisnu dokumentaciju i zadovoljavajuće uvjete. Sry Mraze ali ovo zahtjeva redneck style entry- pokucaš vlasniku na vrata s nekom opakom uletnom rečenicom i nečim...utjecajnim (sačma, palica, cigla, piva, roštilj, štogod).
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Mraz 07.09.11 11:08

Nisam 100% siguran ali mislim da je Newfoundland.

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Fratt 07.09.11 11:19

Nabavi jaki reflektor i navečer mu ga okreni prema prozoru gdje spava.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Login 07.09.11 12:17

Mraz nažalost jednostavno pravno protiv ovoga nema načina da se boriš. Policija neće intervenirati na ovo, nemaš na temelju čega ih zvati.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Šimun 07.09.11 12:27

Newfoundlander,oh crapp.Zahebi onda ono s vodom Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 747986
Ja sam imao slični problema,u zgradi sam,i od susjeda pas je non stop lajao i grebao po vratima.Hvala Bogu stari mi je pacijent i pol,susjed je ostao razvaljenih vrata i skoro isprebijan.Pas je poslan na njegovo selo nznm di.

Danas se ništa ne može lijepo riješiti,jedino živcima i agresijom.Jednostavno mu otvori box i pusti ga van nek šiba gdje hoće Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 747986
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by oetzi 07.09.11 12:30

ako si u mogučnosti pošpricaj psa nakon lajanja,neče susjed niti znati,a psu neče biti ništa,,vuk sit,koza živa
oetzi
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 923
Godine : 39
Lokacija : koprivnica
Datum registracije : 25.07.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Šimun 07.09.11 12:31

Samo kaj foundlanderi obožavaju vodu Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 747986
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by oetzi 07.09.11 12:35

svaki pas čuva glavu i uši od vode ,i možeš biti siguran da če i največem kupaču psu smetati ako ga poliješ po glavi,mada sam siguran da ovome psu smeta voda po bilo kojem djelu tijela ,jer ga gazda sigurno nažalost nije počastio nikada kupanjem
oetzi
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 923
Godine : 39
Lokacija : koprivnica
Datum registracije : 25.07.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Šimun 07.09.11 12:38

E sad,samo je problem kako da ga pošprica,kažem jer pas ima krov u boxu
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by oetzi 07.09.11 12:40

možda ima sa strane mrežastu ogradu
oetzi
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 923
Godine : 39
Lokacija : koprivnica
Datum registracije : 25.07.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Login 07.09.11 13:42

Login je napisao/la:Mraz nažalost jednostavno pravno protiv ovoga nema načina da se boriš. Policija neće intervenirati na ovo, nemaš na temelju čega ih zvati.

Također osim ovoga, savjetovao bih ti da neslušaš nasilne ili invanzivne savjete o upadima na tuđi posjed ili petljanju sa tom životinjom.

Pokušaj još jednom riješiti problem dijalogom, ako ne ide razmisli o drugim načinima ali legalnim ako se možeš čega sjetiti, ako ni to neide, jbg stisni zube i treniraj toleranciju..

Vjeruj mi da se neželiš provlačiti po sudovima koji će te godinama pratiti zbog nečeg ovako bezvrijednog.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Igsy 07.09.11 15:44

Kako bezvrijednog... pa čovjek se ne može naspavati i onda je cijeli dan u k što utječe na njegovu skoncentriranost i produktivnost na poslu i samim time ugrožava njegovu egzistenciju, a i nama onda okalo dijeli opomene i banove Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 368870

Ukoliko dijalog s vlasnikom ne urodi plodom, predlažem kupanje psa pri početku lajanja s vodenim balunom (cca. pola lite vode) ili onom puškom na vodu koja radi na principu stlačenog zraka.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Jolender 07.09.11 15:51

Ludi Rus je napisao/la:
Danas se ništa ne može lijepo riješiti,jedino živcima i agresijom.

Žalosna istina.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by tonka 07.09.11 16:45

pa da, mislim dječja puška na vodu bi tu bila super pomoć...e bratac baš mi je žao jer slatko ne sanjaš Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 832331
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Fratt 07.09.11 16:49

Ili kad susjed krene peći vani roštilj i ima goste,ako je povoljan vjetar ti se primi posla oko paljenja otpada,gume su posebno dobre za to... (toliko o mom ekološkom kriteriju) Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 368870
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Mornar 07.09.11 17:34

ja znam kako bi ja to rijesio makar volim pse....al sve ima svoje granice
Mornar
Mornar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 38
Lokacija : Grižane-Pula
Datum registracije : 02.10.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Mraz 07.09.11 17:51

Da sam želio ić usred noći 50 metara po tuđem zemljištu zaliti psa... napravio bih to odavno :migg:

Za sada čepovi za uši pa koliko živci dopuste, potruditi ću se ne biti balkanac još neko vrijeme Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 350615
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by kengur32 07.09.11 20:53

Nije mi se dalo ćitati sve postove pa ne znam do kuda se došlo ......
situacija ti stoji ovak nekak;
zakon o zaštiti životinja ti kaže kako se drže životinje i koje uvjete se mora ispuniti, ako treba budem ti pojasnio kako je sa psima.
JRM ti nema veze sa time, samim time niti policija... ustvari i ima ali oni se neće zajebavat s time. eventualno če porazgovarat s vlasnikom. Općine i gradovi donose propise za koje su nadležni komunalni redari, znaći obrati se njima......
Iz iskustva .... nemreš napraviti niš a da pas ne naje....
I onak usput... nije kriv pas, krivac je vlasnik koji psa vjerovatno drži danima zatvorenog bez istrčavanja!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Mladen 07.09.11 21:20

Ovakvoj sličnoj priči i ja sam svjedok , ne samo svjedok nego i sudionik koji je dobio po džepu i koji je platio lijepu cifru zbog remečenja javnog reda i mira ..razlog - nedržanje psa pod nadzorom..

Priča počinje kad sam nabavio par haskija i kad se par povečao na osam jedinki ...da puno ne dužim ..noći su počele biti napete do daske kad bi počeli psi zavijati ...a kvart kuća do kuće .

Ljubav prema psima natjerala me da pretrčavam sa njima, odnosno da biciklom napravim i do 15 km oko ponoći pa do dva sata ujutro ..kako nebi bili glasni ..

tako su mi se jedne noći u magli otkačili i nestali ..i napravili pravi pokolj u kokošinjcu 5 km dalje ..kazna na kaznu ..kad sam sve zbrojio morao sam ih udomiti drugdje ..

pouka ove priče je da se više susjeda složi i vlasniku psa razjasni problem ..pa ako ne može se adekvatno o psu brinuti da ga negdje drugdje udomi .. sebe i životinje pa i susjede riješi problema ..koliko got to bilo teško ..barem je u mojem slučaju presudio taj razgovor i shvačanje situacije ..
Ako ne pali razgovor onda nek stvar rješava komunalni redar..
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by flecktarn 05.09.12 18:37

Slučajno sam zgooglao pojam "lavež pasa" i nabasao na ovu temu i ovdje!! Imam sličnih problema...imam zvjerinjak u blizini...volim pse ali ovo je pre pre strašno..to je učestala lavež, cviljenje, deranje, rondanje, grebanje, kopanje, prdenje..a najgore je što su neki zavezani lancem..dole je beton..a nasred betona limena posuda sa vodom koja nije fiksirana...i kako se pas šeta lijevo desno, lanac prolazi ispod limene posude i zveči sve u krug!! Svi se prave mutavi..kao to nikom ne smeta!! Razgovarati sa susjedom..ne vrijedi...nisam ni pokušao!! Imaju li ljudi više obzira, kulture..samilosti...?? Srećom nisam svaki dan izložen tome ali kad jesam bojim se kako bih izdržao svaki dan taj teror!! Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 676815
flecktarn
flecktarn
lingua
lingua

Male
Broj postova : 283
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 14.03.2012

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by trolshein 05.09.12 18:55

Takve susjede bi trebalo zavezati na metar lanca 24 h. Ili Ciklon B Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 15955 Problem je što im zakonski ništa ne možeš, ni murju pozvati niti ih prijaviti. Ja sam trebal seliti cijelu spavaću jer je sirota đukela cijelu noć lajala a prek dana spavala. Čak sam mislil "osloboditi" ga ali je jednu noć sam zbrisal no vratil se je. Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 323904

trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by trolshein 05.09.12 18:58

Ah da u međuvremenu krepal i sad su nabavili novog Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 410302 , jer nebreju bez peseka Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 374724
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by flecktarn 05.09.12 19:48

trolshein je napisao/la:Takve susjede bi trebalo zavezati na metar lanca 24 h. Ili Ciklon B Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 15955 Problem je što im zakonski ništa ne možeš, ni murju pozvati niti ih prijaviti. Ja sam trebal seliti cijelu spavaću jer je sirota đukela cijelu noć lajala a prek dana spavala. Čak sam mislil "osloboditi" ga ali je jednu noć sam zbrisal no vratil se je. Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 323904


Ovdje je drugačije malo!

Znači lavež počinje ujtro u 6, 7 sati sve dok i ne donesu vodu ili hranu..to nije samo lavež već sve ono gore nabrojano, skakanje, cviljenje, struganje....zvjerinjak u pravom smislu te rječi!! Da svedem pod jednu riječ ARLAUKANJE!!
Kad im donesu nešto..hranu ili vodu onda slijedi deset minuta struganja lima po betonu, dok oni to HALAPLJIVO pojedu!!
Nakon toga su mirni do nekih 16,17 sati ako u međuvremenu nešto ne prođe pokraj njih..odnosno oni ne skuže da se nešto valja iza ograde...znači mačka prođe...slijedi arlaukanje, ja prođem slijedi isto, ako pak prođem ja i kosilica upaljena..slijedi ARLAUKANJE sa pokušajima preskoka ograde i bjesomučnog laveža i slinjenja!! Dvorište mi uopće nije u funkciji a da nabavim psa sebi to ne mogu ni zamislit jer bi lajali dan noć...ne moj nego njegovi!!
Po noći u pravilu ne laju ali ako prođe mačka slijedi ARLAUKANJE.....zborno lajanje na mačku!!
Do sada nisam poduzimao ama baš ništa jer nisam tamo svaki dan !!
flecktarn
flecktarn
lingua
lingua

Male
Broj postova : 283
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 14.03.2012

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by trolshein 05.09.12 20:27

Ma jasno. Najjednostavnije riješenje je EUTANAZIJA... vlasnika normalno, jer siroti nisu za drugo nego da ih se liši egzistencije. Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 15955 Nema tu pomoći, ali jbg kad, nema pomoći... Lajanje psa... i nesanica koja to prati... 865284
Dobro možda PVC stolarija... ?
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Lajanje psa... i nesanica koja to prati... Empty Re: Lajanje psa... i nesanica koja to prati...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.