FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

VELIKI KALIBAR - priprema za državno

+9
Fesch
Lovac Marko
biga
Igsy
Jolender
cutlass
gorance
Šimun
NAVIGATOR
13 posters

Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by NAVIGATOR 29.08.11 0:54

još kad sam kao klinac u večernjaku čitao horoskop, fasciniralo me to kako pogode da volim juhu od paradajza i pohanu piletinu. bile su to samo dvije točne činjenice od 100tinu iznjetih za moj horoskopski znak. svaka bi budala uspjela nabacati 100 informacija i od toga pogoditi bar dvije. od tog doba više ne čitam horoskopske znakove i prognoze, no ima neka istina koja se u mojem slučaju pokazala da i nije puka slučajnost.

po horoskopu sam strijelac i ciljanje i gađanje je moj život.
još ko klinac prva igračka koju sam si sam kupio sa 6 godina bila je pikado. u to doba su sve pikado strelice imale oštre metalne vrhove, a ne plastične kao danas, pa su se mogle zabijati u daske ograda, u stabla u parkovima, u vrata škole(nakon čega mi je pikado zaplijenjen). sa 7-8 godina od oca sam dobio prvi set noževa za bacanje, ukratko moje je najranije djetinjstvo već bilo dosta povezano sa sa ciljanjem i gađanjem. uslijedilo je streličarstvo. otac si je u njemačkoj kupio luk i strelice, kupio je i meni jedan, mali ali pravi, da mu radim društvo u lovu po obroncima kalnika. satima smo hodali u potrazi za lakim plijenom. nikada ništa ne bi ulovili. na kraju bi gađali krtičnjake na livadi.
za nekoliko godina aktivno sam se u klubu bavio streličarstvom. kroz koju godinu završio sam i na prvom europskom prvenstvu na kojemu je hrvatska nastupila pod hrvatskom zastavom, kao reprezentativac. godinama sam pucao i pucao i pucao, čak sam i školu neko vrijeme zapostavio, zbog tog opijajučeg osjećaja nišanjenja, odapinjanja i zvučnog pogotka.

onda su me jedno duže vrijeme više fascinirale cure nego gađanje pa mi je dosadilo obavezno druženje s lukom i strijelama.
da bi u streličarstvu bio dobar luk bi u ruke trebao uzeti i trenirati barem dva puta tjedno, što mi je povremeno bilo iritirajuče. naprimjer na godišnjem odmoru na moru. ako ne bi trenirao nekoliko tjedana osjećao bi, kada ga ponovno uzmem u ruke, kao da držim neznanca, a drveni se luk od zadnjeg susreta potpuno promijenio u performansama. dop..dilo mi ta obaveza i sa streličarstva sam prešao na streljaštvo.

cijelo sam djetinjstvo pucao zračnicom i bio poprilično dobar pa sam si mislio da bi to mogao biti moj sport. no nije mi se dalo tešku pušku sa sabom teglit na trening pa sam se radije odlučio za pištolj, a i james bond koristi češće pištolj.

1995 počeo sam se baviti IPSC-om dok je ta disciplina u hrvatskoj još bila u povojima. bilo je dosta problema. nabaviti lovu za pištolj, pa dozvolu za isti , pa skupo streljivo metak po 4 kune. no kod pištolja me fasciniralo to što kada naučiš pucati bez obzira na količinu i učestalost treninga on uvijek puca isto. mogu ja biti malo utreniraniji ili manje utreniran ali razlika u uspješnosti na meti je minimalna. upravo sam iz tog razloga prešao sa streličarstva na streljaštvo.

u zadnjih sam 16 godina brrddoooo love potrošio na oružje i streljivo, i svu prateću opremu(holsteri, spremnici, naočale, antifoni, pribor za čišćenje i drugo) ali posljednjih godinu i pol ne stignem zbog posla i vremena koje provodim ovdje na forumu, niti trenirati(dobro postao sam i tata). u posljednjih sam 12 mjeseci odradiop samo 2 treninga i još samo nekoliko vođenja prijatelja i prijateljica da se okušaju u ovome sportu.

prije 3 dana me pozvao kolega s posla i veli mi, trebamo terćega za ekipu u klubu, pošto pucamo u istome klubu. zove me na trening jer uskoro će županijsko pa državno natjecanje. žao bi mi bilo, a bio bi i neodgovoran da to prihvatim a da nisam trenirao, a nisam i to več poprilično dugo. ipak velim ajde idem na trening pa ćemo vidjeti koliko to još imam u rukama.

na streljani 25 metara mi se činilo jaaakkkkoooo daleko a mete jaaakkkkooo male.

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_4970Small

al mislim si baš me zanima koliko sam zahrđao.


VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_4978Small

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_4985Small

ispucam prvih 5 metaka i s nevjericom gledam kroz inprovizirani dalekozor u udaljenu metu(zatejpao sam gafer trakom koju nosim u svom EDC kitu durbin za stativ kamere, zato je bitno imati primjeren EDC potrebama).

https://2img.net/h/i1217.photobucket.com/albums/dd396/NAVIGATOREXTREM/STRELJANA%20POGODAK%20DRAVA/IMG_4981Small.jpg

nakon više od godine netreniranja(nakon 16 godina treniranja) rezultat ipak nije izostao. od 50 mogućih puknuo sam 49, jednu dvetku.

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_4971Small

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_4974Small

u precizi nisam sflaksao, baš me zanima kakav ću biti na brzom. kod brzog je meta veća ali imaš mogućnost samo sekunde nišanjenja i okidanja.

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_4980Small

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_4983Small

rezultat je bio nešto lošiji ali opet zadovoljavajući 3 deastke osmica i sedmica ukupno 45

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_4984Small

iznenadilo me to da kada nešto jako dobro uvježbamo i ako to i ne treniramo da nam vještina ostaje.
mislim da je to jako bitan podatak za sve survival situacije. da će nam sve vještine koje smo kroz život stekli u datome trenutku mada ih možda godinama nismo upotrijebili, ipak koristiti i možda spasiti glavu. nama ili našim bližnjima.

u karlovcu sam puknuo normu(jučer na natjecanju) i ostvario pravo nastupa na državnom.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 29.08.11 7:32; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by Šimun 29.08.11 1:11

Kod ciljanja i svega toga sve je stvar tehnike.Pošto već znaš neću solit pamet.Ja iz većeg kalibra kad sam sa starim u streljani (instruktor je gađanja sad u Intervent. a prije 10 ak godina u spec.),ciljanje do 7 sekundi,nakon toga se mišić počne umarati pomalo.Što se tiče preciznosti,njegovi svi pištolji.CZ 75,glock 19,i beretta 9mm,okidač je namješten tako da čim ga ''tapneš'' puca,što je kod natjecanja jako bitno.
Samo ne kužim sljedeće,3 instruktora su mi objašnjavali da je poprilično bitna stvar stav,a to je da je lijeva noga malo ispred desne.Što vidim da je kod tebe paralelan stav?
Jako lijep sport i hobi.
Od starog mi kum je freak,ima jedno 50ak pištolja doma,od svih glockova do smith&wesson magnuma.Sam puni streljivo,i sad pravi streljanu ovdje u Vodicama.Ugl freak VELIKI KALIBAR - priprema za državno 747986


Zadnja promjena: Ludi Rus; 05.09.11 13:15; ukupno mijenjano 1 put.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by gorance 29.08.11 7:46

Super si gađao, svaka čast. Ja isto volim taj osjećaj ciljanja, samo mene malo više privlači oružje sa kundakom-puške, samostreli, znao sam još godinama unatrag uzeti zračnu pušku sa optikom i sa balkona cilljati, odnosno pratiti ljude ili kakve objekte-satima (poput budućeg snajperiste), kad sam bio kod puškara svaki sam dan bio uz oružje, mazio sam i pazio puške i pištolje, uvijek bi provjerio da li ima metaka, kad vidim da nema, strastveno bih prigrlio taj komad i počeo ciljati... Često sam išli na streljanu i pucali-upucavali oružje, šteta jer si dosada nisam napravio dozvolu za držanje i nošenje oružja, pa na streljanu vježbati, bio sam na tom putu nakon tečaja za zaštitara i tjelesnog čuvara (folerski rečeno bodyguard), ali nikad nije kasno. Još bi volio naučiti gađati sa lukom, jer nisam još imao sa time iskustva, jedino kao mali sa onim što ti stariji rođo napravi od komada drveta i špage.
Sad trenutno nemam čak ni zračnu pušku, ali si ju planiram uzeti za vježbanje gađanja, pasti će opet neka Hatsan, kasnije bi si i neki solidan luk uzeo, a definitivno će past i neki bolji samostrel...
Uglavnom mi fali taj doticaj sa oružjem zadnjih godina....

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by cutlass 29.08.11 8:58

@ NAVI - Cestitke... lijep rezultat i odlican score...!
nego steta sto nema slike neke od pripadnice ljepseg splola s natjecanja... VELIKI KALIBAR - priprema za državno 747986
prica se da se ima kaj za vidjeti...
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by Jolender 29.08.11 9:13

Dobro ti to ide. Sretno na natjecanjima.



Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by NAVIGATOR 29.08.11 9:34

Ruse
weaverov stav je jedini ispravan stav za precizno pucanje, ma zapravo za sve vrste pucanja i njime pucaju svi strijelci svijeta, vidiš i na fotkama ekipu oko mene kako stoji. taj stav sa nogom naprijed se koristio i trenirao u JNA i miliciji ali to više nitko ne koristi.
što se tiće okidanja na natjecanjima je ograničeno minimalna sila okidanja za kategorije 15+15 i 10+10 na 1500g i ne smije biti lakše od toga. mislim da moja čeza ima oko 1900g. ma to je stvar navike.

Gorance
ja osobno preferiram kratko oružje iz razloga jer mi je praktićnije za nositi. mala je šansa da ću na petodnevnu pješaćku turu po velebitu nositi karabin. ako idem sam, pogotovo po zimi uvijek je samnom glock 17.
gdje si polagao za zaštitara kod rajka u LAS-u?

cutlass
uslikam ovaj vikend pa stavim VELIKI KALIBAR - priprema za državno 747986 VELIKI KALIBAR - priprema za državno 747986 VELIKI KALIBAR - priprema za državno 747986

Jolender
hvala!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by gorance 29.08.11 10:05

Kratko oružje je praktičnije i sve to, ali meni više odgovara sa kundakom, naravno da i pištolje volim i pucao sam iz raznih od TT-jca do raznih trofejnih modela revolvera, do starniskih pištolja, čuj imao sam priliku, a to se kod mene ne propušta. Ako mislimo na istog Rajko Bačnar osnovni tečaj za IBA

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by Šimun 29.08.11 11:49

Iz oružja sa kundakom je veća preciznost,prevedeno,što je duža cijev,to je lakše pogoditi metu.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by Igsy 29.08.11 13:51

@ Navi, čestitke!

@ gorance, "znao sam još godinama unatrag uzeti zračnu pušku sa optikom i sa balkona cilljati, odnosno pratiti ljude ili kakve objekte-satima (poput budućeg snajperiste)"

Nadam se samo bez dijabole u cijevi LMAO VELIKI KALIBAR - priprema za državno 368870 VELIKI KALIBAR - priprema za državno 747986
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by biga 29.08.11 14:03

bem vam sunce prvo što sam naučio sa 5 godina u ratu kad mi je susjed dao nenapunjen pištolj da nosam bilo je: "nikad oružje ne okretati u smjeru ljudi ni puno ni prazno"... ne igrajte se!! ja sam bio žrtva rođaka koji je zračnu pušku okrenuo meni u nogu, rekao ne boj se, nije napunjena i opalio mi u nogu. i pazi iznenađenja, dojabola je bila u pušci...

a @ Navigator. svaka čast, dobro oko imaš.. =)
ovaj pištolj je 9mm??
biga
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 227
Godine : 36
Lokacija : Čapljina
Datum registracije : 15.11.2010

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by gorance 29.08.11 14:55

Nije bilo metaka VELIKI KALIBAR - priprema za državno 469245 Znam da to nije šala, ja sam sa praznom zračnom puškom znao ciljati udaljene osobe i objekte, do kojih diabola ne bi mogla ni dobaciti, uglavno sam ciljao kroz optički ciljnik. a i mehanički je isto bio u opticaju...
Ja sam bio prodao jednu zračnicu mlađem susjedu i propucao si je dobro nogu (bila je Slavia onaj poznati model 631 ili tako nešto)-baš je bio svom težinom pritisnuo kundak i cijev mu je bila zabijena u stopalo, valjda je zaboravio da je unutra metak, opalio je i skroz mu se u kost zabola diabola špicasta, ipak ta slavia ima oko 170 m/s izlaznu brzinu iz cijevi, valjda mu je i neke žile oštetilo, uglavnom okarakterizirali su kao teže ozljede, bilo je to i u crnoj kronici u Novom listu....

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by Lovac Marko 29.08.11 15:48

Bavim se sa par vrsta streljastva (gadjanje glinenih golubova- TRAP, gadjanje sa optickim i mehanickim nisanom karabina na razne daljine...), pa sam razmisljao da pocnem da se bavim i ovom, ali nzm jel to legalno za civile, danas civil moze da izvadi samo dozvolu za posjed, ne i za iznosenje. A na koju daljinu se gadje?
Lovac Marko
Lovac Marko
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 28
Lokacija : Suma
Datum registracije : 26.08.2011

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by Fesch 29.08.11 16:53

Lovac Marko je napisao/la:Bavim se sa par vrsta streljastva (gadjanje glinenih golubova- TRAP, gadjanje sa optickim i mehanickim nisanom karabina na razne daljine...), pa sam razmisljao da pocnem da se bavim i ovom, ali nzm jel to legalno za civile, danas civil moze da izvadi samo dozvolu za posjed, ne i za iznosenje. A na koju daljinu se gadje?

Ako se ne varam, svako tko je punoljetan i tko prode psiholoski test za nosenje oruzja ga moze posjedovati. Ali sto se tice prijenosa oruzja kao npr u streljanu ili na ciscenje, moras ga nositi u posebnom kovcegu, praznog a u drugom kovcegu spremnike i municiju.
Fesch
Fesch
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 30
Lokacija : Županja
Datum registracije : 30.04.2011

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by Login 30.08.11 17:01

Navigator svaka čast, lijepo si to spakovao u metu. Nebih ti govorio svaka čast da nisam nedavno malo ozbiljnije s ovim počeo, pa znam koliko vježbe treba.. ispucao sam stotine metaka i još se patim sa 15m , a 25m mi i ovako na slici izgledaju kao kilometri...

Dok nisam počeo pucati mislio sam, ma daj šta je iz pištolja pogodit na 30m nešto.. Tako da ako želimo pištolj moći koristiti na dalje nego što možemo pljuniti kupiti municije i pravac streljana. Kad god mogu odlazim vježbati..

I što si bitno napomenuo, u survival situacijama možda nije važno imati svoj pistolj ili ga uvjek nositi, bitno je prvenstveno znati ga koristiti i to ucinkovito koristiti.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Ne, bar kod nas u CG je ilegalno-strogo zabranjeno

Postaj by Lovac Marko 31.08.11 1:13

Fesch je napisao/la:
Lovac Marko je napisao/la:Bavim se sa par vrsta streljastva (gadjanje glinenih golubova- TRAP, gadjanje sa optickim i mehanickim nisanom karabina na razne daljine...), pa sam razmisljao da pocnem da se bavim i ovom, ali nzm jel to legalno za civile, danas civil moze da izvadi samo dozvolu za posjed, ne i za iznosenje. A na koju daljinu se gadje?

Ako se ne varam, svako tko je punoljetan i tko prode psiholoski test za nosenje oruzja ga moze posjedovati. Ali sto se tice prijenosa oruzja kao npr u streljanu ili na ciscenje, moras ga nositi u posebnom kovcegu, praznog a u drugom kovcegu spremnike i municiju.
Lovac Marko
Lovac Marko
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 28
Lokacija : Suma
Datum registracije : 26.08.2011

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by zeleni 31.08.11 20:25

Dobra pucačka ekipa nema šta VELIKI KALIBAR - priprema za državno 393492
Vidimo se na županijskom...
zeleni
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 406
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by vivas 03.09.11 0:50

Ludi Rus je napisao/la:Kod ciljanja i svega toga sve je stvar tehnike.Pošto već znaš neću solit pamet.Ja iz većeg kalibra kad sam sa starim u streljani (instruktor je gađanja sad u Intervent. a prije 10 ak godina u spec.),ciljanje do 7 sekundi,nakon toga se mišić počne umarati pomalo.Što se tiče preciznosti,njegovi svi pištolji.CZ 75,glock 19,i beretta 9mm,okidač je namješten tako da čim ga ''tapneš'' puca,što je kod natjecanja jako bitno.
Samo ne kužim sljedeće,3 instruktora su mi objašnjavali da je poprilično bitna stvar stav,a to je da je lijeva noga malo ispred desne.Što vidim da je kod tebe paralelan stav?
Jako lijep sport i hobi.
Od starog mi kum je freak,ima jedno 50ak pištolja doma,od svih glockova do smith&wesson magnuma.Sam puni streljivo,rastavio se od žene radi toga,i sad pravi streljanu ovdje u Vodicama.Ugl freak VELIKI KALIBAR - priprema za državno 747986
pa nisam bas freak ili mozda jesam,,ali svakako ako jesam onda toi nije samo streljastvo ,bavim se s jos dosta sportova ,i nemam bas 50 pistolja ,streljanu svakako radim , a imam i namjeru otvoriti skolu pucanja,od samoobrambenog pa na dalje.
takodjer napraviti cemo i jedan tecaj , skolu prezivljavanja u ekstremnim uvjetima . streljana ce valjda biti uskoro,,a ovo ostalo naknadno.

vivas
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 58
Lokacija : vodice
Datum registracije : 03.09.2011

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by vivas 03.09.11 1:05

a pripreme za drzavno,pa nemamo ih gdje obaviti,u zupaniji postoji samo jedan streljacki klub i to u kninu,i u Kninu vise streljana nije uoptrebljiva jer nije prilagodjena novim pravilnikom.
Županijskog natjecanja nema ,jer ima samo jedan klub ..
trenutno je u formiranju streljacki klub u vodicama,pa ovom prilikom ako se netko zeli upisati neka posalje poruku ,
Namjera je osnovati klub ,baviti se s tim sportom,usavrsavati i ici na sportska natjecanja.
Naravo , dobrodosli su i rekreativci , kao i oni kojima je opis radnog mjesta s oruzjem za pojasom,te bi za njih napravili poseban program.jer sportsko streljastvo nije u bas tako bliskoj vezi sa borbenim streljastvom .
Maloljetnici mogu takodjer biti clanovi kluba ,te imaju pravo od 16te godine treniranja uz prisustvo trenera-mentora, dok punoljetne osobe nemaju sto raditi na streljani bez oruznog lista,sluzbene iskaznice-za policajce , te zastitarske iskaznice za zastitare. tako je to po zakonu o oruzju.

vivas
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 58
Lokacija : vodice
Datum registracije : 03.09.2011

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by NAVIGATOR 03.09.11 9:01

na žalost česta je to pojava u poslijednjih 10-15 godina da streljane i straljački klubovi propadaju. razumlivo je to donekle, ljudi jedva krpaju za život veliki broj koji i ima interesa za ovaj sport ali nema mjesečno za izdvojiti 500-600 kn za streljivo i ostalu opremu. obično se onda članovi ali i cijeli klubovi orjentiraju ponovno na zračno streljaštvo. to još samo malo produži agoniju prije konačnog propadanja i zatvaranja vrata klubova i strelišta.

borbeno streljaštvo i precizno zapravo imaju puno toga zajedničkog. da bi bio dobar u borbenom moraš biti barem solidan u preciznom.
upravo krečem na dotršćinu na IPSC. dugo je vremena več prošlo od kada sam odradio zadnji IPSC trening. no bolje ikad nego nikad.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by vivas 03.09.11 9:33

pozdravi mi prijatelja Igora na dotostini ,samo mu reci kompa iz Vodica , znati ce o kome se radi.
Slazem se da treba biti baren solidan u preciznom ciljanju da bi se bavio s praktickim streljastvom, no cesto se desava da netko tko je jako precizan kad dojde na IPSC napravi jako los rezultat , pa cak i puno losiji od nekod srednje preciznog strijelca. To nije pravilo,,ali tako se zna cesto desavati.
Isto tako neki prvaci u IPSC u USA ,,kad su u poslu upali u probleme i borbeni okrsaj ,kad su metci zujali oko usiju totalno su zakazali. kako ce tko reagirati u nekoj stvarnoj borbenoj situacji je nepredvidiva stvar sve dok se to jednom ne dogodi. Svakako bilo kakva utreniranost ce pomoci u nekoj takvoj situaciji.
Tu smo da se druzimo,razmjenjujemo iskustva.

vivas
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 58
Lokacija : vodice
Datum registracije : 03.09.2011

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by NAVIGATOR 03.09.11 12:44

vivas slažem se sa tobom, trening je jako bitan. bitno je pucati i biti ajmo reč jedno s oružjem koje i inače koristimo.
osobno zbog obaveza i termina snimanja koji su mi uglavnom vikendima več jedno dulje vrijeme nisam pucao IPSC. dotrrščina za tu disciplinu radi samo vikendima, dok ostale streljane za precizu, vrapčak, oboj, las rade i preko tjedna.
da ne izgubim baš svaki doticaj sa streljaštvom pucam barem precizno 10+10 i 15+15. do nedavno sam pucao i više od 10 000komada godišnje a u zadnje vrijeme vrlo malo.
i u preciznom pucanju, to svi strijelci znaju, pola se tekme puca brzo i to je način koji ima više sličnosti sa IPSC-om. pravi znalci će reći da se tekma na preciznom upravo i dobija na brzom dijelu, zato jer sporu dionicu manje više svi puknu solidno. e na brzom obično oni manje utrenirani sflaksaju.
upravo sam i zato danas otišao nakon duljeg vremena puknuti i jedan IPSC trening.
na streljani nije bila gužva jer su gotovo svi na tekmi u mađarskoj.
otpucao sam par osnovnih vježbi za zagrijavanje. tko nije upučen u IPSC-u se boduje preciznost i brzina. često se trči i puca iz pokreta i u pokretne mete.

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_5162Large

kreće se na zvučni signal timera koji bilježi vrijeme svakoga pogotka

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_5163Large

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_5164Large

kod trčanja i opčenito na stageu najbitnija je sigurnost i da se oružje drži usmjereno u pravcu da nitkoga ne može ozlijediti

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_5165Large

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_5166Large

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_5167Large

po ispaljenom posljednjem metku oružje se obavezno prazni i okida na suho u smjeru mete i nakon toga sprema u holster, sve to pod strogim nadzorom suca ili voditelja treninga.

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_5168Large

svugdje je kriza pa i po klubovima, špara se i na metama, ja sam pucao u okrajke meta, ostatci koji su ostali neprobušeni nakon natjecanja.

prve serije su bile s tu i tamo kojim misom, puknuo bi u dio mete ili na njezin rub tamo gdje je njezin dio odrezan.
začudilo me da sam se nakon vrlo duge pauze i netreniranja ove discipline dosta brzo več nakon svega nekoliko serija približio nekom svojem prosječnom rezultatu. siguran sam da će mi ovaj trening odlično koristiti za brzi dio pucanja na državnom.

VELIKI KALIBAR - priprema za državno IMG_5170Large

(moji pogotci su ovi po dva u svaki smeđi karton, pucano je iz hodanja iz udaljenosti od 15-20 m. ostale su rupe od ranijih kružnih meta )
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by MaTej 04.09.11 12:36

Streljaštvo je vještina prije svega... Možeš ti kolko god oćeš dugo netrenirat, i dalje ako si se time ikad iole ozbiljnije bavio nema šanse da zaboraviš, naravno na nekom ozbiljnijem meču će se primjetit razlika (recimo standard 60), ali serija dvije uglavnom prođu tako da sam sebe zaprepastiš kolko si dobar VELIKI KALIBAR - priprema za državno 747986


Nažalost treniram samo zračnice, u proljeće uvijek krenemo malo kalibar al onda škola i slične obveze pritisnu pa nikad ne dođemo na državno jer se nikom više neda (more, cure a ti bi trebo do maksimira ić svaki dan...pih), al za godinu dana kad navršim 18 si dobavljam dozvolu (inače je 21. granica al za streljaštvo i još par stvari daju i sa osamnajst kaže MUP) i kupujem neki revolver velki kalibar (i umetak za .22) i pušku...


A ovo što kažeš za propadanje streljaštva, nažalost istina.. Para ima malo, savez je u nekoj stvari, a i društvo je drugačije... Priča mi tajnik klupski, kada je moj sada mizerno mali klub imao stotinjak strijelaca po sezoni, u svim osnovnim školama u okolici smo imali svoje male streljane itd itd, jednostavno interes ne da je manji, nego je u usporedbi sa prije destak, dvadesetak, tridesetak godina gotovo nestao, a sa njim su nestale i pare...
MaTej
MaTej
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.09.2010

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by Šimun 05.09.11 13:14

@Vivas,sa tim freak,nisam mislio na ništa loše,dapače divim Vam se,sretno s otvaranjem streljane =) VELIKI KALIBAR - priprema za državno 393492
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by vivas 07.09.11 1:12

Ludi Rus je napisao/la:@Vivas,sa tim freak,nisam mislio na ništa loše,dapače divim Vam se,sretno s otvaranjem streljane =) VELIKI KALIBAR - priprema za državno 393492

momce sve je ok,nista loseg nisam pomislio , ma doci ces ti kod nas na streljanu,dosta toga cemo te nauciti ,mozemo te nauciti i praviti streljivo , ako budes uporan ni malo ne sumljam da ces dogodine biti u ekipi za drzavno u velikom kalibru.
Red rad i disciplina , pa i stednja to su prave odlike. Covjek kad nema mete a hoce pucati koristi okrajke meta. treba se u svemu snaci.
Nekad su se mete ljepile sa ljepilom domaci rad , sa brasnom i vodom , ako nista drugo to je bilo ekolosko ljepilo i dobro je drzalo.
Prve metke za neki stari revolver sam radio sam komplet i cahure i zrna sa nekim primitivnim alatima koje sam sam sklepao,jedino sam koristio kapisle za lovacku pusku i lovacki barut . to su bili rani pocetci i imao sam manje godina nego sto sad ti imas.
A ti vec imas na raspolaganju par dobrih cijevi koje ces moci koristiti na streljani.

vivas
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 58
Lokacija : vodice
Datum registracije : 03.09.2011

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by Šimun 07.09.11 12:07

vivas je napisao/la:
Ludi Rus je napisao/la:@Vivas,sa tim freak,nisam mislio na ništa loše,dapače divim Vam se,sretno s otvaranjem streljane =) VELIKI KALIBAR - priprema za državno 393492

momce sve je ok,nista loseg nisam pomislio , ma doci ces ti kod nas na streljanu,dosta toga cemo te nauciti ,mozemo te nauciti i praviti streljivo , ako budes uporan ni malo ne sumljam da ces dogodine biti u ekipi za drzavno u velikom kalibru.
Red rad i disciplina , pa i stednja to su prave odlike. Covjek kad nema mete a hoce pucati koristi okrajke meta. treba se u svemu snaci.
Nekad su se mete ljepile sa ljepilom domaci rad , sa brasnom i vodom , ako nista drugo to je bilo ekolosko ljepilo i dobro je drzalo.
Prve metke za neki stari revolver sam radio sam komplet i cahure i zrna sa nekim primitivnim alatima koje sam sam sklepao,jedino sam koristio kapisle za lovacku pusku i lovacki barut . to su bili rani pocetci i imao sam manje godina nego sto sad ti imas.
A ti vec imas na raspolaganju par dobrih cijevi koje ces moci koristiti na streljani.

=)
Hahaha,znam što se tiče meta,ja i stari smo na akrton zalijepili čep i to je bilo to VELIKI KALIBAR - priprema za državno 747986

VELIKI KALIBAR - priprema za državno 393492
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

VELIKI KALIBAR - priprema za državno Empty Re: VELIKI KALIBAR - priprema za državno

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.