FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Kompletna oprema za višednevni boravak u prirodi

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Simke
bomber
bomber

Broj postova : 146
Datum registracije : 20.12.2012

PostajNaslov: Re: Kompletna oprema za višednevni boravak u prirodi   20.12.12 21:48

Da kolega Frenky. Sve je to individualno i zavisno od licnih afiniteta,kao i planirane rute. Zato bih se nadovezao samo da je naravno najbitnije i bezbolnije prvo isplanirati rutu. Takticko planiranje je zdrava osnova za lijep boravak u prirodi. Ja poznajem lika,koji nosi radio sa sobom.Ne toki voki,nego radio za slusanje vijesti. Ja sam ga vazda zezo,ako se sjecas one pjesme zabranjenog pusenja.."Sminekri se odvajaju od ostale raje,piju viski nece sljivu lozu,slusaju vremensku prognozu". Znaci sve je individualno .
[Vrh] Go down
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 918
Godine : 63
Datum registracije : 18.10.2012

PostajNaslov: Re: Kompletna oprema za višednevni boravak u prirodi   20.12.12 22:29

tako je, kolega simke, sve je individualno, a moje iskustvo je da što sam bivao iskusniji, to mi je ruksak bivao laganiji, a na ozbiljnim hodačkim turama nije svejedno jel težina la leđima 15 ili 25kg.

a planiranje je najvažnija stavka, kao i navika racionalnog trošenja vode, naravno, tamo gdje je treba nositi sa sobom.

u protivnom se može desiti svašta.

jednom sam prilično ozbiljno dehidrirao, počeli su me loviti grčevi u nogama, a tip koji je bio samnom je počeo halucinirati.

imali smo ludu sreću da je izvor na putu u bazu, koji najčešće nema vode, taj puta imao, do baze nam je trebalo od tog mjesta još minimum 4 do 5 sati u stanju u kakvom smo bili.

krenuli smo usred ljeta i po bezvodnom kamenjaru na turu od cca 8h sa li la 4l vode, pa se usput sjetili da bi mogli obići još jedan vrh i tako...
[Vrh] Go down
Žabica
bebač
bebač

Female
Broj postova : 8
Godine : 48
Datum registracije : 25.11.2012

PostajNaslov: Re: Kompletna oprema za višednevni boravak u prirodi   20.12.12 22:34

A ako se preživljava u ratu, dobro dođe i oružje.
[Vrh] Go down
gile1
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 28
Godine : 47
Datum registracije : 07.12.2010

PostajNaslov: Re: Kompletna oprema za višednevni boravak u prirodi   21.12.12 0:54

Moje iskustvo:hodao sam 3 dana,Brcko-Olovo (BiH) cca 140km, ranac tezak 25 kg, cinilo mi se pretesko pa sam izvadio rezervnu obucu(patike) put je bio jako tezak, presli smo Majevicu i Konjuh imali smo sve sto nam je trebalo u rancima jedino su mi falile one patike sto sam ih izvadio iz ranca (drugi dan hodanja kisa padala cio dan, cipele "alpinke" propustile vodu, na nogama zuljevi kao ping pong loptice).Zato od tada ono sto stavim u ranac ne vadim pa nek je i 50 kg.
[Vrh] Go down
ewcbs
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 44
Datum registracije : 04.04.2016

PostajNaslov: Re: Kompletna oprema za višednevni boravak u prirodi   04.04.16 15:06

sto se tice opreme za divljinu sve je to individualno, pogotovo ako se krene (kako jeste raspravljati o brendovima ili dvoslojevima, troslojevima, ovoj boji ili onoj pa sve ode u nedogled bez da se da savjet onima koji ce se vjerovatno zaokrenuti nazad iz divljine cim pojede sendvice..
Ja bih rekao svakome ko nema iskustva, da u divljinu ne ide bez da je rijesio pitanja:
1. vode
2. vatre
3. hrane
4. eventualnih povreda (ranjavanje, ugrizi..zubobolja i glavobolja cak)
5. zastite od vremenskih uvjeta
6. zastite vlastite sigurnosti.
A to sve bi bilo stivo za jednu knjigu onako da se primjenjuje univerzalno. Svi smo mi drugaciji..i imamo drugacije potrebe ili ukuse koji nekada znaju prevagnuti nad potrebama.
[Vrh] Go down
http://inkandcity.com - archerybosnia.com
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Kompletna oprema za višednevni boravak u prirodi   

[Vrh] Go down

Kompletna oprema za višednevni boravak u prirodi
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Kompletna oprema za višednevni boravak u prirodi
» dva alata za višednevni boravak u prirodi