FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

+16
sinke
Igsy
Knecht
Surfer
stefan.j
Strider
Mraz
Mije
Branimir76
biga
Login
mortimer
kengur32
Stribog
gorance
Guru
20 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Guru 10.08.11 15:23

Pričali smo odvojeno o svim ovim pojavama, ali ova opcija izgleda sasvim realno u narednom periodu, tj. Solarna oluja definitivno osim ako nas nekom srećom ne zaobiđe.

Kako vi vidite razvoj situacije u slučaju da se ovo desi?

Tipa, sjedite kući 20. Maja 2012. i solarna oluja pogodi planetu, ostajete bez struje, bez komunikacija i svega ostalog... Šta se prvo dešava u gradu i zemlji uopšte i kako vidite dane nakon toga, mjesece i sl. i kako se vi ponašate?
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 38
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by gorance 10.08.11 18:36

Nisam upuće u tu temu, ali ako je kao što pišeš, nestane struje, komunikacije i sl. onda bi mogao nastati kaos, globalni, panika, nasilje i pljačke, nadam se da se to neće dogoditi. U takvoj bi situaciji bio oprezan, držao bi se svoje obitelji, ali imao bi doma i vatreno oružje, kao i većina ostalih u toj situaciji...

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Stribog 10.08.11 19:39

Negdje sam citao da taj nestanak struje ce biti max dva dana u najgorem slucaju, bit ce poslijedica ali ne kako se govori, zadnja takva se dogodila u 19. stoljecu (naravno to je tek pocinjalo elektricno doba) pa nije imalo puno utjecaja ali svejedno nista se znacajno nije dogodilo
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Guru 10.08.11 19:40

Zna li neko od forumaša na kom nivou bi crkavala elektronika?

Mene konkretno zanima bi li ostao bez čeone lampe npr?
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 38
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Stribog 10.08.11 19:48

Mene takodjer zanima tocna informacija, netko govori da bi doslo do ogomnog "zagusenja" tj. ometanja signala za komunikaciju to nebi bio veliki problem jer bi u tom slucaju nestalo struje onoliko koliko bi to zagusenje trajalo tip dan - dva dok neprodje. Veci je problem druga teorija po kojoj je elektromagnetski val ili EMP ako je tako onda bilo kakva elektronika ce biti neupotrebljiva ukljucujuci i ceone lampe, takav princip amerikanci koriste u ratovanju
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by kengur32 10.08.11 20:27

Ne treba nama nikakva solarna oluja.... švicarsko-tečajni val bu nas pokopao Solarna oluja + globalna ekonomska kriza 676815 !
Jedino od čega strahujem je ta ekonomsko socijalna kriza.... ako sve stane i vratimo se u kameno doba meni super ionak mrzim i sa gnušanje gledam to moderno društvo i svjetski poredak!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Guru 10.08.11 20:31

kengur32 je napisao/la:Ne treba nama nikakva solarna oluja.... švicarsko-tečajni val bu nas pokopao Solarna oluja + globalna ekonomska kriza 676815 !
Jedino od čega strahujem je ta ekonomsko socijalna kriza.... ako sve stane i vratimo se u kameno doba meni super ionak mrzim i sa gnušanje gledam to moderno društvo i svjetski poredak!

Ne razumijem te, ukoliko bi solarna oluja bila kao što se najavljuje, odmah bi nastupila i ekonomska kriza.
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 38
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by kengur32 10.08.11 20:33

A ja kažem da nam ne treba solarna oluja za ekonomsku krizu... u slučaju solarne oluje nadam se da se vračamo u kamneo doba.....
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by mortimer 30.09.11 20:32

Evo da malo oživimo ovo s novim podacima
http://www.dalmacijanews.com/Znanost/View/tabid/76/ID/68169/NASA-Zemlju-ce-2013-pogoditi-niz-elektromagnetskih-oluja.aspx
kengure mogla bi ti se ispunit nadanja,ja ipak ne bi tako žestoko jer bi bilo teških nereda,pljački,paleža,ubojstava...
naoružajte se ljudi Solarna oluja + globalna ekonomska kriza 69343

mortimer
bebač
bebač

Male
Broj postova : 10
Godine : 48
Lokacija : st
Datum registracije : 24.08.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Login 30.09.11 21:17

U ovakvim slučajevima ukoliko sva elektronika bude out, dakle i svjetiljke treba bug out bag napuniti i sa malo primitivnijim izvorima svjetlosti. Osobno u BOB-u imam dosta malih lučica ,stavio sam ih u prazne prostore gdje god se moze staviti. Nedavno sam testirao tj. mjerio vrijeme izgaranja u uvjetima bez vjetra (soba) 5h gori punim plamenom jedna ona najobičnija.

Također nebi bilo loše i da malo restauiram jedan stari fenjer i napunim ga da bude spreman.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by mortimer 30.09.11 21:32

u pravu si login,tih fenjera još uvijek ima dosta starih kuća po selima u nas,ja ih imam dva.Ja mislim da bi se,u ovom slučaju,mi koji živimo na ovom prostoru relativno lako snašli,puno ljudi po našim većim gradovima ima mjesto iz kojeg su potekli a mi smo plodna zemlja.Još uvijek nam ni poljoprivreda ni stočarstvo nisu tehnološki napredovale(tj. nisu ovisne o modernim sustavima),čak mislim da bi to našu državu spasilo,bili bi među jačim silama Solarna oluja + globalna ekonomska kriza 69343
Problem bi bio s velikim svjetskim gradovima i mislim da bi se svakakvih sranja tamo događalo.

mortimer
bebač
bebač

Male
Broj postova : 10
Godine : 48
Lokacija : st
Datum registracije : 24.08.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by biga 01.10.11 9:00

e ovako... pocrkalo bi sve što bi u tom trenutku bilo prikopčanu na struju. tj sve u čemu bi u tom trenutku bile baterije ili bilo kakav drugi izvor struje.
dakle pocrkale bi gotovo sve elektrane, generatori itd itd... to bi po pretpostavkama se popravilo tek za oko 2 godine(gledao dokumentarac o tome), a tko zna gdje bi vratilo čovječanstvo(što u neku ruku i ne bi bilo loše, jer gore od ovoga ne znam može li biti)...
biga
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 227
Godine : 36
Lokacija : Čapljina
Datum registracije : 15.11.2010

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Branimir76 01.10.11 10:33

Trebalo bi imati rezervu baterijskih lampi, ručnoh satova i druge neophodne elektronske opreme koju bi stavili u metalnu kutiju i zakopali u zemlju. Može samo i uzemljena metalna kutija. To bi sprečilo gubitak te opreme. Ako se očekuja vrlo jak EMP, onda udvostručiti kutije.

U svakom slučaju imati alternativne neelektronske izvore svetlosti, časovnike...
I ukoliko do toga dođe ne hvalite se previše kako ste vi sačuvali svoju elektroniku, jer će biti onih koji će je želeti.

Naravno da bi EMP doveo do opšteg haosa u svetu. Tako se i u nuklearnom ratu predviđa da se odreženi broj nuklearnih glava detonira visoko u atmosferi samo radi EMP. Ne rade komunikacije, banke, prevoz robe po trgovinama, svi automobili koji imaju elektroniku, benzinske pumpe, aviosaobaraćaj, železnica....

Mislim da je ovo sasvim dovoljno za jedan pristojan haos.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Mije 01.10.11 16:24

..ma ne treba nista zakopavati, dovoljno je izvaditi bateriju iz lampe i lampi nece biti nista, kad val prodje vrati se na mjesto i trebala bi raditi, isto tako je sa svime sta radi na baterije.
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Login 01.10.11 18:07

da li se to onda odnosi i na ostalu elektroniku , znaci samo se mora izvor napajanja prekinuti (npr. laptom iskljuciti iz struje i izvaditi bateriju, frižider iz struje iskljuciti i sl.) ?
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Mije 01.10.11 18:22

Koliko sam ja upucen da...
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Mraz 01.10.11 22:26

Hmm... to mi nekak zvući predobro da bi bilo istinito, rješenje svih problema bi bio agregat koji košta cca. 700-2000kn ovisno o snazi i dovoljno goriva ili kakva jednostavna prerada da ide na vjetar/vodu/palentu ako treba Solarna oluja + globalna ekonomska kriza 350615

Što se tiće zaštite, kutija može napraviti i u kućnoj radinosti. Obična kutija (drvena/plastika/adamantij..) se iznutra obloži finom bakrenom mrežicom tako da nigdje nema većih rupa. Uzmete kakav FM radio pojačan na najjače, stavite neku stanicu koju dobro prima i stavite u kutiju... ako čujete samo static u teoriji imate kutiju sigurnu od EMP.

U biti ste napravili Faradejev kavez:
Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Tesla18Dalek10006Ft
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Branimir76 02.10.11 10:59

Ja imam, recimo, ručni sat koji se puni solarnom energijom i ne mogu iz njega vaditi akumulator. Kompjuteri imaju bateriju na matičnoj ploči. Pored baterije, elektronika ima i kondenzatore, pa se zato pitam da li je dovoljno samo izvaditi napajanje.

Evo gde se opisuje kako EMP uništava svu elektroniku bez obzira da li ima napajanje ili ne, i kako se najjeftinije zaštititi:

http://ibloga.blogspot.com/2010/02/how-to-protect-your-electronics-from.html
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Strider 02.10.11 11:32

Prelijen sam da si gradim takvo nesto pa cu u službu kuhanja jednom kupiti fresnel leću


Solarna oluja + globalna ekonomska kriza 747986
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by stefan.j 03.10.11 12:11

sto se tice emp-a dovoljno je iskljuciti npajanje i staviti u faradejev kavez ele. aparat

kod avoina svi ele.instrumenti zasticeni su alu oplatom i pri udaru groma u avion oni nisu osteceni jer se elekricitet pernosi preko spoljnog oboda (ja idem za avio-tehnicara)

sto se tice elektronike sa kablovima i antenama treba postupiti isto (u kavez)

za solarne panele nisam siguran oni rade po principu fotona (pobudjuju elektrone da se krecu )
ako ima provodnik koji strci iz kaveza (tj. panel ) kroz njega bi elekticitet ) terbalo da prodre u kavez


svaka elektronska komponenta koja u trenutku emp-a ima zatvoreno strujno kolo i koja nije zasticena kavezom prgorece ( kao kompjutersko kuciste npr.)

pozdrav
stefan.j
stefan.j
tipko
tipko

Male
Broj postova : 68
Godine : 29
Lokacija : beograd
Datum registracije : 02.07.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Surfer 03.10.11 14:08

Branimir76 je napisao/la:Ja imam, recimo, ručni sat koji se puni solarnom energijom i ne mogu iz njega vaditi akumulator. Kompjuteri imaju bateriju na matičnoj ploči. Pored baterije, elektronika ima i kondenzatore, pa se zato pitam da li je dovoljno samo izvaditi napajanje.

Evo gde se opisuje kako EMP uništava svu elektroniku bez obzira da li ima napajanje ili ne, i kako se najjeftinije zaštititi:

http://ibloga.blogspot.com/2010/02/how-to-protect-your-electronics-from.html


Dobar link za naučiti neke stvari.

Hm,hm, dovraga, na EMP nisam mislio, vidim da ću opet morati krenuti u kopanje Solarna oluja + globalna ekonomska kriza 990630

Da ne pričam da moram naručiti dodatno još i opremu za zakopavanje Solarna oluja + globalna ekonomska kriza 877312
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Mije 03.10.11 15:47

..a najbolje podrum omotati faradejevim kavezom i siknuti sve unutra i onda smo definitivno sigurni sta se elektronike tice...
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Surfer 03.10.11 16:06

Mije je napisao/la:..a najbolje podrum omotati faradejevim kavezom i siknuti sve unutra i onda smo definitivno sigurni sta se elektronike tice...


Misliš, omotati podrum bakrenom pletenicom?

Mislim da bi To bilo preskupo i prekomplicirano s obzirom da treba zaštititi vrlo malu količinu i masu opreme.

A vjerovatno i nemoguća misija jer koliko čitam bitan je kontinuitet materijala, dakle bakar mora biti omotan bez prestanka
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Mraz 03.10.11 16:19

Pretjerivanje po meni. S obzirom na količinu neophodne opreme mislim da je jedan vojni sanduk pretvoren u faradejev kavez više nego dovoljan, a nekima čak i overkill jer nećeš u njega stavljati mikrovalnu i toster, nego bitne stvari tipa LED lampe, baterije, radio prijemnik i slično.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Mije 03.10.11 16:21

..ma sala mala, znam da je nemoguce..4 godine sam ucio o tim faradejevim glupostima (elektrotehnicka skola) tako da, u nesto sam upucen, a neke stvari sam vec i zaboravio buduci da sam na fax otisao u sasvim drugom smjeru...
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Branimir76 03.10.11 20:15

Mislim da treba napraviti Faradejev kavez, ali bez dna. Samo zvono. I ako dođu mutna vremena samo poklopiti preko opreme. Poželjno uzemljenje.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by stefan.j 05.10.11 0:25

a kako ce neko da zna da ga je snaso emp prenego sto aparati budu sprzeni
i to zvono mislim da bi moralo da ima dno jer bi naelektisanje mogle da prodje ispod zvona

ispravite me ako gresim
stefan.j
stefan.j
tipko
tipko

Male
Broj postova : 68
Godine : 29
Lokacija : beograd
Datum registracije : 02.07.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by stefan.j 05.10.11 0:31

https://www.youtube.com/watch?v=FkSGkc06L0Y

emp
stefan.j
stefan.j
tipko
tipko

Male
Broj postova : 68
Godine : 29
Lokacija : beograd
Datum registracije : 02.07.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Knecht 15.10.11 18:16

Rade_mne je napisao/la:Tipa, sjedite kući 20. Maja 2012. i solarna oluja pogodi planetu, ostajete bez struje, bez komunikacija i svega ostalog... Šta se prvo dešava u gradu i zemlji uopšte i kako vidite dane nakon toga, mjesece i sl. i kako se vi ponašate?
Da se vratimo na originalno pitanje. =)
Preporucio bi odlicnu knjigu W.R.Forstchena - One Second After koja opisuje upravo scenarij koji je Rade spomenuo. (doduse nije rijec o solarnoj oluji vec o umjetno proizvedenom EMPu ali posljedice su iste)

U principu sve se svodi na to sto cete napraviti prvu minutu, sat, dan, znaci dok je situacija jos "svjeza" i dok su svi jos pogubljeni. Nije mozda toliko bitno biti fizicki pripremljen (sa emp ojacani podrumima, sanducima i sl.) koliko treba imati viziju sta ce se dogoditi u vasoj okolini i sta trebate raditi kad prepoznate situaciju.
Knecht
Knecht
bebač
bebač

Male
Broj postova : 3
Godine : 39
Lokacija : Istok
Datum registracije : 03.10.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Mije 16.10.11 0:34

Hmm, volio bi to procitati, bas da vidim sta treba napraviti...
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

Solarna oluja + globalna ekonomska kriza Empty Re: Solarna oluja + globalna ekonomska kriza

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.