FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Dustar Arad

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Ariel
tipko
tipko

Male
Broj postova : 75
Godine : 42

PostajNaslov: Dustar Arad   04.08.11 18:46

Dustar Arad, vojni model - proizveden u Izraelu, od D2 čelika. Vidljivo je da je pretežno borbene namjene, uzor očito nalazi u Randall 14 nožu. Crne boje, s naoštrenom "lažnom oštricom".

Tek ga proučavam nekoliko sati. Gruba i robusna izrada. Poneka nesavršenost (grindovi se ne poklapaju s obje strane, nož bi mogao biti i oštriji), ali zato nevjerojatno udobna drška. Korice sasvim prosječne ali korektne.

I baš zbog te svoje grubosti mi ga neće biti žao koristiti, za razliku od nekih drugih primjeraka .

[Vrh] Go down
McJagger
bomber
bomber

Male
Broj postova : 106
Godine : 35
Datum registracije : 05.11.2009

PostajNaslov: Re: Dustar Arad   04.08.11 18:49

Hmm... koristiti za šta? Kojih krajeva da se klonim ubuduće? :p
[Vrh] Go down
http://www.kvama.com
Ariel
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Dustar Arad   04.08.11 18:52

Cijele Hrvatske vikendima. Airsoft i ine stvari .
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2817
Godine : 24
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Re: Dustar Arad   04.08.11 18:52

Opa, ovo još nisam vidio. Unatoč tomu što je za killanje, lijep mi je i ne sumnjam da ne služi. Izraelci ko izraelci.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Dustar Arad   04.08.11 22:48

osobno nije moj favorit pogotovo zbog naoštrene lažne oštrice ali i zbog dosta velikog kuta sekundarnog grinda što ne obečava dobre rezne osobine, ali ovaj nož ni nije predodređen samo za rezanje nego za ubadanje, kopanje, udaranje, neodržavanje i kao takav misli da je dobar rekvizit večine vojnika i airsoftaša.
[Vrh] Go down
willysjeep45
tipko
tipko

Male
Broj postova : 50
Godine : 38
Datum registracije : 18.04.2011

PostajNaslov: Re: Dustar Arad   04.08.11 23:22

kupiti gdje??! :bog:
[Vrh] Go down
Ariel
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Dustar Arad   05.08.11 0:18

U Europi je podosta skup, i do 300 EUR (dustar-europe). Svoj sam uzeo u SAD po 200USD, ali je bio zadnji u toj trgovini (new graham knives).

Nabrušen je malo šlampavo i evo, veći dio večeri sam proveo u dovođenju oštrice u red. Nije da je nužno, ali eto, veseli me.

I zaista, jedan od rijetkih noževa s kojim bih bez pardona otvarao konzervu, cijepao drva, dubio rupe u zidu .
[Vrh] Go down
willysjeep45
tipko
tipko

Male
Broj postova : 50
Godine : 38
Datum registracije : 18.04.2011

PostajNaslov: Re: Dustar Arad   05.08.11 11:19

baš tako i izgleda,tough!!!!
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1194
Godine : 30
Datum registracije : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: Dustar Arad   10.08.11 21:06

Kako sam ljubitelj jednostavnosti izgledom mi se sviđa nož jako. Naravno za prirodu i sl. bi bilo bolje da nema lazne ostrice, ali posto je vojni noz i ima više namjena mislim da je kao takav dobar izbor.

Nisam vidio nigdje kakav mu je tang?
[Vrh] Go down
Ariel
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Dustar Arad   10.08.11 21:23

Za sad se pokazuje kao moj najupotrebljiviji nož (što i nije čudo obzirom da sam fan vojnih i borbenih noževa) i na tom mjestu je zamijenio CR Professional Soldier (kojem fali veličine da bude za grublje radove). Lažna oštrica mi je osobno draga jer čini nož posebnim, a za nemogućnost batoninga se i ne osjećam nešto zakinut. Ipak je to nož s pričom i pedigreom, a praktičnost mu je (barem meni) na drugom mjestu. Iako mi je na slikama djelovala sumnjivo, drška mi je najbolji dio noža - udobna i daje vrlo siguran hvat.

Malo me brinuo D2, ali sam ga uspješno naoštrio, namjerio se nedavno na neko kamenje i lagano nazubio oštricu, ali sve uspješno riješio brusevima.

Tang nije pun (ne mogu se sjetiti najboljeg termina, uglavnom nije izložen i prekida se cca 2cm pred krajem drške). Postoji verzija s punim tangom i drugačijim drškama, Dustar Dimona (http://www.dustar-knife.com/apage/83807.php). Ujedno ima i djelomično nazubljeno sječivo.

Arad postoji i u verziji bez naoštrene lažne oštrice. Također dolazi i u izvedbi sa "satenskom" oštricom i štitnikom u boji mjedi.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Dustar Arad   Today at 3:02

[Vrh] Go down

Dustar Arad
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dustar Arad