FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije...

Go down 
Autor/icaPoruka
Fratt
MODERATOR
MODERATOR
Fratt

Male
Broj postova : 4711
Godine : 40
Datum registracije : 30.09.2010

Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije... Empty
PostajNaslov: Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije...   Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije... Empty26.07.11 15:30

O čem se radi?
Švrljajući bespućima kineskog web shopa Dealextreme,naletjeh na sekciju "dynamo flashlight".
Pomislih u sebi da ako kliknem na taj dio stranice mogu očekivati će neki gospodin početi vikati na mene nazivajući me mučkim đubretom i provokatorom i da se ostavim njegovih sinova i kćeri...ali radoznalost bješe jača i mozak pošalje impuls lijevom prstu kako bi ovaj odradio zadaću...4 sekunde kasnije prst se odazove zapovjedi i predamnom se otvori nešto sasvim različito onome čega sam se bojao...

Điđe baje,simo tamo i ja naletjeh na jednu koja me zainteresirala.
http://www.dealextreme.com/p/2-in-1-hybrid-solar-power-hand-cranked-dynamo-survival-flashlight-with-fm-radio-and-phone-charger-13761

Karakter novokomponiranog konzumeriste i spoznaja da neki proizvod u svojem nazivu ima riječi "kompatibilno" i "2u1", su bili dovoljni da žlijezde slinavnice počnu raditi i da slika "pay now!!" počne bjeskati u podsvijesti.

Ide vrijeme,prođe rok i eto poštara skok na skok...nosi neki paket.
Pošto sam 3 tjedna od uzbuđenja živio samo od Sunca i sjemenki koje je povremeno donio povjetarac,bacih se na raspakiravanje...(već možete zaključiti da po količini pisanog texta koji pompozno najavljuje neki uber-mega-cool gadget slijedi razočarenje koje prethodi suicidu)...

ALI AVAJ!!!

Stvar ne izgleda uopće toliko loše kad se raspakira!
Ima bezbroj pinova i priključaka za sve vrste mobilnih aparata ako ti nisu Sony Ericsson (kojeg ja imam).
Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije... DSC00052

Solarna pločica koja sugerira da po danu radi a po noći ne.

Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije... DSC00053

Kurbla za punjenje ovog veličanstvenog uređaja...sad imam i auto i ovaj gadget koji rade na isti sistem,in your face Apple!

Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije... DSC00055

Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije... DSC00058

Dok sam prčkao po uređaju entuzijazmom i radoznalošću gabonske čimpanze odjednom se iz paklene mašine svorio zvuk sličan muzici...nakon pola sata odmjeravanja i kalkuliranja opasnosti,približio sam se ponovno k samom uređaju kako bi ga štapom mogao još malo proučiti,posebno sam bio sretan kad je nakon nekog vremena bio opet u mojoj primatskoj ruci.

Potenciometar za paljenje i pojačavanje,scan gumb za mjenjanje stanica,reset gumb za ponovni odabir novih stanica i gumb za LED svjetiljku.

Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije... DSC00054

Da te ti virnem otpozadi...utičnica za punjenje moba i žica antene koja ulazi u vezicu uređaja,općenito neloše rješenje jer kad se radio/baterija/bager objesi na neku grančicu antena prima vrlo dobar signal (pod uvjetom da je dovoljno napunjen).

Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije... DSC00057-1

Još da probam kako svijetli...

Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije... DSC00056-1

Bottom line.

Konstrukcija same stvari je dovoljno čvrsta (čak i kurbla nije prekrhka) da izdrži svakodnevne zadaće,zvučnik radija je dovoljno jak da reproducira kvalitetnu jačinu i jasnoću zvuka,anteni dajem 8/10 ali možda nije ni do nje koliko do napunjenosti samog aparata,punjač nisam još koristio (čitaj text nakon 4. pasusa) a lampa je dovoljno dobra da posluži da zatreba,testirao sam je ostavivši je preko noći upaljenu i izdržala je do jutra a sa dva okreta kurblom ponovno je radila punim intenzitetom.

Izgleda da su Kinezi složili dobar proizvod za te novce...jedino sam skužio da mi kod boravka u prirodi glazba iz radija ide nesnosno na živce i da mobitel ne punim dok ne nabavim prikladni priključak,pa mi time ostaje samo korištenje svetiljke.
Koju ne koristim jer sam većinom danju na terenu. Da,znam. Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije... Facepalm

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.
[Vrh] Go down
Odin
spikač
spikač
Odin

Male
Broj postova : 640
Godine : 37
Datum registracije : 09.07.2011

PostajNaslov: Re: Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije...   Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije... Empty04.08.11 5:10

Vidio je na djelu upravo kod njenog vlasnika tj. autora recenzije i jako korisna stvar prilikom outdoor druženja...jedino nas je malo hebalo hvatanje signala antenom no posto smo bili u zabiti i baterije su bile pri kraju,vjerujem Frattu na riječ. Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije... 481349
[Vrh] Go down
TomislavOS
tipko
tipko
TomislavOS

Male
Broj postova : 98
Godine : 42
Datum registracije : 13.06.2010

PostajNaslov: Re: Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije...   Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije... Empty08.08.11 0:41

Samo da nadodam u Konikomu sam kupio mali radio sa solarnim punjaem i dinamo z anekih 199kn, mrak stvar...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije...   Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije... Empty

[Vrh] Go down

Radio/punjač/lampa/bager...ajd,bager nije...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.